وازلین برای درمان بواسیر چقدر موثر است؟ حتما بخوانید

درمان بواسیر با وازلین باعث آب رسانی بیشتر به پوست مقعد شده و به دفع آسان مدفوع کمک میکند.

اگر در خانه به پمادهای گیاهی دسترسی ندارید. بهترین گزینه استفاده از وازلین برای درمان بواسیر است. انگشت خود را به مقداری وازلین آغشته کرده و دور تا دور مقعد بمالید. تکرار روزانه این کار باعث آب رسانی بهتر به بافت های پوست اطراف مقعد می شود. وازلین باعث نرم نگه داشتن ناحیه رکتوم شده. و به عمل دفع بیماران مبتلا به یبوست کمک می کند. ترکیب وازلین و عصاره گیاه مورد یا عصاره نعناع یک مرهم خوب و اثر گذار برای درمان بواسیر است.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

وازلین برای درمان بواسیر به عنوان یک درمان کننده طبیعی و بدون عوارض در نرم نگه داشتن ناحیه مقعد و روان کردن روده ها کاربرد دارد. در مقایسه با پمادهای شیمیایی، مصرف بلند مدت وازلین برای درمان بواسیر هیچ گونه عوارضی ندارد. انگشت خود را به مقداری وازلین آغشته کرده، و با ماساژ ملایم آنرا روی دهانه مقعد و کمی هم داخل کانال مقعد بمالید. با این کار عملیات آب رسانی به پوست خشک ناحیه نشیمنگاه به جریان می افتد. و از طرفی با نرم کردن مقعد به اصطلاح باعث روغن کاری روده و ناحیه رکتوم شده. و به عبور آسان مدفوع از آن کمک می کند.

بنا به گفته سایت هیل مای هموروئید، استفاده از درمانهای طبیعی برای از بین بردن بواسیر چیزی خوبی است. اما اگر می خواهید نتایج ماندگارتری از درمان داشته باشید. لازمه که بصورت ریشه ای این ناراحتی را برطرف کنید. در بیشتر افراد، یبوست دلیل اصلی این بیماری  است. لذا برای درمان دائمی بواسیر برطرف کردن دائمی یبوست با استفاده از مواد مغذی موجود در مکمل فیبر طبیعی پاپرینای مراکشی بهترین گزینه برای شروع درمان است.

اگر حوصله خواندن این مقاله را ندارید به این پادکست گوش کنید.

تاثیر وازلین برای درمان بواسیر یا هموروئید

 

خرید مرهم گیاهی هموروئید

 همچنین استفاده از مخلوط آب گرم و مقداری بتادین میتواند دردهای ناشی از هموروئید  را کاهش دهد. شاید از ما بپرسید که  علت بواسیر زنان چیست در نوشته ای جداگانه این موضوع را کامل توضیح دادیم.

در پایان کار میتوانید موضع نشیمن گاه را کاملا خشک و تمیز کرده و با انگشتان دست مقداری وازلین را به دهانه داخلی و خارجی مقعد بمالید. با این روش ناحیه رکتال نرم شده و کمک به دفع راحت تر مدفوع می کند. میخواهیم به این درک برسید که نشستن در آب گرم برای بواسیر تاثیر درمانی خوبی دارد.

اما اینکه بگوئیم بواسیر با وازلین درمان قطعی می شود. یک امر تقریبا محال است. درست مانند اینکه به کسی که از درد عفونت دندان به خود می پیچد بگیم برو روی محل در خمیر مسواک بذار. البته این موضوع در مورد بیمارانی صادق است. که از عمر بیماری آنها چند سالی گذشته باشه و بیماری آنها  بدخیم و  کهنه است.

آیا این روش درد را درمان خواهد کرد؟ البته که خیر اما میتوانیم بگوئیم که رعایت بهداشت دهان و استفاده از خمیر مسواک در پیشگیری از درد دندان موثر است. مثلا اگر دندان شما آسیب دیده و عفونت دارد.  نمیتوان گفت که خمیر مسواک به تنهایی در درمان آن موثر است.

وازلین برای درمان بواسیر هم همین حکایت را دارد. اگر شما مبتلا به بواسیر و شقاق  حاد یا مزمن هستید از بهترین پماد برای درمان بواسیر  استفاده کنید.

ترکیبات وازلین برای درمان بواسیر

 استفاده از وازلین بهداشتی به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی باعث افزایش جریان آب رسانی به پوست ناحیه مقعد و نرم شدن آن می شود.

ترکیب وازلین با داروهای زیر برای درمان بواسیر دارای بیشترین اثر گذاری است.

 • عصاره نعناع 
 • سعد کوفی
 • محلول بتادین
 • گل همیشه بهار
 • محلول بتادین
 • روغن درخت چای 
 • عصاره مورد 
 • منتول
 • سبزی تره

دستور استفاده از ترکیبات وازلین

 1. دو قاشق غذا خوری عصاره نعناع را با 10 گرم وازلین ترکیب کرده و خوب بهم بزنید تا مخلوط شود. مرهم به دست آمده را بعد از هر نوبت اجابت مزاج روی بواسیر بمالید. این ترکیب برای کاهش التهاب، ورم و سوزش ناشی از هموروئید مفید است.
 2. 10 گرم سعد کوفی را پودر کرده و با 10 گرم وازلین ترکیب کنید. و خوب بهم بزنید ضماد به دست آمده را روزانه دو نوبت روی نشیمنگاه خود قرار دهید. این مرهم حالت قابض دارد و به درمان بیرون زدگی بواسیر کمک میکند
 3. مقداری سبزی تره را داخل هم زن یا مخلوط کن ریخته و خوب آسیاب کنید. به اندازه کافی وازلین به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را روزانه دو نوبت روی مزاج خود قرار دهید. برای درمان سریع بواسیر در خانه تاثیر خوبی دارد.
 4. 5 گرم منتول را پودر کرده و با 10 گرم وازلین مخلوط کنید و خوب بهم بزنید. این ترکیب برای درمان التهاب و خارش مقعدی خیلی موثر است.
 5. عصار گیاه مورد اگر با وازلین ترکیب شود برای درمان التهاب و درد ناشی از بواسیر خیلی مفید است.
 6. مقداری محلول بتادین و وازلین را با هم زن برقی خوب مخلوط کنید. ضماد به دست آمده را بعد از هر باز اجابت مزاج به مقعد خود بمالید. نتیجه درمانی آن معجزه است.
 7. گل همیشه بهار دارای خاصیت ضد التهابی و تنظیم کننده عروق خونی است. ترکیب آن با وازلین  برای درمان درد و التهاب ناشی از هموروئید مفید است.

این هشدار را جدی بگیرید

ممکنه استفاده از روش های درمانی ذکر شده با وضعیت سلامتی شما سازگار نباشد. و یا نتیجه عکس بدهد. قبل از اجرای هر کدام از روش های خانگی بالا حتما از یک متخصص طب سنتی مشورت بگیرید. و یا اینکه از یک  پزشک عمومی راهنمایی بخواهید.  این ترکیبات فقط با نظارت و اجازه پزشک دارو ساز و و یا اطباء طب سنتی باید صورت بگیرید. استفاده خودسرانه از این ترکیبات ممکنه نتیجه درمانی مناسبی برای شما نداشته باشد.

این اطلاعات صرفا جهت آگاهی بخشی به شما مخاطبان عزیز مرسی درمان به اشتراک گذاشته ایم.

وازلین برای درمان یبوست و طرز استفاده

 

وازلین بهداشتی و یا روغن وازلین برای درمان یبوست استفاده کنید

 

عامل اصلی بیمارهای نشیمنگاهی یبوست است از یبوست به ام الامراض یاد می کنند. حالا میخواهیم بدانیم که وازلین برای درمان یبوست کارآیی دارد ؟ و مکانیسم اثر این ژله  که از مشتقات نفت است چگونه است؟

اگر به بیماری بگوئیم برای اختلالات گوارشی خود از وازلین استفاده کنید یک مقدار غیر قابل باور و یا خنده دار به نظر می رسد. اما اینگونه نیست. اگر بیماری مبتلا به خشکی روده و یا دفع نامطلوب و سفت مدفوع است میتواند روزانه دو نوبت و و در نوبت ناشتا از روغن وازلین استفاده کند. مقدار مصرف 1الی 2قاشق غذاخوری

این روغن خوراکی بوده و قابل مصرف است. اگر بعد از مدت 96ساعت همچنان یبوست داشتید حتما با پزشک خود مشورت کنید. همچنانکه در بالا هم اشاره شد. اگر مدفوع بیمار سفت و سخت است. میتواند مقداری وازلین را به انگشتان دست خود بمالید و دهانه مقعد و ناحیه کانال مقعد را چرب کنید.

این کار کمک به عمل دفع آسان خواهد کرد همچنین میتوانید از داروخانه سرنگ شماره 2تهیه کرده و آنرا با نصفه از وازلین بهداشتی پر کرده و داخل کانال مقعدی خالی کنید. این کار عمل دفع به راحتی صورت میگیرد از خشک شدن پوست ناحیه مقعد جلوگیری کرده . و حتی کمک به درمان اولیه هموروئید می کند. با این کار درمان یبوست با وازلین  امکان پذیر است.

اگر به یبوست شدید مبتلا هستید، لطفا مقاله درمان سریع یبوست در منزل و روش های کاربردی آن و درمان خانگی در طب سنتی را مطالعه کنید. و برای رهایی از درد، سوزش و خارش مقاله مرتبط درمان بواسیر داخلی را مطالعه کنید.

نتیجه گیری و کلام آخر از سایت مرسی درمان

 

وازلین بهترین گزینه برای نرم نگه داشتن مقعد بیماران است

اگر شما مبتلا به یکی  از بیمارهای نشیمن گاهی بوده اید و علائم درد، سوزش و خارش کمی در خود احساس میکنید. توصیه میشود برای نرم نگه داشتن ناحیه مقعدی هفته ای دو بار از وازلین استفاده کنید. این کار به نرم شدن ناحیه مقعد و به دفع بهتر مدفوع کمک خواهد کرد.

حتی اگر جراحی با لیزر هم انجام داه باشید به دلیل حساس بودن ناحیه رکتوم لازم است. هفته ای 2 با وازلین ناحیه را نرم نگه دارید این کار به دلیل جلوگیری از سوزش و خارش است.

به این نتیجه میرسیم که وازلین برای درمان بواسیر تنها به عنوان یک روش پیشگیری کننده مفید است. برای جلوگیری از خشک شدن پوست  اطراف ناحیه مقعد، در میان پمادهای شیمیایی و یا کرم های مرطوب کننده موجود در بازار، وازلین بهترین گزینه است.

اگر شدت هموروئید در شما زیاد است، و یا به اصطلاح این بیماری در شما به اندازه کافی پیشرفت کرده و کهنه شده است. و بعد از دفع احساس خارش و سوزش زیادی به شما دست می دهد. نیاز به درمان های جدی تر و حرفه ای تری دارید. در این صورت درمانهای طبیعی زیاد کارساز نیست. در خیلی موارد استفاده از عمل های جراحی هم وضعیت را بدتر کرده و بعد از مدتی دوباره علائم سوزش و خارش و درد در بیماران ظاهر می شود. سوال اینجا است؟ واقعا در چنین شرایطی چه کار باید کرد؟

ما اینجا هستیم با تجربه بیش از 10سال درمان موفق هزاران بیمار هموروئیدی از شروع درمان تا حصول نتیجه نهایی در کنار شما هستیم. کافی قدم اول را بردارید و به ما اعتماد کنید تا برای همیشه این بیماری را در شما ریشه کن کنیم. برای مشاوره اختصاصی با من آمادگی دارید؟

خرید مرهم گیاهی هموروئید

نوشته قبلی
درمان بواسیر داخلی راهکارهای خانگی و آگاهی از علت و علائم
نوشته بعدی
پماد آنتی هموروئید داخل مقعدی بهترین مارک قیمت و طریقه استفاده

44 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • دلبر راد
  1401-04-01 11:50

  من خودم روزانه دو یا سه بار از وازلین برای مرطوب نگه داشتن دستهام استفاده میکنم چون دائم احساس خشکی در پوست دست میکردم و خیلی آزارم یمداد با وجودیکه وازلین هیچ بوی نامطبویی نداره قیمت ارزانی هم داره و تا حدودی برای همه چیز کار راه اندازه اما رفتم دکتر بهش این موضع خشکی پوست دستم گفتم بهم گفت بدنت کم آبه و باید میوه و سبزی و آب معدنی زیاد بخوری راهکار خوب یبود فقط کافیه روزانه 8 لیوان آب معدنی بخورید در حد امکان با عرق بیدمشک یا کاسنی قاطی کنید بعد بخورید ممنون از سایت خوب و اطلاعاتی که اینجا نوشتید

 • مرسی درمان
  1401-04-01 12:47

  در پاسخ به شما :
  با تشکر از حسن نظر حضرتعالی و ممنون از اینکه تجربه خوب و مفیدی درج کردید

 • ارشد هستم
  1401-04-03 14:21

  ای اقا دلت خوشه ها اگه وازلین بواسیر و خون ریزی و درمان میکرد الان قیمت یک جعبه اش به بالای 500هزار تومان میرسید. وازلین برای کسانی به درد میخوره که دستهاشون پینه بسته است . اخه مگه میشه وازلین و به دست و صورت زد. وازلین تنها داروئی است که در داروخانه ها ی کشورهای خارج به دستت میدن وگرنه از درد بمیری هیچ دارویی بهت نمیدن مثل ایران نیست بری داروخانه هر چی دلت خواست بهت بدن بیاری بزاری تو یخچال

 • مرسی درمان
  1401-04-04 23:25

  در پاسخ به ارشد:
  ما هم برای نظر شما احترام قائل هستیم ولی طب سنتی علم کوچه و بازاری نیست که هر کسی هر جوری دلش بخواد و یا طبق نظر شخصی خود اظهارنظر کند. اگر مطلبی نوشته میشود لااقل ده تا رفرنس خارجی و داخلی وجود دارد که ما به آنها تکیه میکنیم ممنون از اظهار نظر حضرتعالی

 • فرهادی از اندیمشک
  1401-04-08 01:55

  در دنیا یک راه وجود دارد و آن راه راستی و حقیقت است همینکه صادقانه تمام مسائل و موضوعات را روشن میکنید و جلوی دید مخاطب و بیماران قرار میدهید خودش جای تقدیر و تشکر داره ، بالاخره وقتی مریض ها آگاه میشن خودشون تصمیم میگریند که چه کاری درسته و چه کاری غلطه. در رابطه با وازلین برای درمان بواسیر به چند سایت مراجعه کردم باور کنید از خوندن پشیمان شدم ممنون از سایت خوب مرسی درمان

 • مرسی درمان
  1401-04-08 11:18

  در پاسخ به فرهادی:
  با تشکر از دیدگاه خوب و سازنده شما منتظر تظرات مثبت شما در سایر بخش های سایت هم هستیم

 • مرسی درمان
  1401-04-11 13:35

  در پاسخ به آقای فرهادی :
  دیدگاه خوب و سازنده شما ما منتظر نظرات و تجربیات خوب شما در سایر بخش های سایت هم هستیم ما اگه بخواهیم به درمان بواسیر با وازلین از 1تا 10امتیاز بدهیم : 3امتیاز میشه

 • بنفشه 20
  1401-04-16 18:27

  وازلین از قدیم الایام مرسوم بوده و برای هر دردی دو ا است بعد از اینکه ناحیه را با آب و صابون تمییز شستشو دادید و همچنین بعد از اینکه دستان خود را با آب و صابون تمیز بشورید و خشک کنید مقداری وازلین به نوک انگشت خود زده و به آرامی در دهانه مقعد و اطراف دهانه مقعد بمالید بعد با انگشت کوچک خودتان مقداری وازلیین را داخل مقعد خود بمالید این اثر زیادی دارد اگر تونستید یک حجامت هم بکنید همه اینها تاثیر دارد الانه از هر کی میپرسی یواشکی در گوشت بهت میگه من هم دارم دکتر هم میری بدون معاینه میگه باید جراحی بشه من با جراحی اصلا موافق نیستم یک ذره رعایت بکنید خوب میشید

 • مرسی درمان
  1401-04-17 00:37

  در پاسخ به بنفشه :
  با تشکر از شما بابت دیدگاه خوب و تجربه سازنده شما منتظر نظرات و تجربیات ارزنده شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • sependar
  1401-04-22 08:51

  ببخشید من سه ماهه باردار هستم احساس میکنم موقع دفع اذیت میشم و بعضی موقعها خیلی اذیت هستم یبوست دارم از وازلین استفاده کردم برای درمان زخم چون احساس میکنم ناحیه زخم شده و به شدت هم میخواره از وازلین استفاده کردم چون میگفتن عوارض نداره هیچ وضعیتم درست نشد پماد رینا پلاس خوبم میکنه چند روزه میرسه دستم و برای من که باردارهستم ضرری نداره با تشکر از مطالب خوبب سایت شنا

 • مرسی درمان
  1401-04-22 12:14

  در پاسخ به سپندار:
  برای درمان بواسیر در بارداری از پکیج مخصوص خانمهای باردار استفاده کنید

 • ناصر رازقی
  1401-05-06 16:32

  سلام دقیقا به نکته خیلی خوبی اشاره کردید من حدود 2سال بود که هر چی پماد و دارو بود استفاده کردم یه روز خیلی درد داشتم خانمم بهم گفت دیگه پماد نخر وازلین بزن باور کنید دو سه بار که وازلین استفاده کردم خیلی بهتر شدم الان هر دفعه هم روغن بنفشه دارم تو خونه و هم وازلین همیشه دم دستم هست من توصیه میکنم ازلین بعد از تنقبه استفاده کنید و یا قبل از تنقیه داخل کون را با یه مقدار وازلین نرم یا روغن کاری کنید یبوست هم از بین میبره نمیدونم چطوری بگم منظورمو رسوندم یا نه خدا شفای همه مریضی ها را بده یا علی یمدد

 • مرسی درمان
  1401-05-06 23:24

  در پاسخ به ناصر:
  استفاده از وازلین بریا درمان بواسیر و رفع یبوست موثر است با تشکر از شما که تجربیات ارزنده خودتان را در سایت مرسی درمان درج کردید منتظر نظرات شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • زیبا رو
  1401-05-07 18:29

  زیبا رو هستم از آذربایجان غربی یکسالی من تحت نظر دکتر هستم و کولونوسکوپی کردم بعدش گفت مشکلی نداری و باید غذاهای فیبر دار مصرف کنید الان یبوست من درست شده هر از گاهی هم از وازلین استفاده میکردم بواسیر من داخلیه و خیلی درد می‌کنه درد به پهلوهام میزنه یک ماه پیش رینای سبز ازتون خریدم خوب شدم رفتم مسافرت زیاد خوردم باز اینجوری شدم خواستم بگم ما تا کی باید اسارت بکشیم

 • مرسی درمان
  1401-05-08 05:53

  در پاسخ به زیبا :
  تقریبا از یک سنی به بعد ناحیه مقعدی بسیار حساس و آسیب پذیر می شود. در سالهای اخیر ویروس کرونا هم مزید بر علت این ناراحتی در خیلی از افراد شده است. چون مقعد پر از سلولهای عصبی و حساس است در صورت ابتلا و حتی بعد از درمان نیاز به پرهیز زیاد و اصلاح رفتار در طولانی مدت و مراقبت دائمی دارید تا برگشت نکند. از اینکه تجربه خودتان را اینجا مطرح کردید سپاسگذاریم

 • الفتی از خرم آباد
  1401-05-18 05:21

  من خودم فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی هستم با انواع کرم ها و لوسیون ها آشنایی کامل دارم وارد کننده برندهای آرایشی فرانسوی هستم بهترین کرم بر پایه چربی خوک یا یک نوع کوسه دریایی است در ایران کرمها بیشتر بر پایه وازلین است نه همشون ولی بیشترشون اینجوریه برای درمان بواسیر از فروشگاه مرسی درمان کمک گرفتم سریع خوب شدم درحالیکه خیلی پمادهای دیگه امتحان کردم نتیجه نگرفتم

 • مرسی درمان
  1401-05-18 14:13

  در پاسخ به بیمار :
  از اینکه تجربه خودتان را با ما در میان گذاشتید سپاسگذاریم منتظر نظرات خوب و سازنده شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • پگاه
  1401-05-26 07:43

  ببخشید مادر من ۴۶ساله و عمل بای پس معده انجام داده حدود یکسال پیش دکتر رفت معاینه کرده میگه شقاقه معده اش هم درست کار نمیکنه و دایم هنگام توالت کردن مشکل داره سوال اینه که با وازلین هم امتحان کردم زیاد نتیجه بخش نبود از کدام داروی گیاهی برای درمان مادرم سفارش بدم

 • مرسی درمان
  1401-05-26 12:55

  در پاسخ به پگاه :
  شقاق مقعدی ناشی از یبوست این یک امر طبیعیه دنبال علت دیگری نباشید معمولا وازلین برای نرم کردن دهانه مقعد و روان شدن مقعد هنگام عبور مدفوع استفاده میکنند برای مادرتان که جراحی معده داشتند و یبوست شدید دارند روشهای سطحی خانگی پاسخگو نیستند.
  از پودر پاپرینا مراکشی برای درمان یبوست شدید در بزرگسالان
  و از پماد رینا پلاس برای درمان شقاق استفاده کنید

 • یک بنده خدا
  1401-05-27 12:47

  من یبوست و بواسیر دارم یعنی با وازلین برطرف میشه این گفته تا چه حد میتونه صحت داشته باشه یکماه پیش هم تماس گرفتم کسی جواب نداد الان هم توخونه وازلین دارم زدم و دیروز و پری روز هم وازلین زدم هیچ فرقی نکرده روی بواسیر من واقعا ادم هر کی رو بخواد نفرین کنه باید بهش بگه الهی به بواسیر دچار بشی در ضمن سکس از پشت میتونه روی عقب انداختن درمان تاثیر بزاره یا اثرات اون لیدوکایین بوده که زدم من میگم اما کو گوش شنوا همسرم گوش نمیده

 • مرسی درمان
  1401-05-27 16:47

  در پاسخ به بیمار:
  وضعیت شما به گونه ای نیست که وازلین برای تسکین یا درمان بیماریتان تاثیری داشته باشد . برای شروع الزاما باید از روشهای تهاجمی تر درمان مانند استفاده
  از قویترین پمادها و داروهای گیاهی استفاده کرد
  سکس از پشت ادامه داشته باشد شروع درمان هیچ فایده ای ندارد

 • مه لقا امیری
  1401-05-28 09:06

  سلام من دو ماه قبل بواسیر داشتم که جراحی کردم رفتم پیش دکترم گفت از وازلین استفاده کن هر روز میزدم نه تنها دردش کمتر نشد بلکه هیچ تاثیری هم نداشت ماه اول بعد از جراحی خیلی زجر کشیدم هرچی میرفتم مطب بهم میگفت برو خودش خوب میشه آخر سر یه روز دعوام شد گفتم من تا صبح از درد نمیتونم بخوابم خواستم ببینم از داروهای شما میتونم استفاده کنم

 • سعدی
  1401-06-01 03:40

  دوستان عزیز وازلین برای درمان بواسیر خوبه اما برای پیگشیریه نه درمان
  برای رفع همورویید و شقاق تجربه که من دارم :
  1-پرهیز از سودازاها
  2- پرهیز از غذاهای چرب و شیرین
  3-سوپ جو روزی یک وعده
  4- ابگوشت مرغ روزی یک وعده
  5-مالجبین افتیمونی ناشتا یک لیوان
  6-حب مقل ملین روزی یک عدد
  7- چرب کردن موضع با روغن بنفشه

 • مرسی درمان
  1401-06-01 14:09

  در پاسخ به سعدی:
  مکانسیم اثر وازلین در رفع بواسیر و علائم آن به عنوان پیشگیری کننده می باشد و همجنین نرم کننده ناحیه داخلی رکتوم به هرجهت از اینکه تجربیات ارزنده خودتان را درسایت مرسی درمان درج کردید از شما سپاسگذاریم

 • محمد
  1401-06-10 00:27

  اغا سعدی
  سودازاها چیه ؟
  مالجبین افتیمونی دیگه چیه لطفا یه توضیحی بدین یه راهنمائی بکنین

 • مرسی درمان
  1401-06-16 06:46

  درپاسخ به بیمار:
  اگر میزان هموگلوبین خون در مردان از 18بالتر باشد و در زنان از 16بالاتر باشد یعنی غلظت خون دارند. غلضت خون به معنی خون کثیف سودایی است. سودایی ها مزاج سرد و خشک دارند. تجمع خون غلیظ سودایی در ناحیه مقعد منجر به بواسیر و شقاق می شود. اگر کبد چرب دارید میتواند مزید بر علت باشد. بعد از وعده غذایی ظهر تا 40شبانه روز و هر روز یک فنجان سرکه سیب بخورید. فقط آفتیمون نیست که به خروج خون سودایی کمک میکند با حجامت هم میتوانید این کار را بکنید. آب انار .شربت سکنجبین و یا اطرافیل گشنیزی هم بسیار موثر هستند. هدف از استفاده کمک به درمان بواسیر است.

 • احمدی
  1401-06-22 18:03

  سلام کسی اینجا هست که از وازلین بهداشتی استفاده کرده باشه و نتیجه درستی گرفته باشه خوب بگه بقیه هم بدوننن
  من جراحی کردم الان دوباره بواسیرم عود کرده و اذیت میشم طوریه که درد به پهلوهام میزنه امانمو بریده
  رفتم دکتر گفت نباید سنتی عمل میکردی گفتم اگه با لیزر عمل میکردم میرفتم بهشت؟
  چه فرقی میکنه از وازلین هم استفاده کردم هیچ تاثیثری نداشت
  واقعیت تلخ است

 • امیر مرادی
  1401-07-02 09:48

  سلام من ۴ روزی میشه وقتی دفع مزاج انجام میدم با درد و خونریزی انجام میشه تا حالا دکتر نرفتم از پماد Hwemrex استفاده میکنم تغییر چندانی نکرده خواستم بدونم برای من چه دارویی را پیشنهاد میکنید؟

 • عبدالله
  1402-01-15 04:39

  وازلین معجزه میکنه البته به همه جواب نمیده من ادم میشناسم سرطان. ذاشت هرروزوازلین به تنش میمالیدشفا گرفت

 • مرسی درمان
  1402-01-16 01:39

  در پاسخ به عبدااله :
  از اینکه تجربه خودتان را در سایت درج کردید از شما صمیمانه سپاسگذاریم منتظر نظرات ارزشمند شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • منصور احسانی
  1402-01-25 13:34

  سلام خسته نباشید من درد خیلی شدید مقعد دارم هنگام مدفوع هم خیلی سوزش دارم درد عمونم بریده حالم خوب نیست لطفاً راهنماییم کنید

 • مرسی درمان
  1402-01-25 20:02

  در پاسخ به منصور :
  درد و سوزش مقعدی دلایل زیادی می تونه داشته باشه، اینجا اگر هم راهنمایی شود کلیت دارد و ممکنه این راهنمایی در مورد درمان شما صدق نکند. نمی شود برای همه نسخه واحدی تجویز کرد. بهتره فرم مشاوره رایگان و با اطلاعات صحیح و توضیحات شفاف تر پر کنید. و برای ما ارسال کنید. تا بهتر بتوانیم به شما کمک کنیم.
  موفق باشید.

 • لیلا .م.ک
  1402-01-29 23:41

  سلام چن وقتی ه که هنگام اجابت مزاج موقی که دسشویی میرم حالت دفع یا احساس دفع دارم اما ساعتها میشینم رو کاسه توالت هر چی زور میزنم بی فایده من وازلین میتونم استفاده کنم ایا کمک میکنه به این کار لطفا راهمایی بفرمایید مرا

 • مرسی درمان
  1402-01-30 09:02

  در پاسخ به لیلا:
  مشکل شما فراتر از اونه که بتوانید با وازلین برطرف کنید. شما سندروم روده تحریک پذیر دارید که در آن بیماری یبوست غالب تر است.
  در این وضعیت با وجودیکه بیمار دفع را انجام میدهد ولی چند دقیقه بعد باز هم احساس دفع دارد.
  برای درمان یبوست و پاکسازی روده بهتر است از داروی پاپرینا مراکشی استفاده کنید.

 • اسلام از مراغه
  1402-03-16 06:49

  سلام خسته نباشید
  من چندساله درگیراین بیماری هستم گاهی حالم خوب میشه ولی دوباره عودمیکنه
  درحال حاضر باقرص و‌ملین وروغن زیتون شکمم کارمیکنه اگه این چیزارو‌نخورم اصلا کارنمیکنه
  و پقتی کارمیکنه خیلی سوزش وگاعی مواقع خونریزی دارم
  فوق العاده ازعمل ولیزرمیترسم لطفا راهنمایی کنید

 • م. بهرنگی محقق
  1402-03-19 07:53

  دوستان من میخوام یه چیزی بهتون بگم اگه شما از پمادهای شیمیمایی برای مالیدن به روی مقعد خود استفاده کنید یعنی زیاد به منطقه مقعد خود پماد شیمیایی بزنید اون ناحیه به مرور پوستش نازک و حساس میشه و و باعث صدمه دیدن به اون پوست مقعد میشه که به مرور زمان با کوچکترین واکنشی مانند یبوست یا اسهال زخم میشه اما وازلین برای درمان بواسیر حتی هیچ ضرری نداره حتی اگه یک سال هم بزنید ضرری بهش نمیرسونه اینم تجربه من یب.ده از طب سنتی

 • سیاوش
  1402-05-09 00:51

  بعد از اجابت مزاج ماهیچه مقعدم سفت شدن کلا انگار از پشت مسدود شدم کمی کرم و بعد وازلین ساکت کرد مقعدم را خواستم تجربه بدنمو بگم

 • افراز
  1402-06-09 11:30

  فک کنم وازلین برای درمان بواسیر خوب باشه نسبت به دیگ پماد های شیمیایی از وازلین استفاده کنید دوستان من خوبه

 • مرسی درمان
  1402-06-10 15:22

  در پاسخ به افراز:
  استفاده بلند مدت از وازلین بهداشتی هیچ گونه عوارضی ندارد و برای نرم نگه داشتن مقعد و کمک به دفع آسان هم مفید به فایده است ما هم با نظر شما موافقیم

 • گلچین.ر
  1402-08-07 08:58

  با عرض سلام من یه سالی هست که متوجه شدم بواسیر دارم قبلا نمیدونستم اصلا همچین چیزی داشته باشم گاهی شکم سفت کار میکرد کمی اذیت میشدم ولی الان ۲ماهی میشه اذیت میشم مثل زخم زیر پوست جوش مانند نوک تیز دست بزنی خیلی درد میکنه و خارش بعضی وقتااذیت میشم وازلین هم اینجا خوندم برای بواسیر خوبه بهش زدم اما خوبش نکرد

 • در پاسخ به گلچین
  دوست عزیز برای معاینه باید به جراح عمومی یا جراح آنورکتال مراجعه کنید زخم زیر پوست جوش مانند که با درد همراه باشد. به نظر میاد آبسه و عفونت مقعد باشه. استفاده از وازلین به عنوان نرم کننده ناحیه و آبرسان عمل میکند. درمان کننده نیست.

 • محمد
  1402-09-22 01:58

  سلام تنها درمان بواسیر زالو درمانی هستش پیش ابراد خیلی خیلی خبره برین حتی اگر در شهریاداستان دیگه باشن بدین دوتا روی نقطه بواسیر زالو بندازه تا آخر عمر راحت بشین بدون جراحی

 • نازنین
  1402-11-29 00:29

  من چند روزه شقاق یا هموریید م خیلی اذیتم میکنه اصلا مقعدم باز نمیشه تا تخلیه انجام شه و خیلی هم دردناک شده دارم با ملین و کلی فشار دفع انجام میدم انوع پمادهای رو زدم از التهاب ش کم نشده من قبلا ibs به شکل یبوست هم داشتم اما الان این ibs نیست چون زمانی که ibs هم عود میکنه دل درد و دلپیچه شدید دارم باید شیاف دیکلوفناک استفاده کنم از عمل میترسم تازه هر کسی عمل کرده نتیجه نگرفته لطفا راهنمایی کنید

 • ریسا
  1402-12-14 12:17

  سلام شما بی نظیرید در درمان ،صیمیمانه ازتون تشکر میکنم سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.