درمان شقاق مقعدی

شقاق چیست ؟ شقاق یا  آنال فیشر در واقع یک شکاف، ترک یا خراش کوچک بین چین خوردگی های دهانه مقعد است. که ممکنه در دهانه مقعد یا داخل کانال رکتوم ایجاد شود. شقاق مقعد در زبان لاتین با نام  Anal Fissure تعبیر میشود. که یبوست  و خشکی مزاج و زور زدن هنگام دفع، عامل اصلی آن است.

بیماری شقاق همچنانکه در عکس می بینید به شکل یک برش کوچک بیضی شکل دهانه مقعد ایجاد می شود. بطور میانگین این عارضه بیشر در میان زنان  شایع است. و معمولا در اثر فشارهای درون شکمی بعد از زایمان ایجاد میشود. خبر خوش اینکه بیماری فیشر تا 65%به درمان های خانگی و داروئی پاسخ مثبت میدهد

درمان شقاق مقعدی

پماد گیاهی برای ترمیم فوری شقاق

درمان بواسیر با صابون صاپرینا، ویژه بیماران هموروئیدی|سایت مرسی درمان

صابون آنتی باکتریال

بهداشت مقعد مدار سلامتی شماست  نوع محصول :صابون گیاهی و غیر قلیایی ویژه بیماران هموروئیدی…

169,000 تومان

ناموجود
خرید
رژیم غذایی بیماران هموروئیدی
رژیم غذایی بیماران هموروئیدی -درسایت مرسی درمان

الگوی غذایی ویژه

مشخصات محصول :بصورت فایل PDF حجم فایل :150کیلو بایت الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی و…

276,000 تومان

خرید
قطره موضعی رینا درمان سوزش و خارش مقعد
قطره رینا درمان بواسیر وشقاق

قطره موضعی رینا

لوسیون یا قطره موضعی رینا  رفع دردهای ناشی از بواسیر و شقاق  رفع سوزش خارش…

قیمت اصلی 230,000 تومان بود.قیمت فعلی 169,000 تومان است.

خرید
تماس با مشاور مرسی درمان

درمان خانگی شقاق مقعدی

تماس با مشاور مرسی درمان

سوالات متدواول

رژیم غذایی حاوی فیبر بالا مانند سبزیجات و میوه ها، ملین های طبیعی مانند جوشانده خاکشیر و انجیر، ملین های مکمل فیبر مانند پاپرینای مراکشی و نوشیدن مایعات فراوان

انواع قرص های ضد التهاب غیر استروئیدی و مسکن ها مانند ایبو پروفن، دیکلوفناک، داروی های ملین و انواع مسهل های محرک و اسمزی و پمادهای موضعی تسکین دهنده

روش های درمان خانگی با استفاده از انواع پمادهای موضعی قدرتمند؛ و داروهای خوراکی ملین صورت می گیرد. و روش جراحی با لیزر در مبتلایان به شقاق مزمن و پیشرفته به عنوان آخرین خط درمان توصیه شده است.

در صورت رعایت کامل و اصلاح عادات غذایی و پرهیز از کم تحرکی یا نشستن های طولانی ظرف مدت 7تا 10روز شقاق مقعدی با روش های خانگی درمان می شود.

شقاق چست؟

معرفی کوتاه شقاق مقعدی

شقاق مقعدی، به عنوان یک ترک یا پارگی کوچک در دیواره مقعد، یکی از مشکلات شایع در ناحیه نشیمنگاه و راست‌روده است. که باعث درد و خونریزی هنگام دفع مدفوع می‌شود. این وضعیت معمولاً به دلیل یبوست مزمن، دفع مدفوع سخت و سفت، یا اسهال طولانی‌مدت رخ می‌دهد.

شقاق مقعدی می‌تواند بسیار دردناک باشد؛ و در صورت عدم درمان، به مشکلی مزمن تبدیل شود. درمان‌های مختلفی از جمله اصلاح عادات غذایی، استفاده از پمادها و کرم‌های موضعی، و در موارد شدیدتر، جراحی برای بهبود این مشکل وجود دارد. استفاده از روش‌های طبیعی و طب سنتی نیز به عنوان یک راهکار مکمل می‌تواند به تسریع روند بهبودی کمک کند.

 روش‌های درمان شقاق مقعدی

شقاق مقعدی ممکن است بسیار دردناک و ناراحت‌کننده باشد، اما خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان آن وجود دارد. این روش‌ها شامل درمان‌های خانگی، دارویی و در برخی موارد جراحی می‌شوند. در اینجا به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم:

درمان های خانگی شقاق مقعدی شامل روش های کاربردی و موثر زیر است:

  • استفاده از گیاهان دارویی
  • تغذیه مناسب
  • مراقبت های بهداشتی

درمان های دارویی شقاق مقعدی شامل موارد زیر است:

  • پمادها و کرم های موضعی
  • داروهای خوراکی

روش های جراحی برای درمان شقاق مقعدی

اسفنکتروتومی داخلی جانبی

روش‌های کمتر تهاجمی برای درمان شقاق مقعدی

  • تزریق بوتاکس
  • گشادکننده‌های آنال