علت درد مقعدی در زنان و در مردان بعد از مدفوع+ درمان درد مقعد

علت درد و تیر کشیدن مقعد از شقاق و ابسه و ناراحتی های گوارشی است

⚡علت درد مقعدی یا تیر کشیدن مقعد می تواند از سرطان مقعد، شقاق یا هموروئید باشد. همچنین آبسه و فیستول مقعدی که حالت دردناکی دارند میتوانند علت درد مقعدی باشد. در برخی از بیماران خارش مقعد بعلت یبوست و یا تنگی مقعد (تنگی که بر اثر زخم، التهاب شدید و یا سرطان ایجاد می شود) می تواند علت تیر کشیدن یا درد مقعد باشد. رابطه مقعدی و بیماری کرون هم میتواند دلیل درد مقعد باشد.

امروزه اکثر مراجعه کننده گان به سایت علمی تحقیقاتی مرسی درمان از وجود درد مقعد بعد از مدفوع گزارش میدهند. ما در این بخش می خواهیم بدانیم که علت درد مقعدی چیست یا به عبارتی علت تیر کشیدن مقعدی چیست ؟ همچنین به بررسی علت درد مقعد در زنان ، مردان و کودکان می پردازیم.

اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم که درد مقعدی نشانه چیست ؟

در واقع علائمی از بیماری ها  زیر است

 • هموروئید داخلی که با جوش های سر سفید دردناک داخل کانال رکتوم ظاهر می شود
 • زخم شقاق مقعد
 • آبسه نشیمنگاه

به دلیل اینکه ناحیه راست روده و کانال مقعد در انسان، از سلولهای عصبی زیادی پوشیده شده است. هر تحریکی در این منطقه میتواند. منجر به ناراحتی های خفیف تا دردهای شدید و طاقت فرسا شود. اگر شما دارای درد مقعد بعد از مدفوع هستید. یا درد ضربان دارد مقعد احساس میکنید. ممکنه این احساسات دردناک به دلایل مختلفی در بدن شما ایجاد شود. هر چند اکثر بیماران میخواهند بدانند که علت تیر کشیدن مقعد چه می باشد.

ما معتقدیم که اگر به علت و منشاء هر بیماری، پی ببریم. درمان و پیشگیری از آن برای مردم کاری راحت و عملی کم هزینه خواهد بود. پیشگیری از درد زمانی ممکن است، که ما به درستی و از طریق منابع موثق علمی دلیل و منشاء بیماری های جسمی را در خود به درستی کشف کنیم.

تشخیص علت درد مقعدی:

 

برای تشخیص دلیل درد گرفتن نشیمنگاه با کارشناس سایت مرسی درمان یا پزشک مشورت کنید

در بیشتر بیماران و در اکثر اوقات دلایل درد مخرج خوش خیم است. حتی اگر این ناراحتی در شما با خون ریزی جزئی همراه باشد. با این حال اگر درد مقعد  در شما بیشتر از 3روز طول کشید. حتما با کارشناسان سایت مرسی درمان، تماس بگیرید.

و یا اینکه این موضوع را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در میان بگذارید. اگر برای شما امکان دارد به پزشک یا مشاور خود جهت تشخیص علت درد مقعدی  به صورت حضوری مراجعه کنید. با علائم بواسیر در زنان آشنا شوید

زیرا  تشخیص دقیق و صحیح، از ضروریات مقابله و پیشگیری از درد مقعدی است. راه دیگر شناسایی علت درد مقعدی مطالعه فاکتورهای تاثیر گذار  این بخش از مقالات سایت است. که در صورت تطبیق دادن آن با وضعیت خودتان می توانید به نتیجه معقول و منطقی برای علت و منشاء درد و در نهایت به درمان درد مقعد برسید.

مهم ترین علت درد مقعدی

 

عفونت و آبسه مقعدی و شقاق و هموروئید از دلایل درد گرفتن مخرج بیماران است

مهم ترین فاکتورهای  دلیل تیر کشیدن مقعد هنگام اجابت مزاج یا بعد از دفع مدفوع، ممکنه یکی از عوامل تاثیر گذار زیر باشد.

آبسه مقعدی :مهم ترین علت درد شدید در مقعد است. غدد کوچکی در داخل نشیمنگاه شما وجود دارند، که به دفع مدفوع کمک می کنند. زمانی که این غده های کوچک داخل مخرج عفونی می شوند. باعث تجمع چرک در مخرج می شود. که احساسات بسیار دردناکی هنگام دفع مدفوع یا موقع نشستن به بیمار دست میدهد. این شرایط می تواند ناشی از بیماری التهابی روده باشد.

شقاق مقعد یا فیشر :یکی دیگر از علت درد و سوزش مقعد هنگام اجابت مزاج و یا بعد از دفع می باشد.

شقاق یک زخم خطی بیضی شکل است. که به علت عبور مدفوع سفت یا اسهال طولانی مدت، در بیماران ایجاد می شود. شقاق علت درد مقعدی در حین اجابت مزاج است. و یا درد و سوزش مقعد  همراه با خون قرمز روشن توسط بیمار تجربه می شود.

بواسیر یا هموروئید.  میخواهید بدانید که بواسیر چیست ؟  بواسیر توده ای است که بر سر رگ های مقعد بعلت یبوست شدید رخ میدهد. در این حالت در اثر فشار وارد شدن به رگهای کانال رکتوم، و گشاد و متورم شدن این رگها حالت دردناک و ناخوشایندی به مریض دست میدهد.

یکی از دلیل تیر کشیدن مقعد در افراد هموروئید می باشد. این نوع درد به درد ضربان دار مقعدی مشهور است. که بیمار تجربه دردناکی و آزار دهنده ای را پشت سر میگذارد.

علت تیر کشیدن مقعدی چیست سایر شرایط مرتبط

اگر شما دارای یکی از حالات ناخوشایند زیر هستید. در واقع این شرایط می تواند علت درد مقعدی در شما باشد.

تنسموس رکتوم : یا زرورپیچ احساس تمایل مداوم و مکرر به دفع مدفوع است. در این حالت فرد بعد از اینکه عمل اجابت مزاج و تخلیه کامل روده ها را انجام میدهد. و از توالت بیرون می آید در کمتر از چند دقیقه مجددا احساس دفع بهش دست میده. مراجعه برای دفع مجدد همراه با درد و تیر کشیدن مقعد است. که با زور زدن و تلاش بیش از اندازه برای دفع مدفوع همراه است.

اسپاسم عضلانی :علت درد مقعدی می تواند در نتیجه اسپاسم عضلانی در ناحیه لگن بیماران باشد. این حالت با درد شدیدی همراه است. و معمولا با داروهای شل کننده گرفتگی عضلات و کمپرس گرم بعد از چند ساعت یا یکی دو روز از بین میرود.

پرولاپس مقعد یا افتادگی راست روده هم میتواند علت تیر کشیدن در ناحیه مقعد باشد. این بیماری معمولا در اثر جابجایی اشیاء سنگین یا وزنه های بزرگ ایجاد می شود. خانم ها در بعضی موارد در اثر زایمان طبیعی دچار پرولاپس مقعد میشوند. که می تواند علت درد مقعدی باشد. از دیگر دلایا درد مقعدی هنگام نشستن یا راه رفتن توده بواسیر خارجی  است. ما در فروشگاه مرسی درمان  موثرترین پماد برای درمان گوشت اضافه مقعدی  تحت عنوان و برند  پکیج ممتاز خارجی عرضه می‌کنیم.

اسپاسم مقعدی یا پروکتالژیا فوگاکس

اصطلاح پروکتالژیا فوگاکس Proctalgia fugax  نتیجه اسپاسم یا گرفتگی ناگهانی عضلات مقعد است. که دلیل شناخته شده ای ندارد. اما بسیار دردناک است. این عارضه یک سندروم  خوش خیم است. که در اطراف باسن یا داخل کانال مخرج ایجاد میشود. بعضی از بیماران اظهار میدارند که  شب هنگام و موقع خواب دچار این نوع اسپاسم مقعدی میشوند. و درد آن به حدی شدید است که آنها را از خواب برای ساعتی بیدار میکند. و بعد از ساعاتی خود به خود برطرف می شود.

علت درد مقعدی بعد از مدفوع در مردان

ماهیت درد مقعدی در زنان و مردان یکی است ممکنه علت آن متفاوت باشد.

 • یبوست
 • اسهال
 • رابطه مقعدی
 • زخم مقعدی
 • بواسیر داخلی
 • آبسه مقعدی
 • پرولاپس مقعد

 

علت درد مقعد در زنان چیست ؟

 

سکس مقعد شقاق مقعد و پارگی مقعد از دلایل درد کشیدن نشیمنگاه در زنان است

با مطالعه دقیق این بخش به شما آموزش میدهیم که درد مقعدی در زنان نشانه چیست ؟

 • سکس آنال
 • شقاق مقعدی
 • فیستول مقعد
 • عفونت یا آبسه مقعد
 • پاره گی عضلات مقعد
 • هموروئید داخلی یا خارجی

آسیب یا ضربه که معمولا در اثر رابطه مقعد  یا فرو کردن اشیاء خارجی بوجود می آید

پاره گی مقعد  معمولا در زنانی صورت میگیرد که به طور طبیعی یا سزارین زایمان کرده اند. که این شرایط از علت درد مقعد در زنان می باشد. هنگام راه رفتن و نشستن یا حتی دفع مدفوع با احساسات دردناک مخرج همراه است.

یبوست مزمن و یا اسهال طولانی مدت

هم می تواند علت درد سوراخ باسن باشد .یکی از دلیل درد مقعد در بارداری یبوست های دوران بارداری در زنان است.

عفونت مقعد و ناحیه نشیمنگاه

علل درد مقعد در زنان می  تواند باشد. که در این شرایط با تشخیص کارشناس بهداشت یا متخصص زنان و زایمان از داروهای آنتی بیوتیک یا مسکن های غیر استروئیدی جهت کنترل و مهار درد مقعد در زنان  استفاده میشود.

علت درد مقعد در کودکان

 

یبوست مزمن و شقاق علت اصلی درد باسن در کودک است

در این بخش در مورد کودکانی 5تا 12سال صحبت میشود. کودکانی که بدون کمک والدین قادر به اجابت مزاج هستند.

یبوست مزمن، ترس و یا عدم آگاهی از مطرح کردن این موضوع با والدین می تواند، علت درد مقعدی در کودکان باشد. که در این شرایط کودک با فشارهای درون شکمی یا زور زدن های زیاد برای دفع خود کمک میگیرد.

در چنین شرایط در برخی مواقع با خونریزی و درد شدید همراه است. بعضی از کودکان از انگشت دست برای تخلیه مدفوع استفاده میکنند. که باعث آسیب رساندن به بافت های کانال رکتوم می شود. که شرایط فوق علت درد رکتوم در کودکان می باشد.

البته  بیشترین علت خون ریزی مقعدی بدون درد در کودکان از یبوست است. که کودک از اشیاء خارجی مانند انگشت دست برای دفع مدفوع کمک می گیرد. میخواهید بدانید سایر علت خون ریزی مقعدی در افراد چیست ؟

سایر شرایطی که دلیل تیر کشیدن مقعد می باشد

اگر یکی از شرایط زیر در شما ایجاد شود به مرور زمان می تواند علت درد مقعد هنگام نشستن یا به عبارتی دلیل درد گرفتن مقعد هنگام اجابت مزاج باشد.

 • سرطان مقعد یا تومور خوش خیم
 • بیماری کرون
 • نهفتگی مدفوع
 • سندورم روده تحریک پذیر
 • التهاب راست روده (پروکتیت)
 • خارش و سوزش مقعد
 • کولیت زخمی
 • فیستول مقعدی
 • زخم داخلی مقعد در اثر رابطه جنسی پرخاشگرانه یا حسب عادت

حتما بخوانید پماد برای درمان سوزش مقعد

چه زمانی به پزشک باید مراجعه کرد؟

 

در مورد بیماری های نشیمن گاه به پزشک مراجعه کنید

اگر علایم درد مقعد یا به عبارتی علائم اسپاسم مقعدی در شما در عرض چند روز از بین نرفت. برای تشخیص دقیق نوع و علت درد مقعدی با پزشک خود مشورت کنید. این علایم درد مقعد می تواند شامل موارد زیر باشد.

 • خون ریزی شدید در ناحیه رکتوم
 • احساس درد شدید همراه با درجه تب بالا

اگر علائم درد مقعدی در شما کم و زیاد می شود. یعنی اینکه برای مدتی درد مخرج فروکش کرده ومجددا عود می کند. از طریق برگه مشاوره رایگان در اینجا می توانید همین الان با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مرسی درمان به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

کارشناسان سایت در کمترین زمان ممکن پاسخگوی علت درد مقعدی در بیماران خود هستند. و با ارائه روش های کاربردی درمان خانگی درد مقعدی، راهکار مداوی مناسبی در دسترس شما قرار میدهند.

در مراجعه به پزشک سوالی که باید بپرسید این است که تیر کشیدن مقعد نشانه چیست؟ یا از وی بخواهید که درد مقعد نشانه چیست ؟

ممکنه علت مهمی نداشته باشد و صرفا یک اسپاسم عضلانی لگن باشد. شاید هم علت درد مقعد از آبسه باشد که خیلی نگران کننده است.

درمان درد مقعدی

 • حمام سیتیز
 • استخر و شنا کردن
 • پیاده روی منظم روزانه
 • مصرف ملین های طبیعی
 • استفاده از پماد رینای سبز
 • استعمال پماد رینای سیاه
 • مصرف 2 دوره داروی آنوسل
 • مصرف 2بطری داروی بینسل
 • عدم مصرف سی لاکس یا پیزا کودیل
 • مصرف مسکن های ضد التهاب غیر استروئیدی
 • مکمل حاوی فیبر مانند داروی پاپرینای مراکشی

درد مقعدی نشانه چیست؟ جمع بندی مطالب

علت درد و سوزش مقعدی که معمولا با تیر کشیدن ناحیه مخرج بیماران همراه است. یا به درد ضربان دار یا نبض دار مقعدی معروف است. معمولا در اثر شرایط دردناکی مانند بواسیر داخلی بوجود می آید. و میشه گفت یکی از علائم بواسیر و ناراحتی های نشیمن گاهی است.

در این نوع هموروئید که با درد شدید مقعدی همراه است. به صورت جوش های سرسفید در داخل کانال مخرج ایجاد می شود. که دلیل تیر کشیدن مقعد است و به  درد ضربان دار مقعد معروف است.

زخم شقاق هم با درد و سوزش بعد از اجابت مزاج همراه است. یعنی علت درد دهانه مقعد از فیشر یا زخم شقاق است. علت درد انتهای مقعد میتواند از آبسه  یا فیستول نشیمنگاه هم باشد. آبسه مقعدی یکی از دردناک ترین شرایط احساسی برای بیماران بوجود می آورد.

در برخی شرایط علت درد و سوزش مقعد ناشی از تغییر عادات غذایی مانند غذاهای پرادویه یا با چاشنی های تند است. این حساسیت های غذایی ممکنه عامل اصلی و علت خارش مقعدی بزرگسالان هم باشد.

آندسته از بیمارانی که عمل جراحی لیزر بواسیر یا شقاق انجام داده اند. بعد از گذشت مدتی از انجام جراحی بعلت آسیب دیدن عضلات ناحیه مقعد و یا تضعیف بیش از حد پوشش سلولی نشیمنگاه، می تواند علت خارش و درد مقعد در آنها باشد. اگر در در اثر یبوست و یا رابطه مقعدی مبتلا به زخم مقعدی هستید. حتما مقاله دیگر سایت که راجع به معرفی پماد درمان زخم مقعدی در اثر یبوست مطالعه کنید.

50 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام من چندین ساله شقاق دارم و باعث پارگی مقعدم شده ؛قبلافقط موقع یبوست درد داشتم ولی الان چندماهه حتی مواقعی که یبوست نیستم مقعدم تیر میکشه ولی این تیر کشیدم مداوم نیست ….یعنی گاهی وقتا فروکش میکنه و بعد بازم تیر میکشه …علتش ممکنه همین پارگی باشه یا ممکنه علل خطرناک دیگه ای داشته باشه?

 • مرسی درمان
  1401-11-11 18:53

  در پاسخ به سمیرا :
  درد و تیر کشیدن ناحیه مقعد که به علت پارگی عضلات کانال رکتوم ایجاد شده باشد. نمی تواند علائم خطرناکی برای بیمار باشد. از آنجا که ناحیه زخم شده و آسیب دیده و در معرض شستشوی کولون و ترشحات مدفوع قرار دارد . احتمال دارد……
  تاکید میکنم ..احتمال دارد دچار یک نوع آبسه یا عفونت مقعدی شده اید.
  که در حالت عادی هم تیر میکشه و وهم احساس درد دارید.
  جهت تشخیص بهتر و یا ارائه راه حل برای درمان مطلوب، بهتره با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی سایت ( کارشناس ) وقت رزو کنید و مشاوره بگیرید
  موفق باشید

 • علی عباس ‌پور ر
  1401-11-29 08:20

  من سندرم روده تحریک پذیر دارم و اغلب مواقع بعد از اجابت مزاج دارای سوزش خیلی زیاد و تمایل به دوباره رفتن وجود دارد

 • فاطمه
  1401-12-08 23:43

  سلام خدمت شما.
  من ۲۴ ساله هستم هر وقت که از پارتی میام دچار درد مقعد میشم، علتش را هنوز نمی دانم ولی اگه ممکنه یه دارویی بگید بگیرم راحت شم. ممنون

 • فاطمه عرب
  1401-12-08 23:44

  سلام خدمت شما.
  من ۲۴ ساله هستم هر وقت که از پارتی میام دچار درد مقعد میشم، علتش را هنوز نمی دانم ولی اگه ممکنه یه دارویی بگید بگیرم راحت شم. ممنون

 • عبود
  1401-12-24 14:20

  سلام و وقت بخیر
  من تقریبا دوماهه که کمی درد در دیواره مقعد دارم و قبل اجابت مزاج هم بیشتر میشه و همچنین موقع نشستن. از پی میتونه باشه؟
  با تشکر.

 • حپید
  1402-01-11 19:49

  با عرض سلام وباعرض پوزش من۵۵سالمه سه روزه مقدم ازتو درد میکنه بعد از رفتن به دستشویی و خارج شدن درد روده خوب میشود وبعد از نیم ساعت دوباره کم کم درد شروع میشود لطفا

 • مهسا
  1402-01-24 10:11

  سلام من درد مقعد وپهلویه چپ دارم ممکنه علتش چی باشه

 • حمید مظفری
  1402-02-05 15:38

  سلام وعرض ادب
  من یک چند روز درد مقعدی داشتم که با استفاده از داروی انتی همرورویید خوب شدم ولی الان بعد از خارج شدن مدفوع به علت یبوست مجددا درد شدید در مقعد دارم
  تا 4 یا 5 ساعت طول میکشه وخوب میشه لطفا راهنمایی کنید

 • بیمار
  1402-02-12 11:24

  سلام من یکی دوسالی هست قبل از دفع مدفوع درد بسیار شدیدی دارم ک قابل تحمل نیست ولی بعد از دفع دیگ دردی ندارم علتش چیه

 • مرسی درمان
  1402-02-13 05:10

  در پاسخ به بیمار:

  علت درد مقعدی هنگام اجابت مزاج میتواند ناشی از آبسه مقعدی باشد. اینکه آبسه مقعدی چیست و درمان آن چگونه است لطفا مقاله مرتبط را بخوانید.

 • mehrei10
  1402-02-16 13:29

  .الان یه مدت هست درد شدید مقعدی دارم مثل درد پریودی…..بعد که کمپرس آب گرم میزارم خوب میشه….دوباره چند روز بعد یعنی گهگاهی میاد سراغم ….از مهر پارسال هم در اثر استرس زیاد مقعدم زخم شد خیلی سوزش داشتم مخصوصا موقع دفع و کم کم یه زائده کوچیک به وجود آمد و الان زخم و شکاف خوب شد ولی زائده هست و دردهای گهگاهی که قبلا نبود….درد شدید هست .

 • بهار از آمل
  1402-02-19 10:39

  سلام وقتتون بخیر. حدود دو هفته هست که مقعدم وبالای مقعدم وقتی میشینم درد شدید میگیره بطوری که خودمو کج میکنم تا اون ناحیه درد نگیره .
  هنگام خواب وقتی میچرخم مقعدم وبالای آن درد و تیر میکشه.
  در ماه دوشب سکس از پشت هم داشتم.
  هنگام مدفوع درد ندارم جز زمانی که مدفوع ام سفت باشد.

 • رحمت
  1402-02-20 01:16

  علت دردمقعد قبل وهنگام مدفوع ودرد سوزش پهلوی چپ چه علت ی دارد

 • رهای.م
  1402-02-21 08:57

  سلام به همگی من احساس میکنم نیاز ب دسشویی دارم هرچی زورمیزنم نمیاد یا کم میاد یا سفت سفت یا اسهالم بعد خارش اصلا ندارم فقط درد تو سوراخ مقعد دارم ک بعد از دسشویی هم اتفاق میفته بعد چندساعتی کمتر اروم میشه

 • افشین
  1402-02-30 17:56

  یافتم…یافتم! یه راهکاری براتون آوردم که دم دکون هیچ عطار و پزشکی گیر نمیاد و خلاصه به این وضوح، هیشکی براتون نمیگه؟!، قبل از همه بگم این راهکار با توجه به دلایل تیرکشیدن مقعد، برای همه جواب نمیده و روی فردی مذکر بعد از تحمل دردی 3 الی 4 ساعته تست و حل شده!
  الان که دارم براتون می‌نویسم، توی عمر 35 سالم به همچین مشکلی نخورده بودم و خیلی خوشحالم که تونستم مشکلم را عیب یابی، و برطرف کنم، یعنی وقتی از دستشویی، مدفوع کرده اومدم بیرون، انگار جام المپیک رو برده بودم!، خب کمی برم به عقب، برخی اوقات در گذشته پیش میومد که مقعدم و قسمت بیضه هام تیر بکشه و فکر کنم برای هر کسی اتفاق افتاده باشه، شاید چندین ماه یکبار اتفاق میوفتاد و دلیلشم دقیقاً میدونستم، چون وقتی این دو موردی که میخوام براتون بگم رخ میداد، این تیر کشیدنها رو داشتم، یکی از دلایل، تحریک شدن جنسی نصفه کاره که به رابطۀ جنسی یا استمناع و ارگاسم نرسیده باشه(نه همیشه و فقط برخی مواقع) و دیگری وقتی زمان حداکثری اومدن مدفوع میشه و به هر علتی طولش میدیم و نمیریم سریع سر سنگ بشینیم و مدفوع کنیم(این مورد عمومیت بیشتری داره و تقریباً هر بار با این شرایط، تیر کشیدن و درد مقعد را داریم) خب حالا بریم سر اصل مطلب و اینکه این تیر کشیدن چطوری بود که من گفتم تا حالا برام اتفاق نیوفتاده بود؟ امروز قبل از برخورد با مشکل، کمی به صورت بصری تحریک جنسی شده بودم ولی به مرحلۀ استمناع نرسیده بود(و در کل میل جنسیم امروز بالا بود) خب این اتفاق باعث شد که با اینکه من مدفوع زیادی نداشتم تحریک بشم برای دستشویی رفتن(خب دوباره باید اینجا یه اسراری رو از بدن، فکر کنم مرد و زن که روی مذکرش مطمئن‌ترم، براتون بگم، که وقتی در ابتدای تحریک یا رابطۀ جنسی باشیم، نمیدونم شاید در 50 درصد مواقع آدم احساس مدفوع میکنه که فکر کنم به این هم ربط داشته باشه که مدفوع‌دونی، حداقل 50 درصدش پر باشه) بعد به دلایلی که گفتنش مهم نیست من مدفوع کردنم رو عقب انداختم که مدفوع به نزدیک مقعد رسیده بود و آماده تخلیه به همراه همون درد و تیر کشیدنه، معمولاً در این شرایط آدم وسط خیابونم که باشه دلش میخواد بکشه پایین و مدفوع کنه!!، خب اینجا به دلایلی که الان میفهمم اشتباه بوده، حتی در مرحله تیر کشیدن هم نرفتم دستشویی و مدفوع کردنم را برای اولین بار در این مرحلۀ خاص، کامل سرکوب کردم، حالا طوری شده بود که مدفوع کمی بالا رفته بود(من اصطلاحش رو گذاشتم مدفوعم قهر کرده بود) و دیگه پشت سر هم تیر میکشید و مدفوع و ادرارم هم نمیومد، خب حالا بریم سر اینکه اصلاً این تیر کشیدن چیه و چطوریه، شنیدین میگن طرف میخواست زمین رو گاز بگیره! همونطوریه، این تیر کشیدن از چند ثانیه تا برای من حدود 30 ثانیه طول میکشید و یعنی وقتی تیر میکشید فقط سر جات میخکوب میشی و بدون نفس کشیدن به هیچ چیز دیگه‌ای توی این دنیا به جز درد فکر نمیشه کرد، فقط سر جات خشکت میزنه و فقط آرزو میکنی کاش ول کنه!! من که یکم احساس کردم ممکنه اگه یکم دیگه دردش بدتر بشه بیهوش بشم و چون توی خونه تنها بودم گفتم به خانواده تماس بگیرم و قضیه رو بگم: بعد به خودم گفتم حالا بیهوش میشم، نمی‌میرم که؟ بعدم بیای زنگ بزنی که تموم فامیل خبردار بشن و هر کدوم برای خودشون بشن یه دکتر! که چی بشه؟؟؟ بنابراین بی خیال زنگ زدن شدم،(باید یادآور بشم در این مرحله، کار اینطوری پیش میرفت که من هر چی سعی میکردم مدفوع کنم تیر کشیدن ها شروع میشد و این تیر کشیدن وقتی که میاد به طور ناخود آگاد مقعد رو به شدت می بندی و مدفوع ها به طبع بالاتر میره(اما در این مورد خاص نه خیلی بالا، چون احساس میکردم اون داخل همه چیز گیر کرده و گاز معده هم جمع شده بود و شکمم باد کرده بود، فقط بعضی وقتا کمی گاز معده به همراه تیر کشیدن بیرون میومد و حتی من نمیتونستم ادرار کنم و هرچی سعی میکردم تمرکز کنم روی ادرار کردن، انگار با وجود اینکه میدونستم کلیه‌هام پر ادراره، مثل آدمی بودم که مثانش خالیه) در این مرحله وارد فاز جدیدی شدم که در اون به غلط کردن افتادم و التماس میکردم به خدا(بازم خدا رو شکر نرفتم سراغ امامان و مستقیم رفتم سراغ خودش)، چند دقیقه‌ای گذشت و یادم افتاد به آموزه هایی که بدست آورده بودم و به خودم گفتم خداوند بر اساس قوانین عمل میکنه و نه التماس و گریه زاری!؟ و همین نکته که 90 درصد مردم جهان نمی دونن باعث شد من از این مرحله گذر کنم و التماس و خواهش رو کنار بذارم و برم سراغ راه حل پیدا کردن!!؟؟ یه بار دیگه میگم گذر از التماس و خواهش و دست روی دست گذاشتن به خاطر امامان و خدا باعث میشه اصلاً آدم نره دنبال راهکار!!! این که می بینید خیلیا بدبختی میگیردتشون به خاطر اینه که افکارشون غلطه و اینکه نمیدونن دنیا چطوری کار میکنه و اصلاً به دنبال راهکارها نمیرن،(البته که در این نوع تفکر، خدا حذف نمیشه و فقط شکل و کارکردش تغییر میکنه) خب دیگه این قسمت رو بیشتر از این باز نمیکنم بهتر به قرآن رجوع کنید و با قلبی پاک، بدون اون چیزی که بهتون از کودکی گفتن، چند بار عمیق بخونیدش، خب در این مرحله شروع کردم به فکر کردن و امتحان کردن روشهای مختلف برای خلاص شدن از این درد(باید اینجا ذکر کنم قبل از این مرحله چون تجربه کرده بودم که وقتی کار گیر میکنه آدم باید یکم رهاش کنه پس چون من هی میخواستم مدفوع کنم و هی تیر کشیدنش بیشتر میشد و چون یکمی حالم بهتر شده بود به هر بدبختی که بود یه 45دقیقه ای که اولش با درد بود، روی صندلی نشستم و یسری کارهای کامپیوتریم رو پیش بردم ولی دوباره درد زیادتر شد و از پای کامپیوتر بلندم کرد) اولین راهکاری که به ذهنم رسید ماساژ شکم و روده و اطراف بیضه‌ها بود(قابل ذکره این تیر کشیدگی برای من شامل مقعد و بیضه ها و کلاً تموم اون ناحیه میشد) حدود 3 الی 4 دقیقه یه ماساژ محکم به خودم دادم، بعد که اثری ندیدم(البته شایدم تموم این روشها در کنار هم باعث نتیجه شده؟!) فکر بعدی که به ذهنم رسید این بود که شروع کنم به درجا دویدن و پروانه زدن که یه تکون محکمی به روده‌ها و بدنم داده باشم(یا کارایی به این شکل: مثل فرو کردن چوب کبریت در دماغ تا باعث عطسه بشه) وقتی این روش هم بهم کمک نکرد به فکر سه تا راهکار دیگه افتادم که البته فقط یکیش رو انجام دادم، اون سه تا یکیش این بود که برم توی حموم بشینم توی وان یا تشتی که داخلش آب داغ باشه، که حالش رو نکردم و دومین راهکار اینکه یه جسم خارجی که خیلیم نازک نباشه فرو کنم داخل مقعدم و ببینم که این اسپاسم، قطع میشه یا چه اتفاقی میوفته، که توی اون شرایط خیلی سخته و انجام نشد، ولی راهکاری که محتمل‌تر می‌دونستم اونم به خاطر عوامل درد مقعدم و راحتتر بود، استمناع کردن بود که به هر زوری که بود این کار رو انجام دادم و در حالی که فکر میکردم مثل ادرار منی هم ممکنه بیرون نیاد، بدون مشکل بیرون اومد و حالا یه نکتۀ ریز و مهمی اینجا وجود داره که شاید اصلاً همین، یکی از دلایل قطعی حل مشکلم بود(خب دوباره بریم سراغ اسرار بدن که همه میدونن ولی در موردش صحبت نمیشه: وقتی در حال استمناع بودم حدود 3 دقیقه مثل همۀ آدما این اتفاق در بدن میوفته که در تمام طول استمناع یا رابطه جنسی پر شدت، تقریباً تمام عضلات منقبض میشن و از جمله اون عضلۀ مقعدی و روده‌ها که ما باهاش کار داریم، بنابراین در اون 3 دقیقه با این حالتی که در من ایجاد شده بود باعث شده بود که مدفوع کامل بالا بره) و یک دلیل دیگه که من برای حل مشکل، این روش رو محتمل‌تر میدونستم این بود که مثل همیشه بعد از ارگاسم آدم میره دستشویی تا ادرار کنه و این دقیقاً همون چیزی بود که من میخواستم، کار استمناع که تموم شد بعد از حدود 10 دقیقه من احساس کردم ادرار دارم و از طرفی مدفوع به اصطلاح من از جلوی لوله های ادرار بالاتر رفته بود و گیرش برطرف شده بود و باز به همین خاطر هر دو حالت مدفوع و ادرار را نداشتم و فقط ادرار میخواستم بکنم که حدثم درست از آب در اومد و من تونستم راحت ادرار کنم. حالا دیگه بدون اینکه بخوام برای مدفوع هم تلاش کنم، رفتم یک ساعتی خوابیدم و گفتم مدفوع خودش هر وقت موقعش بشه خبرم میکنه، همونم شد فکر کنم وقتی بعد از بیداری دوباره یه ربع ساعتی نشسته بودم پای کامپیوتر، دیدم درد و تیر کشیدن کمی دارم بنابراین بلند شدم و رفتم دستشویی اولش یکم تیر کمی کشید ولی مثل اینکه یه گیری برطرف شده باشه، مدفوع در حال تیر کشیدن شروع به اومدن بیرون کرد(در این مرحله درد مدفوع هنگام بیرون اومدن بیشتر از تیر کشیدن بود، بنابراین بدون اینکه تیر کشیدن باعث قطع مدفوع بشه و با زوری که محکم گذاشتم پشتش مدفوع بدون مشکل اومد بیرون و بعدشم گازهای معده و بقیۀ مدفوع‌ها) الان که اینجا نشستم هیچ مشکلی ندارم و یه درسی برام شد که دیگه وقتی مدفوع به مرحلۀ تیر کشیدن رسید برم سریعاً دستشوئی، الان با عشق، دو ساعت و نیمه که دارم ماجرا رو برای شما، “دوستان مقعد دردی” تایپ میکنم، دیگه ببینید چه به روزم رفت که گفتم بذار حالا که مشکلم حل شده به بقیه هم انتقالش بدم که شاید مثل من انقدر درد نکشن و مشکلشون حل بشه.

 • مرسی درمان
  1402-02-30 18:13

  در پاسخ به افشین :
  از اینکه تجربه بهبودی خودتان را با ما در میان گذاشتید ازتون بی نهایت سپاسگذاریم.
  تایید نظر و کامنت شما به منزله نظر مجله سلامتی مرسی درمان نیست.

 • پدرام
  1402-02-31 23:03

  سلام من یکی دوروزه درد مقعدی دارم شکمم کار میکنه یبوست ندارم خون ریزی هیچی ندارم فقط مقعدم تیر میکشه بعضی وقتا خوبه بعضی وقتا درد میکنه البته درد قابل تحمل ضمنا بالا قسمت بیماری همینجوری زدم روی یک گزینه همه چیز همینه ک براتون توضیح دادم
  شماره همراه: 09929400000002

 • مرسی درمان
  1402-03-01 06:43

  در پاسخ به بیمار:
  دردی که قابل تحمله اما تیر کشیدن ناحیه مقعد همیشه رو مخته وارد فروشگاه سایت شوید و پکیج ممتاز یا قرص برای آبسه مقعدی ثبت سفارش کنید. پکیج ممتاز حاوی داروهایی است که درد شما را مهار و کنترل میکنید

 • مریم
  1402-03-09 16:49

  من قبلا بواسیر نوع یک داشتم .ده روز پیش یبوست همراه با خون تازه داشتم .بعد اون داخل مقعدم گاهی درد میگیره .دلیلش رو لطف میکنید .تشکر از لطف شما

 • نام کاربری آتوسا
  1402-03-13 07:13

  با سلام، خانمی ۴۱ ساله هستم، چند روزیه از ناحیه مقعد درد دارم. طوریه که این درد به ناف و بعد به لگن و پاهام کشیده میشه و تیر میکشه، البته دردش خیلی شدید نیست، درد ملایمیه ولی داره اذیتم میکنه.
  قبلا هم چند بار برای روده پیش دکتر رفتم، یکبار دکتر گفت که شقاق داری، ۲۰ سال پیش هم از ناحیه مقعد عمل کردم . اما سالهای ساله که مشکل دارم و درد وتیر کشیدن مقعد خیلی تو اعصابمه علتشو نمیدونم
  کمی دارم اذیت میشم، وضعیت مدفوع و دفع نرماله.
  شقاق دارم اما با خونریزی همراه نیست ، و درد همیشگی نیست، میشه یک یا چند دارو معرفی کنید که هم برای سلامت روده و مقعد خوب باشه و هم درد مقعد رو از بین ببره. با سپاس

 • مرسی درمان
  1402-03-13 10:38

  در پاسخ به بیمار با نام کاربری آتوسا:
  درد ناحیه مقعدی علل مختلفی میتونه داشته باشه، عزیرم در این فصل گرما و تابستان سعی کنید همیشه ناحیه را با صابون های آنتی باکتریال و غیر قلیایی شستشو بدهید. برای درد و تیر کشیدن مقعد ما پکیج آلفا طراحی کردیم که هم دارای پماد موضعی و هم دارای داروهای خوراکی مکمل پماد است. این دو باید در کنار هم استفاده کنید تا انشالله سلامتی خودتان را به دست بیاورید و کمتر اذیت بشید.
  برای زخم شقاق هم از پک آنتی فیشر در سایت میتوانید استفاده کنید.

  عزیز دلم برای اینکه هزینه کمتری کنید با پشتیبانی ما در تلگرام 09926843197 تماس بگیرید تا بسته درمانی شما حاضر و به آدرستان ارسال کنند. بسته بندی کاملا محرمانه است.
  مواظب خودتان باشید عزیزم

 • کسری
  1402-03-18 09:32

  سلام.بنده سه هفته ای هست که احساس درد در هنگام دفع دارم .احساس میکنم در هنگام دفع گوشه‌ی سمت چپ مقعدم درد میکنه.نمیدونم داخلی هست یا بیرونی ولی وقتی به گوشه‌ی سمت چپ مقعدم دست میزنم کمی درد میکنه خیلی کم متورم شده‌.یه هفته پماد انتی هموروئید استفاده کردم .بهتر شد ولی بعد چند روز که استفاده نکردم دوباره درد شروع شده.ممنون میشم اگه در تبریز کلینیک خوب لیزر میشناسید معرفی کنید و در مورد اینکه خانوادم نمیدونن برای جراحی اگه برم خودم میتونم برگردم و کسی نفهمه یا نه درد میکشم چند هفته‌.خیلی ممنون

 • خانم قرایی از آمل
  1402-04-26 05:12

  سلام، من 5 روزه به هنگام دفع از قسمت سمت چپ مقعد دچار درد هستم. هیچ علایم دیگه ای ندارم فقط هنگام دفع درد دارم و بعد یه مدت از زمان دفع درد تموم میشه مثل زمانیه که ادم اسهال شدید داره و مدت زمان زیادی رو تو دستشویی میمونه و بعد اون به مدت کوتاهی در مقعد احساس سوزش و درد داریم و بعد تمام میشه الان بعد از هربار دفع این احساس رو دارم. گاهی موقع نشستن مقعدم درد میگیره. هیچ زایده ای در اطراف مقعد ندارم بیشتر احساس می کنم در دهانه مقعد سمت چپ تاول دارم که به هنگام خروج مدفوع درد ایجاد میکنه البته احساس میکنم چون هیچ زایده ای در اطراف یا دهانه مقعد نیست. اولین باره همچین مشکلی دارم و نمیدونم چیکار باید بکنم، ممنون میشم راهنماییم کنین

 • محمود
  1402-05-14 00:05

  سلام چند روزی هست که هنگام دفع مدفوع احساس درد شدیدی از داخل مقعدم دارم، اما نه يبوست دارم نه اسهال هستم بعد از دستشویی هم مدتی درد دارم، خواهش میکنم راهنمایی کنید.
  ممنون

 • یحیی .ف
  1402-05-18 11:19

  سلام از سال 87 متوجه هموروئید در خودم شدم .
  ترس از عمل از یک طرف، همچنین پاسخ برخی پزشکان مبنی بر عدم الزام به جراحی از طرف دیگه باعث شد از فکرش خارج شم.
  اخیرا این موضوع خیلی ذهنم را درگیر کرده. قبلا یکبار به علت خونریزی به پزشک مراجعه کردم که با تجویز شیاف آنتی هموروئید بعد از چند روز خوب شد و دیگه سراغ دارویی نرفتم. اوایل چند هفته ای از پماد رکتول استفاده کردم ولی دیگه مصرف دارویی دیگه ای نداشتم.
  درمورد درمانهای لیزری در خارج شنیده و خوانده بودم که آن هم با اما و اگرهایی همراه شد درنتیجه فعلا بلاتکلیف ماندم.
  در مورد تغذیه همیشه سعی بر رعایت آداب غذایی دارم مخصوصا از سرهم خوری گریزانم. با توجه به مشکلم هرجایی هر غذایی به دهان نمی برم به گونه ای که الآن با خوردن برخی غذاها دچار اسهال می شوم. خلاصه کلام همواره در موقع اجابت مزاج دچار بیرون افتادگی مقعد می شوم که با فشار آوردن به ناحیه متورم با انگشتان سعی در کاهش تورم می کنم. از طرفی به خاطر نوع بیماری عمدتا عمل دفع کامل صورت نمی گیرد که مجدد ملزم به رفتن به wc می شوم . آنهم با مدت زیاد و به خاطر شرایط پیش آمده و وسواس در شستشو ……
  با این تواصیف و آسنایی با سایت شما در جستجوی اینترنتی تقاضای راهنمایی دادرم . درود بی کران بر شما

 • باران
  1402-05-18 14:59

  سلام من 15سالمه الان حدود یه ماهه که درد شدید مقعد دارم که بعد از دفع درد شدید به سراغم میاد و تا چند ساعت باهامه بعضی وقتا هم فقط حین دفع درد دارم درد شدید از خحالتم روم نمیشه به کسی بگم و واقعا مشکل شده برام اگه بهم بگید دقیقا مشکلم چیه ممنون میشم

 • لعیا
  1402-05-23 07:34

  بعد از رابطه مقعدی درد شدید داخل مقعد دارم که اصلا نمیتونم بایستم و بعد از اجابت مزاج درد شدید دارم شبها همش کابوس می بینم. من 21سالمه و اولین باره که رابطه از مقعد داشتم به نظر شما دچار شقاق یا باباسیل شدم

 • مهسا
  1402-05-26 14:02

  سلام
  من ۲۱ سالمه امروز یبوست داشتم شیاف بیزاکودیل زدم بعد دستشویی درد مقعدی گرفتم ک پاهام و لگن و شکمم رو درگیر کرده چن ساعتی هس درد دارم و خوب نمیشه چیکار کنم لطفن راهنمایی کنین

 • فرهاد
  1402-05-28 06:49

  سلام من ی چند روزی درد دارم وقتی سرفه میکنیم خودم سفت میکنم بیشتر میشه دست میزنم احساس میکنم ی ریشه دم خروجی هست که درد از اونه ولی ریشه رو قبلا هم احساس کرده بودم ولی دردی نداشت به نظر شما چی میتونه باشه

 • بهار
  1402-05-28 16:45

  سلام من به مدت یک ماه درد مقعد شدیدی داشتم که الان سه روز موقع دفع سوزش ودردکمی دارم که بعد از دفع هم کمی درد دارم ولی زود آروم میشه دلیلش چیه؟؟؟

 • مرسی درمان
  1402-05-28 17:39

  در پاسخ به بهار:

  سوزش و درد مقعدی دلایل جداگانه و متعددی میتونه داشته باشه.
  در این خصوص به مقاله درمان خانگی سوزش مقعدی بعد از دفع مراجعه کنید.
  تمامی این مقالات برای بالا بردن اطلاعات عمومی شما است.
  برای شروع درمان توصیه من استفاده از پک درمانی آلفا مرسی درمان جهت درمان قطعی وضعیتی است که دارید.
  اللهم اشف کل مریض

 • با سلام،، من یه مدت تقریبا ماهی یکبار موقع دفع درد شدید داشتم تا جایی ک بعدش ب سختی راه میرفتم سرم سوت میکشید و باید حتما دراز میکشیدم نیم ساعت بعد خوب میشدم،، دکتر عفونی مراجعه کردم داروی عفونت مصرف کردم از اون موقع درد ندارم اما یه جوش های ریز اژراف دهانه مقعد دارم با دست لمس مبشن نماد بیرونی خیلی کم دارن و خارش هم دارن،، ضمن اینکه یه تیکه گوشت اندازه عدس هم دارم ک البته کمتر بیرون میزنه الان مشکلم همون جوش های اطراف مقعد هست که آبسه میشن،،، ممنون از شما

 • مینا
  1402-06-29 20:09

  سلام
  ۲۱ سالمه
  یبوست شدید دارم چن روزه به حدی که اصلا مدفوع خارج نمیشه شکمم درد میکنه و نمیتونم از جام بلند شم
  همراه با درد خیلی شدید
  خواهش میکنم راهنمایی کنین که چیکار کنم

 • مرسی درمان
  1402-06-30 06:01

  در پاسخ به مینا :
  مینا جان عزیز دلم این وضعیتی که دارید معمولا تو این سن و سال گذرا هستش و همیشگی نیست. سعی کنید از ملین های طبیعی مانند انجیر و خاکشیر استفاده کنید. طی روز پیاده روی و یا خیابان گردی بصورت پیاده روی دشاته باشید استخر برید حتما خوب می شید. نگران نباشید. مواظب خودتان باشید زیرا اگر این وضعیت ادامه باشه یه مقدار از کنترل خارج میشه

 • حاجی نادری
  1402-07-06 10:26

  سلام برالان بعد بهداشت زیادفردی واستفاده وخوردن شیر وسیرجوشیده قبل ازصبحانه وآب انجیر وخوردن غذاهای نرم وتریت کردن وتووان آب گرم نشستم وازصابون غیرعطری مغعدمومرتب شستشومیدم اماهمچنان ضایعات گوشتی دارم اگه متفوم زیادباشه خونریزی میکنه اصلا اسحال نیستم برعکس یبوستم قبلا خارش وسوزش داشتم باوجوداین کارها دیگه نه سوزشی دارم نه خارش مگه مدفوع کنم اونموقس باعث سوزش میشم الان تحملم خوب شده خوابمم راحت

 • حامد2
  1402-07-22 01:29

  تشکر ا ز سایت خوبتون و جوابدهی.
  من قبلا عمل بواسیر انجام دادم،الان بعضی شبا اینقدر داخل مقعدم درد میگیره که از خواب بیدار میشم و با ی اجابت مزاج جزیی خوب میشم،در ضمن به ندرت مدفوع من بطور کامل تخلیه میشه و اکثر مواقع مقداری مدفوع توی انتهای روده م باقی میمونه همچنین سندروم روده ی تحریک پذیر دارم این درد ممکنه مربوط به سندروم روده ی تحریک پذیر باشه یا ممکنه بدلیل رشد پروستاته؟

 • شادی
  1402-07-22 07:38

  سلام میخواستم بگم درد معقد در خانم ها ممکنه به خاطر بارداری خارج از رحم باشه متاسفانه خودم دچار این عارضه شدم لوله‌ی فالوپ پاره شده بود و خونریزی کرده بود اما هیچ دردی در ناحیه رحم نداشتم فقط فشار و درد شدید معقد کاش اون موقع این اطلاعات رو داشتم

 • aliyaseni
  1402-08-24 11:19

  سلام و وقت بخیر

  بنده ۳۷ سالم است
  و سال گذشته پاییز مبتلا به بواسیر شدم و درد شدیدی داشتم و خونریزی هم داشتم که بعد از چند هفته با داروی آنتی هموروئید و چندتا درمان خانگی دیگه خوب شدم
  الان دوباره به همون بیماری مبتلا شدم
  موقع دفع خونریزی دارم و درد هم دارم و ی زائده گوشتی از مقعدم بیرون میزنه.
  در طول سال بعضی وقتا یبوست هستم و بیشتر وقت ها معده ام نفخ داره

 • در پاسخ به علی یاسینی

  ابتدا باید با کاربرد پمادها آشنا شوید و بدانید که پماد آنتی هموروئید برای چیست
  تمام اختلالات مجرای مقعدی و نیز اختلالات سیستم گوارشی به کمک پماد برطرف نمی شود.
  از درمانهای خودسرانه در منزل دست بکشید
  و مدتی تحت نظر کارشناس بهداشتی باشید.
  در غیر اینصورت حتی با جراحی هم نتیجه ای حاصل نمی شود.

 • بی نام
  1402-09-07 05:54

  سلام یه ماه که درد دارم سابق یبوست ندارم مردم سالمه این درد حتی موقع ادراری هست
  چند باری خونریزی داشتم الان که دارم اینو مینویسم از ساعت ۲ نصف شب درد میکنه نمیزار بخوابم
  مقعدم نه زخم که وابسته باشه نه شیار وبیرن امدست

 • بی نام
  1402-09-07 05:55

  سلام یه ماه که درد دارم سابق یبوست ندارم مردم سالمه این درد حتی موقع ادراری هست
  چند باری خونریزی داشتم الان که دارم اینو مینویسم از ساعت ۲ نصف شب درد میکنه نمیزار بخوابم
  مقعدم نه زخم که وابسته باشه نه شیار وبیرن امدست
  معد دردم دارم

 • پریناز
  1402-09-27 22:19

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من مادرم الان چند روزه ک درد مقعدی داره و تیر می‌کشه و حتی سوزش هم داره ولی ن اطرافش برآمده ن زخم ن داخلش زخمه هیچی نیست فقط خیلییی درد می‌کنه همش از درد گریه می‌کنه و جیغ میزنه حتی نمیتونه بشینه توروخدا بگید ک باید چیکار کرد و علت این دردش چیه

 • جیران
  1402-09-28 02:16

  سلام
  من ۴ سال قبل بعد از زایمانم شقاق گرفتم و بعد از مدتی بهبود پیدا کرد، الان دچار سرطان شده ام و در حال شیمی درمانی هستم به علت عوارض شیمی درمانی اسهال و نفخ پیدا کردم که باعث بیرون زدگی شدید در مقعدم شد، بیرون زدگی حدود دو و نیم سانت از مقعدم هست و درد و سوزش بسیییار زیادی دارد در حدی که امانم بریده شده، از پمادهای هموریید هم در طول سه روز استفاده کرده ام ولی درد ساکت نمیشه، باتوجه به شرایطم امکان رفتن به متخصص برایم وجود ندارد

 • مهلقا م
  1402-10-06 16:09

  سلام وقتتون بخیر
  راستش شروع این مشکل برای من از رابطه‌ی مقعدی شکل گرفت. البته حتی انجام نشد همون ابتدا به قدری درد شدیدی بود که ادامه ندادم اما همون باعث ایجاد مشکل شد.
  بعد از اون تا یکی دوروز موقع دفع درد خفیفی داشتم و متاسفانه جدی نگرفتمش‌ و فکر کردم که خوب میشه. نمیدونم چرا تصمیم گرفتم یکی دوروز دفع انجام ندم تا زخم فرصت کنه خوب بشه🤦🏻‍♀
  و واقعا هم خوب شد، اما دچار یبوست شدم و فشار بیشتری به زخم وارد شد و بدتر از قبل شد.
  به خاطرش دکتر نرفتم اما به داروخونه مراجعه کردم و با توضیحاتی که دادم پماد و شیاف‌ گلیسرین و تریامسینولون ان‌ان و آنتی هموروئید رو پیشنهاد دادن. منم به مدت یک تا دوهفته استفاده می‌کردم و در اون مدت فقط سوپ میخوردم و واقعا بهتر شد و حتی خوب شد.
  اما وقتی ول میکردم، خوب بود تا اینکه دوباره دچار یبوست میشدم این زخم سر باز می‌کرد. نمیدونم چطور وقتی خوب می‌شد دوباره انقدر راحت آسیب میدید
  خلاصه این چرخه هی تکرار و تکرار میشه
  یک نکته‌ی پایانی هم بگم اونم اینکه من از بچگی فکر میکنم مشکل گوارش داشتم. یعنی هم ۲ سالگی که یادم نمیاد، یه بار دستشویی میکنم و دردم میاد و برای روزها دیگه دستشویی نمیکنم که به لطف قرص و شربت مجبور میشم. همچنین یادم میاد وقتی ۹ سال داشتم باز چندروز دستشویی نکرده بودم و انقدر درد کشیدم که پاهام میلرزید و گریه میکردم. یه جورایی ترکیب تنبلی خودم و گوارشم‌ اجازه نمیده این خوب بشه. فکر می‌کنم در کنار درمان موضعی، احتیاج به یه رژیم غذایی درست داشته باشم
  الان دیگه واقعا خسته شدم از درد کشیدن، چون چیزی هست که نمیشه بهش توجه نکرد و هرروز باهاش درگیر هستم
  ممنون میشم کمکم کنید و اگر واقعا درمان همیشگی داره به دادم برسید😅

 • سلام ببخشید من گاهی وقتا یهویی یه درد خیلی شدید رو تو ناحیه راست باسن و همینطور مقعد دارم که خیلی یهوییه و حتی برای چند دقیقه من حتی قدرت راه رفتن رو هم ندارم دردم به صورت درد از داخل هست مثل دلپیچه خیلی شدید و وحشتناک که به زیر شکمم انتشار داره انگار که گاز روده بخواد خارج بشه ولی نمیتونه دفع بشه و واقعا خیلی دردناکه ولی بعد چند دقیقه خصوصا با کیسه آب گرم که زیر شکمم قرار میدم رفع میشه و ازین بابت نگرانم میشه لطفا راهنماییم بفرمایین؟

 • مسعود
  1402-10-23 12:14

  سلام من مادرم درد شدید مقعد داره دستشوی میره بعد از چند دقیقه بازم مدفوعش میاد همراه با درد که زیاد طول میکشه.دو روز خوب میشه بعد دوباره شروع میشه دردشم زیاده چیکار کنیم همه جور دکترو ازمایشو همه جا بردمش.

 • سلام وقت بخیر
  من بعد از رابطه مقعدی که انجام نشد ولی متاسفانه بعد از اون وقتی میخام دفع کنم درد دارم و درد آن بعد ادامه دار میشه و خارش هم دارم ممنون میشم کمکم کنید

 • در پاسخ به هما:
  اگر دخول انجام نشده باشد نباید دردی هم داشته باشید. این وضعیت به این معنی است که دهانه ابتدایی مقعد به دلیل فشار وارده دچار آسیب شده و منشاء درد هم به همین علت است. از پماد آنتی فیشر و داروهای ضد درد مرسی درمان استفاده کنید.

 • تو آب گرم بشینید
  1403-02-29 08:44

  دوستانن توآب گرم بشینید یا آب گرم رو رو جای درد بریزید چند دقیقه بعد کم کم خودتون حس میکنید داره خوب میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این مقالات را حتما بخوانید