درمان خانگی بواسیر بیرون زده

درمان خانگی بواسیر بیرون زده

درمان خانگی بواسیر بیرون زده صرفا با نظارت و مشاوره با کارشناس طب سنتی و با استفاده از داروهای خوراکی و پمادهای موضعی قوی مانند پماد رینای سبز امکان پذیر است. در روش خانگی بواسیر بیرون زده، از زالوی پزشکی،حجامت ساکرال کمر و داشتن رژیم غذایی پرفیبر استفاده می شود.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

لیست اقدامات مناسب برای درمان خانگی بواسیر بیرون زده 

  • فصد خون
  • زالو انداختن
  • حجامت ساکرال
  • استفاده از داروهای قابض
  • بستن با رابربند پلاستیکی
  • روش های تهاجمی درمان مانند عمل جراحی
  • ثبت سفارش پک ممتاز خارجی از فروشگاه سایت مرسی درمان

برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد؟

بواسیر بیرون زده معمولا صورت زشت و ناخوشایندی دارد. در اکثر اوقات با درد هنگام نشستن و یا سوزش و خارش بعد از دفع همراه است.  در اولین گام درمانی بهتره کارهای زیر را انجام دهید.

در فروشگاه سایت اقدام به ثبت سفارش پک ممتاز خارجی کنید. یا از طریق شماره 09926843196 در واتس آپ یا ایتا پیغام بگذارید و ثبت سفارش انجام بدهید.

این پک مناسب درمان خانگی بواسیر بیرون زده است. مکانیسم اثر آن درمان فوری درد، سوزش و خارش توده خارجی هموروئید  می باشد. و برای از بین بردن و خشکاندن بواسیر بیرونی کاربرد موثر داشته و رضایت هزاران بیمار را در کارنامه خود دارد.

این ضایعه دردناک و ناخوشایند بیشتر در میان خانم ها شایع است. البته برای اقدام در مورد درمان خانگی بواسیر در زنان بهتره مطالب مربوطه مطالعه شود.

زالو انداختن

زالوی پزشکی یکی از روش های مورد تایید برای درمان بواسیر از هر نوعی است. که مشخصه آن نوراهای سبز زیتونی یا سبز لجنی در پشت آن است.

این کار باید در دو مرحله و طی فاصله زمان 60روز انجام شود. یعنی هر ماه 5زالوی پزشکی روی بواسیر بیرون زده قرار گرفته. و زالوها اقدام به تخلیه التهاب و تورم و خون مردگی داخل بافت هموروئید بیرون زده می کنند. در کنار استفاده از داروها و پمادهای گیاهی وخیم ترین  بواسیر بیرون زده در هر سن و سالی از بین می رود.

محسناتی که این روش درمانی دارد این است که: کم هزینه و بدون عوارض بوده و یک روش مطمئن برای درمان خانگی بواسیر بیرون زده تلقی می شود. در مقایسه با عمل جراحی آسیب کمتری به بافت ها و عضلات مقعد وارد می شود.

درمان خانگی بواسیر بیرون زده با روش های دیگر

درمان بواسیر بیرون زده با رابربند پلاستیکی

 یکی از روش‌های مؤثر برای درمان بواسیر بیرون زده، استفاده از روش رابربند پلاستیکی (Rubber Band Ligation) است. این روشی موثر اما دردناک است، انجام دادن آن بدون نظارت پزشک معالج شما را به دردسر می اندازد. با وجود دردناک بودن این روش هنوز برخی از اطباء از این روش برای بریدن بواسیر بیرون زده استفاده می کنند.

روش رابربند پلاستیکی یکی از روش‌های غیرجراحی است که در درمان بواسیر خارجی به‌کار می‌رود. در این روش، یک نوار پلاستیکی کوچک به دور پایه هموروئید قرار داده می‌شود. این نوار باعث قطع جریان خون به بواسیر بیرون زده می‌شود، که در نتیجه باباسیل پس از مدتی خشک شده و می‌افتد.

روش های تهاجمی برای درمان بواسیر بیرون زده

در بعضی از بیماران که دچار کهولت سن هستند. و یا خانم های که بواسطه بارداری های مکرر بواسیر بیرون زده در آنها بدخیم، کهنه و یا پیشرفته شده است. و وضعیت آنها به درمانهای خانگی و دارویی پاسخ مثبتی نمیدهد. به عنوان آخرین گزینه معالجه روش تهاجمی عمل جراحی با لیزر یا سنتی توصیه می شود.

در روش درمان بواسیر بیرون زده با اشعه پرتوان لیزر: نیاز به بیهوشی و یا بستری در کلینیک ندارید. با داروهای بی حسی قوی ناحیه را بی کرده و اقدام به سوزانده و برش دادن بواسیر بیرون زده با اشعه پرتوان لیزر می کنند.  بهبودی بیماران در این روش نوین درمانی تا 85% است. هر چند دوران نقاهت دردناک و سختی از 30تا 45 روز در انتظار بیماران است.

توصیه ما

اگر شما مبتلا به هموروئید بیرون زده هستید. این وضعیت 2حالت دارد. یا هیچگونه درد و سوزشی ندارد و تنها  صورت زشت آن شما را ناراحت میکند. و یا اینکه با درد هنگام نشستن و یا سوزش و خارش همراه است. توصیه ما به عنوان کارشناس طب سنیت اینه که به عنوان مطمئن ترین وکم هزینه ترین راه درمانی از پک ممتاز خارجی در فروشگاه سایت حداقل برای یک الی 2 دوره استفاده کنید.

از راهنمایی مشاوران سایت برای بهبودی وضعیت بواسیر بیرون زده خود کمک بگیرید. از حمام سیتیز و یا کمپرس یخ برای رفع التهاب و درد کمک بگیرید. مصرف غذاهای پرفیبر و تمرینات ورزشی کگل کمک به تقویت عضلات لگن و مقعد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.