⭐۲عامل اصلی مستعد کننده هموروئید |درمان بواسیر در زنان باردار

14 دیدگاه

در این مقاله به”2عامل اصلی بواسیر”  دلیل اصلی بازگشت یا عود مجدد بیماریهای داخلی و خارجی مقعدی و راههای درمان میپردازیم :

مدت زمان مطالعه :8دقیقه اما حجم اطلاعاتی که به شما میدهد بسیار بالاست .و از پراکندگی و سردرگمی و مراجعه به این سایت و آن سایت در می آیید .و اما 2عامل اصلی بواسیر شامل موارد مهم زیر است :⭐⭐

 1. یبوست مزمن و طولانی مدت⭐⭐
 2.  اسهال شدید و عفونی⭐

دفع زورکی مدفوع و بیرون روی مکرر، عامل اصلی بروز و تشدید  بیماریهای نشیمنگاهی است .همچنین این دو موضوع، میتواند عامل اصلی عود کردن مکرر انواع  هموروئید داخلی و خارجی در شما باشد .در کامنتهایی که توسط بیماران درج میشود ،علت اصلی بازگشت مجدد بواسیر، اسهال و یبوست بیش از 2 روز می باشد.

تجربه یک بیمار هموروئیدی جراحی کرده :

 برای جراحی هموروئید خارجی با لیزر به مراکز درمانی و کلینیکهای زیادی مراجعه کردم .مدتها بود که بواسیرم را عمل کرده بودم ، اما با توجه به اینکه نمیتوانستم سیگارم را قطع مصرف کنم ،و مصرف چایی و کافئین زیادی داشتم ،و نیز با توجه به تنش های عصبی و استرس شغلی که دارم .هر چند وقت یکبار بواسیرم عود میکرد و بصورت خارش و سوزش ناحیه مقعدی و حتی در معدود مواردی بصورت خون ریزی مشهود میشد .

عوامل اصلی مستعد کننده هموروئید

در مشورت با پزشک جراحم، به این نتیجه رسیدیم که در مقطعی اسهال عفونی  من باعث متورم شدن مجدد ناحیه مقعدی شده و همین عامل اصلی بروزمجدد  بیماری بواسیرم شده بود . چیزی که من اصلا بهش اهمیت نمیدادم همین موضوع بود.

جراح ؛ قرص های آنتی بیوتیک ( سیپرو فلو کساسین ) با مصرف روزانه یک قرص بعد از هرنهار برایم تجویز کردند .البته هر وقت دچار این نوع اسهال میشوم خودم این قرص و  مصرف میکنم و تا یک هفته تا ده روز راحت میشم .دلیل اصلی بازگشت دوباره بواسیر من که از نوع شقاق است، اسهال شدید بود .ناگفته نماند وقتی  مطالب خوب و آموزشی سایت مرسی درمان را نگاه کردم خیلی آگاه شدم .

⭐شاید یبوست عامل اصلی بروز بواسیر داخلی و خارجی باشد

یبوست یکی از عوامل مستعد کننده شقاق مقعدی و بیماری بواسیر است ،برای رفع یوست انجیر ،آلو و روغن زیتون مصرف کنید یکی از 2عامل اصلی بواسیر یبوست می باشد این موضوع را جدی بگیرید

اینکه یبوست و دلیل بوجود آمدن این ناراحتی گوارشی چیست ؟مطمئنا اطلاعات کافی دارید اما همین موضوع نقش مهمی در شکل گیری بیماریهای ناحیه مقعدی دارد. زیرا دفع زورکی مدفوع باعث فشار آوردن به عضلات آنال و ماهیچه های اطراف دهانه مقعد شده و این موضوع میتواند عامل اصلی بوجود آمدن هموروئید یا تشدید این بیماری شود .

تنش و استرس هاس عصبی و افسردگی ، علی الخصوص افسردگی های بعد از زایمان در خانمها ،خود عامل اصلی ناراحتی های گوارشی می باشد .که توضیح دادن در این زمینه خارج از حوصله  شما عزیزان است ؛ اگر شما یبوست دارید. انجیر  و آلو  و نان سبوس داربخورید،از مصرف نان سفید خودداری کنید.   حتی کنسرو انجیر یا آب آلو  هم میتواند مفید باشد مصرف آن برای دستگاه گوارشی برخلاف سایر تسهیل کننده های معده هیچ گونه وابستگی ایجاد نمیکند.

معمولا هنگام رانندگی یا مسافرت در مسافتهای طولانی سرنشینان خودرو دچار یبوست میشوند .سعی کنید حین مسافرت به هیچ وجه غذاهای پرچرب و سنگین و گوشتی مصرف نکنید .حتما در وعده های غذایی خود روغن زیتون و سالادهای فصل قرار دهید .صبحها و زمانیکه از خواب بیدار میشوید حتما یک لیوان آب ولرم مصرف کنید در نیم روز صبح تا ظهر حتما چند لیوان آب مصرف کنید .اگر یبوست شما همراه با درد و گرفتگی شکم است و  درمدفوع خود خون می بینید، یا مدفوع به نازکی یک مداد است ،و ناراحتی شمابیشتر از 3 الی 4 روز طول کشیده حتمابه پزشک متخصص مراجعه کنید .

⭐بهترین روش خانگی غلبه بر یبوست چیست ؟

قبل از اینکه به سراغ روشهای درمان قطعی یبوست برویم ،توصیه اکید میشود قبل از هر چیزی منشاء آن را پیدا کنید بالاخره هر دردی منشاء ی دارد ،امروز هر دردی با بهترین و قوی ترین مسکن ها و پمادهای موجود در بازار قابل درمان است ، اما مهم ریشه درد است ،در بیماران ممکن است ریشه ناراحتی یبوست بسته به محیط زندگی و خانوادگی و روحیه ای که داردتفاوت داشته باشد .

اما  در کنار سایر علت ها ،دلیل اصلی میتواند ناراحتی ؛غم غصه افسردگی و یا حتی هیجان شما باشد . هیچ گاه  در حین استرس و یا ناراحتی و اظطراب و یا موقع داشتن هیجانات غیر واقعی اقدام به خوردن غذاهای سنگین و پرچرب نکنید .حتما قبل از ساعت 8 شب شام بخورید ، مجبورید یک سری برنامه ها و دستورهای غذایی را دنبال کنید زیرا شما بیمار هستید و لازم است به آن اهمیت بدهید ، و این بیماری شاید در نقطه ای متوقف شود اما بهبودی مادام العمر ؟ خیر..!

شستشوی  ناحیه مقعدی با آب کاملا سرد :

یک روش بی نظیر درمان خانگی هموروئید لطفا به دقت مطالعه کنید :

قبل از اینکه دفع خود را که با سختی همراه است انجام بدهید حتما ناحیه مقعدی رابا آب سرد شستشو دهید دلم میخواست در این زمینه یک فیلم آموزشی تهیه کنیم که کمتر برای بیماران سوال پیش بیاد، چون در کامنتهای سایت زیاد در این زمینه سوال میکنند . هر چند امکانش نیست اما با زبان ساده و خودمانی توضیح میدهم.

دلایل بازگشت و عود مجدد بواسیر قبل از اجابت مزاج( مانند تصویر ) : دهانه شلنگ آب سرد توالت را کمی داخل مقعد فرو کرده و کم کم شیر آب را باز کنید، فشار آب سرد باعث میشود دفع مدفوع نرمتر و سبکتر صورت بگیرد و فشار کمتری به عضلات و بافت های ناحیه مقعدی وارد شود.در مرحله دوم ناحیه مقعدی خود را بوسیله پماد آنتی هموروئید ضماد یا هر پماد دیگری که بهش دسترسی دارید،پانسمان کنید .معمولا ترکیبات پماد ضماد مرسی درمان سازگاری بهتر و کاملتری با این نوع روش درمانی  دارد.

تا حد امکان خودتان را به تسهیل کنندهاو داروهای  شیمایی حتی گیاهی  عادت ندهید چون باعث میشود یک معده تنبل و وابسته به انواع داروها بار بیارید.

⭐درمان های خانگی یبوست در دوران بارداری

یبوست یک مشکل جدی برای خانمهای باردار به حساب می آید ، چنانچه این ناراحتی گوارشی به شکل جدی شما را تهدید میکند با در نظر گرفتن سلامت مادر و جنین  قبل ازهر  عملی بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید اما چند روش خانگی و کاربردی وجود دارد که با رعایت آنها میتوانید یبوست دوران بارداری را رفع کنید

1- نوشیدن مقدار زیادی مایعات .یک فرد معمولی بیخود و بی جهت تا احساس تشنگی بهش دست ندهد نمیتواند آب مصرف کند اما طعم دار کردن آب با شربت های و اسانس های طبیعی میوه میتواند حس شما را در مصرف بیشتر مایعات تحریک کند .مانند شربت گلاب ، شربت سکنجبین ، شربت بیدمشک و…

مادران باردار میتوانند پیاده روی کنند ، قبل از پیاده روی حتما یک لیوان آب انجیر خنک مصرف کنید یا اینکه آلو یا آب آلو بخورید ما نگران افسردگی های بعد از زایمان و تنش ها و استرس های شما هنگام بارداری هستیم که این خود میتواند دلیلی برای یبوست شدید و نهایتا تشدید یا عود بواسیر و بیماریهای مقعدی در مادران باردار باشد .در فضایی آرام و سرسبز و همچنین گوش کردن  به فیلمها و پادکست های  انگیزشی میتواند تا حدود زیادی در این زمینه به شما کمک کند .

هر چند ممکن است طی دوران بارداری ویار به مواد غذایی خاصی داشته باشید که با مصرف مکرر آن باعث بوجود آمدن یبوست شود اما هر دردی پادزهری هم دارد سعی کنیدبا کم کردن حجم مواد غذایی و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات این عارضه را متوقف کنید .

روشهای درمانی که برای رفع یبوست و نرمی مدفوع در این سایت توضیح داده شده هر کدام براتون عملی هست انجام دهید .

روش های کاربردی درمان هموروئید در دوران بارداری :

2عامل اصلی مستعد کننده هموروئیداگر در دوران بارداری مبتلا به هموروئید خارجی یا داخلی هستید یا ممکن است بیماری مقعدی شما از نوع شقاق و خون ریزی و ترک خوردگی دهانه مقعد باشد .نشستن طولانی مدت در لگن آب گرم همراه با مقدار زیادی محلول بتادین میتواند به شما کمک کند اما ممکن است این روش برای شما خیلی کاربردی نباشد بنابراین یک راه میانبر را انتخاب کنید مقداری زیادی محلول بتادین را به پنبه بهداشتی آغشته کرده و بصورت فتیله ای داخل ناحیه مقعد خود به مدت چند دقیقه نگه دارید لطفا از شستشوی سریع خود پرهیز کنید و اجازه بدهید محلول بتادین چند دقیقه ای در موضع درد باقی بماند .استفاده بیش از حد از بتادین ممکن است برای سلامت جنین مضر باشد

با آب ولرم ناحیه را شستشو داده و به مدت 3 الی 5 دقیقه آب ولرم را در ناحیه مقعدی خود نگه دارید موضع را خشک کرده و بوسیله صابون گیاهی معروف مراغه که در رنگهای سفید و زرد در عطاری ها موجود است خود را شستشو داده و اگر مقداری صابون هم در ناحیه مقعدی با قی بماند اشکالی ندارد خود این صابون خاصیت مرحم و درمان دارد،سعی کنید با پماد انتی هموروئید ضماد یا رینا و یا هر پماد گیاهی دیگری و یا حتی با وازلین ناحیه نشیمنگاهی خود را نرم نگه دارید .

 بهترین پماد گیاهی صد در صد خارجی، برای درمان خانگی هموروئیددر بارداری “پماد هموروئیدی گیاهی رینا “است.

آیا استفاده از پماد انتی هموروئید رینا در بارداری ضرر دارد ؟

استفاده از پماد معروف آنتی هموروئید رینا در بارداری، هیچ ضرری ندارد ولی اکیدا به خانمهای باردار توصیه میشود جهت حفظ سلامت جنین خود سرانه هیچ اقدام دارویی و درمانی انجام ندهند.

⭐وقتی اسهال ویروسی داریم چی بخوریم ؟

۲عامل اصلی مستعد کننده هموروئید |درمان بواسیر در زنان بارداراسهال نیز یکی دیگر از2عامل اصلی بواسیر  است چنانچه اسهال یا  بیرون روی مکرر بیش از 24 ساعت طول بکشد، احتمالا شما آلوده به ویروس شده اید ،لازم است در اولین فرصت قرص های آنتی بیوتیک مانند مترینیدازول یا سیپروفلوکساسین مصرف کنید مصرف این قبیل داروها حتما باید زیر نظر پزشک متخصص باشد هیچگاه خود سرانه دارو مصرف نکنید .

مصرف دوغ غلیظ بدون افزودن هر گونه سبزهای معطر و یا کته و ماست  میتواند عامل موثری در رفع اسهال باشد همچنین مصرف پوره سیب (سیب درختی را رنده کنید ) و نیز موز و نان تست خیلی موثر است، با توجه به اینکه در طول مدت بیماری اسهال ممکن است  مقدار زیادی آب بدن خود را از دست بدهید، توصیه میشود حتما مایعات بیشتری مصرف کنید مانند آب نارگیل و آبگوشت  سینه مرغ بدون چربی ..  .اگر در دوران شیردهی مبتلا به اسهال شده اید مخلوط و میکس کردن سیب و موز تاثیر جدی در درمان اسهال دارد ،از مصرف نوشابه های گازدار و جوجه کباب بال و کتف مرغ اکیدا پرهیز کنید ، شیر و لبنیات پرچرب و کم چرب اصلا مصرف نکنید ،برای جبران کسری آب از دست رفته بدن چنانکه اشاره شد ، دوغ غلیظ مصرف کنید .

 اسهال های ویروسی بصورت مکرر،باعث عود مجدد یا تشدید بیمارهای نشیمنگاهی میشود :

بیرون روی مکرر باعث متورم شدن زخم بواسیر و در نتیجه بازگشت مجدد این بیماری، و یکی از2عامل اصلی بواسیرمی باشد . حتی ممکن است شما بواسیر خود را با لیزر جراحی کرده باشید،اگر قبلا سابقه بیماریهای مقعدی دارید خیلی مراقب باشید که دچار اسهال ویروسی نشوید ،

گاهی ممکن است در یک بیمار هر دو علامت بواسیر و یا شقاق وجود داشته باشد اینکه شقاق مقعدی چیست ؟و چگونه درمان میشود در مقالات بعدی بهش پرداختیم .

تنها راه مقابله و رفع اسهال پیروی کردن از دستورالعملهای غذایی ذکر شده بالا،و مراجعه فوری به پزشک می باشد ولازم است فورا تحت نظر قرار بگیرید .در صورت داشتن اسهال مصرف انواع پمادها و داروهای هموروئیدی یا روش های درمان بواسیر در طب سنتی نتیجه بخش نخواهد بود.

اگر سابقه ناراحتی های مقعدی در شما وجود دارد بسیار مراقب رژیم غذایی خود باشید که عارضه یبوست یا اسهال در شما بروز نکند .اگر اسهال خود را درمان کنید بعد از گذشت 24 ساعت علائم درد بیمارهای هموروئیدی در شما به شدت کاهش پیدا میکند و نیاز به هیچ دارو یا درمان دیگری ندارید .لازم است که همیشه داروها و پمادهای هموروئیدی در دسترستان باشد که در مواقع لزوم بتوانید از آنها استفاده کنید.

نتیجه گیری :

2عامل اصلی بواسیر را بهتر بشناسید:علت اصلی عود بواسیر⭐

 • یبوست و اسهال شدید
 • سن بالای 35 سال
 • کم تحرکی و نشستن های طولانی
 • رانندگی در مسافتها و ساعتهای طولانی
 • از مهمترین عوامل اصلی مستعد کننده هموروئید
 • فصل پاییز
 • افسردگی های بعد از زایمان
 • افسردگی از دست دادن کسی یا چیزی
 • استرس و تنش های عصبی روزمره
 • آب و هوای بسیار گرم و خشک
 • آب و هوای بسیار سرد و خشک
 • خواب و استراحت نا کافی

اگر دوست دارید در زمینه روش ⭐درمان خانگی هموروئید در طب سنتی و اسلامی اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله مربوطه را مطالعه کنید

این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید ،آگاهی حق  مردم است

نوشتهٔ بعدی
مشاوره درمان خانگی هموروئید-بواسیر- با کارشناسان مرسی درمان
نوشتهٔ پیشین
هزینه جراحی هموروئید با لیزر در ایران چند است ؟|مرسی درمان
 1. مرسی درمان
 2. درمان گیاهی بواسیر
 3. ⭐۲عامل اصلی مستعد کننده هموروئید |درمان بواسیر در زنان باردار

14 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • یزدانپناه هستی
  1400-05-25 08:38

  سلام خسته نباشین.من هفته دهم بارداری هستم و الان ۳ هفته میشه یبوست گرفتم ک با مصرف انجیر و تب زیاد بهتر شدم اما الان بیرون زدگی در قسمت مقعدی پیدا کردم باید چکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • سلام من ۲۷ ساله هستم اهل افغانستان چند روز میشود که در ناحیه مقعدم درد و کمی خونریزی احساس میکنم و عمل دفع هم به مشکل صورت میگیرد چون مواد غایطه سفت است و همچنان در وقت عمل دفع در ناحیه مقعدم برآمده گی نیز میشود آیا بواسیر دارم و عمل کنم منتظر جواب هستم لطف نموده هر چه زود تر جواب دهید تشکر.

  پاسخ
 • محمدرضا
  1399-11-12 20:21

  با سلام ۳۵ سالمه
  دیشب برای اولین بار حس کردم که یه چیزی مثل نخود یکمی بزرگتر بین اول و انتهای مقعد هستش با روغن حیوانی یمقدار انگشت خودمو چرب کردم و داخل سوراخ مقعد فرو بردم یچیزی مثل نخود که میگیرمش درد و سوزش داره. اولش ترسیدم بعد اومدم تحقیق کردم به سایت شما برخورد کردم لطفا
  راهنمایی کنین چکاری کنم چون اولین باره و هنوز نه دارویی مصرف کردم نه پمادی اگر واقعا فکر میکنین که پماد همروئید بخرم که بگین الان خریداری کنم..

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-11-14 06:58

   در پاسخ به محمدرضا :
   سعی کنید به هیچ وجه خودتون برای خودتون نسخه نپیچید و خود درمانی نکنید ،هموروئید نوع 3دارید لطفا توصیه های مقالات مرسی درمان را جدی بگیرید و بهش عمل کنید بهترین توصیه این است که روند بهلودی خود را با یک سایت درمانی پیش ببرید و کم از این شاخه به اون شاخه بپرید آسمان همه جا آبی است

 • سلام خسته من ۲۳ سالمه و الان یکساله که مشکل بواسیر دارم و از وقتی که سرکار رتم اینجوری شدهمه درمانارو رفتم قرص سی لاکس شربت لاکسی ژل خوردم پماد انتی هموروئید استفاده کردم و خیلی خیلی شکمم سفته و دکتر همش قرص سی لاکس میده و نمیخوام تنبلی بگیرن روده هام برای همین کاهو میخورم اب زیاد میخوردم ولی بازم شکممم سفته علاوه بر اینکه هموروئیید خارجی زدم الان هموروئید داخلی هم گرفتم حسش مسکنم ترو خدا بگین چکار کنم اگه عمل کننم ضرر داره ؟؟؟؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-11-13 04:47

   در پاسخ به حدیث:
   این حجم از مشکلات گوارشی در این و سن و سال واقعا شگفت آوره !! شما : برای غلبه بر ناراحتی گوارشی تمام راههای درمانی و انواع داروها را امتحان کردید ،کاری دیگه نمونده که انجام بدهید! برای مدتی تمام داروهای شیمایی را کنار بگذارید از زندگی و شغلتان یک هفته ای کنار بکشید برای حفظ آرامش و امنیت روحی و روانیتان چند مدتی بدور از هیاهو و استرس روزمره باشید ، صبحها یک لیوان شیر ولرم و بعد از هر وعده غذایی چند عدد انجیر خشک مصرف کنید ،مصرف کاهو ی زیاد باعث مشکلات گوارشی میشود این کار را قطع کنید :الزاما روزانه نیم ساعت پیاده روی و نرمش کنید
   برای غلبه بر بیماری بواسیر و بیرون زده گی زائده هموروئیدی بهتر است از محصولات گیاهی مرسی درمان استفاده کنید

 • رقیه درویشی
  1398-08-17 20:27

  سلام و عرض ارادت
  این قسمت که نوشتید در فصل پاییز بواسیر عود میکنه من کاملا با شما موافقم ،ولی بیشتر مواقع در اثر یبوست در فصل سرما هستش که بواسیر خود من عود میکنه تا حالا پیش نیومده که اسهال بشم و هموروئیدم عود کنه ، اما در فصل پاییز و سرما واقعا کلافه کننده میشه
  سوالم از کارشناسان مرسی درمان اینه که آیا یخ درمانی برای درمان خانگی بواسیر موثر است در فصل سرما و اینکه من دوست دارم از پکیچ های اختصاصی مرسی درمان استفاده کنم کدوم محصول و استفاده کنم بهتره چون اکثر مواقع سوزش و خارش دارم ممنون میشم

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-08-17 22:53

   سلام و درود خدمت شما رقیه عزیز :
   بهترین راه برای درمان خانگی بواسیر در درمان سوزش و خارش ناحیه مقعدی یخ درمانی به روش توضیحات ارائه شده در سایت مرسی درمان است ،
   بهترین محصول در حال حاضر پکیج اختصاصی رینای سبز هموروئیدی است که میتوانید از فروشگاه پمادهای گیاهی مرسی درمان تهیه کنید

  • سلام
   مادر من ۷۵ سال سن دارد ۱۰سال این بیماری را دارد اما با داشتن ناراحتی قلبی و و باتوجه به این که عمل قلب انجام داده هیچ پزشکی حاضر به عمل اش نیست
   و درد زیادی دارد به طوری که هم زمان با دردفشار زیادی دارد واز مقعد او بیرون میاید درروز چندین بار این اتفاق می افتد لطفا چکار کنیم درد کمتر شود

  • مرسی درمان
   1399-01-13 10:55

   در پاسخ به مهدی :
   معمولا افراد سن بالا بعلت مصرف زیاد انواع داروها برای بیماریهایی که دارند با یک نوع پرخوری افراطی مواجه هستند ،
   علت هم این است که مصرف زیاد قرص باعث ضعف و گرسنگی و اشتهای زیاد است .تا حد امکان اجازه ندهید زیاد قرص و دارو مصرف کند به این ترتیب حجم مواد غذایی پایین آمده و موقع اجابت درد کمتری دارد
   در نوعی از عمل جراجی بواسیر با لیزر هست که احتیاجی به بیهوشی ندارد
   لازم است برای عمل جراحی مادرتون به کلینکیهای تخصصی و خصوصی مرتبط مراجعه کنید ( البته در تهران )

 • ریحانه
  1398-07-15 13:03

  مطالبتون خوب و جمع بندی شده است الان در حال حاضر من 10روزی میشه که اسهال شدید دارم از خوردن قرص و دارو هم بدم میاد .توی سرچ گوگل به سایت شما رسیدم بیماری بواسیر هم ندارم ممکنه بفرمائید چه میوه ها یا غذاهایی باید بخورم

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-07-17 20:00

   سلام ریحانه عزیز
   کاش برای ما مینوشتی که چند سال سن دارید و یا اینکه شغل شریفتون چیه ؟ بعضی از مشاغل هستند که ارتباط مستقیمی با ناراحتی های گوارشی مانند یبوست و اسهال دارند
   اینکه برای درمان اسهال چه غذا یا میوه ای مصرف کنید باید بگم که بهترین میوه فصلی در حال حاضر انار است .انار را دان کرده نمک بزنید و بخورید .شبها قبل از خواب تاثیر بیشتری دارد
   البته اگر اسهال عفونی یا ویروسی داشته باشید باید به متخصص مراجعه کرد

 • شیما مفاخریان
  1398-06-23 02:05

  این قسمت افسردگی که توضبح دادید کاملا باهاتون موافق م چون میشه نتیجه گرفت که بعضی عوامل دست به دست هم میدهند که اثرات بیماری هموروئید را تشدید میکنند
  شما در در سایت خیلی خوب به عوامل مستعد کننده یا به قولی بازگشت یک بیماری اشاره کردید اما راهکاری برای آن ارائه ندادید .میشه در این خصوص من مطلب براتون بفرستم یه مقدار مطالعه واندک تخصصی هم دارم
  ممنون

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-06-23 11:11

   با تشکر از پیشنهاد شما اگر به فروشگاه مرسی درمان مراجعه کرده باشید پکیج the bestکه برای رهایی از افسردگی و به نوعی نشاط آور و انرژی زا است برای همین موضوع ارائه شده است. در خصوص ارائه راه حل هم ما فعلا در مرسی درمان کارشناس امور روانشناسی نداریم ،با یکی توافق کردیم در این زمینه مقاله ای در دست تولید است به زودی منتشر خواهیم کرد.هر گونه مطالبی دارید چکیده ای از آن را ایمیل کنید بعد از بررسی منتشر خواهیم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

لـــطفا  ایمیل صحیحی وارد کنید واز نام مشخصی استفاده کنید پاسخ  به ایمیل شما ارسال میشود

فهرست