چه چیزهایی برای شقاق ضرر دارد غذاهای مفید(رژیم غذای) برای شقاق مقعدی

چه چیزها و غذاهایی برای شقاق ضرر دارد و تغذیه مناسب شقاق چیست

غذاهای فرآوری شده مانند انواع کنسرو و سوسیس و کالباس، خوراکی های حاوی ادویه جات تند و آتشین، مواد غذایی شور و چرب مانند فست فود، و نوشیدنی های حاوی کافئین مانند قهوه و چای جوشیده، محصولات لبنی پرچرب و آرد سفید و برنج در فهرست تغذیه نامناسب برای شقاق قرار دارند. شاید بپرسید برای درمان شقاق چه بخوریم ؟ حداقل به مدت یک هفته بروملین مصرف کنید بروملین ترکیب موثر در میوه آناناس است که خاصیت ترمیم کننده گی زخم وضد التهاب دارد. همچنین حجم متوسطی از فیبر، میوه و سبزیجات بخورید

در مطلب پیش رو میخواهیم در مورد  غذاهای مفید برای شقاق مقعدی یا رژیم غذایی مناسب برای درمان شقاق و همچنین درباره اینکه چه چیزهای برای شقاق ضرر دارد. مطالب خیلی مهمی را با شما کاربران عزیز در میان بگذاریم. اکثر بیماران می پرسند  برای درمان شقاق چه بخوریم ؟

شما با خواندن این مقاله، به درک درستی از ارتباط رژیم غذایی با درمان  و ترمیم  زخم مقعد می رسید.

طبق اسناد ی که از  انجمن ملی جراحان کلورکتال ایالت متحده آمریکا منتشر شده است. بیش از 90% زخم های دردناک  شکاف مقعد را می توان با یک رژیم غذای سالم (تغذیه مناسب) و سرشار از فیبر، و تغییر عادات بد رفتاری درمان قطعی کرد.

بیماران عزیز  اگر کمی دقت کنید، متوجه خواهید شد. که وقتی شخصی برای درمان هر بیماری خاصی به پزشک مراجعه می کند. جهت کنترل علائم درد و پیشگیری از ابتلاء مجدد معمولا رژیم غذایی خاصی را توصیه می کند.

و یا در اغلب این مراجعات به صورت شفاهی از شما درخواست دارند. که در مورد مصرف برخی اقلام خوراکی پرهیز داشته باشید.

می خواهیم در این زمینه یک مثال براتون  بزنیم.

آیا در میان خانواده، دوستان و نزدیکان خود کسی را می شناسید که دیابت داشته باشد؟ این افراد مجبور هستند از یک رژیم غذایی خاص تبعیت کنند. و یا در وقت مشخصی آمپول انسولین تزریق کنند. در صورت عدم رعایت با درد یا عود خطرناک تر بیمار ی و شاید هم مرگ مواجه می شوند.

در مورد بیمارانی است که ناراحتی قلبی یا فشار خون دارند. این دسته از افراد هم الزاما باید تا آخر عمر از خود مراقبت کنند. و پرهیز های غذایی خاصی داشته باشند. بیماری  شقاق هم دقیقا همین طور است و نیاز به یک سری برنامه خود مراقبتی، پرهیز های غذایی و یا رژیم غذای مناسب و اصلاح سبک زندگی است.

اصول رعایت رژیم غذای مناسب برای بیماری شقاق

رژیم غذایی مناسب بیماران شقاق مقعدی

در مورد رعایت اصول غذایی و روش های درمان خانگی شقاق ما با 3دسته از بیماران مواجه هستیم:

 • دسته اول : در مورد این روش درمانی خیلی دقیق و سخت گیر هستند. و با به کار بردن توصیه های درمانی در هر زمینه ای در کوتاه ترین زمان و با صرف هزینه کمتر به بهترین نتیجه درمانی خود می رسند.
 • گروه دوم : آندسته از بیمارانی که فقط چند روز اول  به توصیه های و رژیم غذای مفید ویا مضر برای شقاق عمل می کنند. این افراد بقیه اوقات معمولا انتخابی و دلبخواهی عمل می کنند. این دسته حتی اگر 50% این توصیه ها را رعایت کنند. معتقدیم که درمان اثر بخشی  در مورد آنها اتفاق می افتد.
 • دسته سوم : این ها افراد نادری هستند که اصلا اعتقادی به این گونه روش های مراقبتی ندارند. و طبیعتا هیچ روش درمانی کمکی به آنها نخواهد کرد. تا به نتیجه برسند زمان زیاد، هزینه بالا و درد بسیاری را باید متحمل شوند.

متاسفانه در هر سه گروه از این بیماران افرادی هستند. که جسته و گریخته مطالبی بهداشتی یا پزشکی می بینند یا می خوانند. با ذهن و فکر خود تحلیل میکنند و این بیماران، اقدام به تست آن روش یا مطلب روی خود می کنند که اکثر هم بی نتیجه است.

لذا این دسته افراد با یاس و نا امیدی مواجه شده،  و به هیچ روش درمانی دیگری اعتقادی ندارند.

حالا اگر این مطالب در پیج های اینستاگرامی و یا کانال های تلگرامی که اکثرا هم هیچ فرد کارشناس یا متخصص پشت آن نیست. به گوش و چشم این گروه بیماران بخورد که اصلا محکوم به مرگ و خودکشی تدریجی می شوند.

برای درمان شقاق چه بخوریم

برای شقاق چی خوبه بخوریم

در پاسخ به سوال پر تکرار کاربران و بیماران مراجعه کننده به سایت مرسی درمان مبنی بر اینکه برای شقاق چی خوبه؟

اصل سخن این است:

از شما تمنا می کنیم که به مطالبی که از منابع غیر معتبر منتشر می شود اعتنا نکنید. چون  اجرای این  توصیه های غیر کارشناسی در نهایت باعث یاس و نا امیدی و کلافه گی بیماران می شود. کم نیستند افراد ماجراجو و کنجکاوی که برای  جذب چند فالور بیشتر یا لایک و کامنت اقدام به نشر مطالب غیر واقع در فضای مجازی می کند.

این موضوع را بخاطر این عنوان کردیم که اصل اول برنامه های خود مراقبتی و تغذیه مناسب یا مضر برای درمان شقاق، اتکا به منابع علمی و سایت های معتبر کشور است. متاسفانه این روزها به کرار در بعضی از سایت های علمی_ پزشکی متوجه مطالب غیر واقعی می شویم.

شاید غیر واقعی واژه مناسبی نباشد. اما اکثر این منابع با زیرکی خاصی اقدام به تحریف حقیقت درمانی  و مصادره آن به نفع خود میکنند.

دومین اصل و مهم ترین روش مراقبت و پیشگیری از شقاق

شقاق یا فیشر در سالهای قبل هم درمان میشد

همراهان عزیز و کاربران گرامی: 1700سال قبل از میلاد مسیح  در نوشته های پاپیروس مصریان از روش درمان شقاق و بواسیر اینچنین صحبت به میان آمده :

که برگ های گیاه اقاقیا و خاک را ساییده در یک پارچه کتانی قرارداده و در مقعد فرو کنید.

و یا در سال 460قبل از میلاد از نوشته های بقراط در مورد درمان بیمارهای نشیمنگاهی چنین استنباط می شود. که از روش بند آوری بوسیله نوار لاستیکی برای درمان هموروئید و شقاق استفاده شده است.

حال سوال اینه :

اون مواقع تا همین 10سال پیش آیا جراحی با لیزر مرسوم بود؟

یعنی بیمارانی که مبتلا به شقاق می شدند تا آخر عمر درمان نمیشدند چون لیزری و یا اطاق عمل و بیهوشی نبود؟

طب سنتی و طب اسلامی در 50سال اخیر پیشرفت های بسیار زیادی در کشورها مخصوصا کشور عزیزمان ایران داشته است. و به دلیل روش های درمانی کم هزینه و ارزشمند و اثر گذار مورد استقبال اکثر افراد دنیا قرار گرفته است.

لذا با تحریف حقایق در مورد طب سنتی به جهت منفعت طلبی و پر کردن جیب خود. بدور از شان و مرتبه انسانی است. که جان و مال بیماران در این بین بازیچه شود. این دومین اصل مراقبتی و اصلاح رفتار و تفکر و عادات غذایی است.

چه چیزهای برای شقاق ضرر دارد

ادویه جات و غذاهایی فراوری شده و نوشیدنی های کافئین دار برای شقاق مقعد ضرردارد

غذاهای فرآوری شده مانند انواع کنسرو و سوسیس و کالباس، خوراکی های حاوی ادویه جات تند و آتشین، مواد غذایی شور و چرب مانند فست فود، و نوشیدنی های حاوی کافئین مانند قهوه و چای جوشیده، محصولات لبنی پرچرب و آرد سفید و برنج در فهرست تغذیه نامناسب برای شقاق قرار دارند.

غذاهایی که علائم شقاق مانند درد و خون ریزی را تحریک می کنند. و باعث به تعویق افتادن درمان زخم مقعد می شوند. از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای محدود کردن اینکه چه نوع غذایی روی شما تاثیر می گذارد. آنچه را که هر روز می خورید و احساس بعد از آن را یادداشت کنید.

در این بخش به صورت جامع و کامل در مورد تغذیه نامناسب بیماری شقاق مقعد مطالب مهمی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

غذاهای ضد شقاق

 • نان سفید و برنج
 • موز و سیب
 • غذاهای سرخ کردنی و چرب مانند انواع فست فود
 • مواد غذای فرآوری شده مانند انواع کنسروها و سوسیس و کالباس
 • خوراکی های  حاوی ادویه جات تند و خوشمزه
 • غذاهای شور که حاوی گوشت قرمز است
 • مصرف زیاد کافئین و چای مانند چای جوشیده و قهوه
 • محصولات لبنی پرچرب که از نوع سنتی هم باشد خیلی مضر است.

تمام خوراکی ها ذکر شده در سطر فوق برای شقاق یا همان پارگی مقعد  ضرر دارد .

غذاهای مفید برای  شقاق مقعدی

میوه ها و سبزیجات مناسب شقاق مقعدی مانند گلابی و پرتقال و اسفناج و فلفل دلمه هستند

انواع میوه ها و سبزیجات حاوی فیبر بالا مانند آلو، انجیر، اسفناج و کلم بروکلی و حبوبات سرشار از فیبر مانند انواع لوبیا و عدس، ملین های طبیعی مانند مخلوط انجیر و خاکشیر، مغزها  و دانه های آجیل که حاوی منیزیم هستند مانند بادام هندی و درختی خوراکی های حاوی ویتامین -ث_ مانند  پرتقال و فلفل سبز رژیم غذایی مناسب  شقاق هستند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که برای شقاق چی خوبه ؟

در پاسخ باید گفت :

 • ملین های طبیعی
 • میوهای سرشار از فیبر
 • سبزیجات حاوی فیبر بالا
 • حبوبات دارای فیبر زیاد
 • غلات مانند گندم و جو
 • مواد معدنی مانند منیزیم و ویتامین ث
 • لبنیات پروبیوتیک

در پاسخی جامع تر به سوال اکثر کاربران مبنی برای اینکه برای درمان شقاق در زنان یا مردان چی بخوریم؟ به جدول زیر دقت کنید این جدول حاوی مواد غذای سرشار از فیبر مناسب برای درمان شقاق است.

میوه ها و سبزیجات مناسب برای درمان شقاق

میوه های مناسب شقاق ⚡ سبزیجات مناسب شقاق مقعد
آلو  اسفناج، لوبیا سبز✅
 انجیر⭐  کلم بروکلی
 نارگیل   کدو، کرفس 
 خرما، گلابی  هویج 💛
 پرتقال، ذرت   برگ مو 💥

غلات حاوی فیبر بالا که برای درمان شقاق مناسب هستند شامل : جو و گندم است

حبوبات سرشار از فیبر در رژیم غذای روزنه خود قرار دهید مانند انواع لوبیا، نخود فرنگی و عدس

البته مصرف حبوبات که حداقل 48ساعت قبل در آب ولرم خیس بخورد و به اصطلاح نفخ آن گرفته شود. برای بیمارانی که مشکلات گوارشی دارند بلامانع است. در صورتیکه با خوردن حبوبات دچار نفخ معده می شوید قید مصرف آنها را بزنید.

مواد معدنی حاوی ویتامین ث و منیزیم مناسب برای درمان شقاق

سویا و پسته و فلفل دلمه و کشمش سبز حاوی ویتامنی ث و منیزیم بوده و برای مداوای زخم مقعد مناسب است

همچنان که در بالا اشاره شد بعضی از دانه ها و مغز های آجیل حاوی مواد معدنی مفید مانند منیزیم است. که باعث رفع یبوست و نرم شدن روده ها می گردد.

 • بادام هندی، بادام زمینی، بادام درختی
 • کشمش سبز
 • گردو
 • پسته

حاوی منیزیم و برای درمان شقاق مناسب است.

خوراکی های حاوی ویتامین ث مناسب برای درمان شقاق

 • اسفناج، سویا
 • آویشن و جعفری
 • پرتقال، کیوی
 • فلفل دلمه ،آووکادو
 • کلم بروکلی
 • گریب فوروت
 • سیب زمینی آب پز یا کبابی شده با پوست

مطالبی که در پاسخ به سوالات کاربران مبنی بر چه چیزهای برای شقاق ضرر دارد یا مناسب است. در این مقاله مطالعه کردید. صورت کلی و یک معرفی اجمالی و خلاصه شده بود.

توصیه بهداشتی غذاهای  مناسب شقاق

همچنانکه میدانید علت بیماری شقاق مقعدی یبوست مزمن و اسهال طولانی و نشستن های طویل و کم تحرکی است. لذا برای شروع درمان هیچ گاه خودسرانه و به تنهایی اقدام به گرفتن رژیم غذایی یا پرهیز غذایی نکنید.

در اینصورت درصد موفقیت شما نسبتا کم خواهد شد. اگر یک نفر به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در کنار خود داشته باشید. حتما تغذیه مناسب درمان شقاق در وعده های غذایی صبحانه و نهار و شام به صورت کارشناسی و زیر نظر متخصص ان تغذیه به شما خواهد داد.

خبر خوش این است که در کنار پماد گیاهی برای درمان شقاق و پکیج آنتی فیشر رینا رژیم غذایی مناسب وضعیت و حال بیماران تنظیم شده و ارسال خواهد شد.

لذا زیاد نگران رژیم غذایی برای درمان شقاق مقعد نباشید. زیرا ما همراه پکیج آنتی فیشر رینا الگوی غذایی ویژه بیماران که زیر نظر متخصص و کارشناس تغذیه تنظیم شده برای بیماران خود ارسال میکنیم.

بعد از عمل شقاق چه بخوریم

بعد از عمل جراحی شقاق مقعد برای کنترل درد از شیاف های آلمانی استفاده کنید

در وعده های غذایی خود، سبزیجات و میوه های سرشار از فیبر بگنجانید. مانند  خورش آلو بخارا یا اسفناج و پرتقال، از نان ها ی سبوس دار مانند نان جو وسنگک برشته استفاده کنید. در هفته اول بعد از عمل شقاق از خوردن نان سفید و غذاهای شور و پرچرب مانند انواع فست فود و سرخ شده امتناع کنید.

اگر شما هم جزء آن 10% هستید که احیانا جراحی فیشر را به عنوان آخرین گزینه درمانی انتخاب کرده اید. باید بدانید که بعد از عمل شقاق چه بخورید و یا برای کنترل علائم درد و تسکین التهاب چه داروی مصرف کنید.
به طور قطع به یقین پزشک معالج در این زمینه شما را کامل راهنمایی خواهد کرد اما نکاتی که بعد از عمل شقاق لازمه بدانید این است که :

مدت زمان درمان جراحی شقاق با لیزر حدود 20الی 45دقیقه می باشد. بعد از اینکه جراحی تمام شود شما میتوانید راه بروید، مسافتی کوتاه رانندگی کنید. در نزدیک ترین فروشگاه خرید کنید و یا به سایر کارهای روزمره خود بپردازید.

وقتی صحبت از جراحی می شود. بعضی ها ذهن شان به سمت اطاق عمل و بیهوشی و درد و بستری در بیمارستان و ملاقات و سایر مسائل می رود. در صورتیکه جراحی با لیزر اصلا این گونه نیست.

چیزی که مهمه بدانید دوران نقاهت بعد از عمل شقاق است. بعد از اینکه آثار آمپول های بی حس کننده کنار میرود. درد فوق العاده شدیدی بیمار احساس میکند. که به مدت 2هفته تا 2ماه این درد میهمان وی خواهد شد.

شدت این درد شاید بیشتر از درد و خون ریزی زخم شقاق باشد که قبلا احساس می کردید.

لذا لازم است بدانید که:

بعد از عمل شقاق چه بخورید و چه کار کنید.

 • در هفته بعد از عمل شقاق حجم مواد غذایی خود را به 2/1 تقلیل دهید.
 • از مواد غذای که به صورت مایع هستند مانند انواع آش ها و سوپ ها استفاده کنید.
 • حجم زیادی میوه و سبزیجات حاوی فیبر استفاده کنید.
 • از یک روان کننده روده و معده مانند ملین های طبیعی یا پسیلیوم استفاده کنید.
 • تا یک هفته روزانه دو نوبت و هر نوبت به مدت 15دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

برای کنترل درد و علائم التهاب بعد از عمل جراحی شقاق از داروهای غیر استروئیدی مانند:

 • استامینوفن
 • ژلوفن
 • سلکوکسیب
 • دیکلوفناک

استفاده کنید. حتما بخوانید بهترین قرص گیاهی و خارجی  برای درمان درد شقاق

 

ورزش مناسب برای شقاق

شقاق را با طناب زدن و پیاده روی و ورزش مناسب درمان کنید

اگر علت ابتلا به شقاق مقعد کم تحرکی و نشستن های طولانی باشد. باید به این نتیجه برسید که ورزش کردن و و تحرک فیزیکی ارتباط مستقیمی با  نحوه درمان شقاق و یا پیشگیری از عود مجدد  این بیماری آزار دهنده دارد.

روزانه به مدت 20دقیقه و به طور مرتب پیاده روی کنید. هفته ای دو بار استخر بگیرید. حرکات  ورزشی  هوازی و یا کوهنوردی و طناب زدن  باعث افزایش جریان خون در بدن و عروق می شود. تقویت عضلات شکم و پهلوها با دستگاه مسگری برای جلوگیری از یبوست ورزش مناسب برای شقاق است.

نوشیدن مایعات کافی در طی روز و انجام حرکات سبک ورزشی، بهترین گزینه برای درمان  و ترمیم پارگی مخرج  است. نکته ای که لازمه بدانید اینه که:

ماهیت بیماری بواسیر و شقاق مانند درد، سوزش و خارش و خونریزی است. اما بواسیر با شقاق متفاوت است و ما در مقاله ای جداگانه تفاوت شقاق و بواسیر را کاملا تشریح کردیم. از طرفی بیماران باید بدانند بواسیر چیست؟  و  یا  اینکه    تفاوت شقاق و بواسیر چیست؟

بهداشت مقعد مدار سلامتی شما

برای شستشوی ناحیه مقعد از صابون های با ph پایین و آنتی باکتریال استفاده کنید

وقتی که حمام میکنید مراقب باشید که از شامپو بدن و یا صابون های با PH بالا استفاده نکنید. هیچگاه ناحیه مقعد خود را با صابون های شیمیایی شستشو ندهید زیرا اوضاع را بدتر خواهد کرد.

در صورتیکه زخم شقاق شما حاد یا مزمن است روزانه  دو نوبت، موضع نشیمن گاه خود را با صابون های گیاهی مناسب شستشو دهید. رعایت بهداشت مقعد و تمیز کردن زخم شقاق بعد از هر مرحله مالیدن پماد یا پانسمان در اولویت قرار دهید.

این موضوع در فصل های گرم سال بیشتر صدق میکند. زیرا تعریق حاصل از پیاده روی و اثرات پمادی که بر ناحیه قرار دادید باعث سوزش و خارش زخم می شود. و اثرات آزار دهنده دارد.

اگر به صابون های گیاهی استاندارد دسترسی ندارید از صابون مراغه( سفید یا زرد) استفاده کنید.

ما در فروشگاه مرسی درمان صابون گیاهی و آنتی باکتریال صاپرینا عرضه می کنیم. که باعث پاکسازی هزاران باکتری باقی مانده بعد از دفع مدفوع در ناحیه مقعد می شود. و به ترمیم زخم شقاق کمک میکند. و قدرت پاک کننده گی و تمیز کردن مخرج را دارد.

خرما برای شقاق

طب نوین سنتی عامل اصلی ابتلا به بیماری های نشیمنگاهی را خون غلیظ سودایی میداند. اگر شما سودایی یا بلغمی هستید. به معنی اینه که نباید غذاهای سرد مانند برنج و ماکارونی و سیب زمینی بخورید. و زیرا این خوراکی های خوشمزه باعث ایجاد یبوست در شما می شود.

یبوست هم ام الامراض است. برای حفظ تعادل بدن، بعد از مصرف این غذاها از مصلحات آن استفاده کنید. یعنی از خوراکی های گرم مانند خرما یا نبات داغ استفاده کنید.

خرما یک میوه استوایی و سرشار از فیبر است. طبع گرمی دارد و حاوی ویتامین های گروه ب مانند:

B3 B2B5 و B1 می باشد همچنین حاوی منیزیم و پتاسیم پروتئین، آهن و منگنز است که برای درمان شقاق مفید به فایده است.

معایب لیزر شقاق عوارض و مزایای آن مراقبت های بعد از عمل شقاق
هزینه درمان شقاق با لیزر و طول درمان شقاق چقدر است؟

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • علی رضا امینی
  1402-01-16 14:54

  از مطالب که گذاشتید بسیار ممنونم

 • بنیتا فلاحی
  1402-02-18 19:58

  درود
  حدودا ۳ سال پیش درد من از شقاق شروع شد اب که میگرفتم میسوخت اون موقع ها شاید یک هفته هم میشد که اجابت مزاج نداشتم
  ۲ سال پیش بواسیر کم کم شروع شد به بزرگ تر شدن و یک سال نیم پیش درد ها شروع شد ۶ ماه پیشن که دردهای بی نهایت شدید که نمیتونستم بشینم حتی خارش سوزش درد خونریزی
  ۴ روزم هست تقریبا بعداز اجابت مزاج شروع میشه به خون ریزی حدودا ۱۵ تا ۲۰ تا قطره هر دوثانیه یکی میریزه

 • مهرداد هستم لطفا پاسخ بدید
  1402-02-22 09:19

  سلام و احترام🖐
  من به خاطر شرایط کاری چون کارمند هستم دائم در صندلی میشینم. مشغله کاری فراوان دارم طوری که فرصت ورزش ندارم . با ماشین به محل کار میرمو و میام. میشه گفت دائم در حال نشستن هستم. وضعیت مقعدم بیشتر خارش هست.در اثر گرما و عرق سوز شدن بدتر میشه. بیشتر در طول روز اتفاق میفتد. گاهی اوقات یبوست میشم و این اذیت میکنه. بعضی مواقع مدفوع به صورت تکه تکه و نخودی میاد بیرون.

 • من پارسال بواسیر داشتم که عمل کردم لیزر همون موقع دکتر گفت که احتمال شقاق هم دارم وگاهی موقع دفع از انگشت کمک میگیرم الان حدود ده روز است که گاهی خونریزی ودراطراف مقعد خشک وترک خوردگی دارم

 • ناشناس
  1402-03-05 13:52

  سلام وقت بخیر من پکیج بارداری رو دریافت کردم ولی توی اون یه رژیم غذایی هست و مشکلی واسم به وجود نمیاره اگه ازش پیروی کنم؟

 • من ۲۸ برج ۵ ،۱۴۰۲ عمل لیزر شقاق پ هموروئید پیشرفته انجام دادم خیلی سخته ولی مجبور بودم عمل و بزارید آخرین مرحله چون واقعاااااااا گرسنگی بعد از عمل سخته

 • جواد هستم
  1402-08-28 07:07

  من دو ماه پیش عمل سنتی هموروئید داشتم، از ۱۵ روز پیش علائم عفونت رو داشتم و درد خیلی زیادی در سمت چپ باسنم حس میکردم، پیش متخصص عفونی رفتم دردش کمتر شده ولی کامل برطرف نشده
  اگه ممکنه راهنماییم کنید که باید چیکار کنم

 • مژگان .ع
  1402-09-10 15:12

  با اينكه ملين ميخورم ك شكم نرم باشه ولي باز شقاق اذيتم ميكنه ب ندرد خونريزي ميكنم
  يك سال پيش يه دكتر زنان ك برا جراحي زيبايي رفته بودم تا سر خود وقتي بيهوش بودم رفته زاعده گوشتي مقعد منو بر داشته و بعد از اون يه روز خوش نداشتم اعتراض كردم گفت خوبي در حقت كردم اون زاعده كوچك همورييد ك بر اثر يبوست ايجاد شده بود ولي باش مشكلي نداشتم و اصلاااا شقاق نداشتم ن خوريزي ن درد هيچي با اينكه قبلن يبوست هم داشتم ولي مشكل شقاق و درد اصلا نداشتم حتي اون روز دو سه روز روده م رو تخليه نكرده بودم ك سر خود بدون هماهنگي و فكر اين كار رو كرده بود ميگن شقاق راهي جز ليزر نداره و موضعي درمان نميشه راسته؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این مقالات را حتما بخوانید