بواسیر خونی چیست درمان بواسیر خونی در خانه و طب سنتی و اسلامی

بواسیر خونی چیست درمان بواسیر خونی در خانه

بواسیر خونی از شایع ترین بیمارهای مقعد می باشد. وقتی بافت های سطح هموروئید در اثر فشار بیش از حد یا جابجایی اجسام سنگین و نشستن های طولانی مدت آسیب می بینند. شروع به خون ریزی میکنند. که این خون به صورت لکه های قرمز روشن روی دستمال کاغذی یا کاسه توالت دیده می شود. در 7روز اول خون ریزی بواسیر یک امر طبیعی است و اصلا از این موضوع نگران نباشید.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

در این بخش نکات خیلی مهمی را در مورد خون ریزی بواسیر و روش های درمان بواسیر خونی در خانه، به شما آموزش می دهیم. همچنین میخواهیم بدانیم که بواسیر خونی چیست؟ و آیا بواسیر خونی خطرناک است.

شایع ترین علائم بواسیر خون ریزی می باشد. که به صورت لکه های قرمز روشن بر روی دستمال کاغذی، کاسه توالت یا در روی مدفوع قابل رویت است. ممکنه سوال کنید که خون بواسیر چه رنگی است؟ قرمز روشن و در عده کمی  از بیماران قرمز تیره است.

تمرکز این مقاله بر روش های تاکید شده درمان گیاهی  بواسیر خونی در طب اسلامی و طب سنتی است. مجله سلامتی مرسی درمان  روش های کاربردی و کم هزینه، درمان هموروئید و شقاق در طب سنتی و طب کلاسیک، را با همدیگر تلفیق و ترکیب کرده است.

که منجر به ارائه راه کارهای نوین و پیشرفته درمان بواسیر و شقاق در طب سنتی شده است. ماحصل تجربه 10ساله ما، درمان موفقیت آمیز، دهها هزار نفر از بیماران و مراجعین خود می باشد.

طبق مطالعات موسسه ملی بهداشت آمریکا، از هر 10 شهروند آمریکایی به طور میانگین 3نفر مبتلا به یکی از انواع هموروئید خونی هستند. البته این آمار در ایران بسیار شگفت انگیز است. هرچند آمار ما از منابع موثق بهداشتی در کشور نیست.

اما طبق آمار مراجعین خود در 10ساله اخیر، از هر 10شهروند ایرانی حدود 6نفر و یا شاید هم بیشتر دارای یکی از نشانه های ناراحتی های مقعد هستند.

بواسیر خونی چیست ؟

بواسیر توده های عروق طبیعی هستند، که در داخل یا اطراف کانال مقعدی قرار دارند. معمولا رگ های خونی واریسی کانال رکتوم در اثر فشار بیش از حد بعلت عبور مدفوع سفت و حجیم، کم تحرکی و یا عادات بد غذایی. ملتهب و متورم می شوند. که در بیماران به صورت هموروئید داخلی یا خارجی ظاهر می شود.

ما در طب سنتی عامل اصلی هموروئید را خون غلیظ سودایی می دانیم. خون ریزی وباسیل  یکی از شایع ترین علائم هموروئید است. در پاسخ به سوال بواسیر خونی چیست باید بگویم که :

هنگامی که به هموروئید مبتلا می شوید. بعلت فشار بیش از حد و زور زدن حین اجابت مزاج، بافت های سطح بواسیر می تواند آسیب ببیند، و شروع به خون ریزی کند. همچنین اگر بیماران به موقع برای معالجه خود اقدام جدی نکنند. به مرور شاهد خون ریزی می باشند.

در بواسیر خارجی که معمولا به صورت یک توده گوشت اضافه در اطراف دهانه مقعد ایجاد می شود. به دلیل فشار ناشی از تجمع خون، هموروئید، ترومبوزه می شود. این نوع توده خارجی  هموروئید در اثر فشار یا نشستن بیش از حد هم میتواند ترکیده و خون ریزی قابل توجهی، در بیماران رخ میدهد.

آیا بواسیر خونی خطرناک است؟

 

خون ریزی باباسیل هیچ خطری ندارد اصلا وحشت نکنید

ما می خواهیم به صورت دقیق و شفاف از خطرات بواسیر خونی صحبت کنیم. بعضی از بیماران از باباسیل خونی واهمه دارند. و تقریبا همه آنها در یک سوال مشترک هستند.

آیا بواسیر خونی خطرناک است؟ در پاسخ باید گفت خیر به هیچ وجه

مدت زمان طبیعی بابا سیل خونی از  7تا 10روز است. اگر هموروئید خونی بیش از 7یا 10روز طول بکشد. برای معاینه به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

در بالا اشاره کردیم. بواسیر توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می شود و عامل آن خون غلیظ سودایی است. خون هموروئید خون بسیار کثیفی است. در مثل است که اگر یک قطره از این خون غلیظ سودای را در قلب سالم بریزند. قلب از شدت آلودگی این خون سمی از تپش می افتد.

در بیمارانی که به بواسیر خونی مبتلا هستند. کبد تلاش میکند که این خون سمی و آلوده را از اندام های مهم و حیاتی بدن مانند مغز و قلب دور کرده و آنرا تصفیه کند.  کبد در تلاش است که ما را زنده نگاه دارد لذا این خون کثیف و سمی را به سوی اندامهای کم ارزشتر و دردناک تر مانند ناحیه نشیمنگاه می فرستد.

چون مقعد پوشیده از سلولهای عصبی و بسیار حساس است. وقتی خون غلیظ سودایی به مقعد میرسد. با درد گرفتن انسان را تحریک میکند و آلارم میدهد که وضع خیلی وخیم و خطرناک است. و باید بیمار خیلی سریع فکری به حال خودش بکند.

حالا شما به من بگید. آیا بواسیر خونی خطرناک است ؟ اکثر بیماران به محض مشاهده خون  وحشت میکنند و به فکر درمان و معالجه می افتند. برای درمان اصلا عجله نکنید با دیدن خون ریزی بواسیر اصلا وحشت نکنید. و اجازه بدهید خون کثیف و سمی از بدن خارج شود.

آیا میخواهید با علائم بواسیر در زنان آشنا شوید ؟

خطرات هموروئید خونی در ادامه

 

وباسیل ناشی از خون غلیظ سودایی است و خون ریزی شایع ترین علائم آن است

خون کثیف سودایی آنقدر سمی و آلوده است. که در انتهای روده یا مقعد ایجاد ضایعه هموروئید داخلی و خارجی می کند. که فرورفتگی و بیرون زدگی های آن همراه با خون و چرک از مقعد بیرون میزند. ما در فروشگاه مرسی درمان،  بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی عرضه می‌کنیم.

حالا شما فرض بکنید، که این ماده سمی موجود در خون به قلب یا مغز ما برسد. به نظر شما چه فجایعی در انتظار شما خواهد بود؟ سکته قلبی ؟ یا سکته مغزی ؟

در آیات و احادیث نقل شده که پیامبر گرامی اسلام فرموده اند که خون آمدن از بواسیر، بیمار را از جنون و مالیخولیا و سرطان و سکته جذام و پیسی  و امثال آن محافظت میکند.

این فرمایش  دلسوزانه پیامبر گرامی اسلام در واقع به ما میفهاند  که راه خروج خون غلیظ سودایی را با عمل های جراحی نبندید. بلکه ریشه آنرا درمان کنید. ریشه آن در کبد است که به دلیل اختلالات اندام کبد در بعضی از انسانها قادر به تصفیه خون کثیف سودایی نمیباشد.

لذا با اختلال در عملکرد کبد، ما مبتلا به انواع اختلالات گوارشی مانند یبوست و اسهال می شویم. در اثر یبوست های طولانی و اسهال مزمن به هموروئید داخلی یا خارجی مبتلا می شویم.

بعضی از مراجعین از ما مشاوره میخواهند. وقتی به آنها توصیه می کنیم. باید به صورت ریشه ای و جدی و حرفه ای درمان شوید و مقدار اندکی هزینه برای سلامتی خودتان کنار بگذارید. به ما ریشخند میزنند و با تمسخر به صحبتهای ما نگاه میکنند.

و انتظار دارند با یک پماد ده گرمی 20هزار تومانی تمام مشکلات ساختار  بدن به این پیچیدگی  را درمان کنند. با کمترین هزینه کمترین زحمت و البته کمترین زمان، این چیزی است که 80% مراجعین از ما انتظار دارند. حتما مقاله درمان بواسیر با حنا را بخوانید

ادامه خطرات باباسیل خونی

 

آیا هموروئید خونی یک تهدید است؟

هر بیماری که بدون معالجه ریشه ای و اساسی و با استفاده از روشهای تهاجمی در طب کلاسیک باعث بند آوردن خون بواسیر می شود. در حق خودش ظلم کرده است. و در واقع زمینه ابتلا به انواع بیماریهای خطرناک دیگر را در بدن خود فراهم آورده است.

تنها در صورتی که خون ریزی بواسیر شدت پیدا کند و بعد از گذشت یک هفته تا ده روز بند نشود. میتوان با ضمادها و مرهم های گیاهی قوی برای درمان خانگی بواسیر خونی اقدام کرد. اما به هرحال باید این خون سمی و کثیف سودایی از بدن پاکسازی شود.

اگر این خون بدجنس و آلوده از بدن بیمار پاکسازی شود. به طور قابل ملاحظه ای از رنج بیمار کاسته خواهد شد. و نیاز چندانی به استفاده از دارو یا عمل ها ی جراحی نخواهد بود.

حتما بخوانید : شیره تریاک برای بواسیر   چه کاربردی دارد؟

علت خون ریزی بواسیر

 

بارداری و یبوست و کم تحرکی از مهم ترین دلیل خون ریزی هموروئید هستند

علت خون آمدن از بواسیر به دلیل آسیب دیدن بافت سطحی هموروئید، در اثر فشار و عبور مدفوع سخت است. البته بیمارانی که بافت هموروئید در آنها متورم یا ملتهب شده است. به دلیل یبوست مزمن و اسهال و یا نشستن های طولانی منجر به خون ریزی می شود.

ممکنه علت خون آمدن از بواسیر یکی از موارد زیر باشد:

 • بعد از دفع مدفوع به خصوص اگر با زور زدن زیادی همراه باشد
 • یبوست مزمن و اسهال طولانی
 • افراد مبتلا به سندروم روده بیقرار
 • کسانی که بواسیر دارند و گاهی یبوست و گاهی اسهال می شوند
 • ایستادن های طولانی
 • نشستن های طولانی
 • کم تحرکی
 • عادات بد غذایی
 • جابجایی اشیاء سنگین
 • در دوران بارداری
 • اگر باباسیل به موقع درمان نشود تبدیل به توده خارجی و گوشت اضافه مقعد می شود. در اثر تجمع خون و عفونت بواسیر خارجی، ترومبوزه شده با کمترین فشاری می ترکد و خون ریزی میکند

. نکاتی که در بالا ذکر شد از مهمترین علل بواسیر خونی است.

علائم بواسیر خونی چیست ؟

 

وجود لکه های خون قرمز روشن روی کاسه و دستمال توالت از شایع ترین نشانه های خون ریزی هموروئید است

علائم هموروئید خونی مشاهده لکه های خون قرمز روشن روی دستمال کاغذی یا کاسه توالت است. نشانه های بواسیر خونی در بعضی از بیماران دیدن خون  روی مدفوع است. خون قرمز تیره هم ممکنه از علائم بواسیر خونی باشد.

اگر خون قرمز تیره به مدت بیش از 3روز مشاهده کردید ممکنه از علائم ناراحتی گوارشی باشد. که در اینصورت باید به متخصص گوارش مراجعه کنید تا شما را معاینه و بررسی کند.(خونی بواسیر کاعلاج)

درمان بواسیر خونی در خانه

مهم ترین روش بند آوردن خون بواسیر در خانه استفاده از ملین های طبیعی است. این ملین ها  برای کمک به هضم بهتر غذا و نرم نگه داشتن روده ها و پرهیز از یبوست بسیار مفید هستند. دقت کنید که درمان یبوست با انگشت ممکنه دارای عوارضی  باشد. و خود این عمل هم موجب خونریزی نشیمنگاه می شود.

اگر شما گرفتار هموروئید خونی هستید. اصلا نگران خون ریزی نباشید و ترس به خود راه ندهید. هر اندازه که این خون غلیظ و آلوده از بدن شما بیرون بریزد. یک قدم به سلامتی نزدیک شده اید.

راه درمان بواسیر خونی در خانه به شرح زیر است

 • در طول مدت درمان تا میتوانید دراز بکشید و استراحت کنید
 • از نشستن های طولانی ابدا پرهیز کنید. اگر شغل شما نشستن است حداقل به مدت یک هفته تا 10روز مرخصی استعلاجی بگیرید.
 • اگر کسی از شما پرسید که برای درمان بواسیر خونی چه بکنیم ؟ حتما بهش بگویید که از ورزشهای سنگین یا جابجائی  اشیاء سنگین خودداری کند.
 • روزانه به صورت منظم و مرتب و به مدت 30دقیقه  پیاده روی کنید و یا استخر بروید و به کوهنوردی یا دو چرخه سواری بپردازید.
 • از غذاهای روان و نرم مانند انواع آش ها و سوپ ها در وعده های غذایی خود استفاده کنید.
 • حجم زیادی میوه و سبزیجات و مایعات مصرف کنید.

تمام نکاتی که توضیح دادیم برای جلوگیری از بواسیر خونی می باشد. مراجعین محترم دقت کنید که موارد فوق برای جلوگیری و یا عود مجدد خون ریزی بواسیر  است.

بهترین دارو برای بواسیر خونی

 

پماد رینا پلاس و پودر پاپرینا از محصولات گیاهی مرسی درمان برای جلوگیری از خونابه باباسیل

زمانی که بعد از گذشت 7الی 10روز خون ریزی بواسیر در شما قطع نشود. می توانید از مرهم گیاهی رینای سبز برای بند آوردن خون بواسیر  استفاده کنید.

در هموروئید نوع یک تا 3 اگر با خون ریزی مواجه شدید. روزانه به مدت دو نوبت از پماد گیاهی رینای سبز استفاده کنید. این پماد حالت جذب بسیار بالایی دارد. بعد از استعمال و در کمتر از 2 دقیقه  جذب کانال مقعدی می شود. و با ترمیم بافت هموروئید آسیب دیده. بهترین دارو برای بواسیر خونی می باشد. پماد رینا پلاس – پماد بواسیر خونی _بر پایه روغن کبد کوسه ساخته شده است. و قدرت ترمیم بالایی در انعقاد خون هموروئید را دارد.

درمان دارویی و گیاهی بواسیر خونی در طب سنتی

داروی گیاهی بواسیر خونی در طب سنتی و اسلامی یک فرمول یکتا نیست. که کسی از این روش استفاده کند، و در همان لحظه از خون ریزی هموروئید جلوگیری کند. امروزه بیماران برای تداوی بواسیر خونی، دنبال روش های درمانی زود بازده هستند. که به محض استفاده همان لحظه به نتیجه برسند.

لا اقل این امر در زمینه درمان بواسیر خونی در خانه، و یا از طریق درمانهای طب پزشکی مدرن بی نتیجه و بی فایده است. مداوای ناراحتی های  نشیمن گاهی نیاز به زمان و مراقبت های ویژه ای دارد.

و اینگونه نیست که بیماری امروز درمان را شروع کند، و نیم ساعت دیگه به نتیجه برسد.  دقت کنید در مورد سردرد و یا دندان درد صحبت نمی کنیم. صحبت از یک نوع سرطان مقعد است. که سالها زمان میبرد تا در یک فردی خود را نشان دهد. و به آسانی هم  یقه بیماران را ول نمیکند.

مگر اینکه بیماران تمام برنامه های و بروشورهای خود مراقبتی را بداند و نسبت به عملی کردن آنها توان و تمایل کافی داشته باشد.

راههای درمان بواسیر خونی در طب سنتی

برای کنترل و درمان بواسیر خونی در خانه، سیر یا لیموی تازه بخورید. زیرا مداومت در خوردن این میوه ها باعث بند آوردن خون بواسیر می شود. خوردن روزانه نصف فنجان سرکه سیب بعد از هر وعده غذایی مفید می باشد.

شیره سفیدی که از انتهای دم انجیر یا درخت سنجد خارج می شود، حدود نیم ساعت بر محل زخم بواسیر بمالید. برای کنترل خون ریزی هموروئید موثر است.

برای درمان گیاهی بواسیر خونی از برگ چای پخته و جوشیده استفاده کنید. و به عنوان ضماد و مرهم بر روی زخم بواسیر قرار دهید. همچنین پوست ریشه گردو را در روغن زیتون بجوشانید تا له شود. ضمادی که به دست می آید برای درمان باباسیل خونی مفید است.

مغز گردو، سیاه تخمه، زنیان و بادیان از هر کدام 2مثقال نرم آسیاب کرده و 2روز میل کنید

برای بواسیر خونی چی خوبه ؟

اکثر مراجعین از ما سوال می کنند که هموروئید خونی را چگونه درمان کنیم؟ همچنانکه در بالا اشاره کردیم. خوناب غلیظ سودایی عامل اصلی باباسیل و ترشحات چرکی که از مقعد بیرون میزند. به علت خون کثیف و خلط بدجنس بدن است.

کارهای که برای جلوگیری از خون ریزی بواسیر باید انجام دهید:

پاکسازی معده و روده با مصرف گل قند، آبغوره، سنا و گل سرخ یا سرکه سیب طبیعی و دست ساز

غذاها و میوه های   که خون بدن را از سموم پاکسازی میکند و باعث تصفیه خون می شود. مانند آش تمر، آش آبغوره، انار، تمشک و آب زرشک ،بیشتر مصرف کنید.

روغن هسته هلو یا روغن فندوق جادوگر یا استفاده از کپسول های گیاهی مرسی درمان بهترین دارو برای بواسیر خونی به شمار می روند.

دارو برای درمان بواسیر خونی

زمانیکه با خون ریزی هموروئید مواجه شدید. از خوردن داروهای رقیق کننده خون اکیدا پرهیز کنید.

قرص های رقیق کننده خون مانند آسپرین، کلو پیدو گرل و تیکلو پدین هستند که به عنوان ضد پلاکت خون شناخته می شوند.

معمولا کسانی که ناراحتی قلبی دارند یا عمل قلب باز داشته اند. ممکنه از این داروها استفاده کنند.

هر چند اکثریت قریب به اتفاق مردم از قرص جویدنی آسپرین بچه به عنوان رقیق کننده خون استفاده میکنند.

لازمه در حین این بیماری  از خوردن این داروها پرهیز کنید. بهترین دارو برای کنترل و مهار خون ریزی، انجام حجامت فصلی خون و یا فصد خون است. این روش برای مهار و درمان هموروئید خونی بسیار نافع است.

عکس بواسیر خونی

در تصویر زیر شکل هموروئید خونی نشان داده ایم. البته این تصویری از هموروئید ترومبوزه خونی خارجی .و باباسیل داخلی خونی است.  البته خون ریزی از علائم مشترک هر 4نوع هموروئید داخلی و خارجی است.

شکل و نمای خونابه ریختن از باباسیل خارجی و داخلی

عمل هموروئید خونی

برای درمان بواسیر نوع چهارم که به شکل یک توده گوشت اضافه دهانه مقعد ایجاد می شود. و بعضی مواقع با تجمع عفونت و خون زیر این توده گوشتی باعث رنج و ناراحتی بیمار می شود. درمانهای خانگی و خود مراقبتی مانند زالو انداختن بهترین گزینه درمان خانگی بواسیر خونی است.

البته این روش های سنتی در 20%بیماران پاسخگوی مناسبی نمیباشد. و برای کنترل و مهار درد هموروئید ممکنه احتیاج به روش های تهاجمی تر مانند عمل بواسیر خونی باشد.

این عمل یا با لیزر توسط متخصص انجام می شود. و یا به صورت سنتی و بیهوشی و با تیغ و قیچی در اطاق عمل برش داده می شود و بعد بخیه میگردد.

هر دو روش عمل جراحی معایب و محاسن خودش را دارا است. اما در هر دو روش دوران نقاهت دردناک بیمار از 2هفته تا 4هفته است. هر عمل جراحی درد مخصوص به خود را دارد. و نمیتوان از درد دوران نقاهت پس از عمل جراحی صحبتی نکنیم.

عوارض بواسیر خونی

همچنانکه در بخش های بالا اشاره کردیم. اصلا از خون ریزی هموروئید وحشت نکنید. و هنگام اجابت مزاج اجازه بدهید خون کثیف سودایی از بدن خارج شود. در واقع این نوع خون ریزی بواسیر به نفع شما هم هست. و هیچ گونه عوارضی ندارد.

اگر هنگام دفع و درد. خون قرمز تیره با مدفوع شما مخلوط بوده و بیرون بریزد می توان گفت که این مدل خون ریزی برای بیمار عوارض دارد.

زیرا این نوع خون ریزی ممکنه بر اثر اختلالات سیستم گوارشی انسان باشد. اگر از 7تا ده روز خون ریزی هموروئید شما بند نشود حتما برای معاینه به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خون ریزی باباسیل معمولا مقطعی و به صورت قطرات اندک خون روی دستمال کاغذی است. و خون ریزی آنقدر شدید و مداوم نیست که برای شما عوارضی داشته باشد. نترسید و اجازه بدهید خون غلیظ سودایی از بدن بیرون بریزد.

جمع بندی مطالب

خون ریزی از باباسیل علائم مشترک انواع هموروئید می باشد. در واقع این بیماری با مقدار اندکی خون ریزی شناخته می شود. بعد از آن بیمار با علائمی چون سوزش و خارش بعد از اجابت مزاج مواجه می شود. همچنین این بیماری به صورت داشتن نبض های دردناک در هر لحظه از شبانه روز به سراغ بیماران می آید.

مهم ترین علت خون آمدن از بواسیر تجمع خون کثیف و آلوده سودایی در بدن است. که ناشی از سموم مواد غذایی و یا استرس و هوای آلوده ای است. که کبد قادر به تصفیه آن نمیباشد.

این حالت بیشتر در افرادی رخ میدهد که کم تحرکی و عادات بد غذایی از شاخصه های  مهم آنهاست.

لذا کبد این خوناب بد جنس را به سمت اندامهای کم اهمیت تر مانند مقعد میفرستد و به صورت هموروئید یا شقاق در افراد ایجاد می شود و شروع به خون ریزی میکند.

از خون ریزی بواسیر اصلا وحشت نداشته باشید. هنگامی که شما به هموروئید مبتلا هستید بیرون ریختن چند قطره خون کثیف سودایی به صورت لکه های قرمز روشن طبیعی است. و برای بدن عوارضی ندارد که هیچ مفید هم هست.

یک توصیه جدی و پیشنهاد خوب

برای بند آمدن خون بواسیر. حجامت و فصد خون و زالو انداختن بسیار نافع است. اگر بخواهیم یک نسخه خصوصی و پیشرفته برای درمان قطعی بواسیر خونی تجویز کنیم و به صورت ریشه ای این معضل دردناک و رنج آور را حل و فصل کنیم.

باید ابتدا اختلالات مربوط به کبد چرب و سمی را برطرف کنیم. این اختلالات کبدی باعث اختلال در سیستم گوارش مانند یبوست و اسهال و ایجاد ناراحتی های مقعد می شود.

بیایید برای حل این مشکل با قرص کبد چرب شروع کنیم و یا اینکه از پکیج مهتاب استفاده کنید. راه درمان بسیار پیشنهاد دادیم. و درد شما را به صورت ریشه ای حل خواهد کرد. برا ی حصول بهترین  نتیجه درمانی نیاز به صبر و شکیبایی و مراقبت  از طرف بیماران خود داریم.

38 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمد
  1402-01-15 02:27

  با سلام و خدا قوت خانم بنده ۲۰ ام اسفند ۱۴۰۱ عمل زانو انجام داده و مجبوره قرص رقیق کننده خون جهت جلوگیری از آمبولی استفاده کنه . الان ۲ روزی هست خون کم رنگ زیادی از مقعد خارج میشه . نظر شما چیست لطفا” راهنمایی کنید.

 • مرسی درمان
  1402-01-16 01:43

  در پاسخ به محمد :
  خون ریزی در اثر متورم شدن رگ های هموروئید است. از طرفی مصرف داروهای رقیق کننده خون این موضوع را تشدید میکند. این مشکل تا یک هفته طبیعی است و جای نگرانی ندارد. خون غلیظ سودایی بهتره بیرون بریزد. اگه بعد از یک هفته خون بند نشد با پزشک معالج خودتان مشورت کنید

 • محمد
  1402-01-17 15:04

  ممنون از راهنمایی تون. بعضی اتفاقات . جدا از خود بیماری . استرس زیادی وارد میکنه. و استرس آدم رو از پا می اندازه

 • مرسی درمان
  1402-01-17 15:49

  در پاسخ به محمد :
  بله ما هم کاملا با شما موافق هستیم. در مورد خون ریزی بیمار بیشتر وحشت میکند و دچار استرس می شود. حالا این خون ریزی در هر نقطه ای از بدن اتفاق بیفتد استرس وارد میکند. اما در مورد بیماری هموروئید خونی نباید دچار وحشت و استرس شد. اتفاق خون ریزی بواسیر به نفع بدن و بیمار است

 • سلام . من حدود دو ماهه که خونریزی مقعدی دارم . اول کم بود ولی بعدش به رنگ قرمز تیره در اومد و لخته ای شده . دکتر رفتم و حدود چند روری دارو مصرف میکنم اما هنوز خونریزی دارم میشه راهنمایی کنید

 • مرسی درمان
  1402-01-18 20:21

  در پاسخ به بیمار :
  دکتر رفتی و تحت نظر ایشان هستید راهنمایی را از پزشک خودتان بخواهید موفق باشید

 • سلام نزدیک ۴روزه خونریزی مقعدی دارم و برای دفع خیلی درد دارم و اذیتم و خون میاد این منو نگران کرده و خیلی حس میکنم راه دفع تنگشده و زخم شده دکتر عمومی رفتم ۳تا پماد داده با شیاف هموروئید و قرص مترونیدازول ۵۰۰ولی خونریزی هیچ فرقی نکرده و من این چند روز فقط درد کشیدم و نگرانم چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • اميني
  1402-01-19 15:28

  سلام وقت بخير . من امروز موقع اجابت مزاج متوجه خلط خوني شدم كه از مقعد دفع شد .هيچ گونه درد و يا علائم ديگه اي ندارم . لازم به ذكره كه من حدودا ٦ ماه پيش نيز خون ريزي از مقعد داشتم كه با مصرف يك دوره دارو رفع شد ولي خب چيزي كه متفاوت از سري قبله اينه كه اون موقع خون قرمز دفع ميشد ولي الان يه حالت مخاط مانند و يا خلط مانند داره و خونيه . لطفا راهنمايي بفرماييد

 • مرسی درمان
  1402-01-19 15:32

  در پاسخ به ن -ر:
  اگر مقاله را به دقت مطالعه کرده باشید می فهمید که برای جلوگیری از خون ریزی بواسیر چه کار باید بکنید. در ضمن شما تحت نظر پزشک هستید تحت نظر ما نیستید که بهتون راهکار درمانی بدیم لطفا با پزشک خودتان مشورت کنید.

 • مرسی درمان
  1402-01-19 15:39

  در پاسخ به امینی
  سیاهرگهای هموروئید در اثر فشار و متورم شدن دچار پاره گی و کشش شده و باعث خون ریزی می شوند. اگر خوش بین باشیم و این خون ریزی مربوط به معده نباشد که بعید میدانیم ارتباطی داشته باشند. از خون ریزی بواسیر اصلا ابایی نداشته باشید.
  دفع خون غلیظ سودایی به نفع شما است میوه، سبزیجات و فیبر زیادی مصرف کنید و روزانه نیم ساعت پیاده روی کنید خودش برطرف میشود.

 • سلام ممنون از راهنماییتون من هر از گاهی دچار این بواسیر میشوم بعد یه هفته خارش و پاره میشه یه مقداری خون میره خوب میشم اما این سری هم زمانش زیاد شده و هم دردش زیاده و در این مدت درد یک بار پاره شد و مقداری خون خارج شد بعدش دو روز خوب بودم دوباره درد شروع کرده در ضمن موقع اجابت هم زياد درد ندارم ممنون میشم کمکم بکنید.

 • مرسی درمان
  1402-01-20 16:49

  در پاسخ به بیمار :
  وضعیت هموروئید خونی در شما کهنه و پیشرفته شده، معمولا در حین خون ریزی از خوردن داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید.در اولین فرصت مخصوصا در این فصل ( بهار) برای حجامت یا فصد خون به درمانگاه مراجعه کنید. راهی بریا بند آمدن خون ریزی هموروئید به شما توصیه نمیشود چون این خون ریزی به نفع بیمار است. نگران نباشید برای مداوای رگهای متورم شده بواسیر از پودر پاپرینا و پماد رینا موجود در فروشگاه سایت مرسی درمان استفاده کنید

 • سعدالله
  1402-01-26 19:16

  سلام
  بواسیر و عدم درمان ان میتونه بر میل جنسی تاثیر بزاره و اون رو کم کنه؟

 • مرسی درمان
  1402-01-26 19:56

  در پاسخ به سعدالله:
  خیر بواسیر هیچ گونه تاثیری بر کم و زیاد شدن میل جنسی نداره.
  اما طولانی شدن رابطه جنسی باعث آسیب وارد شدن به عضلات مقعدی در خانم ها و آقایان می شود.
  اگر فردی دارای سابقه بیماری هموروئید خونی یا غیر خونی باشد. طولانی شدن رابطه جنسی با همسر و حلال خود باعث آسیب جدی به کانال مقعدی و عضلات دیواره مقعد می شود.
  حتی احتمال پاره گی عضلات مقعد هم میرود.

 • سلام چندروزی میشه اول درناحیه مقعد دچار سوزش شدم بعدا شروع کرد به درد گرفتن همراه باسوزش وبه اندازه یه عدس دراومد وامروز موقع اجابت مزاج
  چند قطره خون اومد قبلا هم اینجوری شدم ولی خون نیومد وخوب شدم، قبل ازاینکه این سری مبتلا به بواسیر بشم رژیم غذایی من به هم ریخته بود، الان که خون اومده یه کم دردش کم شده ولی هنوز مثل اینکه زخم شده یه کم درد داره، لطفا راهنماییم میکنین، ممنون..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.