هزینه درمان شقاق با لیزر و طول درمان شقاق چقدر است؟

هزینه درمان شقاق با لیزر و طول درمان شقاق چقدر است؟

هزینه جراحی عمل شقاق مقعدی با لیزر 6تا 10میلیون تومان است. ممکنه بعضی از مراکز درمانی با توجه به خدماتی که به بیماران خود میدهند. مانند آزمایش سونوگرافی مقعد یا مراقبت های بعد از جراحی مبلغ بیشتری هم از بیمار تقاضا کنند. در کلینک های خصوصی بابت یک شبانه روز بستری شد( جراحی به روش سنتی) بین 10تا 12 میلیون تومان باید هزینه کنید در بعضی از کلانشهرها این مبلغ بیشتر هم می شود. و مدت زمان درمان شقاق بعد از عمل جراحی 3تا 4هفته است. هزینه عمل جراحی در بیمارستانهای دولتی بین 3تا 5میلیون تومان است.

شاید دانستن هزینه درمان شقاق با لیزر دغدغه اصلی هر بیماری باشد. یه جورایی همه میخواهند بدانند،  هزینه جایی که برای درمان مراجعه می کنند چقدر است؟ از طرفی آنها میخواهند بدانند که طول درمان شقاق مقعدی چقدر است؟ ما هم با شما موافقیم زیرا دانستن حق مردم است.

هزینه درمان شقاق  با لیزر به چند عامل مهم بستگی دارد:

 • نوع زخم شقاق که ممکنه حاد یا مزمن باشد.
 • خود بیمار: چقدر حاضری برای بدست آوردن سلامتی هزینه کنید؟
 • در شرایط دردناک و تحمل وضعیت وخیم زخم شقاق، خیلی ها حاضرند میلیون ها تومان هزینه کنند فقط از شر درد و رنج خلاص شوند. آیا بعضی هاتون با من هم عقیده نیستید؟
 • یک دسته هم هستند که چرتکه میندازند و دنبال صریح ترین و شاید هم ارزانترین قیمت ها هستند.

یک کلام ختم کلام بذار همینجا بهتون بگم و موضوع را بیش از حد کش ندهیم.

هزینه عمل جراحی شقاق با دستگاه لیزر بین 6 تا 8میلیون تومان است. اگر بنا به تشخیص پزشک معالج احتیاج به سونوگرافی مقعد و سایر آزمایشات پزشکی  داشته باشید. تا سقف مبلغ 10میلیون تومان برای این عمل کنار بگذارید. این هزینه ها با توجه به تورم حاکم بر جامعه و گران شدن هزینه های درمان، و در مقایسه با عمل های زیبایی و کاشت ناخن و مو در واقع اصلا هزینه به حساب نمیاد.

این هزینه ها  مشمول بیمارانیه که مقیم و ساکن تهران هستند.  چه بسا در بعضی از مراکز استانهای بزرگ برخی مراکز درمانی قیمت  10تا 15 میلیون تومان هم به مریض های خود داده اند. اگر یک بیمار از شهرستان  در هر کدام از کلینیک های لیزر کلانشهر تهران حضور پیدا کند. با هزینه ایاب و ذهاب تا سقف 15 میلیون تومان باید برای این روش نوین درمانی باید  کنار بگذارد.

هزینه  عمل جراحی شقاق به روش سنتی

 

در کلینک های خصوصی بابت عمل جراحی زخم مقعد باید پول بیشتری پرداخت کنید

تمرکز سخنان ما در این مقاله صرفا بر هزینه  عمل جراحی شقاق با لیزر و به روش سنتی است. ما هیچ روش درمانی را تایید و رد نمی کنیم. بیماران کاملا مختار هستند. با توجه به استطاعت مالی  که دارند. روش درمانی مناسبی برای معالجه خودشان انتخاب کنند.

عمل جراحی شقاق به روش سنتی  باید از طریق بستر ی در مراکز درمانی دولتی یا خصوصی انجام شود. در این روش بیمار  بیهوش می شود. و به مدت 24 ساعت تحت نظر پزشک معالج ( متخصص جراحی عمومی) می باشد.

هزینه این روش درمانی در  کلینک های خصوصی  با امکانات VIP بیشتر است. با توجه به اطلاعاتی که از مراکز درمانی ویژه داریم.  هزینه عمل جراحی شقاق در این گونه مراکز بین 10تا 12 میلیون تومان است. شاید هم بیشتر چون هزینه های متوسط و تقریبی درج شده است.

این هزینه در بیمارستان های دولتی کمتر می شود. چون امکانات کمتری دارند و ….. یه عدد نسبی بهتون بدم چیزی حدود 3تا 5 میلیون تومان هزینه دارد.

در سطح کلان شهر تهران چون کلینیک های عمل جراحی با لیزر شقاق بیشتری در دسترس هستند. بعلت رقابت با یکدیگر، و برای اینکه مریض و از دست ندهند معمولا با 5 یا 6 میلیون تومان هم کار عمل جراحی شما را راه میندازند.

شاید بخواهید بدانید که معایب لیزر شقاق چیست؟ و یا اینکه در مورد درمان شقاق مقعدی در خانه اطلاعات بیشتری کسب کنید.  اگر تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. خودتان به درک درستی از هزینه های جراحی شقاق با لیزر می رسید.

طول درمان شقاق چقدر است؟

 

طول درمان شقاق مقعدی بعد از جراحی 3تا 4 هفته است

مدت زمان دوره نقاهت بعد از عمل جراحی شقاق از 3تا 4هفته می باشد. این مدت زمان طبق اظهار نظر بیمارانی است،  که عمل جراحی با لیزر انجام داده اند.

نا گفته نماند که 7تا 10روز بعد از عمل جراحی درد و رنج بسیار زیادی به بیماران وارد می شود. البته  مدت زمان درمان شقاق مقعدی از فردی به فرد دیگری متفاوت است.  و این بهبودی پس از جراحی، به سیستم  ایمنی و دفاعی بدن بیمار هم مرتبط است. که نمی شود آنرا نادیده گرفت. ممکنه بیماری 1هفته بعد از عمل جراحی بتونه به کارهای روزمره اش برسه و فرد دیگری بعد از 4هفته هم نتونه سرپا بشه..

معمولا طول درمان شقاق بعد از عمل جراحی به روش سنتی و از طریق بیهوشی از 4تا 5 هفته کاری است. هر کسی هم بهتون گفت بعد از عمل جراحی میتونی بری سر کار و به کارهای روزمره ات برسی در واقع یک شوخی تلخ و فریبنده با شما کرده است.

ما در مورد عمل جراحی و درد بعد از عمل صحبت میکنیم.  در مورد نقطه حساسی از بدن حرف می زنیم که ساختار پیچیده و شگفت انگیزی دارد. و پر از حس گرهای عصبی و بسیار حساسی است. در مورد مقعد حرف میزنیم صحبت از تاب تاب عباسی نیست….!!!

یه دندون میکشید تا 4روز نمیتونی آب دهنت و قورت بدی.! چطوره که بعد از عمل جراحی شقاق قادر ی هر کاری انجام بدی؟؟؟  و همون روز هم میتونی بری سر  کارت؟  خودتون باید تجربه کنید تا به حرف من برسید. همچنین شما را به خواندن مقاله درمان شقاق مقعدی بعد از زایمان توصیه می کنیم.

طول درمان شقاق مقعدی با دارو

 

طول درمان شقاق مقعدی با دارو های مرسی درمان 2تا 5روز است

در شقاق مقعدی مزمن و پیشرفته معمولا طول درمان از 7 تا 21 روز زمان می برد  بیمارانی که به شقاق بیشتر شایع و حاد دچار می شوند. معمولا طول درمان با داروهای خوراکی و پمادهای موضعی از 3تا 14روز زمان می برد.

مدت زمان درمان شقاق با دارو بستگی به وضعیت بدنی و سیستم دفاعی بدن بیمار هم دارد. ممکنه بیماری با رعایت چند نکته کلیدی و ساده ظرف مدت 3تا 5روز در خانه درمان شود.

اگر راههای درمان شقاق مقعدی را در خانه بدانید. و به آنها پایبند باشید. مدت زمان جوش خوردن زخم شقاق معمولا بین 3 تا 5 روز کاری است. معمولا طی این مدت بیشتر از 70درصد زخم شقاق ترمیم می شود .

اگر از دارو یا پمادهای موضعی برای درمان پارگی مقعد استفاده کردید. و بعد از گذشت  10تا 14 روز  درمان نشدید. احتمالا این وضعیت در شما کهنه و بدخیم شده، و شاید  نیاز به عمل جراحی باشد. خبر خوش اینه که  80% بیماران با درمان های خانگی و روش های خود مراقبتی به بهبودی کامل می رسند.

درمان  شقاق با لیزر بهتر است یا جراحی

در مقایسه با عمل جراحی سنتی و بیهوشی و اطاق عمل و بخیه، جراحی شقاق با لیزر روش دقیق تر و بهتری است. زیرا:

 • به صورت سرپایی و بی حسی موضعی انجام می گیرد.
 • استرس کمتری به بیماران و خانواده  وی وارد می شود.
 • بهبودی و ترمیم زخم بعد از جراحی سریعتر انجام می گیرد.
 • میزان عود و برگشت پذیری آن به حداقل می رسد.
 • روش دقیق تر و بهتر و نوین و پیشرفته ای در درمان بیمار های مقعد است.
 • نیاز به بستر ی و بیهوشی و تحمل هزینه های جانبی ندارد.

درمان شقاق با لیزر در کرج

در کلانشهر کرج  یکی چند تا پزشک جراح جهت درمان بیماری های نشیمنگاه با لیزر وجود دارد. البته در 4راه طالقانی شهرستان کرج متخصص های جراحی عمومی زیادی وجود دارند. که ممکنه عمل جراحی شقاق با لیزر هم انجام دهند. که با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید به نام و نشانی مطب آنها دسترسی پیدا کرده و یا برای معاینه حضوری نوبت بگیرید.

اما کلینک های جراحی شقاق با لیزر در سطح شهر تهران گسترده تر و در دسترس تر است. که نوبت دهی اکثر  آنها از ساعت یک بعدازظهر شروع شده و تا ساعات پایانی غروب ادامه دارد.

شاید خواندن مقاله درمان شقاق مقعدی در طب سنتی دکتر خیر اندیش به کارتان بیاید.

آیا بیمه  هزینه لیزر شقاق را پرداخت می کند؟

طبق قوانین بیمه تامین اجتماعی درمانهای که به صورت سرپایی و در مطب انجام میشود. و همچنین عمل های جراحی که نیاز به بستری شدن در کمتر از 2روز باشد. هیچ گونه حق بیمه ای تعلق نمی گیرد. ممکنه که بعضی بیمه های تکمیلی و یا حتی بیمه تامین اجتماعی در بیمارستانهای دولتی هزینه عمل  سنتی جراحی شقاق را متقبل شوند. اما مراکز خصوصی که با لیزر عمل میکنند این بیمه را قبول نخواهند کرد.

خلاصه مطلب

در جدول زیر هزینه جراحی شقاق با لیزر و به روش سنتی و همچنین مدت زمان درمان شقاق مقعدی بعد از عمل جراحی یا با استفاده از دارو قید شده. اطلاعات زیر از تجربیات بیماران این حوزه گرفته شده است. همچنین کسانی که برای عمل جراحی به مراکز درمانی در سرتاسر کشور مراجعه کرده اند.

مجله سلامتی مرسی درمان جهت ترمیم فوری زخم  دهانه مقعد پماد درمان شقاق را توصیه می کند. هر چند بیماری های نشمنگاهی مانند فیشر و هموروئید ماهیتی شبیه به همدیگه دارند. اما روش درمان و علائم آنها با همدیگر فرق دارد. ما در مطلبی جداگانه تحت عنوان تفاوت شقاق و بواسیر به تشریح این تفاوت پرداخته ایم.

هزینه جراحی شقاق با لیزر  بین 6 تا 10میلیون تومان
هزینه جراحی سنتی VIP بین 7تا 12میلیون
هزینه……⭐  دولتی 3تا 5میلیون
طول درمان شقاق  جراحی 3تا 4هفته
مدت زمان درمان شقاق  دارو 4تا 14روز⚡
چه چیزهایی برای شقاق ضرر دارد غذاهای مفید(رژیم غذای) برای شقاق مقعدی
درمان شقاق مقعدی در طب سنتی دکتر خیر اندیش

9 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • اسماعیل >ک
  1402-05-01 07:45

  سلام وقت بخیر دو ماه پیش هیموروئیدداشتم عمل جراحی کردم ودو سه روز پیش یبوست گرفتم و خونریزی داشتم والان خونریزی ندارم ولی سوزش دارم و موقع دفع مزاج درد و سوزش زیادی دارم لطفا کمکم کنید
  توضیح اینکه این درد و سوزش بعد از جراحی اتفاق افتاده و خیلی دارم اذیت میشم حدود 15تومان هم هزینه کردم

 • مرسی درمان
  1402-05-02 08:48

  در پاسخ به اسماعیل :
  دو ماه قبل جراحی کردید الان سوزش و خارش دارید؟ خیلی عجیبه؟ مطمئنی که لیزر کردید؟
  برای شروع درمان از پک درمانی آلفا مرسی درمان استفاده کنید.

 • زهرا ترک
  1402-05-10 11:41

  الان مدت یک ماهه شقاق شدم به دکتر داخلی مراجعه کردم فقط دوتا پماد به من داد یک آنتی فیشر وآنتی هموروئید
  آنتی فیشر رو با سختی استفاده کردم اصلا خوب نشدم
  درحال حاضر خودم از داروخانه شیاف گرفتم الان دو روزه استفاده میکنم فقط دردم روکمتر کرده زخم داخل مقعد اصلا خوب نمیشه چون مقعدم بسته است به سختی باز میشه ،آنقدر دارم زجر میکشم که باوجود اینکه از عمل خوشم نمیاد تصمیم گرفتم جراحی لیزر انجام بدم
  فکر کنم همزمان با شقاق بواسیر داخلی هم داشته باشم چون تا مدفوع نزدیک مقعد میرسه جمع وبسته میشه
  درضمن یک بند از مقعد هم ۱۸ سال پیش زده بیرون یعنی پاره شده بعداز ۱۸ سال این اولین باری است که دوباره اینطوری شدم اصلا زخم داخل خوب نمیشه ومشکل گوارش هم دارم و کامل تخلیه نمیشم
  خواهش میکنم راهنمایی کنید خیلی دارم زجر میکشم

 • الهام
  1402-05-18 21:08

  سلام خسته نباشید
  من4 ماه پیش عمل با لیزر انجام دادم الان زائده گوشتی خارجی مقعد دارم و گاهی دچار شقاق میشم میخوام بیرون زدگیم از بین بره

 • مهدی 44
  1402-07-06 10:18

  سلام…خسته نباشید…بنده فقط درد و سوزش و التهاب دارم گاها…مخصوصا وقتی غذاهای تند و تیز میخورم بعد از دفع..احساس میکنم دیواره داخلی مقعدم (اخر کانال)ی حالتی مثل ساییدگی داره…خونریزی و زخمی ندارن…شغلمم جوری هست ک ممکنه ساعتها روی صندلی کارم بشینم و همین باعث درد بیشتر میشه…پماد و مسکن و روغن کوهان شتر و… استفاده کردم اما موقت خوب بوده…معذرت میخام وقتی باد ازم خارج بشه درد و سوزشم کمتر میشه…اصن یبوست ندارم دفعم خوبه…ممنون میشم راهنمایی کنید

 • باربد مصطفایی
  1402-08-18 12:11

  باسلام
  بنده ۷ ماه قبل فک میکردم انگل دارم چون خارش داشتم بدون هیچ علائم دیگه ای (یبوست میگرفتم چند روزی یکبار)تا اینکه فهمیدم شقاق دارم دکتر بهم کرم انتی همورئید داد که با اپلیکاتور کرم استفاده کنم ولی اپلیکاتور باعث زخم بیرونی شد چند وقت کرم استفاده میکردم اما کاری به گوارشم نداشتم بعضی وقتا دچار یبوست میشم که همین کار تا می‌امد خوب شم دوباره باعث شقاق میشد الان حواسم به گوارشم هست.الان تا مرحله خوب شدن هم میرسم دور مقعدم باد میکنه حس میکنم عفونت میکنه بعد اینکه عفونت میکنه یهو میبینم حتی با مدفوع عادی دچار خارش شدم و روز بعدش این خارش به پارگی تبدیل میشه .هر روز در تشت اب گرم و بتادین میشینم واز کرم دست ساز nn که برای ترمیم زخم هست استفاده میکنم زخم‌های بیرون سریع خوب میکنه ولی داخل نه‌ رفتم دکتر ژل دیلتیازم بهم داد میزنم عفونت میخوابونه و حس بهتری دارم . این دفعه اخری که شقاقم عود کرد دور مقعدم باد کرده بود و برگ سنا خوردم باعث اسهالم شد .
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • صوفیا .م
  1402-08-19 23:47

  با سلام
  دو تا زایمان طبیعی داشتم بعد زایمان دومم زایده گوشتی خیلی بیشتر شد و عمل لیزر کردم بعد از عمل هنوز سوزش و درد دارم البته موقع اجابت مزاج دردی ندارم نمی دونم چه جوریه نیم ساعت بعدش دردام شروع میشه انگار که مقعدم بخواد بیاد پایین و تیر میکشه من نمیدونم بهم گفتن جراحی کنی خوب میشی الان سه ماه میگذره من هنوز خوب نشدم

 • ایرج
  1402-09-13 11:03

  سلام من سال 99 جراحی لیزر کردم تا امسال خوب بودم امسال برج ۴ به بعد دردم شروع شده زائده گوشتی بیرون زده دارم و شقاق هم دارم . باد شکم زیاد دارم موقع خروج باد شکم به زور بیرون میاد انگار مثل بادکنک که صدا ازش در میاری میشه. مدفوع من اگه یکم قطرش زیاد باشه اذیت زیاد میشم با وجود اینکه مدفوع نرمه. خارش با سوزش ودرد دارم ولی خون ریزی ندارم

 • فریدون
  1402-09-13 16:50

  من دو بار عمل شقاق انجام دادم اولی سنتی و دومی با لیزر ..الان بعد از چهار ماه هنوز درد وسوزش بعد از دفع دارم …دیگه از زندگی کردن خسته شدم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این مقالات را حتما بخوانید