شیاف دیکلوفناک برای بواسیر و زخم مقعد

شیاف دیکلوفناک برای بواسیر و زخم مقعدی کاربرد ندارد!

بررسی اینکه شیاف دیکلوفناک برای درد بواسیر و یا درمان زخم مقعد ی کاربرد دارد یا خیر؟ معمولا از شیاف دیکلوفناک برای کنترل دردهای بعد از عمل جراحی های سنگین یا سرپایی استفاده میکنند. مرسی درمان برای کاهش این نوع دردها، راههای بهتری توصیه می کند.

بواسیر(هموروئید)

طبق اظهار نظر اکثر بیماران، یکی از چندش آورترین روش های درمانی تجویز شده در طب کلاسیک و مدرن، استفاده از شیاف ها برای تسکین درد و درمان بیماری است. می خواهیم بدانید که شیاف دیکلوفناک برای بواسیر ( هموروئید ) کاربرد دارد.

خبر بد این است که: اگر شما عمل جراحی هموروئید  انجام داده اید. بعد از اینکه اثرات بی حس کننده های موضعی ناحیه مقعد ی در حین جراحی از بین برود. درد شدید و کشنده ای توسط بیمار احساس و تحمل می شود.

درد رنج آور و اعصاب خورد کن، که معمولا خارج از توان و حوصله اکثر بیماران است. در این گونه مواقع برای کنترل درد پس از عمل جراحی هموروئید، معمولا از شیاف دیکلوفناک برای درد بواسیر استفاده می شود.

امروزه جراحی های آنال از جراحی های نسبتا شایع است. که به دلیل نگرانی در مورد دردهای پس از جراحی، ممکنه پزشک شیاف دیکلوفناک را برای کنترل درد و التهاب ناحیه نشیمن گاه بیماران تجویز کند.

شیاف دیکلوفناک سدیم از جمله داروهای ضد درد و ضد التهاب غیر استروئیدی است. که در دوزهای 50 و100میلی گرم برای بیماران تجویز می شود. همچنانکه در بالا اشاره کردیم. مکانیسم اثر آن در کنترل درد و التهاب پس از عمل جراحی بواسیر و یا سایر جراحی های بیمارستانی است.

شیاف ضد درد و التهاب و سوزش بواسیر خارجی

آیا شیاف دیکلوفناک برای بواسیر ضرر دارد؟

با عنایت به توضیحات فوق، شیاف دیکلوفناک برای کاهش و کنترل دردهای پس از جراحی کاربرد دارد.

از این داروی جامد برای کمردرد و درد ناحیه پایین کمر سایر آسیب دیدگی ها، مانند شکستگی های حین تصادف، ضرب دیدگی، دررفتگی، استفاده می شود.

همچنین از این شیاف برای درمان نقرس حاد و روماتیسم مفصلی هم استفاده می کنند. برای بیماران که جراحی دهان و دندان کرده اند. پس از جراحی شیاف ولتارن تجویز می گردد.

با این اوصاف سوال بعضی از مراجعه کننده گان این است که:

آیا شیاف دیکلوفناک برای بواسیر ضرر دارد.؟

نمیشه به صورت قطعی گفت بله ضرر دارد، اما نمیتواند مفید به فایده هم باشد. برای اینکه این بحث کاملا تفهیم بشه مثالی براتون میزنیم.

آیا کسی که دچار عفونت دهان و دندان شده است. با مسواک زدن ناراحتی وی  برطرف میشه؟ قطعا خیر

سوزش، درد و خارش و خونریزی، از علائم بواسیر است. و این علائم با شیاف ولتارن برطرف نمیشود.

در معدود مواردی که کمر درد  باعث ایجاد التهاب و درد در ناحیه نشیمن گاه بیماران بواسیری می شود. می توان برای کنترل علائم درد و التهاب از این داروی جامد استفاده کرد.

خیلی ها هستند که دارای علائم کمر درد و یا درد پا و روماتیسم هستند. همزمان ممکنه به هموروئید هم مبتلا باشند. در این دسته از افراد استفاده از شیاف دیکلوفناک،  برای درمان و کاهش درد مانعی ندارد.

اما اگر تصور شما این است که بواسیر خارجی یا داخلی با شیاف دیکلوفناک درمان می شود. فکر و تصور بیهوده ای است.

به اطلاع شما میرسانیم که داروهای خانواده شیاف ها، معمولا برا ی آندسته از بیمارانی تجویز می شود، که قادر به مصرف قرص های خوراکی آن نیستند. به عقیده برخی از بیماران این روش درمانی خیلی چندش آور است.

کاربرد شیاف دیکلوفناک برای زخم مقعد ی

برای کنترل دردهای بعد از عمل جراحی هموروئید از شیاف ولتارن استفاده می شود

شقاق یا زخم مقعد ناشی از یبوست و زور زدن های اضافی حین اجابت مزاج است. همچنین ناشی از عدم تحرک کافی و نشستن های طولانی است. این زخم حین دفع برای بیماران درد و سوزش غیر قابل تحمل ایجاد می کند.

زخم مقعد در دهانه مقعد ایجاد می شود، حتی اگر این نوع زخم داخل کانال رکتال باشد. شیاف ولتارن هیچ گونه کاربردی در درمان زخم و شقاق مقعد ندارد. اگر بخواهیم به صورت قطعی هم صحبت کنیم باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که :

این روش درمانی تاثیری در بهبودی بواسیر ندارد.

مصرف خودسرانه این دارو باعث مشکلات جدی گوارشی، قلبی و عروقی  می گردد. توصیه می شود اگر دچار نارسایی کبد و طحال هستید.  بدون مشورت پزشک هیچ گاه در منزل از این داروی غیر استروئیدی استفاده نکنید.

همچنین این داروی جامد در افراد زیر با احتیاط مصرف شود.

  • کسانیکه دارای اختلالات جدی گوارشی مانند کولون روده یا کولیت اولسراتیو هستند.
  • افراد مسن و کسانیکه دارای مشکلات قلبی و کلیوی هستند.
  • افرادی که سابقه فشار خون بالا دارند
  • بیمارانی که مواد مخدر یا سیگار مصرف می کنند.
  • کسانیکه مبتلا به دیابت هستند.

منع مصرف شیاف ولتارن :

مصرف این دارو در سه ماهه سوم بارداری اکیدا ممنوع است. و ممکنه باعث نقض عضو جنین شود. در بیماران مبتلا به ناراحتی های کبدی هم نباید مصرف شود. آیا می خواهید بدانید که درمان بواسیر با حنا چگونه انجام می شود؟

سخن آخر از مجله سلامتی مرسی درمان

نتیجه گیری سایت مرسی درمان در مورد شیاف ضد درد برای هموروئید

شیاف دیکلوفناک یک داروی غیر مخدر مسکن، از دسته داروهای استروئیدی فاقد کورتون است. که برای کنترل علائم دردهای بعد از جراحی یا شکستگی و در رفتگی و درد دهان و دندان استفاده می شود. معمولا برای تسکین درد ناشی از هموروئید از شیاف آنتی هموروئید استفاده می شود.

این داروی جامد برای درمان ناراحتی های مقعد مانند بواسیر و شقاق کاربرد چندانی ندارد. اما به عنوان یک تسکین دهنده خوب برای کاهش درد و التهاب عمل های پس از جراحی مفید است.

بیمارانی که جراحی هموروئید یا شقاق داشته اند برای کنترل درد پس از جراحی معمولا از شیاف دیکلوفناک سدیم در دوزهای 50یا 100میلی گرم استفاده می کنند.

شیاف دیکلوفناک برای درد هموروئید یا بواسیر فقط پس از عمل های جراحی هموروئید کتومی کاربرد دارد.

اگر شما مبتلا به یکی از انواع هموروئید داخلی یا خارجی هستید. و یا  زخم و شقاق مقعد ی دارید. سوزش و درد و خارش را تجربه می کنید. می توانید همین الان وارد فروشگاه سایت مرسی درمان شوید و با روش های درمانی نوین که تلفیقی از طب کلاسیک و طب مدرن است. فورا تحت درمان قطعی، آسان، کم هزینه و بدون عوارض بوسیله پماد آنتی هموروئید قرار بگیرید.

مهمترین مقالات