وازلین برای درمان بواسیر چقدر موثر است

  1. مرسی درمان
  2. بواسیر(هموروئید)
  3. وازلین برای درمان بواسیر چقدر موثر است
وازلین برای درمان بواسیر

استفاده از وازلین برای درمان قطعی زخم بواسیر یا شقاق کاربرد چندانی ندارد، 💥 اما به عنوان یک نرم کننده مفید و بدون عوارض برای پیشگیری از ابتلا به بیماری مفید است.وازلین باعث نرم و روان شدن کانال مقعد و راحتی اجابت مزاج میشود.

دسته بندی: بواسیر(هموروئید)

وازلین برای درمان بواسیر کاربرد دارد یا خیر؟ ⭐سوال اصلی اینجاست.

یک نکته کلیدی :

برای نرم نگه داشتن ناحیه مقعدی و نیز کمک به دفع بهتر مدفوع و نرم شدن ناحیه کانال مقعد، وازلین بهترین گزینه است.  حتی در استفاده بلند مدت هیچ ضرری برای موضع نشیمنگاه بیماران بوجود نمی آورد. اما اگر بخواهیم از وازلین به عنوان یک گزینه برای درمان بواسیر نگاه کنیم به جرات میشه گفت:

اثر چندانی در کاهش درد ،سوزش،التهاب و خون ریزی بیماری هموروئید یا شقاق ندارد.

همچنین تاثیر چندانی در ترمیم بافت های آسیب دیده ناحیه مقعد بیماران ندارد.وازلین حاوی مواد نسبتا ملایم و از مشتقات نفت است.که برای نرم کردن و آبرسانی پوست طراحی شده است.در واقع وازلین یک نوع ژل روان کننده است.که از آن میتوان در هر قسمتی از بدن از جمله ناحیه رکتوم استفاده کرد.

لازم است بدانید که ناحیه نشیمنگاه بسیار حساس است،اما وازلین یک محصول ضد حساسیت با خطر کم است.

به طور کلی استفاده از وازلین به عنوان پایه بعضی از وسایل بهداشتی کاربرد دارد. با توجه به اینکه وازلین حاوی مقدار زیادی گلیسیرین و ویتامینE هست. در درمان بواسیر سطحی استفاده از وازلین برای نرم نگه داشتن ناحیه آسیب دیده مقعدی مفید به فایده میتواند باشد.

امروزه استفاده از پمادهای شیمیایی موجود در بازار اثرات مطلوبی بر ناحیه آسیب دیده بیماران ندارند.استفاده از این ژله نفتی به عنوان یک روش پیشگیری کننده کاربرد دارد، ما ادعا نداریم که وازلین بیماران را درمان قطعی میکند.

استفاده از وازلین برای درمان بواسیر مفید به فایده است و از قدیم الایام از این ژل نفتی روان کننده به عنوان مرهمی خوب  برای نرم نگه داشتن موضع آسیب دیده استفاده میکردند.

قوی ترین پماد درمان بواسیر

تاثیر وازلین برای درمان بواسیر وشقاق  چند روش کاربردی

نشستن در لگن آب گرم برای بیماران مبتلا به شقاق مقعد همراه شستشوی ناحیه با صابون های غیر قلیایی مانند صابون مراغه و نیز پانسمان موضع با استفاده از وازلین .در پیشگیری از بیماری بواسیر و شقاق موثر است.

یک روش دیگر استفاده از حمام نشیمنگاه همراه با مقداری نمک اپسوم میتواند اثرات قابل توجهی در کنترل درد و رفع علائم سوزش و خارش بواسیر یا شقاق داشته باشد.همچنین استفاده از مخلوط آب گرم و مقداری بتادین میتواند دردهای ناشی از هموروئید و شقاق را کاهش دهد.

در پایان کار میتوانید موضع نشیمنگاه را کاملا خشک و تمییز کرده و با انگشتان دست مقداری وازلین را به دهانه داخلی و خارجی مقعد بمالید. با این روش ناحیه رکتال نرم شده و کمک به دفع راحتترمدفوع می کند. میخواهیم به این درک برسید که نشستن در آب گرم برای بواسیر تاثیر درمانی خوبی دارد.

 

اما اینکه بگوئیم بواسیر با وازلین درمان قطعی می شود. یک امر تقریبا محال است. درست مانند اینکه به کسی که از درد عفونت دندان به خود می پیچد بگیم برو روی محل در خمیر مسواک بذار. البته این موضوع در مورد بیمارانی صادق است که از عمر بیماری آنها چند سالی گذشته باشد و بیماری بدخیم و  کهنه است.

آیا این روش درد را درمان خواهد کرد ؟البته که خیر اما میتوانیم بگوئیم که رعایت بهداشت دهان و استفاده از خمیر مسواک در پیشگیری از درد دندان موثر است. مثلا اگر دندان شما آسیب دیده وعفونت دارد.  نمیتوان گفت که خمیر مسواک به تنهایی در درمان آن موثر است.

وازلین برای درمان بواسیر هم همین حکایت را دارد امیدورایم  به درستی متوجه موضوع شده باشید.

اگر شما مبتلا به شقاق و بواسیر حاد یا مزمن هستید لطفا از بهترین پماد برای درمان بواسیر و شقاق استفاده کنید.

وازلین برای درمان یبوست و طرز استفاده

وازلین بهداشتی و یا روغن وازلین برای درمان یبوست استفاده کنید

 

عامل اصلی بیمارهای نشیمنگاهی یبوست است از یبوست به ام الامراض یاد می کنند. حالا میخواهیم بدانیم که وازلین برای درمان یبوست کارآیی دارد ؟ و مکانسیم اثر این ژله  که از مشتقات نفت است چگونه است؟

اگر به بیماری بگوئیم برای اختلالات گوارشی خود از وازلین استفاده کنید یک مقدار غیر قابل باور و یا خنده دار به نظر می رسد. اما اینگونه نیست. اگر بیماری مبتلا به خشکی روده و یا دفع نامطلوب و سفت مدفوع است میتواند روزانه دو نوبت و و در نوبت ناشتا از روغن وازلین استفاده کند. مقدار مصرف 1الی 2قاشق غذاخوری

این روغن خوراکی بوده و قابل مصرف است. اگر بعد از مدت 96ساعت همچنان یبوست داشتید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

همچنانکه در بالا هم اشاره شد. اگر مدفوع بیمار سفت و سخت است. میتواند مقداری وازلین را به انگشتان دست خود بمالید و دهانه مقعد و ناحیه کانال مقعدی را چرب کنید.

این کار کمک به عمل دفع آسان خواهد کرد همچنین میتوانید از داروخانه سرنگ شماره 2تهیه کرده و آنرا با نصفه از وازلین بهداشتی پر کرده و داخل کانال مقعدی خالی کنید. این کار عمل دفع به راحتی صورت میگیرد از خشک شدن پوست ناحیه مقعد جلوگیری کرده . و حتی کمک به درمان اولیه هموروئید می کند. با این کار درمان یبوست با وازلین  امکان پذیر است.

اگر به یبوست شدید مبتلا هستید، لطفا مقاله درمان سریع یبوست در منزل و روش های کاربردی آن و درمان خانگی در طب سنتی را مطالعه کنید.

خرید بهترین مرهم گیاهی رینا ی سبز

نتیجه گیری و کلام آخر از سایت مرسی درمان

1-اگر شما مبتلا به یکی  از بیمارهای نشیمنگاهی بوده اید و علائم درد،سوزش و خارش کمی در خود احساس میکنید. توصیه میشود برای نرم نگه داشتن ناحیه مقعدی هفته ای دو بار از وازلین استفاده کنید. این کار به نرم شدن ناحیه مقعد و به دفع بهتر مدفوع کمک خواهد کرد.

2-حتی اگر جراحی با لیزر هم انجام داه باشید به دلیل حساس بودن ناحیه رکتوم لازم است. هفته ای دوبار با وازلین ناحیه را نرم نگه دارید این کار به دلیل جلوگیری از سوزش و خارش است.

به این نتیجه میرسیم که وازلین برای درمان بواسیر تنها به عنوان یک روش پیشگیری کننده مفید است. اگر علائم درد و خون ریزی شدید دارید. و یا دچار بواسیر خارجی  هستید.  بعید است که  این مدل درمانهای خانگی اولیه به شما کمک کند.

برای جلوگیری از خشک شدن پوست  اطراف ناحیه مقعد، در میان پمادهای شیمیایی و یا کرم های مرطوب کننده موجود در بازار، وازلین بهترین گزینه است.

اصلا نگران نباشید ما اینجا در کنار شما هستیم با استفاده از بهترین پماد آنتی هموروئید که در یک دوره 7الی 21 روزه شما را به مرز سلامتی کامل میرسانیم.

مهمترین مقالات