علت خارش بواسیر و درد بعد از عمل بواسیر چیست

خارش بواسیر و درد بعد از عمل جراحی و درمان خانگی آن

خارش و درد بعد از عمل بواسیر به علت آسیب دیدن سلولهای عصبی ناحیه مقعد و تضعیف بیش از حد عضلات مقعد در اثر پرتو اشعه قدرتمند لیزر است. مانند دندان پزشکی حین عمل جراحی بعلت بی حسی هیچ دردی احساس نمی کنید. اما تا مدتهای طولانی با خارش بواسیر مواجه هستید.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

در این مقاله  میخواهیم در مورد چگونگی و علت خارش و درد بعد از عمل بواسیر، مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم. همچنین در مورد درمان خارش هموروئید در طب سنتی، یا به عبارتی در باره درمان خانگی خارش بواسیر مطالبی را به شما آموزش دهیم. و در باره عوارض بعد از عمل هموروئید یا ورم بعد از عمل بواسیر نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

و به معرفی پماد بعد از عمل هموروئید یا پماد برای درمان خارش بواسیر می پردازیم.

قبل از اینکه به معرفی دلایل و علت خارش بعد از عمل هموروئید بپردازیم. لازمه چند نکته مهم را به شما یاد آوری کنیم.

این مقاله صرفا بر اساس تجربیات و گفته های بیمارانی که، به ناراحتی های  نشیمن گاهی  مبتلا شده اند. تهیه و تنظیم و گردآوری شده است. دسته زیادی از این بیماران در سنین مختلف اقدام به عمل جراحی بواسیر کرده اند.

عده زیادی هم بخاطر ترس از عوارض بعد از عمل هموروئید، به روش های خانگی و درمانهای طب سنتی بسنده کرده اند. و در حقیقت به نتیجه مطلوب هم رسیده اند. این به آن معنی نیست، بیمارانی که عمل جراحی هموروئید کتومی انجام داده اند. به نتیجه درمانی مورد نظر نرسیده باشند.

در کل مطالب که در این پست میخوانید، ماحصل سالها تحقیق و مطالعه و برداشت از تجربیات هزاران بیماری است. که به روش های مختلف تحت معالجه قرار گرفته اند.

علت خارش بواسیر چیست عوارض بعد از عمل هموروئید

 

عوارض بعد از عمل هموروئید چیست

بواسیر در طب سنتی، توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می گردد. و عامل اصلی آن خون غلیظ سودایی است. هر چند علت و علائم هموروئید فقط به این یک نکته ختم نمیشود.

ممکنه در بعضی از بیماران به دلیل آسیب دیدن بافت سطحی هموروئید، شاهد خون ریزی از نشیمنگاه خود باشند. که این مورد  به بواسیر خونی معروف است.

بطور خلاصه :

 • آسیب وارد شدن به عضلات ناحیه مقعد ی حین جراحی
 • حساس شدن  و تخریب بیش از حد سلولهای عصبی کانال مقعد
 • ضعیف شدن رگ های خونی مقعد در اثر ارتعاش لیزر

از عوارض بعد از عمل هموروئید می باشد. این عوارض ها خارش و سوزش و درد به دنبال خود دارند. آیا میدانید هزینه جراحی لیزر بواسیر چقدر است؟

در عمل جراحی بواسیر با لیزر، بعلت  اینکه آسیب بسیار زیادی به  عضلات مقعد و سلولهای عصبی این ناحیه وارد می شود. و  به دلیل اینکه  سلولهای عصبی کانال رکتال خیلی حساس هستند. و در اثر  تضعیف بیش از حد عضلات اسفنگتر مقعد، خارش  و سوزش و درد شدیدی بعد از جراحی برای بیمار به وجود می آید.

عمل جراحی با لیزر  و یا جراحی در اطاق عمل به روش سنتی و با تیغ قیچی و بیهوشی، هر دو به یک اندازه به نشیمن گاه  بیماران آسیب وارد میکنند.

همیشه جراحی آخرین گزینه درمانی است. بعضی از بیماران تصور میکنند، که با انجام عمل جراحی برای همیشه از شر هموروئید و شقاق یا علائم بواسیر راحت می شوند.

خبر بد این است که روش درمان بواسیر خارجی و داخلی  بوسیله جراحی با لیزر هیچگاه به صورت ابد و یک روز نیست. متاسفانه به محض مبتلا شدن به ناراحتی های نشیمن گاهی. و در صورت عدم رعایت و مراقبت از خود، این بیماری ها از نوع برگشت پذیر بوده و با علائمی مانند سوزش و خارش و درد خود را نمایان می سازد.

علت درد و خارش  بعد از عمل بواسیر چیست ؟

 

علت درد بعد از عمل هموروئید چیست

کمتر کسی است که با دردهای شدید بعد از عمل های جراحی آشنایی نداشته باشد. مهم نیست یک عمل جراحی چه مدت طول می کشد. مدت زمان عمل جراحی با لیزر 15تا 45 دقیقه است. اما کسی میدونه دوران نقاهت بعد از این عمل جراحی چطور میگذرد؟

از دردهای بعد از عمل جراحی بواسیر با لیزر اطلاعی دارید؟

شما فیلم عمل جراحی لیزر هموروئید دیده اید؟ بعد از این همه آسیبی که به ناحیه مقعد وارد می شود. به نظر شما چه درد و رنجی و تا چه مدتی در انتظار شما است؟

مدت زمان دردی که بعد از عمل بواسیر باید متحمل شوید از 2 هفته تا 2ماه است. علت درد بعد از عمل بواسیر شاید قابل درک و درج نباشد. بهتره برای پی بردن به این علت فیلم جراحی هموروئید را مشاهده کنید.

بعد از مشاهده فیلم خودتان قضاوت کنید. که علت خارش و درد بعد از عمل بواسیر  چیست؟

درمان خارش بواسیر خانگی

 

درمان خانگی خارش هموروئید

برای درمان خارش هموروئید در طب سنتی چند تا پیشنهاد خیلی قوی داریم.

 • اگر شما مبتلا به هموروئید یا شقاق هستید و یا عمل جراحی انجام داده اید.
 • لازمه همیشه یک پماد گیاهی موثر و قوی در خانه داشته باشید. پماد آنتی هموروئید رینای سبز
 • از برنامه های خود مراقبتی مانند : اصلاح عادات غذایی و اصلاح سبک زندگی اطلاع داشته باشید. این برنامه ها و الگوی غذایی ویژه بیماران بواسیری،  همراه با بسته درمانی رینای سبز در فروشگاه سایت عرضه می شود. لازمه از آنها اطلاع داشته باشید.
 • حداقل 50% این برنامه های تغییر سبک زندگی و عادات غذایی، را در طول روز اجرا و عملی کنید.
 • بهترین روش برای درمان سنتی خارش بواسیر بعد از عمل جراحی و نیز برای کنترل درد بعد از عمل هموروئید،
 • استفاده از داروهای ضد درد، ضد سوزش، و ضد خارش بعد از عمل بواسیر است که میتوانید از اینجا تهیه کرده و همیشه در خانه داشته باشید.
 • از پماد رینای سیاه به عنوان بهترین پماد برای خارش مقعدی استفاده کنید.

علت خارش بعد از عمل شقاق

در حین جراحی،  زخم شقاق چیست با عکس با اشعه پرتوان لیزر سوزانده و ترمیم می شود. تا مدتها بعد از عمل جراحی احساس خارش و درد شدید به همه  بیماران  دست میدهد.

صحبت از عمل جراحی می شود. بعد از اینکه اثر آمپول لیدوکائین از بین برود. معمولا درد شدید از 2هفته تا 2ماه به شدت در ناحیه مقعد احساس می شود.

این مشکل مختص شما نیست. و علت خارش بعد از عمل شقاق یک مسئله طبیعی است، بنابراین زیاد نگرانی به خودتان راه ندهید. ما هم اعتقاد داریم که عمل جراحی شقاق با لیزر حدود 15تا 45دقیقه طول می کشد. در اثر آمپول های بی حس کننده قوی، بیماری هیچ دردی احساس نمیکند. اگر بخواهیم یک مثال بزنیم مانند جراحی یا کشیدن دندان عقل است. مگه بیمار حین جراحی دهان و دندان دردی احساس میکند؟ قطعا خیر.

اما بعد از اینکه اثرات بی حس کننده تمام می شود. چه اتفاقی در انتظار بیماران است. درد و رنج

در کل چون :

 • ناحیه مقعد از سلولهای عصبی و محرک پر است حین عمل جراحی به شدت آسیب می بینند
 • عضلات مقعد به شدت تضعیف می شوند
 • تمامی اینها به دلیل پرتو بالای اشعه لیزر است. که یک خاصیت و هزاران ضرر به دنبال دارد.
 • خارش و درد بعد از عمل جراحی شقاق تا مدت های طولانی همدم شما خواهد بود.

برای درمان خارش بعد از عمل شقاق یا fissure، روزانه یک بار و در نوبت صبح یا شب محل عمل جراحی را با پماد گیاهی رینا ی سبز پانسمان کنید. در کسری از ثانیه موضع آسیب دیده از درد و خارش تسکین می یابد  و درمان می شود. همچنین به پشتیبانی سایت اطلاع دهید که درد و سوزش دارید تا داروهای گیاهی تسکین فوری درد برای شما  ارسال کنند.

علت خارش هموروئید در بارداری

 

علت خارش هموروئید در بارداری چیست

اگر خانم بارداری، به یکی از بیماری های نشیمن گاهی مانند هموروئید و شقاق مبتلا شده است. علت خارش هموروئید در بارداری ناشی از یبوست دائمی شما است.  زنان باردار هنگام اجابت مزاج به دلیل یبوست دائمی و باقی مانده آثار مدفوع در کانال مقعد، به علت ماهیت اسیدی که دارد. با خارش و سوزش  مواجه می شوند.

ابدا  در زمان بارداری وقت مناسبی برای درمان و جراحی هموروئید  با لیزر نیست. و کمتر پزشکی این روش درمانی را توصیه میکند.

ما در فروشگاه مرسی درمان برای جلوگیری از خارش بواسیر در زمان بارداری پک مخصوص خانم های باردار تهیه و عرضه می کنیم. که میتوانید از اینجا ثبت سفارش کنید.

پماد برای درمان خارش بواسیر

خارش بواسیر بعد از جراحی یک عارضه شایع است. بعلت ضعیف شدن عضلات و سلولهای ناحیه مقعد، با اولین واکنش، مانند یبوست و اسهال بلافاصله خارش بواسیر شروع می شود. راه کار ما استفاده از پماد برای درمان خارش بواسیر است.

ممکنه  هوس خوردن غذاهای تند و خوشمزه و چرب به سرتان بزند، و یا دوست داشته باشید، به  همبرگر خود مقداری سس تند کچاب بزنید، در اینصورت باید برای خارش و درد بواسیر آماده باشید.

توصیه مرسی درمان برای عبور کردن از این دردها و رنجهای اعصاب خورد کن استفاده از پماد رینای سبز به عنوان بهترین پماد بعد از عمل هموروئید است. بهتره همیشه در خانه یک پماد رینای سبز برای این مواقع ضروری داشته باشید.

برای مطالعه بیشتر حتما بخوانید : چه غذاهایی برای بواسیر ضرر دارد 

سخن پایانی از مجله سلامتی مرسی درمان

علت خارش و درد بعد از عمل جراحی بواسیر ناشی از آسیب دیدن سلولهای عصبی ناحیه مقعد و ضعیف شدن رگ های خونی و عضلات اسفنگتر کانال مقعد ی است.

تمامی این صدمات هم ناشی از پرتو اشعه پرتوان لیزر و یا عمل جراحی با تیغ و قیچی است. این توضیحات به این معنی نیست که عمل جراحی در طب کلاسیک را مردود میدانیم. خیر اینگونه نیست.

اما این عمل جراحی مانند برخی جراحی های دیگر، عوارض و آسیب های جدی برای ناحیه نشیمن گاه بیماران به دنبال دارد. که کمتر کسی از آن اطلاع دارند.

مدت زمان درد بعد از عمل بواسیر بین 2هفته تا 2ماه است.

هر عمل جراحی دوران نقاهت، درد و رنج دارد، عمل جراحی شقاق و هموروئید هم از این موضوع مستثنی نمی باشد. هر بیماری بعد از عمل جراحی شقاق یا بواسیر باید از 10تا 14روز استراحت کامل کند. و کارهای سنگین انجام ندهد و از نشستن ابدا پرهیز کند. اگر دیگران موضوع را طور دیگری به شما گوشزد میکنند بخاطر منافع مالی این قضیه هست.

برای کاهش و کنترل علائم درد معمولا از شیاف های کنترل درد یا پماد آنتی همورئید خارجی رینای سبز  استفاده کنید. رینای سبز قدرت زیادی در تسکین دردهای بعد از عمل جراحی هم دارد. اکثر بیماران از وجود سوزش بعد از دفع مدفوع در ناحیه مقعد گله ای دارند. در این رابطه ما  روش های کاربردی درمان خانگی  سوزش مقعدی بعد از دفع را بصورت کامل توضیح دادیم.

14 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • شهلا حسنی
  1401-09-29 11:51

  ممنون از مطالب خوب،و مفیدتون . من یک ماه پیش به حرف دکتر در معاینه اول دو ساعت بعد عمل شدم و بعد از عمل خیلی زجر کشیدم و الان هم خارش و سوزش و در رودارم ولی دکتر دیگه پذیرش نکرد و کاری برام نکرد و تازه برخورد بدی هم باهام دارن و میگن خانم همه دو روزه خوب میسن برو تو خوبی . من ناراحتی اعصاب گرفتم همش فکر میکنم چرت اینکارو کردم که انقدرزجر بکشم

 • مرسی درمان
  1401-09-30 18:13

  در پاسخ به بیمار :
  بابت وضعیتی که برایتان پیش اومده ما خیلی متاسف هستیم جهت آگاهی بیشتر مقاله معایب لیزر شقاق را مطالعه کنید همه چیز دستگیرتان میشه.

 • زینب
  1401-11-19 01:45

  ممنون ازمطالب خوبتون من دوهفته پیش عمل کردم الان هم سوزشو خارش دارم دخترم دیدکه معقدم یه خراش داره ودردی که دارم به خاطر این هسش دکترم توبیمارستان میلاد عمل کرد وخیلی هم پولکی هستش وهربار.راه، طولانی برم مطبش اونجام خود میکروب کثافته لطفاً راهنمایی کنید چیکار کنم آنتی بیوتیک خیلی استفاده میکنم شکمم هم سفت میشه هرچی میخورم شکمم شل نمیشه

 • ایوب
  1401-12-18 15:24

  سلام من دو هفته اس عمل کردم و پنج روز اول نگذشته یکی از بخیه ها باز شده و شکافی اطراف مقعدم هستش که درد شدیدی دارم آیا باز باید بخیه بشم که خوب شه ممنون

 • مرسی درمان
  1401-12-20 17:26

  در پاسخ به ایوب :
  جهت ادامه درمان بهتر است به پزشک خودتان مراجعه کنید.

 • امین
  1402-01-21 15:27

  سلام 4روزعمل هموروئید انجام دادم مشکل من فقط میرم دستشویی حالم بده میشه ازسوزش
  بعد 20دقیقه حالم خوب میشه چکار کنم

 • مرسی درمان
  1402-01-21 16:54

  در پاسخ به امین :
  فردا برید پیش پزشک خودتان ویزیت شوید.
  شما تحت نظر جراح هستید ما نمیتوانیم دخالت کنیم موفق باشید

 • مجتبی شکیبا
  1402-01-31 21:29

  سلام،من یک ماهه عمل لیزر شقاق و هموروئید انجام دادم،واقعا از درد و خارش شدید اعصابم خورده،اصلن یک روز اروم نمیشه،توصیه میکنم اصلن لیزر انجام ندین

 • سیدحسین
  1402-05-19 08:07

  یک ماه قبل لیزر کردم درد شدید آن همچنان باقی هیچ مسکن اثر ندارد به حدی که سوزش ادرار و فشار به بیضه میاد لیزر هیچ مفید نیست

 • مرسی درمان
  1402-05-19 10:56

  در پاسخ به سید حسن :
  😢😌😌🤔🤔🤔

 • سلام من عمل بواسیر خارجی با لیزر ده روز قبل انجام دادم اصلا هیچ دردی ندارم ، فقط مخاط شیره و خون ریزی دارم ، هر روز سه چهار بار پانسمان میکنم هر سری که عوض میکنم خونی یا مخاط شیره هست ، پماد چیزی داره واسه در مانش

 • عباس
  1402-06-17 13:39

  سلام من ۲ماه عمل هموروئید انجام دادم بعد از عمل گوشت اضافه دراومده خیلی اذیت میکنه دکتر گفت خوب میشه ولی هنوز تغییری ایجاد نکرده میشه راهنمایی کنید

 • در پاسخ به عباس:
  بد جوش خوردن زخم بواسیر یا شقاق هم می تواند علت گوشت اضافه مقعدی باشد. توصیه می شود در این زمینه مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

 • مرجان
  1403-01-27 09:03

  من سه هفته هست که عمل جراحی بدون لیزر هموروئید داشتم هفته اول دردش خیلی شدید بود الان بهترم ولی همچنان خارش و سوزش دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.