پماد آنتی هموروئید داخل مقعدی بهترین پماد برای درمان بواسیر

پماد آنتی هموروئید گیاهی و خارجی رینای سبز بهترین مارک برای درمان بواسیر

پماد آنتی هموروئید با نام تجاری ایپروئید نوعی مرهم موضعی است. که برای درمان درد، سوزش، خارش و التهاب ناشی از بیماری بواسیر کاربرد دارد. در ترکیبات پماد هموروئید، فنیل افرین، لیدو کائین و هیدرو کورتیزون برای بی حسی، کاهش تورم و درد ناشی از هموروئید به کار رفته است. ترکیب بعضی از انواع پمادهای انتی هموروئید گیاهی مانند پماد رینای سبز و آنوسل حاوی روغن فندوق جادوگر، روغن کبد کوسه و پیه اردک است. این ترکیبات بهترین پماد برای درمان بواسیر است. قیمت این پمادهای از 50 تا 500هزار تومان متغیر است. و بعد از هر نوبت اجابت مزاج استفاده می شود. برای خرید و ثبت سفارش از طریق فروشگاه سایت می توانید اقدام کنید

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

لیست پماد آنتی هموروئید خارجی موجود در بازار دارویی که به عنوان بهترین پماد برای درمان بواسیر  شناخته می شوند.

 • پماد رینای سبز
 • پماد شیلد
 • پماد رکتول
 • پماد Equate
 • پماد آنو وات
 • پماد شریول
 • پماد آنوسل

برای شروع درمان توصیه ما به شما اینه که از قویترین داروی هموروئید استفاده کنید. اگر حوصله خواندن این مقاله را ندارید به این پادکست گوش کنید:

 

پماد آنتی هموروئید برای چست؟

پماد آنتی هموروئید با نام تجاری ایپروئید نوعی مرهم موضعی است. که برای درمان درد، سوزش، خارش و التهاب ناشی از بیماری بواسیر کاربرد دارد. در ترکیبات پماد هموروئید، فنیل افرین، لیدو کائین و هیدرو کورتیزون برای بی حسی، کاهش تورم و درد ناشی از هموروئید به کار رفته است. روش های زیادی برای درمان هموروئید وجود دارد. آیا میدانید روش های کاربردی درمان خانگی بواسیر چیست ؟

به طور کلی هر ضمادی که در مداوای بیماران  مبتلا به بواسیر و شقاق به کار برود. به آن ضماد بواسیر می گویند. البته این پماد با برندها و اسامی مختلف توسط شرکت های دارویی متعددی در داخل و خارج از کشور تولید می شود. که هریک قیمت  و کاربرد مختلفی دارند.

پماد آنتی هموروئید خارجی = مرهم ضد بواسیر یا داروی آنتی هموروئید  این آسان ترین معنی است. که برای این واژه به زبان عامیانه میتوانیم پیدا کنیم. امروزه مرهم های شیمیایی و گیاهی زیادی با قیمت های متفاوت  در بازار دارویی کشور موجود است. عمده مصرف پماد آنتی هموروئید داخل مقعدی است. قیمت این کرم موضعی  از 5هزار تومان تا 500هزار تومان متفاوت است.

درمان هموروئید با مرهم گیاهی رینا پلاس

فیلم نحوه استفاده از پماد آنتی هموروئید

 

در این فیلم به شما یاد خواهیم داد که چگونه از یک پماد تیوپی یا کاسه ای  آنتی هموروئید استفاده کنید. بروشور داخل جعبه را با دقت مطالعه کنید و از دستوراتی که پزشک معالج خود به دقت پیروی کنید. مهم اینه که بطور منظم و مرتب از داروهای تجویزی خود استفاده کنید. تا اثرات درد، سوزش و خارش مقعدی در شما فروکش کند.

از این مرهم موضعی  می توانید تا سه نوبت در روز و یا بعد از هر بار اجابت مزاج استفاده کنید. قبل از استفاده بهتره که روده های شما کاملا تخلیه و خالی از مدفوع باشد. ناحیه نشیمنگاه را با آب ولرم و صابون غیر قلیایی خوب شستشو دهید. بعد محل را به آرامی با ی دستمال توالت خشک کرده و مقداری پماد را به نوک انگشت اشاره خود آغشته کرده و به آرامی ناحیه داخلی و خارجی کانال مقعدی  را با آن ماساژ ( استعمال) دهید.

با توجه به اینکه این مرهم موضعی خاصیت جذب بالایی دارد. به سرعت جذب ناحیه مقعد شده و روند درمان و تسکین درد را بهبود می بخشد. البته بعضی از انواع پمادهای تیوپی حاوی اپلیکاتور هستند. که کافیه آنرا به دهانه پماد بسته و اپلیکاتور را به آرامی به مقعد فرو کرده و با فشار دادن تیوپ مقداری از پماد داخل کانال مقعدی قرار می‌ گیرد.

توجه : اگر مقعد شما در اثر بواسیر یا فیشر زخم شده و دچار خونریزی است. بهتره از اپلیکاتور استفاده نکرده و با انگشت دست پماد را به کار ببرید. اگر در اثر عفونت و تجمع باکتری مقعد شما دچار درد و سوزش شده است؛ از بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت مقعدی استفاده کنید.

طریقه مصرف پماد آنتی هموروئید

شکل داروی پمادهای موضعی درمان بواسیر در خانه یا بصورت کاسه ای و یا بصورت تیوپی می باشد. پمادهای تیوپی آنتی هموروئید اکثرا دارای اپلیکاتور بوده؛ که در فیلم آموزشی بالا طریقه مصرف آن توضیح داده شد.

در پمادهای کاسه ای انگشت اشاره خود را به مقدار یک نخود از پماد آغشته کرده و به آرامی به داخل کانال رکتوم فرو کنید. سعی کنید دور تا دور کانال مقعد را با این پماد ماساژ دهید. همچنین مقداری از پماد هم به دهانه ابتدایی مقعد خود زده؛ و یک برگ دستمال کاغذی لای نیشیمنگاه خود قرار داده و به مدت 20دقیقه رو به شکم دراز کشیده و استراحت کنید. این پماد دارای قدرت جذب حداکثری در ناحیه رکتال می باشد.

قیمت پماد آنتی هموروئید خارجی

قیمت پماد آنتی هموروئید داخل مقعدی بین 5تا 500هزار تومان متفاوت است. معمولا پمادهای خارجی و وارداتی قیمت، کیفیت و اثر گذاری بالاتری نسبت به نمونه های مشابه موجود در بازار دارند. پمادهای تیوپی دارای اپلیکاتور هستند.

لیست قیمت پماد آنتی هموروئید خارجی که به عنوان بهترین پماد برای درمان بواسیر شناخته می شوند.

 • پماد رینای سبز 367 هزار ت 
 • پماد رکتول 100هزار تومان
 • پماد آنوسل 570هزار تومان
 • پماد ام جی 114هزار تومان
 • پماد رینای سیاه 327 هزار ت
 • پماد دکتر باتلرز 640هزار تومان
 • ضماد آنتی هموروئید 167 هزار ت
 • پماد آنتی فیشر رینا 423 هزار تومان 

مهمه که بدانید پماد  درمان خانگی بواسیر در زنان باید چه مشخصاتی داشته باشد؟  در آن بخش به روش های کاربردی و مراقبت های خانگی هموروئید در خانم ها پرداختیم.

بهترین مارک پماد آنتی هموروئید خارجی

 

 بهترین مارک آنتی هموروئید خارجی پماد رینای سبز آنوسل و دکتر باتلر

بهترین مارک پماد آنتی  هموروئید خارجی به شرح زیر است:

 • پماد اسپرتی
 • پماد قوی رینای سبز
 • پماد هموزوت فارمالید
 • پماد آنتی هموروئید ونوویتال
 • پماد دکتر باتلرس Doctor Butler’s
 • پماد  آنوسل ساخت کشور انگلستان
 • پماد شریول ساخت کشور هندوستان

 

قویترین دارو برای درمان هموروئید داخلی

عوارض پماد آنتی همورویید چیست؟

اگر به برچسب روی داروها و بعضی از پمادهای موضعی شیمایی را دقت کنید. چیزی که داخل بروشور جعبه جلب توجه می کند، این جمله است. هر دارو به موازات اثرات درمانی که دارد دارای عوارضی هم هست، در صورت بروز هر کدام از عوارض زیر با پزشک خود در تماس باشید.

حالا سوال اینه؟

عوارض پماد آنتی هموروئید داخل مقعدی چه میتواند باشد؟ پماد های شیمیایی موجود در داروخانه های کشور که با مارک و برند مختلف عرضه می‌شود حتما دارای عوارض هستند. چون داخل این مرهم ها از بعضی ترکیبات شیمیای تسکین دهنده استفاده میشود. که مصرف زیاد آن باعث نازکی و حساس شدن پوست اطراف و دهانه مقعد شده و چنانچه مصرف این گونه پمادهای شیمیایی بیش از 7روز ادامه داشته باشد.

 این پماد دارای عوارضی همچون:

 • سوزش
 • قرمزی پوست
 • درد و راش پوستی
 • احساس خارش شدید
 • التهاب پوستی ( بافت مردگی )

لذا  استفاده زیاد از مرهم های شیمیایی موجود در بازار دارویی کشور که خودسرانه هم باشد دارای عوارض خیلی جدی است. چنانچه بطور خودسرانه به مصرف ادامه بدهید، من به شما اطمینان میدهم که درد ناحیه مقعدی آنچنان بدخیم می شود. که دیگر  روش های درمان بواسیر در خانه در مورد شما کارساز نخواهد بود ناچار هستید. درد خیلی زیادی را تحمل کنید. حتی ممکنه کار به درمانهای تهاجمی تر مانند عمل جراحی بکشد.

در مورد مرهم گیاهی مانند پماد رینای سبز ، چون ترکیبات و مواد تشکیل دهنده آن، گیاهان دارویی و 100%ارگانیک است. هیچ عوارضی تا کنون توسط بیمارانی که استفاده کرده اند، ثبت نشده است. زیرا  بر اساس تلفیقی از طب نوین سنتی و طب کلاسیک ساخته شده است. به همین دلیله که پماد رینای سبز عوارضی ندارد.

حتما مطالعه کنید:  درمان گیاهی زخم مقعدی

پماد انتی همورئید در بارداری

 

پماد درمان هموروئید در دوران بارداری

اگر می خواهید از پماد آنتی هموروئید در بارداری استفاده کنید. این موضوع را  با پزشک معالج خود در میان بگذارید. در دوران بارداری و یا شیردهی بدون تجویز پزشک از هیچ داروی موضعی و یا خوراکی استفاده نکنید. از آنجا که بیشتر خانم ها در دوران بارداری مبتلا به هموروئید و یا زخم شقاق مقعدی می شوند. برای درمان از داروهای OTC به هیچ وجه استفاده نکنید. و بهتره بیماری و نحوه درمان خود را با پزشک حاذقی در میان بگذارید.

اگر شما و یا یکی از بستگانتان باردار است. و می خواهید از محصولات درمانی فروشگاه مرسی درمان استفاده کنید. بعد از مشاوره رایگان با کارشناسان سایت توصیه می شود از پک مخصوص بارداری استفاده کنید.

پماد کوهان شتر در درمان بواسیر

 

پماد کوهان شتر در درمان بواسیر موثر است

پماد کوهان شتر در درمان بواسیر تا چه اندازه موثر است.؟  لازمه بدانید که امروزه به اندازه ای روغن کوهان شتر در بسته بندی های متفاوت و با قیمت های بسیار پایین برای عرضه و فروش وجود دارد. تو گویی که شتر در  این مملکت، حکم مرغ ماشینی را دارد.!

به این معنی که اگر در سطح کشتارگاه های کشور به اندازه مرغ ماشینی شتر ذبح شود. بازهم نمیتوان این حجم زیاد از روغن کوهان شتر را به قیمت پایین در دسترس مردم قرارداد.

چیزی که به شما عرضه میکنند، اصلا روغن یا پماد کوهان شتر نیست. البته اسما پماد کوهان شتر است. اگه بخواهیم یک مثال عینی بزنیم مانند روغن آفتابگردان میماند. که در سطح قفسه های فروشگاهها پر است از این روغن،  اسما آفتابگردان است. اما آیا این حجم از روغن از گل آفتابگردان تهیه میشود ؟

مگه  ما در کشورمان چقدر مزرعه آفتابگردان داریم که این همه روغن ازش در میاد؟

امیدواریم کسی بخاطر روغن کوهان شتر مجبور به کشتن این حیوانات اهلی زبان بسته نشود. ولی کسی که پرورش شتر داشته باشد. شاید بتوانید مقداری روغن کوهان هم ازش بگیرید. در غیر اینصورت وقت و هزینه خودتان را در جاهای دیگه و با پمادهای  جعلی  هدر ندهید.

پماد کوهان شتر دارای طبع گرم است. حاوی ویتامین ای  بوده و خاصیت آنتی اکسیدان بسیار بالایی دارد. برای تسکین دردهای عضلانی، روماتیسم، کمر درد، و دردهای استخوانی و گرفتگی عضلات بسیار مفید و کاربردی است.

پماد کوهان شتر برای رفع و تسکین درد، سوزش و خارش ناشی از هموروئید و شقاق، میتواند کاربردی و مفید باشد. به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان بالایی که دارد در رفع التهاب و اگزمای حاد ناحیه مقعد می تواند موثر باشد. آیا میدانید بهترین پماد برای درمان خون ریزی مقعدی چیست؟

کلام آخر از مجله سلامتی مرسی درمان

استفاده از پماد آنتی هموروئیدخارجی برای درمان خانگی بواسیر به تنهایی کفایت نمی‌کند. این موضوع در مورد 70% بیماران صدق می کند. برای درمان هموروئید ابتدا باید علائم بواسیر در زنان و مردان  را شناخت. بعد بدانیم که  علت بواسیر در زنان و مردان از چیست؟  بعبارت دیگر اگر با منشاء و نشانه های این بیماری دردناک آشنا شویم. بهتر به مراقبت از خودمان می پردازیم. توقع نداشته باشید که تنها با استعمال چند روزه یک مرهم گیاهی یا شیمیایی معجزه اتفاق بیفتد. برای درمان ریشه ای هموروئید نیاز به اصلاح سبک زندگی و تغییر الگوی غذایی و پرهیز از کم تحرکی و چاقی است.

کارشناسان طب سنتی اعتقاد دارند، که دلیل و منشاء اصلی بیمارهای نشیمنگاهی یبوست  است. قبل از شروع هر گونه درمانی بیماران باید بدانند، که این وضعیت خود را مداوا کنند. مصرف مداوم و منظم داروهای توصیه شده و داشتن پشتکار در ورزش و پیاده روی بهترین و سریعترین روش درمان این معضل است.

منبع: webmd.com

106 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • فعال در حوزه طب سنتی
  1401-04-03 14:11

  مطالب سایت و به دقت مطالعه کردم ضماد موضعی بواسیر به تنهایی هیچ دردی را از کسی دوا نمیکند مثل اینه که کسی صبح تا شب غذاهای چرب بخوره و ورزش هم نکنه و سیگار بکشه بعد با یه دونه قرص ازش بخواهید که سکته نزنه .. این نمیشه که بیماران باید ورزش کنند و فیبر و سبزیجات و میوه مصرف کنند تا دوباره گرفتار همورویید یا شقاق نشوند. نمیشه هم پماد زد هم ورزش نکرد هم پماد زد هم هر چی که آدم دلش بخواد بخوره من هم مثل شما معتقدم که باید موضوع ریشه ای حل بشه ممنونم

 • مرسی درمان
  1401-04-03 18:33

  در پاسخ به شما :
  ما هم با نظر شما موافق هستیم کلیه فاکتورهایی که دست به دست هم میدهند تا بیمار به مرز سلامتی برسد بصورت بروشور داخل جعبه رینای سبز و سایر پک های درمانی قراردادیم.

 • علیخسروی
  1401-04-06 08:43

  با عرض سلام و خسته نباشید.من دو هفته بود که فهمیدم هموروئید دارم رفتم متخصص معاینه کرد قرص و دارو داد همون پماد هموروئید زرد زنگه چند روز هست که استفاده میکنم کوچیک شده ولی خوب خوب نشده وقتی پماد نمیزنی یا یه خورده دیرتر میزنی خارش داره. این پماد رو سفارش بدیم چند روزه به دستمون میرسه و قیمت اون چقدره؟ممنون

 • مرسی درمان
  1401-04-06 12:22

  در پاسخ به علیخسروی:
  در مورد ثبت سفارش مرهم موضعی رینای سبز از طریق پشتیبانی واتس آپ در ارتباط باشید

 • علی امیر دوماری
  1401-04-07 09:29

  سلام. من خودم به‌ این‌ دارو اعتماد دارم ولی پسرم ۲۸ سال سن دارد و چند روزی هست که خیلی دارد رنج می کشد و خجالتی هست و تا اینکه دو سه روز هست که می‌گوید از مقعدش گوشتی زده بیرون و دیگر نتوانسته آن را داخل کند و از شدت درد راه نمی تواند برود و خودخوری می‌کند لطفا راهنمایی کنید که چکار باید انجام داد.
  دارو استفاده کند بهتر است يا جراحی کند.

 • مرسی درمان
  1401-04-07 11:14

  در پاسخ به بیمار:
  سپاس از اعتماد شما همیشه جراحی اولین گزینه نیست . اگر مقالات سایت را مطالعه کرده باشید و از محصولات فروشگاه سایت مانند مرهم رینای سبز استفاده کنید به این نتیجه میرسید که جراحی آخرین گزینه است

 • الهام
  1401-04-07 18:40

  سلام وقت بخیر بعد از زایمانم بیرون‌زدگی پیدا کردم خیلی دردناکه که حتی نمیتونم درست بشینم میشه راهنمایی کنید چکار کنم

 • مرسی درمان
  1401-04-07 21:19

  در پاسخ به الهام :
  چون در دوران شیر دهی هستید فقط میتوانید از بسته درمانی رینای سبز استفاده کنید برای از بین بردن زائده گوشتی پکیج ممتاز درمان بواسیر داریم ولی برای شما توصیه نمیشه

 • من پماد رینای سبز مرسی درمان استفاده کردم خوب شدم به جرات میتونم بگم که از بین مارکها و برندهای موجود در بازار و داروخانه های کشور این پماد بهترین مارک پماد خارجی است هر کی هم استفاده کنه یک شرط داره اونم اینه که به دقت از تمام دستورات و توصیه های نوشته شده داخل جعبه باید پیروی کنی هر کی بزنه و خوب نشه مشگل از افکار خودشه چون اگه جراحی هم کنه خوب نمیشه ببخشید رک گفتم

 • مرسی درمان
  1401-04-10 19:38

  در پاسخ به سارا:
  با تشکر از دیدگاه خوب و سازنده شما

 • متین
  1401-04-14 17:55

  من از دیروز تمام داروخانه های گنبد کاوس و گشتم نتوستم پماد رینا و گیر بیارم از بس درد کشیدم و جون کندم خسته شدم دکتر هم میری سرشو میندازه پایین میگه باید رعایت کنی اینجا توی شهر کوچکی مثل اینجا اخه خدمات و جراحی هم نیست والله بخدا دیگه خسته شدیم پماد انتی هموریید 10هزار تومانی هم زدم هیچ دردی ازم درمان نکرد شما بگید ما در شهرهای کوچک که امکانات نداریم چه کار بادی بکنیم یک راهی ترو خدا پیش پای ما بگذارید

 • مرسی درمان
  1401-04-14 20:35

  در پاسخ به متین :
  متاسفانه ما توی گنبد کاووس نمایندگی پخش برای مرهم رینای سبز نداریم به محض ثبت سفارش از طریق سایت ظرف مهلت 48ساعت میتوانید تحویل بگیرید و استفاده کنید

 • دهقانی
  1401-04-15 22:57

  من یک سالی میشه بواسیر داخلی دارم ابتدا با خون ریزی همراه بود ورزش کردم و رعایت کردم خوب شدم الان یه 10روزی میشه دوباره عود کرده و شبها از بس درش زیاد میشه پاهام و درد به پهلوهام میزنه تو گوگل سرچ کردم که با سایت شما آشنا شدم یه مقدار هم تب دارم ایا این ها ممکنه علائم ودرد بواسیر باشه به سایر جاهای بدنم میزنه درحال حاضر یبوست ندارم با پماد رینا خوب میشم سفارش بدم

 • مرسی درمان
  1401-04-16 11:11

  در پاسخ به دهقانی :
  تمام این علائمی که نوشتید می تواند از عوارض هموروئید باشد.برای درمان هموروئید شما پماد گیاهی رینای سبز کفایت میکند

 • توکلی
  1401-04-18 00:08

  سلام و خسته نباشید ممنون از توضیحات خوب شما در سایت من درد مقعدی دارم هیچ کدام از علائم فیشر یا هموروید ندارم خون ریزی هم ندارم اما به شدت نایحه مقعدم درد میکنه خون ریزی هم نیست. وقتی میشینم یه جا به شدت درد میکنه ناراحتی معده هم ندارم و عادی هستم ورزش هم میکنم بدنسازی ایا پماد رینای سبز برای درمان میتونم ثبت سفارش کنم ممنون میشم اگر راهمنمای بکونیئد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.