وازلین برای درمان بواسیر چقدر موثر است؟

 1. مرسی درمان
 2. بواسیر(هموروئید)
 3. وازلین برای درمان بواسیر چقدر موثر است؟
وازلین برای درمان بواسیر

انگشت خود را به مقداری وازلین آغشته کرده و دور تا دور مقعد بمالید. تکرار روزانه این کار باعث آب رسانی بهتر به بافت های پوست سوراخ مقعد می شود. وازلین باعث نرم نگه داشتن ناحیه رکتوم شده. و به عمل دفع بیماران مبتلا به یبوست کمک میکند. اگر در خانه به پمادهای گیاهی دسترسی ندارید. بهترین گزینه استفاده از وازلین برای درمان بواسیر است.

بواسیر(هموروئید)

وازلین برای درمان بواسیر کاربرد دارد یا خیر؟ ⭐سوال اصلی اینجاست.

یک نکته کلیدی :

برای نرم نگه داشتن ناحیه مقعدی و نیز کمک به دفع بهتر مدفوع و نرم شدن ناحیه کانال مقعد، وازلین بهترین گزینه است.  حتی در استفاده بلند مدت هیچ ضرری برای  نشیمن گاه بیماران به وجود نمی آورد. اما اگر بخواهیم از وازلین به عنوان یک گزینه برای درمان بواسیر نگاه کنیم به جرات میشه گفت:

اثر چندانی در کاهش درد ،سوزش، التهاب و خون ریزی بیماری هموروئید یا شقاق ندارد.

همچنین تاثیر چندانی در ترمیم بافت های آسیب دیده ناحیه مقعد بیماران ندارد.وازلین حاوی مواد نسبتا ملایم و از مشتقات نفت است. که برای نرم کردن و آبرسانی پوست طراحی شده است. در واقع وازلین یک نوع ژل روان کننده است. که از آن میتوان در هر قسمتی از بدن از جمله ناحیه رکتوم استفاده کرد.

لازم است بدانید که ناحیه نشیمنگاه بسیار حساس است، اما وازلین یک محصول ضد حساسیت با خطر کم است.

به طور کلی استفاده از وازلین به عنوان پایه بعضی از وسایل بهداشتی کاربرد دارد. با توجه به اینکه وازلین حاوی مقدار زیادی گلیسیرین و ویتامینE هست. در درمان بواسیر سطحی استفاده از وازلین برای نرم نگه داشتن ناحیه آسیب دیده مقعدی مفید به فایده میتواند باشد.

امروزه استفاده از پمادهای شیمیایی موجود در بازار اثرات مطلوبی بر ناحیه آسیب دیده بیماران ندارند. استفاده از این ژله نفتی به عنوان یک روش پیشگیری کننده کاربرد دارد، ما ادعا نداریم که وازلین بیماران را درمان قطعی میکند.

استفاده از وازلین برای درمان بواسیر مفید به فایده است و از قدیم الایام از این ژل نفتی روان کننده به عنوان مرهمی خوب  برای نرم نگه داشتن موضع آسیب دیده استفاده میکردند.

قوی ترین پماد درمان بواسیر

تاثیر وازلین برای درمان بواسیر وشقاق  چند روش کاربردی

نشستن در لگن آب گرم برای بیماران مبتلا به شقاق مقعد همراه شستشوی ناحیه با صابون های غیر قلیایی مانند صابون مراغه و نیز پانسمان موضع با استفاده از وازلین .در پیشگیری از بیماری بواسیر و شقاق موثر است.

یک روش دیگر استفاده از حمام نشیمنگاه همراه با مقداری نمک اپسوم میتواند اثرات قابل توجهی در کنترل درد و رفع علائم سوزش و خارش بواسیر یا شقاق داشته باشد. همچنین استفاده از مخلوط آب گرم و مقداری بتادین میتواند دردهای ناشی از هموروئید و شقاق را کاهش دهد.

در پایان کار میتوانید موضع نشیمنگاه را کاملا خشک و تمیز کرده و با انگشتان دست مقداری وازلین را به دهانه داخلی و خارجی مقعد بمالید. با این روش ناحیه رکتال نرم شده و کمک به دفع راحت تر مدفوع می کند. میخواهیم به این درک برسید که نشستن در آب گرم برای بواسیر تاثیر درمانی خوبی دارد.

 

اما اینکه بگوئیم بواسیر با وازلین درمان قطعی می شود. یک امر تقریبا محال است. درست مانند اینکه به کسی که از درد عفونت دندان به خود می پیچد بگیم برو روی محل در خمیر مسواک بذار. البته این موضوع در مورد بیمارانی صادق است که از عمر بیماری آنها چند سالی گذشته باشد و بیماری بدخیم و  کهنه است.

آیا این روش درد را درمان خواهد کرد ؟البته که خیر اما میتوانیم بگوئیم که رعایت بهداشت دهان و استفاده از خمیر مسواک در پیشگیری از درد دندان موثر است. مثلا اگر دندان شما آسیب دیده و عفونت دارد.  نمیتوان گفت که خمیر مسواک به تنهایی در درمان آن موثر است.

وازلین برای درمان بواسیر هم همین حکایت را دارد امیدواریم  به درستی متوجه موضوع شده باشید.

اگر شما مبتلا به شقاق و بواسیر حاد یا مزمن هستید لطفا از بهترین پماد برای درمان بواسیر و شقاق استفاده کنید.

وازلین برای درمان یبوست و طرز استفاده

وازلین بهداشتی و یا روغن وازلین برای درمان یبوست استفاده کنید

 

عامل اصلی بیمارهای نشیمنگاهی یبوست است از یبوست به ام الامراض یاد می کنند. حالا میخواهیم بدانیم که وازلین برای درمان یبوست کارآیی دارد ؟ و مکانیسم اثر این ژله  که از مشتقات نفت است چگونه است؟

اگر به بیماری بگوئیم برای اختلالات گوارشی خود از وازلین استفاده کنید یک مقدار غیر قابل باور و یا خنده دار به نظر می رسد. اما اینگونه نیست. اگر بیماری مبتلا به خشکی روده و یا دفع نامطلوب و سفت مدفوع است میتواند روزانه دو نوبت و و در نوبت ناشتا از روغن وازلین استفاده کند. مقدار مصرف 1الی 2قاشق غذاخوری

این روغن خوراکی بوده و قابل مصرف است. اگر بعد از مدت 96ساعت همچنان یبوست داشتید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

همچنانکه در بالا هم اشاره شد. اگر مدفوع بیمار سفت و سخت است. میتواند مقداری وازلین را به انگشتان دست خود بمالید و دهانه مقعد و ناحیه کانال مقعدی را چرب کنید.

این کار کمک به عمل دفع آسان خواهد کرد همچنین میتوانید از داروخانه سرنگ شماره 2تهیه کرده و آنرا با نصفه از وازلین بهداشتی پر کرده و داخل کانال مقعدی خالی کنید. این کار عمل دفع به راحتی صورت میگیرد از خشک شدن پوست ناحیه مقعد جلوگیری کرده . و حتی کمک به درمان اولیه هموروئید می کند. با این کار درمان یبوست با وازلین  امکان پذیر است.

اگر به یبوست شدید مبتلا هستید، لطفا مقاله درمان سریع یبوست در منزل و روش های کاربردی آن و درمان خانگی در طب سنتی را مطالعه کنید.

خرید بهترین مرهم گیاهی رینا ی سبز

نتیجه گیری و کلام آخر از سایت مرسی درمان

 

وازلین بهترین گزینه برای نرم نگه داشتن مقعد بیماران است

 • 1-اگر شما مبتلا به یکی  از بیمارهای نشیمن گاهی بوده اید و علائم درد، سوزش و خارش کمی در خود احساس میکنید. توصیه میشود برای نرم نگه داشتن ناحیه مقعدی هفته ای دو بار از وازلین استفاده کنید. این کار به نرم شدن ناحیه مقعد و به دفع بهتر مدفوع کمک خواهد کرد.
 • 2-حتی اگر جراحی با لیزر هم انجام داه باشید به دلیل حساس بودن ناحیه رکتوم لازم است. هفته ای دوبار با وازلین ناحیه را نرم نگه دارید این کار به دلیل جلوگیری از سوزش و خارش است.

به این نتیجه میرسیم که وازلین برای درمان بواسیر تنها به عنوان یک روش پیشگیری کننده مفید است. اگر علائم درد و خون ریزی شدید دارید. و یا دچار بواسیر خارجی  هستید.  بعید است که  این مدل درمانهای خانگی اولیه به شما کمک کند.

برای جلوگیری از خشک شدن پوست  اطراف ناحیه مقعد، در میان پمادهای شیمیایی و یا کرم های مرطوب کننده موجود در بازار، وازلین بهترین گزینه است.

اصلا نگران نباشید ما اینجا در کنار شما هستیم با استفاده از بهترین پماد آنتی هموروئید که در یک دوره 7الی 21 روزه شما را به مرز سلامتی کامل میرسانیم.

35 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • دلبر راد
  1401-04-01 11:50

  من خودم روزانه دو یا سه بار از وازلین برای مرطوب نگه داشتن دستهام استفاده میکنم چون دائم احساس خشکی در پوست دست میکردم و خیلی آزارم یمداد با وجودیکه وازلین هیچ بوی نامطبویی نداره قیمت ارزانی هم داره و تا حدودی برای همه چیز کار راه اندازه اما رفتم دکتر بهش این موضع خشکی پوست دستم گفتم بهم گفت بدنت کم آبه و باید میوه و سبزی و آب معدنی زیاد بخوری راهکار خوب یبود فقط کافیه روزانه 8 لیوان آب معدنی بخورید در حد امکان با عرق بیدمشک یا کاسنی قاطی کنید بعد بخورید ممنون از سایت خوب و اطلاعاتی که اینجا نوشتید

 • مرسی درمان
  1401-04-01 12:47

  در پاسخ به شما :
  با تشکر از حسن نظر حضرتعالی و ممنون از اینکه تجربه خوب و مفیدی درج کردید

 • ارشد هستم
  1401-04-03 14:21

  ای اقا دلت خوشه ها اگه وازلین بواسیر و خون ریزی و درمان میکرد الان قیمت یک جعبه اش به بالای 500هزار تومان میرسید. وازلین برای کسانی به درد میخوره که دستهاشون پینه بسته است . اخه مگه میشه وازلین و به دست و صورت زد. وازلین تنها داروئی است که در داروخانه ها ی کشورهای خارج به دستت میدن وگرنه از درد بمیری هیچ دارویی بهت نمیدن مثل ایران نیست بری داروخانه هر چی دلت خواست بهت بدن بیاری بزاری تو یخچال

 • مرسی درمان
  1401-04-04 23:25

  در پاسخ به ارشد:
  ما هم برای نظر شما احترام قائل هستیم ولی طب سنتی علم کوچه و بازاری نیست که هر کسی هر جوری دلش بخواد و یا طبق نظر شخصی خود اظهارنظر کند. اگر مطلبی نوشته میشود لااقل ده تا رفرنس خارجی و داخلی وجود دارد که ما به آنها تکیه میکنیم ممنون از اظهار نظر حضرتعالی

 • فرهادی از اندیمشک
  1401-04-08 01:55

  در دنیا یک راه وجود دارد و آن راه راستی و حقیقت است همینکه صادقانه تمام مسائل و موضوعات را روشن میکنید و جلوی دید مخاطب و بیماران قرار میدهید خودش جای تقدیر و تشکر داره ، بالاخره وقتی مریض ها آگاه میشن خودشون تصمیم میگریند که چه کاری درسته و چه کاری غلطه. در رابطه با وازلین برای درمان بواسیر به چند سایت مراجعه کردم باور کنید از خوندن پشیمان شدم ممنون از سایت خوب مرسی درمان

 • مرسی درمان
  1401-04-08 11:18

  در پاسخ به فرهادی:
  با تشکر از دیدگاه خوب و سازنده شما منتظر تظرات مثبت شما در سایر بخش های سایت هم هستیم

 • مرسی درمان
  1401-04-11 13:35

  در پاسخ به آقای فرهادی :
  دیدگاه خوب و سازنده شما ما منتظر نظرات و تجربیات خوب شما در سایر بخش های سایت هم هستیم ما اگه بخواهیم به درمان بواسیر با وازلین از 1تا 10امتیاز بدهیم : 3امتیاز میشه

 • بنفشه 20
  1401-04-16 18:27

  وازلین از قدیم الایام مرسوم بوده و برای هر دردی دو ا است بعد از اینکه ناحیه را با آب و صابون تمییز شستشو دادید و همچنین بعد از اینکه دستان خود را با آب و صابون تمیز بشورید و خشک کنید مقداری وازلین به نوک انگشت خود زده و به آرامی در دهانه مقعد و اطراف دهانه مقعد بمالید بعد با انگشت کوچک خودتان مقداری وازلیین را داخل مقعد خود بمالید این اثر زیادی دارد اگر تونستید یک حجامت هم بکنید همه اینها تاثیر دارد الانه از هر کی میپرسی یواشکی در گوشت بهت میگه من هم دارم دکتر هم میری بدون معاینه میگه باید جراحی بشه من با جراحی اصلا موافق نیستم یک ذره رعایت بکنید خوب میشید

 • مرسی درمان
  1401-04-17 00:37

  در پاسخ به بنفشه :
  با تشکر از شما بابت دیدگاه خوب و تجربه سازنده شما منتظر نظرات و تجربیات ارزنده شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • ببخشید من سه ماهه باردار هستم احساس میکنم موقع دفع اذیت میشم و بعضی موقعها خیلی اذیت هستم یبوست دارم از وازلین استفاده کردم برای درمان زخم چون احساس میکنم ناحیه زخم شده و به شدت هم میخواره از وازلین استفاده کردم چون میگفتن عوارض نداره هیچ وضعیتم درست نشد پماد رینا پلاس خوبم میکنه چند روزه میرسه دستم و برای من که باردارهستم ضرری نداره با تشکر از مطالب خوبب سایت شنا

 • مرسی درمان
  1401-04-22 12:14

  در پاسخ به سپندار:
  برای درمان بواسیر در بارداری از پکیج مخصوص خانمهای باردار استفاده کنید

 • ناصر رازقی
  1401-05-06 16:32

  سلام دقیقا به نکته خیلی خوبی اشاره کردید من حدود 2سال بود که هر چی پماد و دارو بود استفاده کردم یه روز خیلی درد داشتم خانمم بهم گفت دیگه پماد نخر وازلین بزن باور کنید دو سه بار که وازلین استفاده کردم خیلی بهتر شدم الان هر دفعه هم روغن بنفشه دارم تو خونه و هم وازلین همیشه دم دستم هست من توصیه میکنم ازلین بعد از تنقبه استفاده کنید و یا قبل از تنقیه داخل کون را با یه مقدار وازلین نرم یا روغن کاری کنید یبوست هم از بین میبره نمیدونم چطوری بگم منظورمو رسوندم یا نه خدا شفای همه مریضی ها را بده یا علی یمدد

 • مرسی درمان
  1401-05-06 23:24

  در پاسخ به ناصر:
  استفاده از وازلین بریا درمان بواسیر و رفع یبوست موثر است با تشکر از شما که تجربیات ارزنده خودتان را در سایت مرسی درمان درج کردید منتظر نظرات شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • زیبا رو
  1401-05-07 18:29

  زیبا رو هستم از آذربایجان غربی یکسالی من تحت نظر دکتر هستم و کولونوسکوپی کردم بعدش گفت مشکلی نداری و باید غذاهای فیبر دار مصرف کنید الان یبوست من درست شده هر از گاهی هم از وازلین استفاده میکردم بواسیر من داخلیه و خیلی درد می‌کنه درد به پهلوهام میزنه یک ماه پیش رینای سبز ازتون خریدم خوب شدم رفتم مسافرت زیاد خوردم باز اینجوری شدم خواستم بگم ما تا کی باید اسارت بکشیم

 • مرسی درمان
  1401-05-08 05:53

  در پاسخ به زیبا :
  تقریبا از یک سنی به بعد ناحیه مقعدی بسیار حساس و آسیب پذیر می شود. در سالهای اخیر ویروس کرونا هم مزید بر علت این ناراحتی در خیلی از افراد شده است. چون مقعد پر از سلولهای عصبی و حساس است در صورت ابتلا و حتی بعد از درمان نیاز به پرهیز زیاد و اصلاح رفتار در طولانی مدت و مراقبت دائمی دارید تا برگشت نکند. از اینکه تجربه خودتان را اینجا مطرح کردید سپاسگذاریم

 • الفتی از خرم آباد
  1401-05-18 05:21

  من خودم فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی هستم با انواع کرم ها و لوسیون ها آشنایی کامل دارم وارد کننده برندهای آرایشی فرانسوی هستم بهترین کرم بر پایه چربی خوک یا یک نوع کوسه دریایی است در ایران کرمها بیشتر بر پایه وازلین است نه همشون ولی بیشترشون اینجوریه برای درمان بواسیر از فروشگاه مرسی درمان کمک گرفتم سریع خوب شدم درحالیکه خیلی پمادهای دیگه امتحان کردم نتیجه نگرفتم

 • مرسی درمان
  1401-05-18 14:13

  در پاسخ به بیمار :
  از اینکه تجربه خودتان را با ما در میان گذاشتید سپاسگذاریم منتظر نظرات خوب و سازنده شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • ببخشید مادر من ۴۶ساله و عمل بای پس معده انجام داده حدود یکسال پیش دکتر رفت معاینه کرده میگه شقاقه معده اش هم درست کار نمیکنه و دایم هنگام توالت کردن مشکل داره سوال اینه که با وازلین هم امتحان کردم زیاد نتیجه بخش نبود از کدام داروی گیاهی برای درمان مادرم سفارش بدم

 • مرسی درمان
  1401-05-26 12:55

  در پاسخ به پگاه :
  شقاق مقعدی ناشی از یبوست این یک امر طبیعیه دنبال علت دیگری نباشید معمولا وازلین برای نرم کردن دهانه مقعد و روان شدن مقعد هنگام عبور مدفوع استفاده میکنند برای مادرتان که جراحی معده داشتند و یبوست شدید دارند روشهای سطحی خانگی پاسخگو نیستند.
  از پودر پاپرینا مراکشی برای درمان یبوست شدید در بزرگسالان
  و از پماد رینا پلاس برای درمان شقاق استفاده کنید

 • یک بنده خدا
  1401-05-27 12:47

  من یبوست و بواسیر دارم یعنی با وازلین برطرف میشه این گفته تا چه حد میتونه صحت داشته باشه یکماه پیش هم تماس گرفتم کسی جواب نداد الان هم توخونه وازلین دارم زدم و دیروز و پری روز هم وازلین زدم هیچ فرقی نکرده روی بواسیر من واقعا ادم هر کی رو بخواد نفرین کنه باید بهش بگه الهی به بواسیر دچار بشی در ضمن سکس از پشت میتونه روی عقب انداختن درمان تاثیر بزاره یا اثرات اون لیدوکایین بوده که زدم من میگم اما کو گوش شنوا همسرم گوش نمیده

 • مرسی درمان
  1401-05-27 16:47

  در پاسخ به بیمار:
  وضعیت شما به گونه ای نیست که وازلین برای تسکین یا درمان بیماریتان تاثیری داشته باشد . برای شروع الزاما باید از روشهای تهاجمی تر درمان مانند استفاده
  از قویترین پمادها و داروهای گیاهی استفاده کرد
  سکس از پشت ادامه داشته باشد شروع درمان هیچ فایده ای ندارد

 • مه لقا امیری
  1401-05-28 09:06

  سلام من دو ماه قبل بواسیر داشتم که جراحی کردم رفتم پیش دکترم گفت از وازلین استفاده کن هر روز میزدم نه تنها دردش کمتر نشد بلکه هیچ تاثیری هم نداشت ماه اول بعد از جراحی خیلی زجر کشیدم هرچی میرفتم مطب بهم میگفت برو خودش خوب میشه آخر سر یه روز دعوام شد گفتم من تا صبح از درد نمیتونم بخوابم خواستم ببینم از داروهای شما میتونم استفاده کنم

 • دوستان عزیز وازلین برای درمان بواسیر خوبه اما برای پیگشیریه نه درمان
  برای رفع همورویید و شقاق تجربه که من دارم :
  1-پرهیز از سودازاها
  2- پرهیز از غذاهای چرب و شیرین
  3-سوپ جو روزی یک وعده
  4- ابگوشت مرغ روزی یک وعده
  5-مالجبین افتیمونی ناشتا یک لیوان
  6-حب مقل ملین روزی یک عدد
  7- چرب کردن موضع با روغن بنفشه

 • مرسی درمان
  1401-06-01 14:09

  در پاسخ به سعدی:
  مکانسیم اثر وازلین در رفع بواسیر و علائم آن به عنوان پیشگیری کننده می باشد و همجنین نرم کننده ناحیه داخلی رکتوم به هرجهت از اینکه تجربیات ارزنده خودتان را درسایت مرسی درمان درج کردید از شما سپاسگذاریم

 • اغا سعدی
  سودازاها چیه ؟
  مالجبین افتیمونی دیگه چیه لطفا یه توضیحی بدین یه راهنمائی بکنین

 • مرسی درمان
  1401-06-16 06:46

  درپاسخ به بیمار:
  اگر میزان هموگلوبین خون در مردان از 18بالتر باشد و در زنان از 16بالاتر باشد یعنی غلظت خون دارند. غلضت خون به معنی خون کثیف سودایی است. سودایی ها مزاج سرد و خشک دارند. تجمع خون غلیظ سودایی در ناحیه مقعد منجر به بواسیر و شقاق می شود. اگر کبد چرب دارید میتواند مزید بر علت باشد. بعد از وعده غذایی ظهر تا 40شبانه روز و هر روز یک فنجان سرکه سیب بخورید. فقط آفتیمون نیست که به خروج خون سودایی کمک میکند با حجامت هم میتوانید این کار را بکنید. آب انار .شربت سکنجبین و یا اطرافیل گشنیزی هم بسیار موثر هستند. هدف از استفاده کمک به درمان بواسیر است.

 • احمدی
  1401-06-22 18:03

  سلام کسی اینجا هست که از وازلین بهداشتی استفاده کرده باشه و نتیجه درستی گرفته باشه خوب بگه بقیه هم بدوننن
  من جراحی کردم الان دوباره بواسیرم عود کرده و اذیت میشم طوریه که درد به پهلوهام میزنه امانمو بریده
  رفتم دکتر گفت نباید سنتی عمل میکردی گفتم اگه با لیزر عمل میکردم میرفتم بهشت؟
  چه فرقی میکنه از وازلین هم استفاده کردم هیچ تاثیثری نداشت
  واقعیت تلخ است

 • امیر مرادی
  1401-07-02 09:48

  سلام من ۴ روزی میشه وقتی دفع مزاج انجام میدم با درد و خونریزی انجام میشه تا حالا دکتر نرفتم از پماد Hwemrex استفاده میکنم تغییر چندانی نکرده خواستم بدونم برای من چه دارویی را پیشنهاد میکنید؟

 • عبدالله
  1402-01-15 04:39

  وازلین معجزه میکنه البته به همه جواب نمیده من ادم میشناسم سرطان. ذاشت هرروزوازلین به تنش میمالیدشفا گرفت

 • مرسی درمان
  1402-01-16 01:39

  در پاسخ به عبدااله :
  از اینکه تجربه خودتان را در سایت درج کردید از شما صمیمانه سپاسگذاریم منتظر نظرات ارزشمند شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • منصور احسانی
  1402-01-25 13:34

  سلام خسته نباشید من درد خیلی شدید مقعد دارم هنگام مدفوع هم خیلی سوزش دارم درد عمونم بریده حالم خوب نیست لطفاً راهنماییم کنید

 • مرسی درمان
  1402-01-25 20:02

  در پاسخ به منصور :
  درد و سوزش مقعدی دلایل زیادی می تونه داشته باشه، اینجا اگر هم راهنمایی شود کلیت دارد و ممکنه این راهنمایی در مورد درمان شما صدق نکند. نمی شود برای همه نسخه واحدی تجویز کرد. بهتره فرم مشاوره رایگان و با اطلاعات صحیح و توضیحات شفاف تر پر کنید. و برای ما ارسال کنید. تا بهتر بتوانیم به شما کمک کنیم.
  موفق باشید.

 • لیلا .م.ک
  1402-01-29 23:41

  سلام چن وقتی ه که هنگام اجابت مزاج موقی که دسشویی میرم حالت دفع یا احساس دفع دارم اما ساعتها میشینم رو کاسه توالت هر چی زور میزنم بی فایده من وازلین میتونم استفاده کنم ایا کمک میکنه به این کار لطفا راهمایی بفرمایید مرا

 • مرسی درمان
  1402-01-30 09:02

  در پاسخ به لیلا:
  مشکل شما فراتر از اونه که بتوانید با وازلین برطرف کنید. شما سندروم روده تحریک پذیر دارید که در آن بیماری یبوست غالب تر است.
  در این وضعیت با وجودیکه بیمار دفع را انجام میدهد ولی چند دقیقه بعد باز هم احساس دفع دارد.
  برای درمان یبوست و پاکسازی روده بهتر است از داروی پاپرینا مراکشی استفاده کنید.

 • اسلام از مراغه
  1402-03-16 06:49

  سلام خسته نباشید
  من چندساله درگیراین بیماری هستم گاهی حالم خوب میشه ولی دوباره عودمیکنه
  درحال حاضر باقرص و‌ملین وروغن زیتون شکمم کارمیکنه اگه این چیزارو‌نخورم اصلا کارنمیکنه
  و پقتی کارمیکنه خیلی سوزش وگاعی مواقع خونریزی دارم
  فوق العاده ازعمل ولیزرمیترسم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مهمترین مقالات