درمان بواسیر داخلی راهکارهای خانگی و آگاهی از علت و علائم

بواسیر داخلی درمان بواسیر داخلی گام به گام در 5مرحله کاربردی

برای درمان بواسیر داخلی علاوه بر استفاده از پمادهای موضعی قوی و داروهای خوراکی مرتبط، تغییر سبک زندگی و اصلاح عادات غذایی، در اولویت خط درمان قرار دارد. خوردن حجم زیادی از میوه و سبزیجات و نوشیدن مقدار زیادی آب، و پرداختن به ورزش های سبک مانند پیاده روی و دوچرخه سواری در دراز مدت کمک زیادی به جلوگیری از پیشرفت و یا عود مجدد بواسیر داخلی می کند. فروشگاه مرسی درمان عرضه کننده پماد قوی رینای سبز همراه با داروی های خوراکی قوی گیاهی برای درمان قطعی هموروئید داخلی در خانه است.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

بواسیر داخلی مشکلی در ناحیه مقعد است؛ که می‌تواند بر روی کیفیت زندگی افراد تأثیر منفی بگذارد. این مشکل، هنگامی رخ می‌دهد که ورید‌های بزرگی که  در کانال مقعد قرار دارند. در اثر فشار بیش از اندازه پاره  شده؛ و باعث التهاب  و بروز خون‌ریزی در ناحیه مقعدی می‌شوند. با توجه به اهمیت درمان بواسیر داخلی و تأثیر آن بر روی سلامت و راحتی افراد، در این مقاله، به بررسی علت‌ها، علائم و روش درمان بواسیر داخلی در خانه  پرداخته می‌شود.

در ابتدا، به تعریف دقیقی از بواسیر داخلی پرداخته می‌شود. و علل احتمالی این مشکل مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس، نشانه‌ها و علائم بواسیر داخلی با دقت توضیح داده می‌شود. تا خوانندگان عزیز مجله سلامتی مرسی درمان  بتوانند این مشکل را به درستی تشخیص دهند. تا به راحتی و با صرف کمترین هزینه آنرا در خانه درمان کنند.

در ادامه، به راهکارهای خانگی و طبیعی برای کاهش علائم بواسیر داخلی پرداخته می‌شود. این راهکارها شامل تغییرات در سبک زندگی، مصرف مواد غذایی خاص و تمرین‌های ورزشی می‌شوند. که به تحسین از تجربه خوانندگان بدل می‌شوند. همچنین، در اطلاع‌ رسانی درمانی، پمادها و داروهای خوراکی مفید جهت کاهش علائم بواسیر داخلی معرفی می‌شوند.

در پایان، تأکید بر تغییر سبک زندگی و مراقبت‌های بهداشتی مناسب به عنوان کلید بهبود و جلوگیری از تکرار بواسیر داخلی انجام می‌شود.

بواسیر داخلی چیست؟

 

بواسیر داخلی چیست؟ همه آن چیزی که باید در مورد هموروئید داخلی بدانید

در اثر فشار بیش از حد به رگهای دیواره مقعد، این رگها دچار پاره گی و خون ریزی شده، که به آن بواسیر داخلی می گویند. بواسیر داخلی به دو دسته طبقه بندی می شود. معمولی و زائده  مانند به شکل جوش سرسفید بسیار دردناک که با نبض و تیر کشیدن در ناحیه مقعد همراه است. مورد دوم با درد و رنج زیادی همراه است.

بواسیر داخلی معمولی( هموروئید نوع اول)  با خون ریزی و سوزش بعد از دفع همراه است. بواسیر داخلی ( هموروئید نوع دوم) که به شکل جوش های سرسفید در دیواره داخلی مقعد رشد می کند. معمولا با علائمی مانند سوزش، خونریزی همیشگی، درد، داشتن نبض در ناحیه مقعد، و خارش بعد از دفع همراه است.

بواسیر داخلی علت مختلفی می تواند داشته باشد.  از جمله علل این مشکل می‌توان به فشار زیاد در ناحیه مقعدی ناشی از تنش شدید، یبوست مزمن، سن بالا، بارداری، نشستن طولانی مدت بر روی توالت و عدم مصرف مواد غذایی با فیبر کافی اشاره کرد.

اگرچه بواسیر داخلی برای برخی افراد خیلی مزاحم و دردناک نیستند. اما برای برخی بیماران می‌تواند علائم آن‌ها از جمله خون‌ریزی شدید و تورم ناحیه مقعدی باعث ایجاد مشکلات جدی‌تری شود. از این رو، شناسایی درست و به موقع این مشکل و اقدامات مناسب برای درمان آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اگر شما یا کسی در اطرافتان علائم مشابه بواسیر داخلی دارد. بهتره  از طریق فرم مشاوره رایگان  از ما کمک بگیرید.  تا بهتر بتوانیم  از شما مراقبت کنیم؛ و طرح درمان مناسبی به شما ارائه دهیم. همچنین، از طریق تغییرات در سبک زندگی و تغذیه مناسب می‌توانید خود را از بروز و تکرار این مشکلات حفظ کنید.

بواسیر داخلی بوسیله پماد رینای سبز و قرص بینسل درمان میشود

علت بواسیر داخلی چیست؟

 

بواسیر داخلی ناشی از یبوست و بارداری ئ وراثت و سن بالا و پیری می باشد این ها مهم ترین علت بواسیر داخلی هستند

 

چرا بواسیر داخلی اتفاق می افتد و چگونه آنرا تشخیص دهیم؟

علل بواسیر داخلی می‌تواند متنوع باشد. و ممکنه ترکیبی از عوامل باشه که باعث بروز این مشکل می‌شود. در ادامه به برخی از علل شایع بواسیر داخلی اشاره می‌شود و نیز به روش‌های تشخیص آن پرداخته می‌شود:

علت بواسیر داخلی:

 • فشار زیاد در ناحیه مقعدی: نشستن طولانی مدت بر روی توالت، بارداری و زایمان، تحمل وزن‌های سنگین و انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین، می‌توانند باعث ایجاد فشار زیاد در ناحیه مقعدی شده و بواسیر داخلی را تحریک کنند.
 • یبوست مزمن: یبوست و زور زدن بیش از اندازه هنگام اجابت مزاج، باعث ایجاد فشار زیاد در رگ‌های محیط مقعد میشه و ممکنه باعث ایجاد بواسیر داخلی شود.
 • عوامل ژنتیکی: برخی افراد به دلیل عوامل ژنتیکی بیشتر از دیگران در معرض خطر بواسیر داخلی قرار دارند.
 • سن بالا: با پیر شدن، رگهای عضلات دیواره مقعد ضعیف‌تر می‌شوند. و احتمال بواسیر داخلی نیز بیشتر می‌شود.

ممکنه روش معالجه هموروئید در خانم ها با آقایان یک مقدار متفاوت باشد. قبل از پرداختن به این موضوع بهتره به عکس بواسیر در زنان یه نگاهی بیندازید.

راه‌های تشخیص بواسیر داخلی

 

راههای تشخیص بواسیر داخلی

 • بررسی فیزیکی: پزشک با بررسی فیزیکی ناحیه مقعدی و استفاده از ابزارهای خاص، می‌تواند بواسیر داخلی را تشخیص دهد.
 • روش‌های تصویربرداری: برای تشخیص دقیق‌تر و تصویرسازی بیشتر از ناحیه مقعدی، ممکن است از روش‌های تصویربرداری مانند آندوسکوپی و کولونوسکوپی استفاده شود.
 • مشاوره پزشکی: اگر علائمی مشابه بواسیر داخلی مشاهده می‌شود، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. تا تشخیص دقیق‌تری بگیرید و نحوه درمان مناسب را بفهمید.
 • اگر با علائمی مانند سوزش، خون ریزی هنگام وی ا بعد از دفع، خارش و درد ناحیه مقعد مواجه هستید. به این معنیه که شما مبتلا به هموروئید شده اید.

پیشنهاد می‌شود در صورتی که شما یا کسی اطرافتان به علائم مشابه بواسیر داخلی دچار شده‌اند، از طریق فرم مشاوره از ما کمک بگیرید. تا تشخیص دقیق و درمان مناسب انجام شود و از پیشرفت بیشتر مشکل جلوگیری شود. همچنین، رعایت سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب نقش مهمی در پیشگیری از این مشکل دارد.

بواسیر داخلی بوسیله پماد رینای سبز و قرص بینسل درمان میشود

علائم و نشانه‌های بواسیر داخلی: به دقت شناسایی کنید

 

سوزش، خارش، و خون ریزی از علائم و نشانه های هموروئید داخلی هستند

علائم و نشانه‌های بواسیر داخلی ممکنه در برخی افراد معلوم  نباشد. ولی در بعضی بیماران ممکنه  بسیار آزاردهنده و دردناک باشد. به دلیل اهمیت تشخیص دقیق و به موقع بواسیر داخلی، آگاهی از علائم آن می‌تواند کمک زیادی به افرادی که با این مشکل مواجه هستند، کند. در ادامه به برخی از علائم و نشانه‌های بواسیر داخلی اشاره می‌شود.

خواننده گرامی اگر شما دارای یکی از علائم و نشانه های زیر هستید به این معنیه که به هموروئید داخلی مبتلا شده اید و باید هر چه سریعتر برای درمان بواسیر داخلی خود اقدام کنید.

 • خون‌ریزی: یکی از علائم اصلی بواسیر داخلی، خونریزی است. خونریزی ممکنه همراه با مدفوع باشد؛ و در اثر شستشوی ناحیه مقعدی، در دستمال توالت یا روی پوشک مشاهده شود.
 • ورم و التهاب: در اثر درد ناشی از هموروئید ممکنه ناحیه مقعد دچار تورم یا التهاب شود.  این ورم باعث ایجاد احساس ناراحتی و درد می‌شود.
 • خارش و سوزش: بواسیر داخلی می‌تواند باعث ایجاد خارش و احساس سوزش در ناحیه مقعدی شود.
 • احساس مانع: یا تنگی مقعد ممکنه افراد مبتلا به بواسیر داخلی احساس کنند، که در ناحیه مقعدی مانعی وجود دارد؛ که اجازه عبور مدفوع را نمی‌دهد.
 • احساس پری شدن: افراد ممکنه احساس پری یا انبساط در ناحیه مقعدی خود داشته باشند.
 • حساسیت در هنگام نشستن: بواسیر داخلی می‌تواند باعث ایجاد درد و حساسیت در هنگام نشستن و فشار بر روی ناحیه مقعدی شود.

میشه به این نتیجه رسید که بواسیر داخلی بدون خونریزی وجود ندارد. بلکه ماهیت آن با خونریزی شروع می‌شود.

اقدامات اولیه در درمان بواسیر داخلی: خانگی و طبیعی

 

بواسیر در خانه با مواد غذایی حاوی فیبر و تمرینات ورزشی و استفاده از پمادهای گیاهی درمان کنید

اقدامات اولیه در درمان بواسیر داخلی  شامل روش‌های خانگی و طبیعی است. که به کاهش علائم و تسکین درد و تورم مرتبط با این مشکل کمک می‌کنند. لازمه به خاطر داشته باشید که این اقدامات برای درمان نهایی بواسیر داخلی کافی نیستند. و در صورت بروز علائم شدید و پیشرفت مشکل، بهتره از کارشناس سایت مشاوره بگیرید.

مهمترین اقدامات درمان خانگی بواسیر به شرح زیر است.

 • مصرف مواد غذایی با فیبر: مصرف مواد غذایی غنی از فیبر، مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و نان‌های نیمه‌سفید، به کاهش یبوست و تنش موقع اجابت مزاج کمک می‌کند. و می‌تواند به جلوگیری از بواسیر داخلی کمک کند.
 • نوشیدن مایعات به قدر کافی: مصرف آب به میزان کافی برای حفظ رطوبت مدفوع و کاهش تنش هنگام دفع بسیار مهم است.
 • تمرین‌های ورزشی: انجام تمرین‌های ورزشی ملایم مانند پیاده‌روی و شنا می‌تواند به بهبود جریان خون و کاهش فشار در ناحیه مقعدی کمک کند.
 • استفاده از پماد‌های آرام‌بخش: استفاده از پماد‌ها و ژل‌های آرام‌بخش مانند پماد‌های آلوئه‌ورا، پماد آنتی هموروئید داخل مقعدی و پماد‌های حاوی دی‌پانتنول می‌تواند به تسکین خارش و سوزش مرتبط با بواسیر داخلی کمک کند.
 • استفاده از یخ: قرار دادن یخ یا محلول‌های یخی در دسترس بر روی ناحیه مقعدی، تورم و التهاب ناحیه را کاهش می‌دهد.
 • اجتناب از فشار زیاد: اجتناب از فشار زیاد بر روی ناحیه مقعدی و تنش شدید در هنگام دفع مدفوع مهم است.

بواسیر داخلی بوسیله پماد رینای سبز و قرص بینسل درمان میشود

درمان‌های خانگی موثر برای کاهش علائم بواسیر داخلی

 

 برای درمان هموروئید مقعدی از یخ درمانی و پمادها و ژل های آرامبخش و اصلاح سبک زندگی و عادات غذایی استفاده کنید

درمان‌های خانگی ممکنه به تسکین علائم بواسیر داخلی و شقاق  کمک کنند. با این حال، لازمه به یاد داشته باشید؛ که این روش‌ها نهایتاً می‌توانند علائم را کاهش دهند. و برای درمان کامل بواسیر داخلی، بهتره با  کارشناسان سایت مشورت کنید. تا  درمان‌های حرفه‌ای‌تری را انجام دهید. در زیر تعدادی از درمان‌های خانگی موثر برای کاهش علائم بواسیر داخلی آورده شده‌اند:

 • استفاده از یخ: قرار دادن یخ یا محلول‌های یخی بر روی ناحیه مقعدی تا حدودی به تسکین درد و التهاب کمک کند.
 • مصرف مواد غذایی با فیبر: مصرف مواد غذایی غنی از فیبر، مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و نان‌ سبوس دار، به کاهش یبوست و تنش هنگام دفع مدفوع کمک می‌کند و می‌تواند به جلوگیری از بواسیر داخلی کمک کند.
 • استفاده از پماد‌ها و ژل‌های آرام‌بخش: استفاده از پماد‌ها و ژل‌های آرام‌بخش مانند پماد‌های آلوئه‌ورا، پماد برای درمان بواسیر خارجی و پماد‌های حاوی دی‌پانتنول می‌تواند به تسکین خارش و سوزش مرتبط با بواسیر داخلی کمک کند.
 • تغییر سبک زندگی: اصلاح سبک زندگی به ویژه در مورد تغذیه، مصرف آب، ورزش منظم و جلوگیری از نشستن طولانی مدت بر روی توالت می‌تواند به بهبود علائم بواسیر داخلی کمک کند.
 • استفاده از چای علف‌چای: چای علف‌چای ممکنه به علت تاثیرات ضد التهابی و آرام‌بخش خود، به تسکین درد و التهاب مرتبط با بواسیر داخلی کمک کند.
 • مصرف مواد ضد التهابی طبیعی: برخی مواد طبیعی مانند عصاره‌ها و روغن‌هایی مثل روغن نارگیل، روغن زیتون و عصاره‌های گیاهی ممکنه خواص ضد التهابی داشته باشند و به تسکین علائم بواسیر داخلی کمک کنند.

 پمادها و داروهای خوراکی مفید در درمان بواسیر داخلی

اطلاع‌رسانی درمانی:

در درمان بواسیر داخلی، پمادها و داروهای خوراکی می‌توانند نقش مهمی در کاهش علائم و تسکین درد و التهاب مرتبط با این مشکل داشته باشند. با این حال، قبل از مصرف هر نوع دارو یا پماد، بهتره با پزشک خود مشورت کنید؛ تا تشخیص دقیق‌تری بگیرید. و به روش‌های درمانی حرفه‌ای‌تر هدایت شوید. در زیر تعدادی از پمادها و داروهای خوراکی که در درمان بواسیر داخلی مفید هستند آورده شده‌اند:

پماد‌ بواسیر داخلی: 

 • پماد‌های ضد التهابی: پماد‌هایی که شامل مواد ضد التهابی هستند، می‌توانند به تسکین درد و التهاب مرتبط با بواسیر داخلی کمک کنند
 • پماد‌های آرام‌بخش: پماد‌های آرام‌بخش حاوی مواد طبیعی مثل آلوئه‌ورا، روغن‌های گیاهی و دی‌پانتنول، به تسکین خارش و سوزش مرتبط با بواسیر داخلی کمک می‌کنند.
 • پماد‌های محافظتی: پماد‌هایی که حاوی مواد محافظتی مانند روغن‌های نرم کننده  یا  وازلین هستند، می‌توانند ناحیه مقعدی را نرم و مرطوب نگه دارند و به تسکین علائم بواسیر داخلی کمک کنند.

یکی از بهترین و قوی ترین پمادهای گیاهی خارجی که تا کنون بیش از 10هزار نفر از بیماران بوسیله آن شفا یافته اند پماد رینای سبز  یا رینا پلاس است. این پماد موضعی قدرتمند و خارجی دارای ترکیبات کاملا گیاهی بوده و هر سه خاصیت  ضد التهابی، آرام بخش  و محافظتی را در خود دارد.

بواسیر داخلی بوسیله پماد رینای سبز و قرص بینسل درمان میشود

داروهای خوراکی موثر  برای درمان بواسیر داخلی

 • داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs): داروهای NSAIDs مانند ایبوپروفن و ناپروکسن می‌توانند به تسکین درد و التهاب مرتبط با بواسیر داخلی کمک کنند. با این حال، استفاده طولانی مدت از این داروها ممکنه به علائم مرتبط با بواسیر داخلی آسیب برساند، بنابراین بهتره قبل از استفاده از این قرص ها با پزشک خود مشورت کنید.
 • مسکن‌ها: در مواردی که درد بواسیر داخلی شدید است. استفاده از مسکن‌هایی مانند پاراستامول یا کدئین می‌تواند به تسکین درد کمک کند. اما مصرف مسکن‌ها باید با دقت و طبق دستور پزشک باشد. هر چند مصرف بی رویه این مسکن ها باعث یبوست و خشکی روده ها شده و عوارض بسیار زیادی دارد.
 • مکمل‌های فیبر: مصرف مکمل‌های فیبری که حاوی فیبر محلول یا نامحلول هستند. می‌تواند به کاهش یبوست و تنش هنگام اجابت مزاج کمک کند. و باعث جلوگیری از بروز مجدد بواسیر داخلی شود.

یکی از این مکمل های فیبر که هیچ گونه وابستگی هم ایجاد نمی‌کند. و کمک به دفع آسان  مدفوع  میکند. یک داروی مراکشی بسیار قوی بنام مکمل فیبر پاپرینای مراکشی است. که از فروشگاه سایت مرسی درمان می توانید خریداری کنید. بعضی از بیماران برای شروع درمان بواسیر داخلی، به داروی های خوراکی و موضعی هم نیاز دارند. ما در کلینیک مرسی درمان دارای بهترین قرص برای  درمان بواسیر بنام قرص های بینسل و آنوسل هستیم.

همچنین برای درمان گوشت اضافه مقعدی دارای پک ممتاز بوده که حاوی داروهای خوراکی گیاهی ضد سوزش و خارش و ضد توده گوشتی هموروئید هستیم.

تغییرات در سبک زندگی، کلید بهبود بواسیر داخلی

تغییرات در سبک زندگی  نقش بسیار مهمی در بهبود بواسیر داخلی ایفا می‌کنند. زیرا اصلاح سبک زندگی  در دراز مدت باعث کاهش علائم هموروئید داخلی می‌شود. و از پیشرفت بیشتر این بیماری جلوگیری می‌کند. این تغییرات شامل تغذیه مناسب، فعالیت ورزشی منظم، جلوگیری از یبوست و تغییر در روش‌های بهداشتی هستند. مهم‌ترین این تغییرات که نقش مهمی در درمان خانگی بواسیر دارند به شرح زیر است.

 • مصرف مواد غذایی با فیبر: مصرف مواد غذایی غنی از فیبر، مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و نان‌های نیمه‌سفید، به کاهش یبوست و تنش هنگام خلق مدفوع کمک می‌کند و می‌تواند به جلوگیری از بواسیر داخلی کمک کند.
 • مصرف آب به میزان کافی: مصرف آب به میزان کافی برای حفظ رطوبت مدفوع و کاهش تنش هنگام خلق بسیار مهم است.
 • تغییر در عادات غذایی: تمرکز بر مصرف غذاهای کم حجم و مکرر بجای مصرف  حجم بزرگی از مواد غذایی کمک به دفع آسان می‌کند.
 • ورزش منظم: انجام تمرین‌های ورزشی ملایم مانند پیاده‌روی و شنا می‌تواند به بهبود جریان خون و کاهش فشار در ناحیه مقعدی کمک کند.
 • جلوگیری از تنش‌ها: تلاش برای جلوگیری از تنش‌ها و استرس‌های ناشی از فشار ذهنی و جسمی می‌تواند به بهبود بواسیر داخلی کمک کند.
 • استفاده از دستگاه‌های بهداشتی به درستی: استفاده صحیح از دستگاه‌های بهداشتی مانند توالت و پوشک، جلوی تنش‌های ناشی از دفع مدفوع را می‌گیرد.
 • عدم تأخیر در اجابت مزاج: تأخیر در دفع مدفوع ممکنه باعث ایجاد تنش و فشار در ناحیه مقعدی شود، بنابراین بهتره هنگام احساس نیاز، بلافاصله اقدام به تخلیه  کنید.
 • جلوگیری از نشستن طولانی مدت: نشستن طولانی مدت می‌تواند به ایجاد فشار در ناحیه مقعدی و افزایش خطر بواسیر داخلی منجر شود، بنابراین سعی کنید از نشستن طولانی مدت جلوگیری کنید.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

بواسیر داخلی، یک مشکل شایع در جامعه است. که می‌تواند برای افرادی که با آن مواجه هستند، آزاردهنده و دردناک باشد. در این مقاله، به بررسی درمان خانگی  بواسیر داخلی، علائم و نشانه‌ها، علل احتمالی، تشخیص و راهکارهای درمانی پرداخته شد.

اقدامات درمان  بواسیر داخلی در خانه شامل تغییرات در سبک زندگی، درمان‌های خانگی، پمادها و داروهای خوراکی است. تغییرات در سبک زندگی از جمله مصرف مواد غذایی با فیبر، مصرف آب به میزان کافی، ورزش منظم، جلوگیری از تنش‌ها و استفاده صحیح از دستگاه‌های بهداشتی می‌توانند بهبودی موثری در علائم بواسیر داخلی به ارمغان بیاورند.

پماد برای بواسیر داخلی:

پمادها و داروهای خوراکی نیز می‌توانند نقش مهمی در تسکین درد، خارش و سوزش مرتبط با بواسیر داخلی داشته باشند. پمادهای آرام‌بخش حاوی مواد طبیعی مانند آلوئه‌ورا و پماد رینای سبز از جمله گزینه‌های مفیدی هستند؛ که می‌توانند به تسکین علائم مرتبط با بواسیر داخلی کمک کنند.

نکته مهم در درمان بواسیر داخلی، تشخیص دقیق‌ تر  و مشاوره با کارشناسان سایت  است. اگر شما یا کسی اطرافتان علائم بواسیر داخلی دارید، بهتر است به زودی از طریق فرم مشاوره رایگان از ما کمک بگیرید . تا به درمان حرفه ای تر و موثرتری در مورد شما اقدام کنیم. لازمه که بدانید ماهیت بیماری هموروئید با شقاق فرق میکنه و روش های درمانی متفاوتی دارند. می خواهید بدانید که شقاق چیست با عکس

بواسیر داخلی بوسیله پماد رینای سبز و قرص بینسل درمان میشود

نوشته قبلی
فیلم عمل جراحی بواسیر خارجی با لیزر
نوشته بعدی
وازلین برای درمان بواسیر چقدر موثر است؟ حتما بخوانید

11 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • خانم کشاورزی از مشهد مقدس
  1402-06-23 12:32

  با عرض سلام‌و ادب ،وضعیتم خیلی وخیم هست ،درد زیاد ،سوزش بیش از حد،یبوست ،خونریزی ،دردم قابل تحمل نیست ،قرص و آمپول مسکن دیگه جواب نمیده ،خیلی سرچ کردم چیزایی که باید استفاده میکردم کردم .هیچ پمادی پاسخگو دردم نیست ،بیرون زدگی شدیدی دارم ،از درد نمیتونم بخابم ،دیگه نمیتونم‌آرامبخش استفاده کنم جواب نمیده .دکتر بهم گفت پلاکت خونم داره میاد پایین ،چند شب پیش بطور ناگهانی به زمین افتادم سرم شکست .تنهام بودم ،سرگیجه زیاد دارم حالت تهوع ،خارش خیلی زیاد .خلاصه دیگه واقعا تحملش برام‌سخته آرزو مرگ میکنم فقط .

 • خانم امیر زاده از فشند
  1402-06-24 22:59

  صبح با درد معده که پشتم میزنه از خواب پا میشم سمت چپ
  تو شکمم قسمت روده ها همیشه صدا دار هستش آزمایش و چکاپ کلی دادم مشکلی نداشتم حتی آندوسکوپی هم رفتم بدون مشکل
  دفعم به شدت سخت شده و بخاطر همین اون زائده برام بوجود اومده چون بعد دفع تو اون چند ماه گاهی اوقات احساس سوزش داشتم بخاطر زور هنگام دفع
  ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا خسته شدم دکتر هم دیگه برام جواب نمیده بشدت میترسم

 • مرسی درمان
  1402-06-25 11:01

  در پاسخ به خانم امیر زاده:
  قور قور شکم ناشی از نفخ است. نفخ و سر و صدای روده ها ناشی از نجویدن خوب غذا است. هنگام غذا خوردن لقمه ها را خوب بجویید. غذاهایی که تولید نفخ میکنند مثل انگور و شیر و بعضی حبوبات نخورید. غذایی که میخورید و احساس بعد از آن را یادداشت کنید. راه حل شما توی نسخه ها و آزمایشات پزشکی و هزینه کردن پی در پی نیست. راه حل دست خودتون است.
  برای درمان ناراحتی مقعدی مانند سوزش و گوشت اضافه ما هم داروی موضعی داریم هم داروی خوراکی که به نوعی مکمل همدیگه هستند. اما ابتدا باید طرز فکر و گوارش شما اصلاح شود. بعد برای درمان اقدام کنیم
  موفق باشید عزیزم
  باز هم با من در تماس باشید.
  فتانه ارجمند کارشناس ارشد طب سنتی

 • هانی
  1402-06-26 14:52

  من ۱۸ سال مبتلا هستم دوبار عمل جراحی لیزر کردم خوب نشدم یک دوره از پماد رینا سبز استفاده کردم متاسفانه دوباره بیرون زدگی دارم و اگر قرص ملین نخورم خونریزی دارم همراه با سوزش و خارش تو رو خدا به دادم برسید دیگه نمی تونم جراحی بکنم

 • مرادی فاطمه
  1402-06-31 17:16

  من هانم۴۸ ساله ام کنسرت سینه داشتم ۵سال پیش درمان شدم بعد شیمی درمان دچار همو رویید ضعیف بودم ولی پارسال بعد عمل تشخیصی کورتاژ شدم وبعدش همورویید همراه یک زایده کوچک که با کوچکترین تنش عصبی یا گوارشی دچار درد خونریزی و سوزش میشم دفع گاز هم زیاد
  یعنی زمانی که شروع به درد و خونریزی می‌کنه زایده سفت میشه و دفع مشکل ولی در حالت عادی نه معمولی

 • سلام و عرض ادب، اخیرا به پزشک مراجعه و گفتند هموروئید داخلی دارم و بهتر است عمل نکنم چون عوارض بعدی دارد و با چند شیاف و شربت گفت مشکل حل میشود و همینطور هم شد اما بعد یکماه دوباره بعد از دفع، خونریزی دارم و هیچگونه سوزش و خارش و بیرون زدگی ندارم فقط خونریزی دارم طوریکه نبینم متوجه خونریزی نمیشم اما هنگام شست و شو متوجه میشم خونریزی دارم، استرس زیاد ندارم اما چون مدیر مدرسه ام ناخودآگاه استرس های خودش را داره.

 • مرسی درمان
  1402-07-04 12:07

  در پاسخ به علی:
  خونریزی وقتی همراه با سوزش و خارش نیست ممکنه ناشی از بیمارهای دستگاه گوارش باشد. بهتره برای چکاب به پزشک مراجعه کنید. اگر خونریزی ناشی از زخم شقاق باشد. برای درمان از پماد آنتی فیشر استفاده کنید. موفق باشید علی جان ممنون که تجربه اتو کامنت کردی

 • سالاری
  1402-07-08 22:33

  سلام وقتتون بخیر.بنده دو هفته است درگیر هموروئید شدم و دائما سوزش و درد دارم و نه میتونم بنشینم نه میتونم دراز بکشم و نه راحت بخوابم از درد.تنها حالت مناسب من پیاده رویه و متاسفانه شغل من اداریه و روزانه 8 ساعت باید بشینم و این مطلب مشکل بزرگی برام ایجاد کرده.هنگام اجابت مزاج درد دارم تا حد فریاد زدن بعد اجابت مزاج سوزش دارم گاهی خونریزی دارم گاهی ندارم.بیرون زدگی فقط هنگام اجابت مزاجه و در حالت عادی بیرون زدگی ندارم

 • مرسی درمان
  1402-07-10 12:06

  در پاسخ به سالاری:
  جناب سالاری عزیز: برای شروع درمان 2دوره داروی پاپرینای مراکشی ( پودر گیاهی مکمل فیبره) جهت رفع یبوست مصرف کنید.
  برای سوزش و خارش داروهای خوراکی مانند داروی آنوسل و داروی بینسل حتما باید مصرف کنید.
  یک دوره پماد رینای سیاه هم باید ثبت سفارش کنید.
  تو این وضعیتی که شما درج کردید فقط باید برای درمان اقدام کنید
  اللهم اشف کل مریض

 • تقی .م
  1402-07-10 12:48

  باسلام
  چند سالی هست بواسیر دارم و با چرب کردن و فشار انگشت رفع می شد اما طی چند روز اخیر دردش خیلی شدید شده جوری که نشستن هم سخت میشه تا دردش فروکش کنه و با فشار انگشت هم دردش خیلی شدید هست و دهانه مقعد تنگ تر شده. گه گاهی در حین دفع یا آخرش خون ریزی هم میکنه. عمده روز بخاطر کارم مجبورم پشت میز بشینم و این عدم تحرک باعث یبوست شده و برای دفع باید هر روز برم حس دفع بندرت میاد مگه چند روز نرم که اونجوری یبوست بدتر میشه. لطفا راهنمایی کنید چه دارویی لازمه و چه مدت لازم هست استفاده کنم. تحویلش چه مدت طول میکشه. ممنو

 • سعید
  1403-02-24 19:59

  سلام من چند سالی هست گوشت اضافه ۱سانتی دور معقدم هست هیچ دردی وخونریزی ندارم ول داخل معتقدم خیلی تنگ است ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.