خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع خونریزی مقعید بدون درد نشانه چیست همراه با معرفی پماد برای درمان خونریزی مقعدی

مهمترین علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع و بدون درد نشانه اینه که شما مبتلا به بواسیر داخلی یا زخم شقاق شده اید. برای درمان خانگی خون در مدفوع، توصیه ما اینه که اگر خونریزی ناشی از بواسیر باشد بیمار باید از پک درمانی کیمیا استفاده کند. و چنانچه خونریزی ناشی از زخم شقاق باشد بیماران باید از پک آنتی فیشر رینا جهت معالجه استفاده کنند. سایر علت خونریزی مقعدی ناشی از بیمارهای گوارشی مانند زخم معده، کولیت اولسراتیو، و بیماری کرون است. اگر خونریزی مقعدی بعلت یبوست باشد. از داروی پاپرینای مراکشی و پماد رینای سبز به عنوان پماد و داروی خونریزی مقعدی استفاده کنید. برای تهیه داروها و پماد برای درمان خونریزی مقعدی با پشتیبانی واتس آپ 09926843197 در ارتباط باشید.

خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست ؟ علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع چی میتونه باشه؟ یا  علت خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟  ما در این بخش  میخواهیم به تمام سوالات شما پاسخ بدهیم. همچنین روش های موثر و کاربردی درمان خونریزی مقعدی درطب سنتی به شما آموزش میدهیم. و علت خون در مدفوع را بررسی می‌کنیم. همچنین به معرفی بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی می پردازیم.

ممکنه خونریزی مقعدی از علائم بواسیر یا زخم شقاق باشد. در مورد بیماری های که باعث خونریزی مقعد می شوند؛ و نشانه های این عارضه مقعدی هستند؛  صحبت می کنیم. همچنین به معرفی بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی میپردازیم. خبر خوش این است که 95% موارد خونریزی مقعد با درمان های خانگی متوقف می شود.

خونریزی ناحیه نشیمن گاه به عنوان یک علامت از یک بیماری می باشد. این مشکل یک عارضه مقعدی است؛ و نمیتواند به عنوان یک بیماری مقعد از آن یاد کرد. همیشه به علامت و عارضه های که بدن شما با آن درگیره دقت کنید. همچنانکه میدانیم زبان بدن ما انسانها، درد است. وقتی نقطه ای از بدن شما به درد می آید و شما را آزار میدهد لازمه به زبان بدن خود گوش بدهید. و در اولین فرصت  به پیدا کردن منشاء درد بپردازید؛ و سپس برای درمان اقدام کنید.

شاید پیدا کردن علت و منشاء درد کار شما نباشد. و یا اینکه درمان هم از عهده بیماران خارج باشد. سعی کنید در اولین فرصت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در تماس باشید. توصیه ما اینه که : در اینگونه مواقع حتما یک کارشناس یا مشاوره در کنار خود داشته باشید؛ که بتوانید ازش مشاوره بگیرید.

درمان خونریزی مقعد در اثر زخم شقاق

خونریزی مقعدی چگونه ظاهر می شود؟

 

تقسیم بندی انواع خونریزی مقعدی

به هر خونی که از مقعد خارج میشه و قابل مشاهده توسط بیمار باشد خونریزی مقعدی می گویند. ممکنه خونریزی از ناحیه رکتوم یا قسمت انتهایی روده شما باشد. اگر خون در مدفوع خود دیدید اصلا نترسید. زیرا در بیشتر از 95% افراد این مشکل موضوع نگران کننده ای نیست.

 • خون قرمز روشن :به صورت یک خط طولی روی مدفوع دیده می شود.
 • … قرمز تیره : که بیشتر مایل به قرمزه، که با مدفوع ترکیب شده و تیره رنگ است.
 • خون تیره :مایل به سیاه و قیر مانند که با مدفوع ترکیب شده و مدفوع سیاه می شود که به آن ملنا گفته میشود.
 • خون پنهان در مدفوع :که با چشم دیده نمیشود و احتیاج به آزمایش خون در مدفوع دارد.

سوال اینه:  خون رنگی هنگام دفع چه تعریفی داره؛ یا به چه معنا است؟ یا به عبارت دیگر به بررسی علل وجود خون در مدفوع بپردازیم.

خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست؟

در جدول زیر مشخص کردیم که خون در مدفوع بدون درد نشانه چیست

 انواع خونریزی مقعد  علت خونریزی مقعد
خون روشن   شقاق و بواسیر
خون قرمز تیره مایل به قرمز  دیورتیکول، کولیت ( سرطان روده)
 خون قرمز تیره مایل به سیاه  زخم معده (اثنی عشر)
خون پنهان نیاز به آزمایش پزشکی
95%خونریزی  شقاق و بواسیر

خونریزی مقعدی بوسیله پماد رینای سبز و پودر گیاهی پاپرینا درمان می شود

خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟

این وضعیت می تواند نشانه یکی از بیماری های زیر باشد:

 • هموروئید 
 • زخم شقاق
 • کولیت یا سرطان روده
 • زخم معده 
 • یبوست مزمن

 

 1. هموروئید: در طب سنتی توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می گردد؛ و عامل آن خون غلیظ سودایی است. اگر این بیماری از نوع بواسیر داخلی باشد، احتمال خون ریزی آن بیشتر است. معمولا هموروئید خارجی با خون ریزی کمتری همراه است.
 2. شقاق :عاملی دیگریه که  برای خون روشن بعد از مدفوع شناخته می شود. این بیماری شکاف یا ترک  کوچکی در پوست  دهانه مقعد است. که بسیار کوچک و حدود 1سانتی متر است.  ولی این زخم  بسیار دردناک و حساس است. معمولا خون ریزی در اثر شقاق از نوع روشن بوده و با سوزش شدیدی همراه است.
 3. یبوست :هم میتواند علت خون روشن بعد از مدفوع باشد. در این بیماری مدفوع بسیار سفت بوده و می تواند باعث پارگی پوست اطراف مقعد شود. عامل  یبوست در هر فردی متفاوت و متغیر است. حرکات روده ای کمتر از سه بار در هفته با عنوان یبوست در نظر گرفته می شود. در صورتیکه این شرایط بیشتر از چند هفته طول بکشد، متاسفانه فرد مبتلا به یبوست مزمن می باشد.

نتیجه گیری : در پاسخ به سوال خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست؟ باید گفت که شما احتمالا مبتلا به یبوست، زخم فیشر یا بواسیر داخلی هستید.

درمان خونریزی مقعد در اثر زخم شقاق

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع  یکی از بیماری های زیر می باشد. که معمولا در انسانها این نوع خونریزی ها کمتر شایع است. لازم است بدانید چنانچه خون ریزی شما بنا به یکی از دلایل زیر میباشد توصیه جدی ما اینه که حتما با پزشک خودتان مشورت کنید. زیرا این نوع خون ریزی ممکنه نشانه یک بیماری جدی مانند سرطان کولورکتال باشد.

 1. کولیت اولسراتیو: نوعی بیماری التهابی روده بزرگ و راست روده است. که می تواند باعث دردهای شکمی و اسهال خونی شود.
 2. دیورتیکول: نوعی اختلال گوارشی که با درد ، تب و مشکل در مدفوع کردن همراه است. کیسه های حباب مانند موجود در دیواره کولون دیورتیکول نام دارد.
 3. بیماری کرون: نوعی بیماری التهاب دستگاه گوارش است که می تواند قسمت های مختلف از دهان تا مقعد را تحت تاثیر قرار دهد
 4. پولیپ روده یا معده: توده های غیر سرطانی کوچکی هستند که در دیواره روده کوچک تشکیل شده و معمولا بعد از سن 50سالگی به بعد در بعضی از افراد بروز می کند.
 5. زخم معده و اثنی عشر: زخم معده یا اولسر پپتیک بیماری است که در آن جدار معده دچار آسیب شده و بخشی از غشاء مخاطی خود را از دست میدهد. در چنین حالتی به دلیل اثر تحریک کننده اسید و آنزیمهای موجود در معده، سوزش و درد ایجاد می گردد. که به نوبه خود میتواند سایر اختلالات عملکردی دستگاه گوارش مانند خون ریزی بدنبال داشته باشد. عامل اصلی ایجاد این بیماری باکتری است بنام ((هلیکو باکتر پیلوری)) که در حالت معمول نیز در درون دستگاه گوارش ما زندگی می کند.

علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع ممکنه به دلیل یکی از بیمارهای شایع زیر باشد.

 • زخم فیشر یا شقاق
 • بواسیر داخلی و خارجی
 • پاره‌گی عضلات دیواره مقعد بعلت سکس مقعدی
 • زخم معده یا اثنی عشر
 • کولیت اولستراتیو
 • بیماری کرون
 • دفع مدفوع با انگشت بعلت یبوست

درمان خانگی خونریزی مقعدی در اثر بواسیر

پماد برای درمان خونریزی مقعدی

 

بهترین پماد برای درمان خونریزی مقعدی که توسط فروشگاه مرسی درمان عرضه می شود. پماد گیاهی رینا پلاس است. در کنار این پماد الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی قرار دادیم. داروی گیاهی  (BENSEL) بیسنل به عنوان داروی درمان خونریزی مقعدی و مکمل پماد برای درمان خونریزی مقعدی ( پماد رینای سبز) است.

همچنانکه در بالا توضیح دادیم. اگر خون روی مدفوع از نوع قرمز روشن باشد؛ بعلت بیماری  بواسیر و شقاق است. این نوع خون ریزی در طب سنتی با پمادهای گیاهی و داروهای خوراکی گیاهی قابل پیشگیری و درمان است.

خبر خوش اینکه اگر دلیل خون ریزی مقعدی بیمارهای ناحیه مقعد باشد. در بیش از 95% بیماران، خونریزی با درمان های خانگی متوقف می شود. مکانیسم اثر پماد برای درمان خونریزی مقعدی اینه که: با نرم نگه داشتن کانال مقعدی باعث عبور راحت مدفوع از رکتوم می شود. و این موضوع باعث توقف خون ریزی از مقعد می شود.

برای انجام این کار انگشت کوچک خود را به مقداری پماد آغشته کرده. وآنرا در داخل ناحیه ابتدایی مقعد و دهانه مقعد به کار ببرید. با انجام این کار بعد از هر نوبت اجابت مزاج خودتان پی به معجزه پماد برای درمان خون ریزی مقعدی خواهید برد. ما به شما اطیمنان میدهیم که در ظرف مدت 72ساعت تمام خونریزی مقعد متوقف می شود. همچنین برای درمان خونریزی مقعد روزانه یک عدد قرص بیسنل، به عنوان داروی درمان خونریزی مقعدی استفاده کنید.

در این ارتباط مقاله  پماد برای درمان زخم مقعدی بزرگسالان را هم مطالعه کنید.

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی یا دخول چیست؟

 

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه ایجاد زخم شقاق و پاره گی عضلات مقعد است

علت خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی سوراخ شدن کولون یا روده است. غشا کانال مقعد نازک تر از واژن و بسیار حساس است. و ممکن است فشار بیش از اندازه به خصوص اگر پرخاشگرانه باشد. باعث سوراخ شدن روده بزرگ یا همان کولون گردد. البته دلیل خونریزی مقعدی، پاره‌گی عضلات دیواره کانال رکتوم در اثر ترومای حین رابطه است.

اینکه علت خونریزی مقعدی هنگام سکس آنال چیست؟ پاسخ به این سوال نمیتواند زیاد سخت باشد. اگر شما به رابطه جنسی مقعد ی یا سکس آنال عادت دارید. توصیه میشه حتما از این کار دست بکشید. زیرا عمل لواط در دین مبین اسلام عملی زشت و حرام بشمار می‌رود. از طرفی استمرار در این کار باعث ایجاد  گوشت اضافه مقعدی  می شود.

بی اختیاری مدفوع و نشت مدفوع به داخل لباس زیر همچنین بی اختیاری در نگهداری گاز معده از دیگر مضرات رابطه جنسی هنگام دخول است. زیرا در اثر تکرار رابطه جنسی یا دخول اسفنکتر مقعد آسیب دیده و زمینه را برای بروز بی اختیاری در دفع و….. فراهم می کند. مهمتر از همه اینها بعد از رابطه جنسی، مقعد دچار خونریزی شدید می شود. این خونریزی به دلیل آسیب دیدن و پاره گی عضلات دیواره مقعد و همچنین پوست نازک و حساس اطراف مقعد است.

کسانی که به سکس آنال یا رابطه مقعدی ( دخول) عادت دارند. به مرور مبتلا به  بیمارهای مقعد ی از نوع بواسیر  و شقاق می شوند. و حتی احتمال ابتلا به ویروس HPV   زگیل تناسلی در این دسته از افراد بسیار شایع و زیاد است.

حتما بخوانید: پماد برای درمان سوزش مقعدی

درمان خانگی خونریزی مقعدی در اثر بواسیر

درمان خانگی خون در مدفوع در اثر رابطه

 

برای درمان خانگی خون در مدفوع از پماد آنتی فیشر رینای سبز و داروی خوراکی و ملین طبیعی استفاده کنید

درمان خانگی خونریزی مقعدی در اثر رابطه

 • پماد آنتی فیشر رینای سبز
 • پمادهای قهوه ای 10گرمی
 • ژل دیلتیازم
 • حمام سیتیز
 • مصرف ملین طبیعی
 • قرص بروملین
 • خوردن مکمل فیبر
 • قرص ترانسید اسید
 • داروی بینسل

روش انجام درمان خانگی خون در مدفوع

برای بند آمدن فوری خون در مدفوع کارهای زیر را به ترتیب اولویت انجام دهید:

 1. مقداری محلول بتادین در یک لگن آب گرم ریخته و روزانه 2 نوبت و هر نوبت به مدت 20دقیقه در آن قرار بگیرید.
 2. محل نشمن گاه را با دستمال بهداشتی تمیز کرده و  از پماد آنتی فیشر رینای سبز و یا پمادهای قهوه ای 10گرمی مکمل آن  به مقعد خود بمالید.
 3. از ژل دیلتیازم برای بی حس کردن موقت ناحیه استفاده کنید.
 4. برای نرم شدن معده و جلوگیری از خشکی مزاج از مکمل های فیبر طبیعی مانند پاپرینای مراکشی یا ملین های طبیعی مانند روغن کرچک استفاده کنید.
 5. از قرص بروملین یا ترانسید اسید جهت ترمیم فوری محل خونریزی یا بند آمدن فوری خونریزی با تجویز و مشورت با پزشک معالج استفاده کنید.

علت خونریزی مقعدی بعد از زایمان چیست؟

علت خونریزی مقعدی بعد از زایمان معمولا:

به دلیل  فشارهای درون شکمی حین بارداری و همچنین فشارهایی که بعد از زایمان به مادران وارد می‌شود. اکثرا دچار پارگی پوست اطراف مقعد میشوند. همچنین ممکنه دهانه ابتدای مقعد به اندازه یک سانتی متر دچار شکاف و بریدگی شود. که اصطلاحا به آن فیشر یا زخم شقاق مقعد گفته می شود. این بیماری علت اصلی خونریزی مقعدی بعد از زایمان در زنان تشخیص داده شده است.

در مراجعات مکرر خانم ها به مراکز درمانی، بعلت خونریزی شدید ناحیه مقعد، در ماههای ابتدایی بعد از زایمان ما به این نتیجه رسیده ایم. که بعلت ضعف دستگاه گوارش و سوء تغذیه در دوران بارداری و همچنین افسردگی های بعد از زایمان اکثر خانمها مبتلا به شقاق مقعدی می شوند. از دلایل خونریزی مقعدی همین زخم فیشر می باشد.

در مورد درمان خانگی شقاق مقعدی و یا درمان خانگی خونریزی مقعدی بعد از زایمان مطالب بسیار ارزنده ای در مجله سلامتی مرسی درمان به رشته تحریر درآمده است. بهترین روش درمان خانگی خونریزی مقعدی بعد از زایمان استفاده از پماد آنتی فیشر رینای سبز همراه با پیروی دقیق از توصیه های نوشته شده در این بسته درمانی است.

درمان خونریزی مقعد در اثر زخم شقاق

درمان سنتی خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع

برای درمان سنتی خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع، کارهای زیر را با جدیت دنبال کنید:

 • بعد از دفع با صابون گیاهی مراغه ناحیه مقعد را خوب شستشو دهید. به اینصورت که با استفاده از صابون مراغه بر کف دست راست خود مقداری کف درست کرده و آنرا در دهانه ابتدایی و داخلی مقعد بمالید. و بگذارید3الی 5 دقیقه کف روی مقعد بماند بعد با آب ولرم شستشو دهید. صابون مراغه غیر قلیایی بوده و خاصیت توقف خونریزی مقعدی را دارد. و به راحتی در عطاری های قابل تهیه است.
 • داروی گیاهی برای درمان خونریزی مقعدی استفاده همیشگی از ملین های طبیعی مانند ترکیب خاکشیر و انجیر است. خوردن روزانه یک استکان از این ملین طبیعی باعث نرم شدن معده و روده و جلوگیری از یبوست شده، و به دفع راحت تر بیماران کمک می‌کند.
 • بهترین روش درمان خونریزی مقعدی در طب سنتی استفاده از پماد آنتی هموروئید خارجی و پیروی کردن از دستورات داخل آن است. در کنار این بسته درمانی توصیه ما اینه که ورزش و پیاده روی منظم و نوشیدن مایعات فراوان هم به برنامه روزانه خود اضافه کنید.
 • روش دیگری که به درمان خانگی خونریزی مقعدی کمک زیادی می‌کند. حجامت کردن با فصد خون است. به شرطی که علت خونریزی مقعدی بیماری های بواسیر و شقاق باشد.

اگر با علایمی مانند:

سرگیجه، بی اشتهایی شدید. دردهای شکمی و دل پیچه، سرد شدن پوست ،تنفس سریع و یا حالت تهوع شدید مواجه هستید. این علائم به معنی اینه که علت خونریزی شما می تواند علامت بیمارهای مهمتر وکم شایع دستگاه گوارش مانند زخم معده یا بیماری کرون و کولیت باشد. اگر شما دچار هریک از این وضعیت شدید حتما به درمانگاه های تخصصی مراجعه کنید.

درمان خون ریزی مقعدی در اثر یبوست

بهترین روش درمان خونریزی مقعدی در اثر یبوست استفاده موقتی از مسهل ها و ملین های گیاهی موجود در بازار دارویی کشور است. و یا از کپسول گیاهی چنور که در فروشگاه مرسی درمان موجود استفاده کنید. منظور از درمان و استفاده موقت، یعنی بیشتر از 7روز ملین استفاده نشود. چون مصرف بیش از حد مسهل میتواند منجر به واکنش های شدید عصبی یا عضلانی شود. و عوارض شدید گوارشی به همراه دارد.

بعد از7 روز درمان با داروی مسهل را قطع کرده و شروع به مصرف سبزیجات، غذاهای پرفیبر و مایعات کنید. ما راهی ساده و کم هزینه برای درمان خونریزی مقعدی به شما توصیه ‌می‌کنیم. استفاده از داروی پاپرینای مراکشی که بهترین روش درمان یبوست و پاکسازی روده است. مصرف طولانی مدت این دارو هیچ گونه عوارضی ندارد و هیچ گونه وابستگی هم برای معده ایجاد نمی‌کند. بلکه بسیار مفید و پرخاصیت هم است.

اگر دارای علائمی مانند خونریزی و یا خارش نشیمن گاه هستید. قرص ضد خارش مقعدی در فروشگاه سایت عرضه می شود.

 زور زدن های بیش از حد هنگام دفع مدفوع و نشستن های طولانی روی کاسه توالت باعث پارگی پوست اطراف، دهانه و داخل مقعد می شود. اینجاست که اگر یبوست طولانی شود باعث ایجاد عارضه خونریزی مقعدی می گردد. اینکه یبوست چیست و چطوری به وجود می آید موضوع مورد بحث ما در این مقاله نیست. کافیه بدانید که عدم رعایت رژیم غذایی سالم و کم تحرکی، چاقی و وزن بالا، تنهایی زندگی کردن و خوردن کافئین و قرص های اعصاب و روان و مخدر و استرس و اضطراب میتواند عامل اصلی یبوست در افراد باشد.

حتما مطالعه کنید: درمان سریع یبوست در منزل

خونریزی مقعدی بوسیله پماد رینای سبز و پودر گیاهی پاپرینا درمان می شود

58 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • اسدی
  1401-05-31 17:19

  دوستان هر گردی گردو نیست من از مقعدم خون میاومد فکر میکردم شقاق یا همورویید دارم رفتم دکتر گفت شقاقه چند روزی شدیدتر شد باز رفتم پیش متخصص زنان و زایمان برام آزمایش نوشت بعد منو به دکتر نکویی معرفی کرد که فوق تخصص گوارش و غدد بود آزمایش نشون دادم گفت زخم معده داری که خون ریزی کرده دارو برام نوشت دو هفته مصرف کردم خوب شدم الان دیگه خون ریزی ندارم قرار نیست هر کی خون ریزی داشته باشه شقاق یا بواسیر باشه اگه بعد از یک هفته خون ریزی بند نیومد حتما برید آزمایش بدید ممنون

 • مرسی درمان
  1401-05-31 21:01

  در پاسخ به اسدی:
  از اینکه تجربیات ارزشمند خودتان را با سایر بیماران سایت مرسی درمان در میان گذاشتید از شما بی نهایت سپاسگذاریم منتظر نظرات خوب و سازنده شما در سایر بخشخهای سایت هستیم

 • سلام،من قبلا یبوست و بواسیر داشتم که البته بدون درد و خارش بود بعد اینکه کرونا گرفتم و گوارشمو شدیدا درگیر کرد موقع مدفوع خون میومد که بعد از اینکه از کرونا خوب شدم خونریزی کمتر شده ولی هنوز قطع نشده
  میشه راهنمایی کنید باید چی کار کنم

 • مرسی درمان
  1401-06-15 23:01

  در پاسخ به رضا :
  اختلالات گوارشی ناشی از بیماری کرونا حداقل تا سه ماه و حتی بیشتر فرد را درگیر میکند. اگر خونریزی مقعدی ناشی از زخم مقعد باشد با استفاده از پماد رینا پلاس و پودر پاپرینا قابل درمان است. زمانی به نتیجه مطلوب میرسید که دنبال راه میانبر نباشید هدف ما رسیدن به یک وضعیت درمانی پایدار در شماست. چون درگیر کرونا بوده اید برای شروع درمان حتما با مشاوران سایت در ارتباط باشید تا نتیجه بهتری عایدمان شود.

 • عطاری مریم گلی
  1401-07-02 07:57

  سلام و درود و خسته نباشید
  من خون ریزی مقعد داشتم رفتم دکتر برام کپسول ابی نوشت ترانسیذ که 30تا بود یک بسته اش و خوردم هیچ تاثیری نداشت کلیه ام درد گرفت باز رفتم دکتر گفت مال این قرص هاست خون ریزی مقعد اگه از شقاق باشه باید پماد برنی
  اگه از زخم معده باشه باید دارو بخوری خون ریزی مقعد بدون درد ناشی از شقاق یا بواسیره بواسیر خیلی کم خون ریزی داره
  اگه معده سالم باشه نباید از خون ریزی مقعد بترسید
  باتشکر از سایت خوب مرسی درمان و محصولات گیاهی عالی که دارند

 • سودابه از گرگان
  1401-07-04 06:31

  سلام واتس اپ قطع بود نتونستم مشاوره بگیرم من یه مدت پیش دچار خون ریزی مقعد شدم یعنی روی دسمال کاغذی خون قرمز مشاهده کردم ترسیدم دکتر برم چون خجالت میکشم که اطرافیانم بفهمن و منو سرزنش کنن من برای ارشد میخونم و از این مسئله کلافه ام لطفا راهنمایی کنید

 • مرسی درمان
  1401-07-04 13:32

  در پاسخ به سودابه :
  معمولا خون قرمز رنگ است احتمالا منظور شما خون قرمز روشن است که ناشی از زخم شقاق است به نظر میرسد که این بیماری ناشی از نشستن های طولانی شما باشد پکیج کامل و اختصای درمان بواسیر وشقاق را در واتس آپ ثبت سفارش کنید بسته درمانی بصورت کاملا محرمانه بسته بندی میشود و به هر ادرسی که اعلام کنید ارسال میشود

 • پاکدل
  1401-07-12 03:40

  سلام خون ریزی مقعد میتونه از چی باشه من ناراحتی و زخم مقعد ندارم و اصلا نمیدونم هموروئید یا شقاق چی هست خون ریزی از مقعد سرچ کردم اومدم تو سایت شما
  اوالا بابت مطالب خوبتون خواستم تشکر کنم
  من ناراحتی مقعد ندارم اما گاه گداری خون ریزی دارم ممکنه از زخم معده باشه رفتم امروز ازمایش دادم جوابش گفت پنچ شنبه حاضز میشه

 • مرسی درمان
  1401-07-12 09:47

  در پاسخ به پاکدل :
  تمام علت و عوامل خون ریزی مقعدی در همین مقاله توضیح داده شده به نظر میرسد خون ریزی شما به دلیل اختلالات گوارشی باشد باید صبر کنید که نتیجه آزمایش پزشکی به دستتون برسه

 • مهرداد
  1401-07-15 05:30

  من چن ساله که همورویئد دارم هر از چند گاهی عود میکنه تا اینکه دیشب رفتم دسشویی کاسه توالت پر از خون دیدم با توجه به اینکه در منطقه شهری ما دسترسی به جراح عمومی و پزشک نداریم رفتم داروخانه شهر پماد ام جی بهم داد سه 4روزیه استفاده میکنم هیچ تاثیری ندشاته وضعم بدتر هم شده امروز صبح از شدت درد و خون ریزی خیلی ترسیدم پیشنهاد میکنم اگه میخواهید اوضاعتون وخیم تر بشه از پماد شرکت ام جی استفاده کنیدد

 • راحیل
  1401-07-23 23:36

  برای خونریزی مقعد که شفاف و قرمز رنگه،چه دارویی استفاده کنم که خوب شم

 • حیدر
  1401-09-11 03:04

  با سلام امروز صبح متوجه خونریزی شدم البته بعد از اتمام دستشویی ولی ۲۰ روز پیش در مقعد گرفته بود رفتم دکتر شیاف و پماد معقدی داد استفاده کردم ی کم بهتر شدم تا ۵ روز پیش رفتم دکتر جراح عمومی بعد از معاینه و تشخیص دکتر ،خداروشکر بواسیر نبود گفتن که آبسه کوچکب داری بالای مقعد ..اما امروز ۲ بار این خونریزی تکرار شد و ب رنگ‌قرمز بود لطفا راهنمایی بفرمایید

 • مرسی درمان
  1401-09-11 07:35

  در پاسخ به بیمار:
  تمام راهنمایی لازم در مورد علت خون ریزی مقعدی در این مقاله درج شده است. برید پیش جراح خودتان و ازش بخواهید راهنمایی کنه مطمئنا ساعتها برات وقت میزاره و شما را راهنمایی میکنه

 • ارمان
  1401-09-12 13:19

  هر خونریزی از مقعد خود بیمار شاید متوجه شود که این خونریزی داخل مدفوع هست که با ازمایش مدفوع کامل مشخص میشود قبل ازمایش نباید لبو سبزیجات گوشت قرمز استفاده کرد خون در مدفوع مشخص از معده یا روده زخم هست اما وقتی موقع دفع درد دارید و سوزش و خونریزی خوب مشخص هست جداره مقعد نازک شده و با هر بار دفع خونریزی میکند که بهتر است بعد هر بار دفع شستشو با مواد شوینده و تعویض شورت در بهبود زخم کمک کنید اگر این زخم به صورت ممتد بود و با خوردن ملین قطع نشد حتما به پزشک مراجعه کنید شاید نیاز به جراحی باشد

 • میلاد
  1401-10-02 19:32

  سلام من امروز رفتم دسشویی مدفوعم خونی بود اما هیچگونه درد یا علائمی نداشت برا اولین بار هم بود و هنوز تکرار نشده ب نظرتون از چی میتونه باشه؟؟؟

 • دانیال
  1401-10-02 22:10

  سلام وقت بخیر
  من حدود ۱ تا ۲ ساله که خون ریزی مقعد پیدا کردم اوایل که شروع شده بود خیلی ترسیدم و مدت زمان دیدن خون زیاد تر بود الان تازگی هر ۲ تا ۳ ماه خون میبینم نسبتا هم بیشتر شده ولی بعد از چند بار شستن و پاک کردن با دستمال تموم میشه بعضی وقتا دوباره فردا یا دو روز بعدش دوباره خون میبینم ولی باز تمون میشه تا یکی دو ماه بعد ولی هر دفه خون میبینم بدون درد و سوزش هستش .مشکل گوارشی ندارم یبوست هم ندارم میشه منو راهنمایی کنین میخوام بدونم جدی بگیرم این موضوع رو یا نه.البته ناگفته نماند یه مدتی استرس زیادی داشتم به واسطه کار و مسائل خانوادگی

 • زهرا
  1401-10-16 16:07

  سلام وقت بخیر . ببخشید من وقتی غلات میخورم خون ریزی مقعدیم شروع میشه این هفته س بار حبوبات خوردم و الان س روزه خون ریزی دارم باید چکار کنم ؟

 • قیصر
  1401-10-24 07:00

  با سلام خدمت دوستان .من چن وقت غذاهای سرد که میخوردم بیماری همورویید گرفتم .دوستم بهم گفت که زردچوبه و نمک رو با کمی اب مخلوط کن و بصورت پماد در مقعد بمال .امتحان کردم زود خوب شدم.ممنون

 • با سلام
  لطفاً منو راهنمایی کنید
  رابطه نزدیکی داشتم از ناحیه مقعد
  دستشویی که میرم خون میاد قرمز رنگ
  علت چی میتونه باشه
  آخه داره ادامه پیدا میکنه از دیشب تا امروز ظهر ادامه داشته
  لطفاً راهنماییم کنید

 • مرسی درمان
  1401-11-04 19:36

  در پاسخ به مهتاب :
  خودت میگی رابطه مقعدی داشتم ،بعد میگی علت خون ریزی از مقعد چی میتونه باشه.
  سکس آنال باعث پارگی عضلات مقعد شده و خونریزی ناشی از این ضایعه است. در اثر استمرار خطر ابتلا به ویروس پاپیلوم و زگیل تناسلی و سایر بیماری های مقاربتی میرود . در صورت لزوم از کاندوم استفاده کنید.

 • سعيده
  1401-11-27 14:17

  مقاله تقريبا كامل بود ممنون فقط استرس و ناراحتي هم بايد اضافه ميشد كه عامل تعويق انداختن اجابت مزاج كه اشاره شده هست يا ورزش نكردن و بي تحركي يا يبوست

 • وحید
  1401-12-18 01:57

  من قبلاً هموریید داشتم عمل کردم الان نزدیک یک ماه هست که خونریزی بدون درد دارم و احساس خارش هم بعد مدفوع دارم وباد شکم هم دارم دوهفته بود قطع شد دوباره یک هفته میشه شروع شده

 • مهری
  1401-12-18 09:38

  با سلام ، امروز رفتم دستشویی ، بدون اینکه مدفوع کنم خون روشن اومده ، ترسیدم ، نمیدونم برای چی هست ؟ البته روز قبل مدفوع رو سخت دفع کردم اما خونریزی نداشتم. امروز صبح اما خون اومد ، قرمز روشن ، امیدوارم چیز مهمی نباشه ، لطفا راهنمایی کنید.

 • مرسی درمان
  1401-12-20 17:29

  در پاسخ به مهری :
  در اثر یبوست و فشارهای ناشی از زور زدن هنگام دفع مدفوع عضلات کانال مقعدی دچار پاره گی می شود بعبارتی شما مبتلا به فیشر مقعد یا زخم شقاق شده اید. برای درمان از طریق فروشگاه سایت پک آنتی فیشر را ثبت سفارش کنید

 • صادق
  1402-01-09 19:56

  سلام چن سالی میشه هر 3.4.ماه ی بار مدفوع ک میکنم بازور بیرون میاد و چیزی اندازه ی کلیه جلو دهانه مقعد میموند و بعد از چن روز برمیگشت .البته بعضی وقتا لگن درد شدید میگرفتم. الان چن روزی میشه وقتی ک مدفوع میکنم خون قرمز پرنگ باهاش میاد و تا اب نکشم تموم نمیشه .نوع بیماری من از کدوم نوعشه . هنوز دکتر نرفتم .فک کنم شقاق باشه
  ممنون از سایت کاملتون 🌹🌹🌹

 • مرسی درمان
  1402-01-10 10:19

  در پاسخ به صادق :
  چیزی اندازه کلیه ؟!!!! احتمالا دچار پرولاپس رکتوم شدید
  برای معاینه به متخصص گوارش یا جراح عمومی مراجعه کنید. بعد از اینکه نوع بیماری شما شناسایی شد و مطمئن شدید برای درمان گیاهی در طب سنتی اقدام کنید اینطوری نتیجه درمانی هم بهتر است.
  در مورد خون ریزی و لگن درد احتمال عفونت مقعد و زخم شقاق یا پارگی عضلات مقعد می رود.

 • شهرام پرند
  1402-01-11 22:29

  سلام. در مدفوع من خون به رنگ قرمز تیره وجود داشت (صرفا یک بار) و اصلا هم در زمان مدفوع درد نداشتم. قبلا همورویید داشتم. هنوز دکتر نرفتم. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 • سلام
  چند روز هست که درد مقعد داشتم، طبیب سنتی گفت، احتمالا کیست مویی باشه ، گفت از نوره داخل مقعد استفاده کن، الان چند روز هست که درد و خونریزی شدید دارم، لطفاً راهنمایی کنید چیکار کنم؟
  سپاسگزارم

 • مرسی درمان
  1402-01-21 09:01

  در پاسخ به رضا :
  اطلاعات جامع و کاملی در مورد علت خونریزی مقعدی در سایت مرسی درمان درج شده است.در ضمن شما تحت نظر کسی دیگه هستید ما نمیتوانیم اظهار نظر کنیم
  موفق باشید

 • قاسم
  1402-01-24 12:39

  سلام من ۴ ماه که بعد از مدفوع کردن از مقعدم بدون درد خون میاد البته بگم ۱۵ یا ۲۰ روز یک بار این اتفاق میفته الان یک ماه خونریزی نداشتم ولی یه کمی سوزش مقعد دارم و احساس میکنم در مقعدم یه زاعده به اندازه یه دونه گندم کوچک هست که وقتی جمع میکنم میره داخل لطفا راهنمای کنید ممنونم اگر داروی خونگی داره بهم بگید

 • سلام ببخشید خونریزی از مقعد ممکنه به خاطر مصرف بیش از حد قرص آسپرین باشه

 • مرسی درمان
  1402-01-26 16:49

  در پاسخ به bahman:
  مصرف بیش از اندازه و خودسرانه رقیق کننده های خون و بدون نظارت کارشناس یا پزشک عواقب بسیار بدی دارد. فورا مصرف آسپرین را قطع کنید.

 • محمد طاها
  1402-02-01 15:35

  سلام من چند روزی که دچار خون ریزی شدم خونریزی من بعضی وقت ها به صورت شفاف وبعضی وقت سیاه وبا مدفوع می اید الان دقیقا مشکل من چیه ممنون اگه جواب بدید

 • مرسی درمان
  1402-02-01 17:40

  در پاسخ به محمد طاها:
  دقیقا ؟!!! ما که هیچ اطلاعات و یا آزمایش پزشکی از شما نداریم و هیستوری از وضعیت شما در دسترس نیست تا دقیقا اظهار نظر کنیم.
  با توجه به تحلیل و برداشت خودتان از وضعیت خون ریزی که دارید. میشه گفت در وهله اول مبتلا به یکی از انواع شقاق شده اید.

 • مائده از یزد
  1402-02-19 10:37

  سلام مدتیه که هفته ایی یا دوهفته ایی یکبار مدفوعم یه خورده خونی میشه و روز بعدش مراعات میکنم خونی نمیشه ولی این دفعه الان دوروزه که موقع اجابت مزاج مدفوعم خونی میشه نوع بواسیرم هم داخلیه رسوندن پماد به داخلی ها هم خیلی سخته پارسال بواسیر خارجی بزرگ داشتم با مداوا خوب شد ولی این داخلی ها که منو کلافه کردم نمیدونم کدوم محصولتون به درد من میخوره

 • سارا بذلی
  1402-02-23 10:30

  سلام بعد یکبار رابطه مقعدی اونم بطور کامل نبود خونریزی مقعدی با رنگ تیره دارم بدون درد تا چند روز طبیعی هست ؟

 • شهریار. الف
  1402-03-09 16:15

  با سلام و خسته نباشید
  حدود ۴۰ سال دارم و از حدود ۱۵ سال قبل به مشکل هموروئید برخوردم و با انجام کولونسکوپی به هموروئید بودن مشکل یقین حاصل کردم. هم اکنون همزمان با دفع، بیرون زدگی و خونریزی دارم و البته خونریزی بصورت مقطعی (نه همیشگی) ولی با شدت زیاد می باشد که بیرون زدگی پس از دفع با فشار زیاد دست به داخل میرود. در حد کم و در برخی موارد سوزش بعد از اجابت نیز وجود دارد. لازم به توضیح هست که حجم بیرون زدگی زیاد می باشد

 • س. احمد زاده
  1402-03-15 08:22

  خونریزی من بعد از دفع مدفوع بوده ودرمدفوع خونی ندیدم معمولا وقتایی که با فشار مدفوع میکنم کمی روده ام بیرون میزند و برجستگی روده رو کاملآ بادستم حس می‌کنم خیلی وقتا بادستم فشار میدم تامقعدم بسته بشه و حتی وقتی بخودم فشارمیارم تامقعدم بسته بشه خون میاد مثل اینکه با سرنگ داری آب میپاشی کاملا رنگ خونه خلاصه نمی‌دونم باید چکار کنم لطفاً راهنماییم بفرمایید متشکرم

 • مرسی درمان
  1402-03-15 08:53

  در پاسخ به احمد زاده :
  به نظر میرسه شما دچار پرولاپس مقعد ( افتادگی روده ) شده اید. من تا عکس ناحیه را نبینم نمی تونم اظهار نظر کنم. اگر خون ریزی بعد از دفع مشاهده می شه به معنی خون ریزی معده یا روده بزرگ است. بعید می دانم از زخم شقاق باشد.
  در یک چنین وضعیتی بهتره به جراح یا متخصص بیماری های کولورکتال مراجعه کنید.

 • معصومی
  1402-05-03 14:13

  سلام،خانمی ۶۰ ساله که دستشویی می‌رود و خونریزی زیاد دارد.
  درحالیکه مدفوع هم ندارد ولی خونریزی اتفاق می‌افتد. درد هم ندارد.
  البته استرس زیادی در زندگی دارند.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • برخورداری
  1402-05-11 01:34

  سلام وقت بخیر بنده بعضی وقتا خارش دور مقد دارم و موقع مزاج بیرون زدگی دارم که با دست به داخل میزنم ولی امشب بدون اینکه متوجه بشم خونآبه خارج شد وقتی بلند شدم متوجه شدم که شلوارم خیس شده بعد متوجه شدم که خون هست لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم با سپاس از همگی

 • ساحل آرامش 🤝
  1402-05-12 02:41

  سلام من حدودا سه سال پیش ( ۱۱ / ۱۰ ساله) که بودم مدفوع خونی داشتم اما تا جاییکه که یادم میاد طولانی مدت نشد و همان یک سال بود که خون مدفوع قرمز بود اما درد یا علائم دیگه ای نداشتم و تا الان هم تکرار نشده ولی کوتاهی کردم و مراجعه به پزشک نکردم ، چند وقتی است که از این بیماریهایش مطلع شدم کمی هم اضافه وزن دارم و چند روزی است یبوست دارم اما نه مدفوع خونی دارم نه علائم دیگه ای ، خیلی می ترسم به نظرتون همان سال ناخودآگاه خوب شده یا اینکه هنوز هم مشکل دارم ولی همراه علائم نیست ؟

 • نادی
  1402-05-19 00:57

  نشسته بودم روی مبل که یه باده معده خارج شد بعد دیدم شرتم خونی شده وچند قطره خون روشن اومده بود بیرون ،بیرون زدگی هموروید دارم ولی علت این خون بر اثر خروج بادمعده ازچیست،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،

 • امیر
  1402-05-20 17:38

  من صبح تا شب روی صندلی میشینم و 22 سالم هست.دیروز فشار خیلی زیادی اوردم ب خودم و ب طور عجیبی خون روشن میومد ازم و تمومی نداشت امروزم باز همین اتفاق افتاد.ترشی و سرکه هم خیلی زیاد میخورم میتونم با درمان خانگی اوکیش کنم؟

 • احمدرضا
  1402-05-22 13:26

  با سلام من سنگ کلیه دارم وشیافت مصرف میکنم در مدفوع خونگ قرمز رنگ روشن دیدم زیاد آیا طبعیی

 • علی اصغر شیر علی
  1402-06-08 13:02

  سلام
  لطفاً میشه به من بگید اگر به همراه مدفوع قطره قطره خون روشن بیاد واصلا دردی هم نداشته باشه علتش چیه ؟؟؟؟
  راستش اصلا کرنوسکوپی رو هم دوستش ندارم ممنون

 • مرسی درمان
  1402-06-10 15:26

  در پاسخ به علی اصغر شیر علی:
  علت خونریزی مقعدی بدون درد در همین مقاله به طور کامل تشریح و توضیح دادیم.

  شیر علی جان لازمه حوصله بخرج بدهید و مطالعه کنید.

 • نازنین ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  1402-07-11 12:45

  سلام سه چهار ماه پیش من خونریزی داشتم ک بعد چند روز خوب شد الان دوباره خونریزی دارم کمی با خارش و درد ولی خب این درد هنگام نشستن دراز کشیدن حس می کنم ولی این نوع درد هنگام نشستن و خوابیدن اولین باره خارش گاهی خیلی کم پیش میاد داشته باشم رنگ خون ن تیر هست ن روشن خونریزی بعد دفع هست که رو مدفوع یکم هست بعد یکم قطره قطره میاد بعد شستن قطع میشه خیلی نگرانم چیزی خطرناکی باشه احتمالا این هست بخاطر فعالیت نداشتن و اضافه وزن باشه یا رژیم های ک می گرفتم ول می کردم ؟ یا رعایت نکردن بهداشت لطفاً جواب بدین

 • بهروز
  1402-08-13 21:57

  وقت بخیر
  بعداز دفع مدفوع وقتی که مقعد میخواد بسته بشه خونریزی دارم لطفا راهنمایی کنید..

 • عباس
  1402-08-14 07:42

  سلام و عرض ادب من یکبار عمل کردم اما الان هر چند ماه یکبار بدون درد انگار که رگی پاره بشه از مقعدم خون با شدت میاد بیرون ولی نه درد دارم و نه مدفوعم خونیه و نه مشکل دفع دارم انتهای مقعدم هست یعنی بعد از اجابت مزاج

 • مرتضی
  1402-08-15 01:26

  سلام من امروز هر بار که دستشویی میرم خونریزی خیلی شدید دارم به هنگام مدفوع کردن. درد هم ندارم اما خون ریزی هر بار که مدفوع میکنم خیلی زیاده البته یه کم هم دلم درد می‌کنه وقتی خودمو می‌شورم دیگه هیچ خونی نیست . به نظرتون مشکل چیه؟

 • Aryan.AAA
  1402-08-18 12:08

  با سلام و عرض خسته نباشید .
  چند وقتی است حدود ۳ سال یا کمتر. بعداز دفع در آخر مدفوع خون کمرنک و یا پر رنگ ( بستگی به سفت بودن مدفوع ) دیده میشود .اما همیشگی نبست و رمانی که مدفوع به حالت سفت است در هنگام خروج درد بیشتری متوجه میشم و درنتیجه خون ریزی بیشتر است . و کم کم روزهای بعد خون ریزی کمتر مشود تا اینکه خون ریزی قطع میشود . تا چند روز ok هست تا اینکه دوباره کمی مدفوع سفت بشود .من از روز اول با پماد لیدوکاین h که مزشک تجویز کرده بود استفاده کردم . با رعایت موارد غذایی خوب میشه ولی بعضی مواقع دوباره خونین میشه. ممنون از شما

 • سلام وقتتون بخیر من یسالی میشه که تقریبن ماهی یبار خونریزی و سوزش هنگام دفع دارم.تغذیه مو رعایت میکنم یکم بهتر میشه و حتا کامل خوب میشه اما به محض اینکه یه مقدار دفع مدفوعم سخت میشه دوباره درد و خونریزی… این چیه من باید چیکار کنم

 • سیدزکی اکبری
  1402-09-06 06:28

  سلام
  من بیماریهای چون فشار و وربی خون بالا دارم و کبدم چرب هست یبوست و گاها خونریزی مقعدی هم دارم ممنون میشم اگر داروهای گیاهی را نام بگیرید تا من تهیه و استفاده کنم.
  نا گفته نماند که من در افغانستان زندگی میکنم

 • اکبر فرهاذی
  1402-09-21 02:56

  درود مشگل خونریزی مقعدی موقع دفع اگر مشگل بیماری خواست نداشته باشید ، بنده نزدیک به 90% مشگلتان را حل خواهم کرد مطمئن و امیدوار باشید…… مورد اول ؛ خشگ بودن مقعد که زیاد ربط به سن ندارد ، باید روزی دو یا سه بار با روغن وازلین یا کرم که چربی ماندگاری داشته باشد که مقعد خشگ را مرطوب نگه دارد ، بهتر است قبل از مدفوغ و بعد از مدفوع مقعد را چرب کنیم ….مورد دوم ؛ افرادی که موقع دفع خونریزی دارند تنگی روده یا انقباض روده دارند که بیمار معمولا متوجه نیست انداز از مقعد تا 15 الی 10 سانت است ، حال افرادی که یبوست دارند با سفت شدن مدفوع و تنگی مقعدی مدفوع خشگ باعث پاره شدن روده می گردد،!!!!! توجه درمان استفاده از بوژی برای رفع انقباض روده و مقعد مطمئن باشید برای همیشه مشگل خونریزیتان موقع دفع رفع خواهد شد و دفع خوشایندی خواهید داشت…..توضیح برای کسانیکه اطلاع از وسیله پزشگی بوژی ندارند توی اینترنت سرچ کنند و در تهران سه راه جمهوری لوازم پزشگی فروش ها می توانید تهیه کنید . ونیازی به پزشگ و جراحی نخواهید داشت. موفق باشید

 • بهروز
  1402-10-13 09:26

  سلام چندروزدچاریبوست شدم چندنمونه داروگیاهی خوردم بطورمقطعی خون همراه بامدفوع دارم درضمن چندروزپیش رفتم چکاب کامل دادم که بعدازگرفتن جواب آزمایش بردم پیش دکتروگفت شماهیچ مشکلی ندارید علت چیست لطفا راهنمایی کنید….ممنون

 • فاطمه
  1402-10-14 19:08

  سلام من دو روزه همراه یا بعد از مدفوع خون سرخ ازم میاد باید ب چ دکتری مراجعه کنم و همراه با کمر درد هسته نمیدونم چطورم شده

 • سلام تروخدا کمکم کنیم یبوست دارم و معذرتا مدفوع خیلی سخت و سفتی دارم که تا میرم دستشویی خونریزی مقعدی دارم بی خیال دفعش میشم دیگه کلافه شدم چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این مقالات را حتما بخوانید