علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع بدون درد نشانه چیست؟

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع خونریزی مقعید بدون درد نشانه چیست همراه با معرفی پماد برای درمان خونریزی مقعدی

مهمترین علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع و بدون درد نشانه اینه که شما مبتلا به بواسیر داخلی یا زخم شقاق شده اید. برای درمان خانگی خونریزی مقعدی، توصیه ما اینه که اگر خونریزی ناشی از بواسیر باشد بیمار باید از پک درمانی کیمیا استفاده کند. و چنانچه خونریزی ناشی از زخم شقاق باشد بیماران باید از پک آنتی فیشر رینا جهت معالجه استفاده کنند. سایر علت خونریزی مقعدی ناشی از بیمارهای گوارشی مانند زخم معده، کولیت اولسراتیو، و بیماری کرون است. اگر خونریزی مقعدی بعلت یبوست باشد. از داروی پاپرینای مراکشی و پماد رینای سبز به عنوان پماد و داروی خونریزی مقعدی استفاده کنید. برای تهیه داروها و پماد برای درمان خونریزی مقعدی با پشتیبانی واتس آپ 09926843197 در ارتباط باشید.

علائم بواسیر و شقاق

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع چی میتونه باشه؟ یا  علت خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟  ما در این بخش  میخواهیم به تمام سوالات شما پاسخ بدهیم. همچنین روش های موثر و کاربردی درمان خونریزی مقعدی درطب سنتی به شما آموزش میدهیم. و علت خون در مدفوع را بررسی می‌کنیم. همچنین به معرفی بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی می پردازیم.

ممکنه خونریزی مقعدی از علائم بواسیر یا زخم شقاق باشد. در مورد بیماری های که باعث خونریزی مقعد می شوند؛ و نشانه های این عارضه مقعدی هستند؛  صحبت می کنیم. همچنین به معرفی بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی میپردازیم. خبر خوش این است که 95% موارد خونریزی مقعد با درمان های خانگی متوقف می شود.

خونریزی ناحیه نشیمن گاه به عنوان یک علامت از یک بیماری می باشد. این مشکل یک عارضه مقعدی است؛ و نمیتواند به عنوان یک بیماری مقعد از آن یاد کرد. همیشه به علامت و عارضه های که بدن شما با آن درگیره دقت کنید. همچنانکه میدانیم زبان بدن ما انسانها، درد است. وقتی نقطه ای از بدن شما به درد می آید و شما را آزار میدهد لازمه به زبان بدن خود گوش بدهید. و در اولین فرصت  به پیدا کردن منشاء درد بپردازید؛ و سپس برای درمان اقدام کنید.

شاید پیدا کردن علت و منشاء درد کار شما نباشد. و یا اینکه درمان هم از عهده بیماران خارج باشد. سعی کنید در اولین فرصت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در تماس باشید. توصیه ما اینه که : در اینگونه مواقع حتما یک کارشناس یا مشاوره در کنار خود داشته باشید؛ که بتوانید ازش مشاوره بگیرید.

درمان خونریزی مقعد در اثر زخم شقاق

خونریزی مقعدی چگونه ظاهر می شود؟

 

تقسیم بندی انواع خونریزی مقعدی

به هر خونی که از مقعد خارج میشه و قابل مشاهده توسط بیمار باشد خونریزی مقعدی می گویند. ممکنه خونریزی از ناحیه رکتوم یا قسمت انتهایی روده شما باشد. اگر خون در مدفوع خود دیدید اصلا نترسید. زیرا در بیشتر از 95% افراد این مشکل موضوع نگران کننده ای نیست.

 • خون قرمز روشن :به صورت یک خط طولی روی مدفوع دیده می شود.
 • … قرمز تیره : که بیشتر مایل به قرمزه، که با مدفوع ترکیب شده و تیره رنگ است.
 • خون تیره :مایل به سیاه و قیر مانند که با مدفوع ترکیب شده و مدفوع سیاه می شود که به آن ملنا گفته میشود.
 • خون پنهان در مدفوع :که با چشم دیده نمیشود و احتیاج به آزمایش خون در مدفوع دارد.

سوال اینه:  خون رنگی هنگام دفع چه تعریفی داره؛ یا به چه معنا است؟ یا به عبارت دیگر به بررسی علل وجود خون در مدفوع بپردازیم.

در جدول زیر مشخص کردیم که خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست؟

 انواع خونریزی مقعد علت خونریزی مقعد
خون روشن  شقاق و بواسیر
خون قرمز تیره مایل به قرمز دیورتیکول، کولیت ( سرطان روده)
 خون قرمز تیره مایل به سیاه زخم معده (اثنی عشر)
خون پنهاننیاز به آزمایش پزشکی
95%خونریزی شقاق و بواسیر

خونریزی مقعدی بوسیله پماد رینای سبز و پودر گیاهی پاپرینا درمان می شود

خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟

همچنانکه در بالا اشاره کردیم بواسیر و شقاق میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. این نوع خونریزی بعد از مدفوع بدون درد است. اما شایع ترین علت خونریزی مقعدی بدون درد نشانه یکی از بیمارهای زیر است:

 • هموروئید: در طب سنتی توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می گردد؛ و عامل آن خون غلیظ سودایی است. اگر این بیماری از نوع بواسیر داخلی باشد، احتمال خون ریزی آن بیشتر است. معمولا هموروئید خارجی با خون ریزی کمتری همراه است.
 • شقاق :عاملی دیگریه که  برای خون روشن بعد از مدفوع شناخته می شود. این بیماری شکاف یا ترک  کوچکی در پوست  دهانه مقعد است. که بسیار کوچک و حدود 1سانتی متر است.  ولی این زخم  بسیار دردناک و حساس است. معمولا خون ریزی در اثر شقاق از نوع روشن بوده و با سوزش شدیدی همراه است.
 • یبوست :هم میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. در این بیماری مدفوع بسیار سفت بوده و می تواند باعث پارگی پوست اطراف مقعد شود. عامل  یبوست در هر فردی متفاوت و متغیر است. حرکات روده ای کمتر از سه بار در هفته با عنوان یبوست در نظر گرفته می شود. در صورتیکه این شرایط بیشتر از چند هفته طول بکشد، متاسفانه فرد مبتلا به یبوست مزمن می باشد.

نتیجه گیری : در پاسخ به سوال خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟ باید گفت که شما احتمالا مبتلا به یبوست، زخم فیشر یا بواسیر داخلی هستید.

حتما بخوانید : علت خارش مقعدی و درمان خانگی آن 

درمان خونریزی مقعد در اثر زخم شقاق

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع  یکی از بیماری های زیر می باشد. که معمولا در انسانها این نوع خونریزی ها کمتر شایع است. لازم است بدانید چنانچه خون ریزی شما بنا به یکی از دلایل زیر میباشد توصیه جدی ما اینه که حتما با پزشک خودتان مشورت کنید. زیرا این نوع خون ریزی ممکنه نشانه یک بیماری جدی مانند سرطان کولورکتال باشد.

 1. کولیت اولسراتیو: نوعی بیماری التهابی روده بزرگ و راست روده است. که می تواند باعث دردهای شکمی و اسهال خونی شود.
 2. دیورتیکول: نوعی اختلال گوارشی که با درد ، تب و مشکل در مدفوع کردن همراه است. کیسه های حباب مانند موجود در دیواره کولون دیورتیکول نام دارد.
 3. بیماری کرون: نوعی بیماری التهاب دستگاه گوارش است که می تواند قسمت های مختلف از دهان تا مقعد را تحت تاثیر قرار دهد
 4. پولیپ روده یا معده: توده های غیر سرطانی کوچکی هستند که در دیواره روده کوچک تشکیل شده و معمولا بعد از سن 50سالگی به بعد در بعضی از افراد بروز می کند.
 5. زخم معده و اثنی عشر: زخم معده یا اولسر پپتیک بیماری است که در آن جدار معده دچار آسیب شده و بخشی از غشاء مخاطی خود را از دست میدهد. در چنین حالتی به دلیل اثر تحریک کننده اسید و آنزیمهای موجود در معده، سوزش و درد ایجاد می گردد. که به نوبه خود میتواند سایر اختلالات عملکردی دستگاه گوارش مانند خون ریزی بدنبال داشته باشد. عامل اصلی ایجاد این بیماری باکتری است بنام ((هلیکو باکتر پیلوری)) که در حالت معمول نیز در درون دستگاه گوارش ما زندگی می کند.

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع ممکنه به دلیل یکی از بیمارهای شایع زیر باشد.

 • زخم فیشر یا شقاق
 • بواسیر داخلی و خارجی
 • پاره‌گی عضلات دیواره مقعد بعلت سکس مقعدی
 • زخم معده یا اثنی عشر
 • کولیت اولستراتیو
 • بیماری کرون
 • دفع مدفوع با انگشت بعلت یبوست

درمان خانگی خونریزی مقعدی در اثر بواسیر

پماد برای درمان خونریزی مقعدی

 

بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی که توسط فروشگاه مرسی درمان عرضه می شود. پماد گیاهی رینا پلاس است. در کنار این پماد الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی قرار دادیم. داروی گیاهی  (BENSEL) بیسنل به عنوان داروی درمان خونریزی مقعدی و مکمل پماد برای درمان خونریزی مقعدی ( پماد رینای سبز) است.

همچنانکه در بالا توضیح دادیم. اگر خون روی مدفوع از نوع قرمز روشن باشد؛ بعلت بیماری  بواسیر و شقاق است. این نوع خون ریزی در طب سنتی با پمادهای گیاهی و داروهای خوراکی گیاهی قابل پیشگیری و درمان است.

خبر خوش اینکه اگر دلیل خون ریزی مقعدی بیمارهای ناحیه مقعد باشد. در بیش از 95% بیماران، خونریزی با درمان های خانگی متوقف می شود. مکانیسم اثر پماد برای درمان خونریزی مقعدی اینه که: با نرم نگه داشتن کانال مقعدی باعث عبور راحت مدفوع از رکتوم می شود. و این موضوع باعث توقف خون ریزی از مقعد می شود.

برای انجام این کار انگشت کوچک خود را به مقداری پماد آغشته کرده. وآنرا در داخل ناحیه ابتدایی مقعد و دهانه مقعد به کار ببرید. با انجام این کار بعد از هر نوبت اجابت مزاج خودتان پی به معجزه پماد برای درمان خون ریزی مقعدی خواهید برد. ما به شما اطیمنان میدهیم که در ظرف مدت 72ساعت تمام خونریزی مقعد متوقف می شود. همچنین برای درمان خونریزی مقعد روزانه یک عدد قرص بیسنل، به عنوان داروی درمان خونریزی مقعدی استفاده کنید.

در این ارتباط مقاله  پماد برای درمان زخم مقعدی بزرگسالان را هم مطالعه کنید.

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی یا دخول چیست؟

 

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه ایجاد زخم شقاق و پاره گی عضلات مقعد است

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی سوراخ شدن کولون یا روده است. غشا کانال مقعد نازک تر از واژن و بسیار حساس است. و ممکن است فشار بیش از اندازه به خصوص اگر پرخاشگرانه باشد. باعث سوراخ شدن روده بزرگ یا همان کولون گردد. البته دلیل خونریزی مقعدی، پاره‌گی عضلات دیواره کانال رکتوم در اثر ترومای حین رابطه است.

اینکه علت خونریزی مقعدی هنگام سکس آنال چیست؟ پاسخ به این سوال نمیتواند زیاد سخت باشد. اگر شما به رابطه جنسی مقعد ی یا سکس آنال عادت دارید. توصیه میشه حتما از این کار دست بکشید. زیرا عمل لواط در دین مبین اسلام عملی زشت و حرام بشمار می‌رود. از طرفی استمرار در این کار باعث ایجاد  گوشت اضافه مقعدی  می شود.

بی اختیاری مدفوع و نشت مدفوع به داخل لباس زیر همچنین بی اختیاری در نگهداری گاز معده از دیگر مضرات رابطه جنسی هنگام دخول است. زیرا در اثر تکرار رابطه جنسی یا دخول اسفنکتر مقعد آسیب دیده و زمینه را برای بروز بی اختیاری در دفع و….. فراهم می کند. مهمتر از همه اینها بعد از رابطه جنسی، مقعد دچار خونریزی شدید می شود. این خونریزی به دلیل آسیب دیدن و پاره گی عضلات دیواره مقعد و همچنین پوست نازک و حساس اطراف مقعد است.

کسانی که به سکس آنال یا رابطه مقعدی ( دخول) عادت دارند. به مرور مبتلا به  بیمارهای مقعد ی از نوع بواسیر  و شقاق می شوند. و حتی احتمال ابتلا به ویروس HPV   زگیل تناسلی در این دسته از افراد بسیار شایع و زیاد است.

حتما بخوانید: پماد برای درمان سوزش مقعدی

درمان خانگی خونریزی مقعدی در اثر بواسیر

درمان خانگی خونریزی مقعدی در اثر رابطه

اگر خواسته یا ناخواسته مرتکب رابطه جنسی مقعدی شده اید.  و دچار خون ریزی مقعدی در اثر رابطه شد ه اید. بهترین توصیه برای یک درمان خانگی که کاربرد مهمی در درمان این عارضه دارد. استفاده از حمام سیتیز با مقدار زیادی محلول بتادین است. از آنجا که محلول بتادین خود به تنهای عاملی در التیام زخم ها سطحی و عمیق می باشد . مخلوط آب ولرم و محلول بتادین کمک زیادی به ترمیم بافتهای آسیب دیده در اثر رابطه مقعدی می کند.

برای اینکار، تا 5روز متوالی و هر روز به مدت 15الی 20دقیقه و در دو نوبت متوالی طی شبانه روز انجام شود. همچنین می‌توانید از پماد گیاهی رینا پلاس جهت ترمیم فوری موضع آسیب دیده بعد از رابطه استفاده کنید.

روش انجام درمان خانگی خونریزی مقعدی چیست؟

بعد از استحمام نشیمنگاه با آب ولرم و بتادین، ناحیه را با دستمال بهداشتی کاغذی به دقت خشک کنید. دستان خود را با آب و صابون به دقت شستشو دهید؛ تا عاری از هر گونه میکروبی باشد. انگشت کوچک خود را به مقدار پماد رینای سبز آغشته کرده و دورتا دور دهانه مقعد بمالید. این کار را دو نوبت در روز تکرار کنید. از طرفی حجم مواد غذایی را به یک سوم تقلیل دهید. تا ظرف مدت 72ساعت خونریزی ناحیه مقعد متوقف شود. اگر شما و یا اطرافیانتان دچار خونریزی مقعدی شدید. برای درمان خانگی خونریزی مقعدی از طریق فرم مشاوره رایگان با کارشناسان سایت در ارتباط باشید. تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

علت خونریزی مقعدی بعد از زایمان چیست؟

علت خونریزی مقعدی بعد از زایمان معمولا:

به دلیل  فشارهای درون شکمی حین بارداری و همچنین فشارهایی که بعد از زایمان به مادران وارد می‌شود. اکثرا دچار پارگی پوست اطراف مقعد میشوند. همچنین ممکنه دهانه ابتدای مقعد به اندازه یک سانتی متر دچار شکاف و بریدگی شود. که اصطلاحا به آن فیشر یا زخم شقاق مقعد گفته می شود. این بیماری علت اصلی خونریزی مقعدی بعد از زایمان در زنان تشخیص داده شده است.

در مراجعات مکرر خانم ها به مراکز درمانی، بعلت خونریزی شدید ناحیه مقعد، در ماههای ابتدایی بعد از زایمان ما به این نتیجه رسیده ایم. که بعلت ضعف دستگاه گوارش و سوء تغذیه در دوران بارداری و همچنین افسردگی های بعد از زایمان اکثر خانمها مبتلا به شقاق مقعدی می شوند. از دلایل خونریزی مقعدی همین زخم فیشر می باشد.

در مورد درمان خانگی شقاق مقعدی و یا درمان خانگی خونریزی مقعدی بعد از زایمان مطالب بسیار ارزنده ای در مجله سلامتی مرسی درمان به رشته تحریر درآمده است. بهترین روش درمان خانگی خونریزی مقعدی بعد از زایمان استفاده از پماد آنتی فیشر رینای سبز همراه با پیروی دقیق از توصیه های نوشته شده در این بسته درمانی است.

درمان خونریزی مقعد در اثر زخم شقاق

درمان سنتی خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع

برای درمان سنتی خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع، کارهای زیر را با جدیت دنبال کنید:

 • بعد از دفع با صابون گیاهی مراغه ناحیه مقعد را خوب شستشو دهید. به اینصورت که با استفاده از صابون مراغه بر کف دست راست خود مقداری کف درست کرده و آنرا در دهانه ابتدایی و داخلی مقعد بمالید. و بگذارید3الی 5 دقیقه کف روی مقعد بماند بعد با آب ولرم شستشو دهید. صابون مراغه غیر قلیایی بوده و خاصیت توقف خونریزی مقعدی را دارد. و به راحتی در عطاری های قابل تهیه است.
 • داروی گیاهی برای درمان خونریزی مقعدی استفاده همیشگی از ملین های طبیعی مانند ترکیب خاکشیر و انجیر است. خوردن روزانه یک استکان از این ملین طبیعی باعث نرم شدن معده و روده و جلوگیری از یبوست شده، و به دفع راحت تر بیماران کمک می‌کند.
 • بهترین روش درمان خونریزی مقعدی در طب سنتی استفاده از پماد آنتی فیشر خارجی و پیروی کردن از دستورات داخل آن است. در کنار این بسته درمانی توصیه ما اینه که ورزش و پیاده روی منظم و نوشیدن مایعات فراوان هم به برنامه روزانه خود اضافه کنید.
 • روش دیگری که به درمان خانگی خونریزی مقعدی کمک زیادی می‌کند. حجامت کردن با فصد خون است. به شرطی که علت خونریزی مقعدی بیماری های بواسیر و شقاق باشد.

اگر با علایمی مانند:

سرگیجه، بی اشتهایی شدید. دردهای شکمی و دل پیچه، سرد شدن پوست ،تنفس سریع و یا حالت تهوع شدید مواجه هستید. این علائم به معنی اینه که علت خونریزی شما می تواند علامت بیمارهای مهمتر وکم شایع دستگاه گوارش مانند زخم معده یا بیماری کرون و کولیت باشد. اگر شما دچار هریک از این وضعیت شدید حتما به درمانگاه های تخصصی مراجعه کنید.

درمان خون ریزی مقعدی در اثر یبوست

بهترین روش درمان خونریزی مقعدی در اثر یبوست استفاده موقتی از مسهل ها و ملین های گیاهی موجود در بازار دارویی کشور است. و یا از کپسول گیاهی چنور که در فروشگاه مرسی درمان موجود استفاده کنید. منظور از درمان و استفاده موقت، یعنی بیشتر از 7روز ملین استفاده نشود. چون مصرف بیش از حد مسهل میتواند منجر به واکنش های شدید عصبی یا عضلانی شود. و عوارض شدید گوارشی به همراه دارد.

بعد از7 روز درمان با داروی مسهل را قطع کرده و شروع به مصرف سبزیجات، غذاهای پرفیبر و مایعات کنید. ما راهی ساده و کم هزینه برای درمان خونریزی مقعدی به شما توصیه ‌می‌کنیم. استفاده از داروی پاپرینای مراکشی که بهترین روش درمان یبوست و پاکسازی روده است. مصرف طولانی مدت این دارو هیچ گونه عوارضی ندارد و هیچ گونه وابستگی هم برای معده ایجاد نمی‌کند. بلکه بسیار مفید و پرخاصیت هم است.

 زور زدن های بیش از حد هنگام دفع مدفوع و نشستن های طولانی روی کاسه توالت باعث پارگی پوست اطراف، دهانه و داخل مقعد می شود. اینجاست که اگر یبوست طولانی شود باعث ایجاد عارضه خونریزی مقعدی می گردد. اینکه یبوست چیست و چطوری به وجود می آید موضوع مورد بحث ما در این مقاله نیست. کافیه بدانید که عدم رعایت رژیم غذایی سالم و کم تحرکی، چاقی و وزن بالا، تنهایی زندگی کردن و خوردن کافئین و قرص های اعصاب و روان و مخدر و استرس و اضطراب میتواند عامل اصلی یبوست در افراد باشد.

حتما مطالعه کنید: درمان سریع یبوست در منزل

خونریزی مقعدی بوسیله پماد رینای سبز و پودر گیاهی پاپرینا درمان می شود

مقالات مرتبط و مشابه