علت خونریزی مقعدی بدون درد درمان خونریزی مقعدی در طب سنتی

 1. مرسی درمان
 2. علائم بواسیر و شقاق
 3. علت خونریزی مقعدی بدون درد درمان خونریزی مقعدی در طب سنتی
علت خونریزی مقعد درمان خونریزی مقعدی

ما در اینجا علت خونریزی مقعد همراه با روش های پرکاربرد درمان خانگی آنر به شما آموزش میدهیم. انواع خونریزی مقعدی و علائم و نشانه های آنرا بررسی میکنیم ممکن است علت تیره گی مدفوع بخاطر نوع غذایی باشد که مصرف می کنید،و اصلا ارتباطی به خونریزی مقعد نداشته باشد زیرا بعضی از غذاها می توانند رنگ مدفوع را غیر عادی کنند

علائم بواسیر و شقاق

علت خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟ یا علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع چی میتونه باشه؟ ما در این بخش  میخواهیم به تمام سوالات شما پاسخ بدهیم. همچنین روش های موثر و کاربردی درمان خونریزی مقعدیدرطب سنتی به شما آموزش میدهیم. و علت خون در مدفوع را بررسی میکنیم.

ممکنه خونریزی مقعدی از علائم بواسیر یا زخم شقاق باشد. در مورد بیماری های که باعث خونریزی مقعد می شوند و نشانه های این عارضه مقعدی صحبت می کنیم. همچنین به معرفی بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی میپردازیم. خبر خوش این است که 95% موارد خونریزی مقعد با درمان های خانگی متوقف می شود.

خونریزی ناحیه نشیمن گاه به عنوان یک علامت از یک بیماری می باشد. این مشکل یک عارضه است و نمیتواند به عنوان یک بیماری مقعد از آن یاد کرد.

همیشه به علامت و عارضه های که بدن شما با آن درگیر میشود، دقت کنید. همچنانکه میدانیم زبان بدن ما انسانها، درد است. وقتی نقطه ای از بدن شما به درد می آید و شما را آزار میدهد لازم است. به زبان بدن خود گوش بدهید. و در اولین فرصت  به پیدا کردن منشاء درد بپردازید و سپس برای درمان اقدام کنید.

شاید پیدا کردن علت و منشاء درد کار شما نباشد، و یا اینکه درمان هم از عهده بیماران خارج باشد. سعی کنید در اولین فرصت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در تماس باشید. توصیه می کنیم در اینگونه مواقع حتما یک کارشناس یا مشاوره در کنار خود داشته باشید، که بتوانید ازش مشاوره بگیرید.

علت خون در مدفوع چیست؟

تقسیم بندی انواع خونریزی مقعدی

به هر خونی که از مقعد خارج میشود و قابل مشاهده توسط بیمار باشد خونریزی مقعدی می گویند. ممکنه خونریزی از ناحیه رکتوم یا قسمت انتهایی روده شما باشد. اگر خون در مدفوع خود دیدید اصلا نترسید، زیرا در بیشتر از 95% این حالات نمیتواند موضوع نگران کننده ای باشد.

خونریزی مقعدی چگونه ظاهر می شود؟

 1. خون قرمز روشن :به صورت یک خط طولی روی مدفوع دیده می شود
 2. … قرمز تیره : که بیشتر مایل به قرمز است، که با مدفوع ترکیب شده و تیره رنگ است.
 3. خون تیره :مایل به سیاه و قیر مانند که با مدفوع ترکیب شده و مدفوع سیاه می شود که به آن ملنا گفته میشود.
 4. خون پنهان در مدفوع :که با چشم دیده نمیشود و احتیاج به آزمایش خون در مدفوع دارد.

حالا می خواهیم بدانیم که هر کدام از این رنگهای خون که تو مدفوع خود دیدید به چه معنا است. یا به عبارت دیگر به بررسی علل وجود خون در مدفوع بپردازیم.

در جدول زیر مشخص کردیم که خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست؟

 انواع خونریزی مقعد علت خونریزی مقعد
خون روشن  شقاق و بواسیر
خون قرمز تیره مایل به قرمز دیورتیکول، کولیت ( سرطان روده)
 خون قرمز تیره مایل به سیاه زخم معده (اثنی عشر)
خون پنهاننیاز به آزمایش پزشکی
95%خونریزی شقاق و بواسیر

خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست

همچنانکه در بالا اشاره کردیم بواسیر و شقاق میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. این نوع خونریزی بعد از مدفوع بدون درد است. اما شایع ترین علت خونریزی مقعد میتواند یکی از موارد زیر باشد.

 1. هموروئید: در طب سنتی توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می گردد، و عامل آن خون غلیظ سودایی است. اگر این بیماری از نوع بواسیر داخلی باشد، احتمال خون ریزی آن بیشتر است. معمولا هموروئید خارجی با خون ریزی کمتری همراه است
 2. شقاق :عاملی دیگری است که  برای خون روشن بعد از مدفوع شناخته می شود. این بیماری شکاف یا ترک  کوچکی در پوست  دهانه مقعد است. که بسیار کوچک و حدود 1سانتی متر است  ولی می تواند بسیار دردناک و حساس باشد. معمولا خون ریزی در اثر شقاق از نوع روشن بوده و با سوزش شدیدی همراه است.
 3. یبوست :هم میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. در این بیماری مدفوع بسیار سفت بوده و می تواند باعث پارگی پوست اطراف مقعد شود. عامل  یبوست در هر فردی متفاوت و متغیر است، حرکات روده ای کمتر از سه بار در هفته با عنوان یبوست در نظر گرفته می شود. در صورتیکه این شرایط بیشتر از چند هفته طول بکشد، متاسفانه فرد مبتلا به یبوست مزمن می باشد.

اگر بعد از مدفوع روی دستمال توالت خون روشن مشاهده کردید، و یا اینکه آثار آنرا روی کاسه توالت دیدید اصلا نگران نباشید با روشهای کاربردی که ما در سایت مرسی درمان آموزش دادیم. این بیماری ها و خون ریزی آن به راحتی قابل درمان و پیشگیری است.

حتما بخوانید : علت خارش مقعدی و درمان خانگی آن 

سایر دلایل این عارضه نشیمنگاه  که کم شایع تر هستند

از بیمارهای زیر به عنوان سایر دلایل خونریزی مقعدی نام می برند که معمولا در انسانها این نوع خونریزی ها کمتر شایع است. لازم است بدانید چنانچه خون ریزی شما بنا به یکی از دلایل زیر میباشد توصیه جدی ما این است که حتما با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خودتان تماس بگیرید.

زیرا این نوع خون ریزی می تواند نشانه یک بیماری جدی مانند سرطان کولورکتال باشد.

 1. کولیت اولسراتیو :نوعی بیماری التهابی روده بزرگ و راست روده است. که می تواند باعث دردهای شکمی و اسهال خونی شود
 2. دیورتیکول: نوعی اختلال گوارشی که با درد ، تب و مشکل در مدفوع کردن همراه است. کیسه های حباب مانند موجود در دیواره کولون دیورتیکول نام دارد.
 3. بیماری کرون :نوعی بیماری التهاب دستگاه گوارش است که می تواند قسمت های مختلف از دهان تا مقعد را تحت تاثیر قرار دهد
 4. پولیپ روده یا معده :توده های غیر سرطانی کوچکی هستند که در دیواره روده کوچک تشکیل شده و معمولا بعد از سن 50سالگی به بعد در بعضی از افراد بروز می کند.
 5. زخم معده و اثنی عشر :زخم معده یا اولسر پپتیک بیماری است که در آن جدار معده دچار آسیب شده و بخشی از غشاء مخاطی خود را از دست میدهد.

در چنین حالتی به دلیل اثر تحریک کننده اسید و آنزیمهای موجود در معده، سوزش و درد ایجاد می گردد. که به نوبه خود میتواند سایر اختلالات عملکردی دستگاه گوارش مانند خون ریزی بدنبال داشته باشد. عامل اصلی ایجاد این بیماری باکتری است بنام ((هلیکو باکتر پیلوری)) که در حالت معمول نیز در درون دستگاه گوارش ما زندگی می کند.

بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی چیست

درمان خانگی خون در مدفوع با پماد رینا پلاس و قطره موضعی رینا خارجی

بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی که توسط فروشگاه مرسی درمان عرضه می شود. پماد گیاهی رینا پلاس است. در کنار این پماد الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی قرار دادیم همراه با قرص های خوراکی کاملا گیاهی برای درمان خارش و خونریزی و سوزش  مقعد کاربرد دارد.

همچنانکه در بالا توضیح دادیم اگر خون روی مدفوع از نوع قرمز روشن باشد بعلت بیماری  بواسیر و شقاق است. این نوع خون ریزی در طب سنتی با پمادهای گیاهی و در طب کلاسیک با پمادهای شیمیایی قابل درمان است.

خبر خوش اینکه اگر دلیل خون ریزی مقعدی بیمارهای ناحیه مقعد باشد 95%موارد خونریزی با درمان های خانگی متوقف می شود.

یعنی در قالب یک بسته درمانی کامل که شما را به نتیجه قطعی 100%می رساند. چیزی که لازم است بدانید این است که زخم بیماری فیشر معمولا سریعتر از هموروئید داخلی یا خارجی ترمیم میشود و درمان سریع تری اتفاق می افتد.

در مورد بیماری های بواسیر نیاز به رعایت دستورات و توصیه های نوشته شده در بسته درمانی رینا پلاس است . همراه با استفاده از پماد آنتی هموروئید گیاهی شما به نتیجه درمانی بهتری می رسید.

 همچنین میتوانید پماد برای درمان زخم مقعدی بزرگسالان را هم مطالعه کنید

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی یا دخول چیست

عوارض سکس مقعدی شقاق و بواسیر و سوراخ شدن روده است

اینکه علت خونریزی مقعدی هنگام سکس آنال چیست پاسخ به این سوال نمیتواند زیاد سخت باشد. اگر شما به رابطه جنسی مقعد ی یا سکس آنال عادت دارید. توصیه میکنم حتما از این کار دست بکشید. زیرا عمل لواط در دین مبین اسلام به شدت منع شده و عملی زشت و حرام قلمداد می شود.

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی سوراخ شدن کولون یا روده است. غشا کانال مقعد نازک تر از واژن و بسیار حساس است. و ممکن است فشار بیش از اندازه به خصوص اگر پرخاشگرانه باشد باعث سوراخ شدن روده بزرگ یا همان کولون گردد.

اگر بعد از رابطه مقعدی دچار خونریزی شدید و درد شکم شدید حتما با پزشک خود مشورت کنید. استمرار در این عمل شنیع باعث رشد زائده گوشتی دهانه مقعد شما می شود که صورت بسیار زشت و ناخوشایندی دارد. و درمان آن نیاز به زحمت فراوان وقت بسیار و هزینه زیادی دارد.

بی اختیاری مدفوع و نشت مدفوع به داخل لباس زیر همچنین بی اختیاری در نگهداری گاز معده از دیگر مضرات رابطه جنسی هنگام دخول است. زیرا در اثر تکرار رابطه جنسی یا دخول اسفنکتر مقعد آسیب دیده و زمینه را برای بروز بی اختیاری در دفع و….. فراهم می کند.

مهمتر از همه اینها بعد از رابطه جنسی مقعد دچار خونریزی شدید میشود این خونریزی به دلیل آسیب دیدن و پاره گی عضلات دیواره مقعد و همچنین پوست نازک و حساس اطراف مقعد است.

کسانی که به سکس آنال یا رابطه مقعدی ( دخول) عادت دارند به مرور دچار بیمارهای مقعد ی از نوع بواسیر  و شقاق شده و حتی احتمال ابتلا به ویروس HPV   زگیل تناسلی در این دسته از افراد بسیار شایع و زیاد است.

حتما بخوانید: پماد برای درمان سوزش مقعدی

درمان خونریزی مقعدی در اثر رابطه

اگر خواسته یا به صورت ناخواسته مرتکب رابطه جنسی مقعدی شده اید . و دچار خون ریزی مقعدی در اثر رابطه شد ه اید. بهترین توصیه برای یک درمان خانگی که کاربرد مهمی در درمان این عارضه دارد. استفاده از حمام سیتیز با مقدار زیادی محلول بتادین است. از آنجا که محلول بتادین خود به تنهای عاملی در التیام زخم ها سطحی و عمیق می باشد .

مخلوط آب ولرم و محلول بتادین کمک زیادی به ترمیم بافتهای آسیب دیده در اثر رابطه مقعدی می کند.

لازم است این این عمل تا 5روز متوالی و هر روز به مدت 15الی 20دقیقه و در دو نوبت متوالی طی شبانه روز انجام شود.

همچنین میتوانید از پماد گیاهی رینا پلاس جهت پانسمان موضع آسیب دیده بعد از رابطه استفاده کنید.

روند انجام درمان خونریزی مقعدی در اثر رابطه

 1. بعد از استحمام نشیمنگاه با آب ولرم و بتادین
 2. ناحیه را با دستمال بهداشتی کاغذی به دقت خشک کرده
 3. دستان خود را با آب و صابون به دقت شستشو دهید تا عاری از هر گونه میکروبی باشد

مقداری از پماد را به انگشتان دست خود بمالید و در دهانه اطراف مقعد و ناحیه ابتدایی کانال مقعد بمالید و بگذارید تا یک ساعت به همین منوال بماند. اگر این عمل به صورت مرتب و روزانه دو نوبت انجام دهید در صورتیکه که سکس آنال نداشته باشید خیلی زود در منزل درمان می شوید. که در اینصورت درد کمتری هم متحمل می شوید.

علت خونریزی مقعدی بعد از زایمان چیست؟

بعلت فشارهای درون شکمی حین بارداری و همچنین فشارهایی که بعد از بار حمل به خانمها وارد میشود. اکثرا دچار پارگی پوست اطراف مقعد میشوند. همچنین ممکن است دهانه ابتدای مقعد به اندازه یک سانتی متر دچار شکاف و بریدگی شود که ما اصطلاحا بهش می گوئیم. فیشر یا شقاق مقعدی.

در مراجعات مکرر خانم های بعد از زایمان بعلت خونریزی شدید ناحیه مقعد در ماههای ابتدایی بعد از زایمان ما به این نتیجه رسیده ایم که بعلت ضعف دستگاه گوارش و سوء تغذیه در دوران بارداری و همچنین افسردگی های بعد از زایمان اکثر خانمها مبتلا به شقاق مقعدی می شوند.

این بیماری علت اصلی خونریزی مقعدی بعد از زایمان در زنان تشخیص داده شده. در مورد درمان خانگی شقاق و یا درمان خونریزی مقعدی بعد از زایمان مطالب بسیار ارزنده ای در مجله سلامتی مرسی درمان به رشته تحریر درآمده.

بهترین روش درمان خانگی خونریزی مقعدی بعد از زایمان استفاده از بسته درمانی رینا پلاس همراه با پیروی دقیق از توصیه های نوشته شده در این بسته درمانی است. در این زمینه لطفا مقاله و روش های کاربردی درمان بواسیر در زنان را حتما مطالعه کنید

درمان خون در مدفوع در طب سنتی

اگر بخواهیم به صورت جمع بندی شده و خیلی خلاصه و کاربردی به درمان خانگی خونریزی مقعدی در طب سنتی نگاه کنیم توجه شما را به جدول زیر جلب میکنم.

علت خونریزیدرمان خونریزی مقعدی با طب سنتی
بواسیر استفاده از پماد گیاهی رینا پلاس
شقاقپماد گیاهی رینا پلاس +حمام سیتیز
 یبوست پودر پاپرینا مراکشی +میوه و سبزیجات حاوی فیبر
سایرمراجعه به متخصص گوارش

اگر هنگام مدفوع روی دستمال کاغذی یا داخل کاسه توالت خون  قرمز روشن مشاهده کردید. اصلا نگران نباشید این عارضه نشان میدهد که شما میتلا به یکی از بیمارهای مقعدی هستید. با استفاده از روش های کاربردی و پمادهای گیاهی درمان بواسیر و شقاق که در فروشگاه سایت مرسی درمان عرضه میشود. به راحتی و در منزل شما درمان می شوید .

ما بهترین روش برای درمان گیاهی خونریزی مقعدی در فروشگاه سایت معرفی کرده ایم .البته خونریزی مقعدی می تواند نشانه بیماری های جدی تر مانند سرطان روده بزرگ و سایر بیمارهای که در بالا ذکر کردیم باشد.

اگر با علایمی مانند : سرگیجه ، بی اشتهایی شدید. دردهای شکمی و دل پیچه، سرد شدن پوست ،تنفس سریع و یا حالت تهوع شدید داشتید. این علائم به معنی اینه که علت خونریزی شما می تواند علامت بیمارهای مهمتر وکم شایع دستگاه گوارش مانند زخم معده یا بیماری کرون و کولیت باشد که حتما باید با با ارائه دهنده مراقبت های پزشکی خود در تماس باشید.

درمان خون ریزی مقعدی در اثر یبوست

در این قسمت به طور خلاصه به درمان خونریزی مقعدی که بعلت یبوست ایجاد شده می پردازیم. زور زدن های بیش از حد هنگام دفع مدفوع و نشستن های طولانی روی کاسه توالت باعث پارگی پوست اطراف و دهانه و داخل مقعد می شود.

اینجاست که اگر یبوست طولانی شود باعث ایجاد عارضه خونریزی مقعدی می گردد. اینکه یبوست چیست و چطوری به وجود می آید موضوع مورد بحث ما در این مقاله نیست. کافیه بدانید که عدم رعایت رژیم غذایی سالم و کم تحرکی، چاقی و وزن بالا، تنهایی زندگی کردن و خوردن کافئین و قرص های اعصاب و روان و مخدر و استرس و اضطراب میتواند عامل اصلی یبوست در افراد باشد.

اگر شما مبتلا به یبوست هستید و هنگام دفع مدفوع  روی دستمال توالت یا کاسه توالت خون مشاهده کردید. این موضوع میتواند بعلت فشار آمدن بیش از حد به عضلات اسفنکتر داخلی مقعد یا دهانه اطراف مقعد باشد. پارگی و ترک خوردگی آنال مقعدی علت اصلی خونریزی در اثر یبوست است.

بهترین روش درمان خونریزی مقعدی در اثر یبوست استفاده موقتی از مسهل ها و ملین های گیاهی موجود در بازار دارویی کشور و یا استفاده از کپسول گیاهی چنور قابل عرضه در فروشگاه سایت است. موقت یعنی بیشتر از 7روز ملین استفاده نشود. چون مصرف بیش از حد مسهل میتواند منجر به واکنش های شدید عصبی یا عضلانی شود.

بعد از این مدت مصرف مسهل را قطع کرده و شروع به خوردن سبزیجات غذاهای پرفیبر و مایعات و انجام حرکات ورزشی کنید. یا میتوانید به مدت یکماه و حتی بیشتر از محصول کاملا گیاهی و ارگانیک ضد یبوست پاپرینا  که در فروشگاه سایت عرضه شده استفاده کنید. بدین ترتیب یبوست به راحتی قابل پیشگیری و درمان می شود و خون ریزی هم متوقف خواهد شد.

39 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • دوستان هر گردی گردو نیست من از مقعدم خون میاومد فکر میکردم شقاق یا همورویید دارم رفتم دکتر گفت شقاقه چند روزی شدیدتر شد باز رفتم پیش متخصص زنان و زایمان برام آزمایش نوشت بعد منو به دکتر نکویی معرفی کرد که فوق تخصص گوارش و غدد بود آزمایش نشون دادم گفت زخم معده داری که خون ریزی کرده دارو برام نوشت دو هفته مصرف کردم خوب شدم الان دیگه خون ریزی ندارم قرار نیست هر کی خون ریزی داشته باشه شقاق یا بواسیر باشه اگه بعد از یک هفته خون ریزی بند نیومد حتما برید آزمایش بدید ممنون

 • مرسی درمان
  1401-05-31 21:01

  در پاسخ به اسدی:
  از اینکه تجربیات ارزشمند خودتان را با سایر بیماران سایت مرسی درمان در میان گذاشتید از شما بی نهایت سپاسگذاریم منتظر نظرات خوب و سازنده شما در سایر بخشخهای سایت هستیم

 • سلام،من قبلا یبوست و بواسیر داشتم که البته بدون درد و خارش بود بعد اینکه کرونا گرفتم و گوارشمو شدیدا درگیر کرد موقع مدفوع خون میومد که بعد از اینکه از کرونا خوب شدم خونریزی کمتر شده ولی هنوز قطع نشده
  میشه راهنمایی کنید باید چی کار کنم

 • مرسی درمان
  1401-06-15 23:01

  در پاسخ به رضا :
  اختلالات گوارشی ناشی از بیماری کرونا حداقل تا سه ماه و حتی بیشتر فرد را درگیر میکند. اگر خونریزی مقعدی ناشی از زخم مقعد باشد با استفاده از پماد رینا پلاس و پودر پاپرینا قابل درمان است. زمانی به نتیجه مطلوب میرسید که دنبال راه میانبر نباشید هدف ما رسیدن به یک وضعیت درمانی پایدار در شماست. چون درگیر کرونا بوده اید برای شروع درمان حتما با مشاوران سایت در ارتباط باشید تا نتیجه بهتری عایدمان شود.

 • عطاری مریم گلی
  1401-07-02 07:57

  سلام و درود و خسته نباشید
  من خون ریزی مقعد داشتم رفتم دکتر برام کپسول ابی نوشت ترانسیذ که 30تا بود یک بسته اش و خوردم هیچ تاثیری نداشت کلیه ام درد گرفت باز رفتم دکتر گفت مال این قرص هاست خون ریزی مقعد اگه از شقاق باشه باید پماد برنی
  اگه از زخم معده باشه باید دارو بخوری خون ریزی مقعد بدون درد ناشی از شقاق یا بواسیره بواسیر خیلی کم خون ریزی داره
  اگه معده سالم باشه نباید از خون ریزی مقعد بترسید
  باتشکر از سایت خوب مرسی درمان و محصولات گیاهی عالی که دارند

 • سودابه از گرگان
  1401-07-04 06:31

  سلام واتس اپ قطع بود نتونستم مشاوره بگیرم من یه مدت پیش دچار خون ریزی مقعد شدم یعنی روی دسمال کاغذی خون قرمز مشاهده کردم ترسیدم دکتر برم چون خجالت میکشم که اطرافیانم بفهمن و منو سرزنش کنن من برای ارشد میخونم و از این مسئله کلافه ام لطفا راهنمایی کنید

 • مرسی درمان
  1401-07-04 13:32

  در پاسخ به سودابه :
  معمولا خون قرمز رنگ است احتمالا منظور شما خون قرمز روشن است که ناشی از زخم شقاق است به نظر میرسد که این بیماری ناشی از نشستن های طولانی شما باشد پکیج کامل و اختصای درمان بواسیر وشقاق را در واتس آپ ثبت سفارش کنید بسته درمانی بصورت کاملا محرمانه بسته بندی میشود و به هر ادرسی که اعلام کنید ارسال میشود

 • پاکدل
  1401-07-12 03:40

  سلام خون ریزی مقعد میتونه از چی باشه من ناراحتی و زخم مقعد ندارم و اصلا نمیدونم هموروئید یا شقاق چی هست خون ریزی از مقعد سرچ کردم اومدم تو سایت شما
  اوالا بابت مطالب خوبتون خواستم تشکر کنم
  من ناراحتی مقعد ندارم اما گاه گداری خون ریزی دارم ممکنه از زخم معده باشه رفتم امروز ازمایش دادم جوابش گفت پنچ شنبه حاضز میشه

 • مرسی درمان
  1401-07-12 09:47

  در پاسخ به پاکدل :
  تمام علت و عوامل خون ریزی مقعدی در همین مقاله توضیح داده شده به نظر میرسد خون ریزی شما به دلیل اختلالات گوارشی باشد باید صبر کنید که نتیجه آزمایش پزشکی به دستتون برسه

 • مهرداد
  1401-07-15 05:30

  من چن ساله که همورویئد دارم هر از چند گاهی عود میکنه تا اینکه دیشب رفتم دسشویی کاسه توالت پر از خون دیدم با توجه به اینکه در منطقه شهری ما دسترسی به جراح عمومی و پزشک نداریم رفتم داروخانه شهر پماد ام جی بهم داد سه 4روزیه استفاده میکنم هیچ تاثیری ندشاته وضعم بدتر هم شده امروز صبح از شدت درد و خون ریزی خیلی ترسیدم پیشنهاد میکنم اگه میخواهید اوضاعتون وخیم تر بشه از پماد شرکت ام جی استفاده کنیدد

 • راحیل
  1401-07-23 23:36

  برای خونریزی مقعد که شفاف و قرمز رنگه،چه دارویی استفاده کنم که خوب شم

 • با سلام امروز صبح متوجه خونریزی شدم البته بعد از اتمام دستشویی ولی ۲۰ روز پیش در مقعد گرفته بود رفتم دکتر شیاف و پماد معقدی داد استفاده کردم ی کم بهتر شدم تا ۵ روز پیش رفتم دکتر جراح عمومی بعد از معاینه و تشخیص دکتر ،خداروشکر بواسیر نبود گفتن که آبسه کوچکب داری بالای مقعد ..اما امروز ۲ بار این خونریزی تکرار شد و ب رنگ‌قرمز بود لطفا راهنمایی بفرمایید

 • مرسی درمان
  1401-09-11 07:35

  در پاسخ به بیمار:
  تمام راهنمایی لازم در مورد علت خون ریزی مقعدی در این مقاله درج شده است. برید پیش جراح خودتان و ازش بخواهید راهنمایی کنه مطمئنا ساعتها برات وقت میزاره و شما را راهنمایی میکنه

 • ارمان
  1401-09-12 13:19

  هر خونریزی از مقعد خود بیمار شاید متوجه شود که این خونریزی داخل مدفوع هست که با ازمایش مدفوع کامل مشخص میشود قبل ازمایش نباید لبو سبزیجات گوشت قرمز استفاده کرد خون در مدفوع مشخص از معده یا روده زخم هست اما وقتی موقع دفع درد دارید و سوزش و خونریزی خوب مشخص هست جداره مقعد نازک شده و با هر بار دفع خونریزی میکند که بهتر است بعد هر بار دفع شستشو با مواد شوینده و تعویض شورت در بهبود زخم کمک کنید اگر این زخم به صورت ممتد بود و با خوردن ملین قطع نشد حتما به پزشک مراجعه کنید شاید نیاز به جراحی باشد

 • میلاد
  1401-10-02 19:32

  سلام من امروز رفتم دسشویی مدفوعم خونی بود اما هیچگونه درد یا علائمی نداشت برا اولین بار هم بود و هنوز تکرار نشده ب نظرتون از چی میتونه باشه؟؟؟

 • دانیال
  1401-10-02 22:10

  سلام وقت بخیر
  من حدود ۱ تا ۲ ساله که خون ریزی مقعد پیدا کردم اوایل که شروع شده بود خیلی ترسیدم و مدت زمان دیدن خون زیاد تر بود الان تازگی هر ۲ تا ۳ ماه خون میبینم نسبتا هم بیشتر شده ولی بعد از چند بار شستن و پاک کردن با دستمال تموم میشه بعضی وقتا دوباره فردا یا دو روز بعدش دوباره خون میبینم ولی باز تمون میشه تا یکی دو ماه بعد ولی هر دفه خون میبینم بدون درد و سوزش هستش .مشکل گوارشی ندارم یبوست هم ندارم میشه منو راهنمایی کنین میخوام بدونم جدی بگیرم این موضوع رو یا نه.البته ناگفته نماند یه مدتی استرس زیادی داشتم به واسطه کار و مسائل خانوادگی

 • سلام وقت بخیر . ببخشید من وقتی غلات میخورم خون ریزی مقعدیم شروع میشه این هفته س بار حبوبات خوردم و الان س روزه خون ریزی دارم باید چکار کنم ؟

 • با سلام خدمت دوستان .من چن وقت غذاهای سرد که میخوردم بیماری همورویید گرفتم .دوستم بهم گفت که زردچوبه و نمک رو با کمی اب مخلوط کن و بصورت پماد در مقعد بمال .امتحان کردم زود خوب شدم.ممنون

 • با سلام
  لطفاً منو راهنمایی کنید
  رابطه نزدیکی داشتم از ناحیه مقعد
  دستشویی که میرم خون میاد قرمز رنگ
  علت چی میتونه باشه
  آخه داره ادامه پیدا میکنه از دیشب تا امروز ظهر ادامه داشته
  لطفاً راهنماییم کنید

 • مرسی درمان
  1401-11-04 19:36

  در پاسخ به مهتاب :
  خودت میگی رابطه مقعدی داشتم ،بعد میگی علت خون ریزی از مقعد چی میتونه باشه.
  سکس آنال باعث پارگی عضلات مقعد شده و خونریزی ناشی از این ضایعه است. در اثر استمرار خطر ابتلا به ویروس پاپیلوم و زگیل تناسلی و سایر بیماری های مقاربتی میرود . در صورت لزوم از کاندوم استفاده کنید.

 • سعيده
  1401-11-27 14:17

  مقاله تقريبا كامل بود ممنون فقط استرس و ناراحتي هم بايد اضافه ميشد كه عامل تعويق انداختن اجابت مزاج كه اشاره شده هست يا ورزش نكردن و بي تحركي يا يبوست

 • من قبلاً هموریید داشتم عمل کردم الان نزدیک یک ماه هست که خونریزی بدون درد دارم و احساس خارش هم بعد مدفوع دارم وباد شکم هم دارم دوهفته بود قطع شد دوباره یک هفته میشه شروع شده

 • با سلام ، امروز رفتم دستشویی ، بدون اینکه مدفوع کنم خون روشن اومده ، ترسیدم ، نمیدونم برای چی هست ؟ البته روز قبل مدفوع رو سخت دفع کردم اما خونریزی نداشتم. امروز صبح اما خون اومد ، قرمز روشن ، امیدوارم چیز مهمی نباشه ، لطفا راهنمایی کنید.

 • مرسی درمان
  1401-12-20 17:29

  در پاسخ به مهری :
  در اثر یبوست و فشارهای ناشی از زور زدن هنگام دفع مدفوع عضلات کانال مقعدی دچار پاره گی می شود بعبارتی شما مبتلا به فیشر مقعد یا زخم شقاق شده اید. برای درمان از طریق فروشگاه سایت پک آنتی فیشر را ثبت سفارش کنید

 • سلام چن سالی میشه هر 3.4.ماه ی بار مدفوع ک میکنم بازور بیرون میاد و چیزی اندازه ی کلیه جلو دهانه مقعد میموند و بعد از چن روز برمیگشت .البته بعضی وقتا لگن درد شدید میگرفتم. الان چن روزی میشه وقتی ک مدفوع میکنم خون قرمز پرنگ باهاش میاد و تا اب نکشم تموم نمیشه .نوع بیماری من از کدوم نوعشه . هنوز دکتر نرفتم .فک کنم شقاق باشه
  ممنون از سایت کاملتون 🌹🌹🌹

 • مرسی درمان
  1402-01-10 10:19

  در پاسخ به صادق :
  چیزی اندازه کلیه ؟!!!! احتمالا دچار پرولاپس رکتوم شدید
  برای معاینه به متخصص گوارش یا جراح عمومی مراجعه کنید. بعد از اینکه نوع بیماری شما شناسایی شد و مطمئن شدید برای درمان گیاهی در طب سنتی اقدام کنید اینطوری نتیجه درمانی هم بهتر است.
  در مورد خون ریزی و لگن درد احتمال عفونت مقعد و زخم شقاق یا پارگی عضلات مقعد می رود.

 • شهرام پرند
  1402-01-11 22:29

  سلام. در مدفوع من خون به رنگ قرمز تیره وجود داشت (صرفا یک بار) و اصلا هم در زمان مدفوع درد نداشتم. قبلا همورویید داشتم. هنوز دکتر نرفتم. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 • سلام
  چند روز هست که درد مقعد داشتم، طبیب سنتی گفت، احتمالا کیست مویی باشه ، گفت از نوره داخل مقعد استفاده کن، الان چند روز هست که درد و خونریزی شدید دارم، لطفاً راهنمایی کنید چیکار کنم؟
  سپاسگزارم

 • مرسی درمان
  1402-01-21 09:01

  در پاسخ به رضا :
  اطلاعات جامع و کاملی در مورد علت خونریزی مقعدی در سایت مرسی درمان درج شده است.در ضمن شما تحت نظر کسی دیگه هستید ما نمیتوانیم اظهار نظر کنیم
  موفق باشید

 • سلام من ۴ ماه که بعد از مدفوع کردن از مقعدم بدون درد خون میاد البته بگم ۱۵ یا ۲۰ روز یک بار این اتفاق میفته الان یک ماه خونریزی نداشتم ولی یه کمی سوزش مقعد دارم و احساس میکنم در مقعدم یه زاعده به اندازه یه دونه گندم کوچک هست که وقتی جمع میکنم میره داخل لطفا راهنمای کنید ممنونم اگر داروی خونگی داره بهم بگید

 • سلام ببخشید خونریزی از مقعد ممکنه به خاطر مصرف بیش از حد قرص آسپرین باشه

 • مرسی درمان
  1402-01-26 16:49

  در پاسخ به bahman:
  مصرف بیش از اندازه و خودسرانه رقیق کننده های خون و بدون نظارت کارشناس یا پزشک عواقب بسیار بدی دارد. فورا مصرف آسپرین را قطع کنید.

 • محمد طاها
  1402-02-01 15:35

  سلام من چند روزی که دچار خون ریزی شدم خونریزی من بعضی وقت ها به صورت شفاف وبعضی وقت سیاه وبا مدفوع می اید الان دقیقا مشکل من چیه ممنون اگه جواب بدید

 • مرسی درمان
  1402-02-01 17:40

  در پاسخ به محمد طاها:
  دقیقا ؟!!! ما که هیچ اطلاعات و یا آزمایش پزشکی از شما نداریم و هیستوری از وضعیت شما در دسترس نیست تا دقیقا اظهار نظر کنیم.
  با توجه به تحلیل و برداشت خودتان از وضعیت خون ریزی که دارید. میشه گفت در وهله اول مبتلا به یکی از انواع شقاق شده اید.

 • مائده از یزد
  1402-02-19 10:37

  سلام مدتیه که هفته ایی یا دوهفته ایی یکبار مدفوعم یه خورده خونی میشه و روز بعدش مراعات میکنم خونی نمیشه ولی این دفعه الان دوروزه که موقع اجابت مزاج مدفوعم خونی میشه نوع بواسیرم هم داخلیه رسوندن پماد به داخلی ها هم خیلی سخته پارسال بواسیر خارجی بزرگ داشتم با مداوا خوب شد ولی این داخلی ها که منو کلافه کردم نمیدونم کدوم محصولتون به درد من میخوره

 • سارا بذلی
  1402-02-23 10:30

  سلام بعد یکبار رابطه مقعدی اونم بطور کامل نبود خونریزی مقعدی با رنگ تیره دارم بدون درد تا چند روز طبیعی هست ؟

 • شهریار. الف
  1402-03-09 16:15

  با سلام و خسته نباشید
  حدود ۴۰ سال دارم و از حدود ۱۵ سال قبل به مشکل هموروئید برخوردم و با انجام کولونسکوپی به هموروئید بودن مشکل یقین حاصل کردم. هم اکنون همزمان با دفع، بیرون زدگی و خونریزی دارم و البته خونریزی بصورت مقطعی (نه همیشگی) ولی با شدت زیاد می باشد که بیرون زدگی پس از دفع با فشار زیاد دست به داخل میرود. در حد کم و در برخی موارد سوزش بعد از اجابت نیز وجود دارد. لازم به توضیح هست که حجم بیرون زدگی زیاد می باشد

 • س. احمد زاده
  1402-03-15 08:22

  خونریزی من بعد از دفع مدفوع بوده ودرمدفوع خونی ندیدم معمولا وقتایی که با فشار مدفوع میکنم کمی روده ام بیرون میزند و برجستگی روده رو کاملآ بادستم حس می‌کنم خیلی وقتا بادستم فشار میدم تامقعدم بسته بشه و حتی وقتی بخودم فشارمیارم تامقعدم بسته بشه خون میاد مثل اینکه با سرنگ داری آب میپاشی کاملا رنگ خونه خلاصه نمی‌دونم باید چکار کنم لطفاً راهنماییم بفرمایید متشکرم

 • مرسی درمان
  1402-03-15 08:53

  در پاسخ به احمد زاده :
  به نظر میرسه شما دچار پرولاپس مقعد ( افتادگی روده ) شده اید. من تا عکس ناحیه را نبینم نمی تونم اظهار نظر کنم. اگر خون ریزی بعد از دفع مشاهده می شه به معنی خون ریزی معده یا روده بزرگ است. بعید می دانم از زخم شقاق باشد.
  در یک چنین وضعیتی بهتره به جراح یا متخصص بیماری های کولورکتال مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مرتبط و مشابه