علت خونریزی مقعدی بدون درد درمان خونریزی مقعدی در طب سنتی

 1. مرسی درمان
 2. علائم بواسیر و شقاق
 3. علت خونریزی مقعدی بدون درد درمان خونریزی مقعدی در طب سنتی
علت خونریزی مقعد درمان خونریزی مقعدی

ما در اینجا علت خونریزی مقعد همراه با روش های پرکاربرد درمان خانگی آنر به شما آموزش میدهیم. انواع خونریزی مقعدی و علائم و نشانه های آنرا بررسی میکنیم ممکن است علت تیره گی مدفوع بخاطر نوع غذایی باشد که مصرف می کنید،و اصلا ارتباطی به خونریزی مقعد نداشته باشد زیرا بعضی از غذاها می توانند رنگ مدفوع را غیر عادی کنند

علائم بواسیر و شقاق

علت خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟ یا علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع چی میتونه باشه؟ ما در این مقاله قصد داریم به تمام سوالات شما پاسخ بدهیم، همچنین روش های موثر و کاربردی درمان خونریزی مقعدی با طب سنتی به شما آموزش میدهیم.

در مورد بیماری های که باعث خونریزی مقعد می شوند و نشانه های این عارضه مقعدی صحبت می کنیم. همچنین به معرفی بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی میپردازیم. خبر خوش این است که 95% موارد خونریزی مقعد با درمان های خانگی متوقف می شود.

خونریزی ناحیه نشیمنگاه به عنوان یک علامت از یک بیماری می باشد. این مشگل یک عارضه است و نمیتواند به عنوان یک بیماری مقعد از آن یاد کرد.

همیشه به علامت و عارضه های که بدن شما با آن درگیر میشود،دقت کنید. همچنانکه میدانیم زبان بدن ما انسانها،درد است. وقتی نقطه ای از بدن شما به درد می آید و شما را آزار میدهد لازم است. به زبان بدن خود گوش بدهید.و در اولین فرصت  به پیدا کردن منشاء درد بپردازید و سپس برای درمان اقدام کنید.

شاید پیدا کردن علت و منشاء درد کار شما نباشد، و یا اینکه درمان هم از عهده بیماران خارج باشد. سعی کنید در اولین فرصت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در تماس باشید. توصیه می کنیم در اینگونه مواقع حتما یک کارشناس یا مشاوره در کنار خود داشته باشید، که بتوانید ازش مشاوره بگیرید.

بررسی علل وجود خون در مدفوع -خونریزی مقعدی چگونه ظاهر می شود؟

تقسیم بندی انواع خونریزی مقعدی

به هر خونی که از مقعد خارج میشود و قابل مشاهده توسط بیمار باشد خونریزی مقعدی می گویند. ممکنه خونریزی از ناحیه رکتوم یا قسمت انتهایی روده شما باشد. اگر خون در مدفوع خود دیدید اصلا نترسید، زیرا در بیشتر از 95% این حالات نمیتواند موضوع نگران کننده ای باشد.

خونریزی مقعدی چگونه ظاهر می شود؟

 1. خون قرمز روشن :بصورت یک خط طولی روی مدفوع دیده می شود
 2. … قرمز تیره : که بیشتر مایل به قرمز است،که با مدفوع ترکیب شده و تیره رنگ است.
 3. خون تیره :مایل به سیاه و قیر مانند که با مدفوع ترکیب شده و مدفوع سیاه می شودکه به آن ملنا گفته میشود.
 4. خون پنهان در مدفوع :که با چشم دیده نمیشود و احتیاج به آزمایش خون در مدفوع دارد.

حالا می خواهیم بدانیم که هر کدام از این رنگهای خون که تو مدفوع خود دیدید به چه معنا است.یا بعبارت دیگر به بررسی علل وجود خون در مدفوع بپردازیم.

در جدول زیر تمام این علت ها مشخص شده است :

 انواع خونریزی مقعد علت خونریزی مقعد
خون روشن  شقاق و بواسیر
خون قرمز تیره مایل به قرمز دیورتیکول، کولیت ( سرطان روده)
 خون قرمز تیره مایل به سیاه زخم معده (اثنی عشر)
خون پنهاننیاز به آزمایش پزشکی
95%خونریزی شقاق و بواسیر

علت خون روشن بعد از مدفوع چیست – خون در مدفوع بدون درد

همچنانکه در بالا اشاره کردیم بواسیر و شقاق میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. این نوع خونریزی بعد از مدفوع بدون درد است.اما شایع ترین علت خونریزی مقعد میتواند یکی از موارد زیر باشد.

 1. هموروئید: در طب سنتی توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می گردد، و عامل آن خون غلیظ سودایی است. اگر این بیماری از نوع بواسیر داخلی باشد، احتمال خون ریزی آن بیشتر است. معمولا هموروئید خارجی با خون ریزی کمتری همراه است
 2. شقاق :عاملی دیگری است که  برای خون روشن بعد از مدفوع شناخته می شود. این بیماری شکاف یا ترک  کوچکی در پوست  دهانه مقعد است. که بسیار کوچک و حدود 1سانتی متر است  ولی می تواند بسیاردردناک و حساس باشد. معمولا خون ریزی در اثر شقاق از نوع روشن بوده و با سوزش شدیدی همراه است.
 3. یبوست :هم میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. در این بیماری مدفوع بسیار سفت بوده و می تواند باعث پارگی پوست اطراف مقعد شود.عامل  یبوست در هر فردی متفاوت و متغیر است، حرکات روده ای کمتر از سه بار در هفته با عنوان یبوست در نظر گرفته می شود. در صورتیکه این شرایط بیشتر از چند هفته طول بکشد، متاسفانه فرد مبتلا به یبوست مزمن می باشد.

اگر بعد از مدفوع روی دستمال توالت خون روشن مشاهده کردید، و یا اینکه آثار آنرا روی کاسه توالت دیدید اصلا نگران نباشید با روشهای کاربردی که ما در سایت مرسی درمان آموزش دادیم.این بیماری ها و خون ریزی آن به راحتی قابل درمان و پیشگیری است.

حتما بخوانید : علت خارش مقعدی و درمان خانگی آن 

سایر دلایل این عارضه نشیمنگاه  که کم شایع تر هستند

از بیمارهای زیر به عنوان سایر دلایل خونریزی مقعدی نام می برند که معمولا در انسانها این نوع خونریزی ها کمتر شایع است. لازم است بدانید چنانچه خون ریزی شما بنا به یکی از دلایل زیر میباشد توصیه جدی ما این است که حتما با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خودتان تماس بگیرید.

زیرا این نوع خون ریزی می تواند نشانه یک بیماری جدی مانند سرطان کولورکتال باشد.

 1. کولیت اولسراتیو :نوعی بیماری التهابی روده بزرگ و راست روده است.که می تواند باعث دردهای شکمی و اسهال خونی شود
 2. دیورتیکول: نوعی اختلال گوارشی که با درد ، تب و مشگل در مدفوع کردن همراه است.کیسه های حباب مانند موجود در دیواره کولون دیورتیکول نام دارد.
 3. بیماری کرون :نوعی بیماری التهاب دستگاه گوارش است که می تواند قسمت های مختلف از دهان تا مقعد را تحت تاثیر قرار دهد
 4. پولیپ روده یا معده :توده های غیر سرطانی کوچکی هستند که در دیواره روده کوچک تشکیل شده و معمولا بعد از سن 50سالگی به بعد در بعضی از افراد بروز می کند.
 5. زخم معده و اثنی عشر :زخم معده یا اولسر پپتیک بیماری است که در آن جدار معده دچار آسیب شده و بخشی از غشاء مخاطی خود را ازدست میدهد.

در چنین حالتی به دلیل اثر تحریک کننده اسید و آنزیمهای موجود در معده،سوزش و درد ایجاد می گردد. که به نوبه خود میتواند سایر اختلالات عملکردی دستگاه گوارش مانند خون ریزی بدنبال داشته باشد.عامل اصلی ایجاد این بیماری باکتری است بنام ((هلیکو باکتر پیلوری)) که در حالت معمول نیز در درون دستگاه گوارش ما زندگی می کند.

بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی چیست

پماد گیاهی رینا پلاس و قطره موضعی رینا برای درمان بواسیر و شقاق کاربرد دارد

بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی که توسط فروشگاه مرسی درمان عرضه می شود. پماد گیاهی رینا پلاس است.در کنار این پماد الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی قرار دادیم همراه با قرص های خوراکی کاملا گیاهی برای درمان خارش و خونریزی و سوزش  مقعد کاربرد دارد.

همچنانکه در بالا توضیح دادیم اگر خون روی مدفوع از نوع قرمز روشن باشد بعلت بیماری  بواسیر و شقاق است. این نوع خون ریزی در طب سنتی با پمادهای گیاهی و در طب کلاسیک با پمادهای شیمیایی قابل درمان است.

خبر خوش اینکه اگر دلیل خون ریزی مقعدی بیمارهای ناحیه مقعد باشد 95%موارد خونریزی با درمان های خانگی متوقف می شود.

یعنی در قالب یک بسته درمانی کامل که شما را به نتیجه قطعی 100%می رساند. چیزی که لازم است بدانید این است که زخم بیماری فیشر معمولا سریعتر از هموروئید داخلی یا خارجی ترمیم میشود و درمان سریعتری اتفاق می افتد.

در مورد بیماری های بواسیر نیازبه رعایت دستورات و توصیه های نوشته شده در بسته درمانی رینا پلاس است . همراه با استفاده از پماد آنتی هموروئید گیاهی شما به نتیجه درمانی بهتری می رسید.

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی یا دخول چیست

عوارض سکس مقعدی شقاق و بواسیر و سوراخ شدن روده است

اینکه علت خونریزی مقعدی هنگام سکس آنال چیست پاسخ به این سوال نمی تواند زیاد سخت باشد. اگر شما به رابطه جنسی مقعدی یا سکس آنال عادت دارید. توصیه میکنم حتما از این کار دست بکشید. زیرا عمل لواط در دین مبین اسلام به شدت منع شده و عملی زشت و حرام قلمداد می شود.

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی سوراخ شدن کولون یا روده است.غشا کانال مقعد نازک تر از واژن و بسیار حساس است.و ممکن است فشار بیش از اندازه به خصوص اگر پرخاشگرانه باشد باعث سوراخ شدن روده بزرگ یا همان کولون گردد.

اگر بعد از رابطه مقعدی دچار خونریزی شدید و درد شکم شدید حتما با پزشک خود مشورت کنید.استمرار در این عمل شنیع باعث رشد زائده گوشتی دهانه مقعد شما می شود که صورت بسیار زشت و ناخوشایندی دارد. و درمان آن نیاز به زحمت فراوان وقت بسیار و هزینه زیادی دارد.

بی اختیاری مدفوع و نشت مدفوع به داخل لباس زیر همچنین بی اختیاری در نگهداری گاز معده از دیگر مضرات رابطه جنسی هنگام دخول است.زیرا در اثر تکرار رابطه جنسی یا دخول اسفنکتر مقعد آسیب دیده و زمینه را برای بروز بی اختیاری در دفع و….. فراهم می کند.

مهمتر از همه اینها بعد از رابطه جنسی مقعد دچار خونریزی شدید میشود این خونریزی بدلیل آسیب دیدن و پاره گی عضلات دیواره مقعد و همچنین پوست نازک و حساس اطراف مقعد است.

کسانی که به سکس آنال یا رابطه مقعدی ( دخول) عادت دارند به مرور دچار بیمارهای مقعدی از نوع بواسیر  و شقاق شده و حتی احتمال ابتلا به ویروس HPV   زگیل تناسلی در این دسته از افراد بسیار شایع و زیاد است.

حتما بخوانید: درمان خانگی سوزش مقعدی بعد از دفع 

درمان خونریزی مقعدی در اثر رابطه

اگر خواسته یا بصورت ناخواسته مرتکب رابطه جنسی مقعدی شده اید . و دچار خون ریزی مقعدی در اثر رابطه شد ه اید. بهترین توصیه برای یک درمان خانگی که کاربرد مهمی در درمان این عارضه دارد. استفاده از حمام سیتیز با مقدار زیادی محلول بتادین است. از انجا که محلول بتادین خود به تنهای عاملی در التیام زخم ها سطحی و عمیق می باشد .

مخلوط آب ولرم و محلول بتادین کمک زیادی به ترمیم بافتهای آسیب دیده در اثر رابطه مقعدی می کند.

لازم است این این عمل تا 5روز متوالی و هر روز به مدت 15الی 20دقیقه و در دو نوبت متوالی طی شبانه روز انجام شود.

همچنین میتوانید از پماد گیاهی رینا پلاس جهت پانسمان موضع آسیب دیده بعد از رابطه استفاده کنید.

روند انجام درمان خونریزی مقعدی در اثر رابطه

 1. بعد از استحمام نشیمنگاه با آب ولرم و بتادین
 2. ناحیه را با دستمال بهداشتی کاغذی به دقت خشک کرده
 3. دستان خود را با آب و صابون به دقت شستشو دهید تا عاری از هر گونه میکروبی باشد

مقداری از پماد را به انگشتان دست خود بمالید و در دهانه اطراف مقعد و ناحیه ابتدایی کانال مقعد بمالید و بگذارید تا یک ساعت به همین منوال بماند.اگر این عمل بصورت مرتب و روازنه دو نوبت انجام دهید در صورتیکه که سکس آنال نداشته باشید خیلی زود در منزل درمان می شوید. که در اینصورت درد کمتری هم متحمل می شوید.

علت خونریزی مقعدی بعد از زایمان چیست؟

بعلت فشارهای درون شکمی حین بارداری و همچنین فشارهایی که بعد از بار حمل به خانمها وارد میشود. اکثرا دچار پارگی پوست اطراف مقعد میشوند. همچنین ممکن است دهانه ابتدای مقعد به اندازه یک سانتی متر دچار شکاف و بریدگی شود که ما اصطلاحا بهش می گوئیم. فیشر یا شقاق مقعدی.

در مراجعات مکرر خانمهای بعد از زایمان بعلت خونریزی شدید ناحیه مقعد در ماههای ابتدایی بعد از زایمان ما به این نتیجه رسیده ایم که بعلت ضعف دستگاه گوارش و سوء تغذیه در دوران بارداری و همچنین افسردگی های بعد از زایمان اکثر خانمها مبتلا به شقاق مقعدی می شوند.

این بیماری علت اصلی خونریزی مقعدی بعد از زایمان در زنان تشخیص داده شده. در مورد درمان خانگی شقاق و یا درمان خونریزی مقعدی بعد از زایمان مطالب بسیار ارزنده ای در مجله سلامتی مرسی درمان به رشته تحریر درآمده.

بهترین روش درمان خانگی خونریزی مقعدی بعد از زایمان استفاده از بسته درمانی رینا پلاس همراه با پیروی دقیق از توصیه های نوشته شده در این بسته درمانی است. در این زمینه لطفا مقاله و روش های کاربردی درمان بواسیر در زنان را حتما مطالعه کنید

درمان خانگی خونریزی مقعدی در طب سنتی

اگر بخواهیم بصورت جمع بندی شده و خیلی خلاصه و کاربردی به درمان خانگی خونریزی مقعدی در طب سنتی نگاه کنیم توجه شما را به جدول زیر جلب میکنم.

علت خونریزیدرمان خونریزی مقعدی با طب سنتی
بواسیر استفاده از پماد گیاهی رینا پلاس
شقاقپماد گیاهی رینا پلاس +حمام سیتیز
 یبوست پودر پاپرینا مراکشی +میوه و سبزیجات حاوی فیبر
سایرمراجعه به متخصص گوارش

اگر هنگام مدفوع روی دستمال کاغذی یا داخل کاسه توالت خون  قرمز روشن مشاهده کردید. اصلا نگران نباشید این عارضه نشان میدهد که شما میتلا به یکی از بیمارهای مقعدی هستید. با استفاده از روش های کاربردی و پمادهای گیاهی درمان بواسیر وشقاق که در فروشگاه سایت عرضه شده. به راحتی و در منزل شما درمان می شوید .

ما بهترین روش برای درمان گیاهی خونریزی مقعدی در فروشگاه سایت معرفی کرده ایم .البته خونریزی مقعدی می تواند نشانه بیماری های جدتر مانند سرطان روده بزرگ و سایر بیمارهای که در بالا ذکر کردیم باشد.

اگر با علایمی مانند : سرگیجه ، بی اشتهایی شدید. دردهای شکمی و دل پیچه، سرد شدن پوست ،تنفس سریع و یا حالت تهوع شدید داشتید.این علائم به معنی اینه که علت خونریزی شما می تواند علامت بیمارهای مهمتر وکم شایع دستگاهگوارش مانند زخم معده یا بیماری کرون و کولیت باشد که حتما باید با با ارائه دهنده مراقبت های پزشکی خود در تماس باشید.

درمان خون ریزی مقعدی در اثر یبوست

در این قسمت به طور خلاصه به درمان خونریزی مقعدی که بعلت یبوست ایجاد شده می پردازیم. زور زدنهای بیش از حد هنگام دفع مدفوع و نشستن های طولانی روی کاسه توالت باعث پارگی پوست اطراف و دهانه و داخل مقعد می شود.

اینجاست که اگر یبوست طولانی شود باعث ایجاد عارضه خونریزی مقعدی می گردد. اینکه یبوست چیست و چطوری بوجود می آید موضوع مورد بحث ما در این مقاله نیست. کافیه بدانید که عدم رعایت رژیم غذایی سالم و کم تحرکی، چاقی و وزن بالا، تنهایی زندگی کردن و خوردن کافئین و قرص های اعصاب و روان و مخدر و استرس و اظطراب میتواند عامل اصلی یبوست در افراد باشد.

اگر شما مبتلا به یبوست هستید و هنگام دفع مدفوع  روی دستمال توالت یا کاسه توالت خون مشاهده کردید. این موضوع میتواند بعلت فشار آمدن بیش از حد به عضلات اسفنکتر داخلی مقعد یا دهانه اطراف مقعد باشد. پارگی و ترک خوردگی آنال مقعدی علت اصلی خونریزی در اثر یبوست است.

بهترین روش درمان خونریزی مقعدی در اثر یبوست استفاده موقتی از مسهل ها و ملین های گیاهی موجود در بازار دارویی کشور و یا استفاده از کپسول گیاهی چنور قابل عرضه در فروشگاه سایت است. موقت یعنی بیشتر از 7روز ملین استفاده نشود. چون مصرف بیش از حد مسهل میتواند منجر به واکنش های شدید عصبی یا عضلانی شود.

بعد از این مدت مصرف مسهل را قطع کرده و شروع به خوردن سبزیجات غذاهای پرفیبر و مایعات و انجام حرکات ورزشی کنید. یا میتوانید به مدت یکماه و حتی بیشتر از محصول کاملا گیاهی و ارگانیک ضد یبوست پاپرینا  که در فروشگاه سایت عزضه شده استفاده کنید.بدین ترتیب یبوست به راحتی قابل پیشگیری و درمان می شود و خون ریزی هم متوقف خواهد شد.

مقالات مرتبط و مشابه