سیر و درمان بواسیر و تاثیر شگفت انگیزآن در بدن

سیر و درمان بواسیر

میخواهیم بدانیم سیر و درمان بوسیر ⭐چه ارتباطی با هم دارند آیا سیر واقعا درد بواسیر را از بین می برد و یا به عنوان یک خوارکی برای پیشگیری از هموروئید و شقاق موثر است. همچنین درمان بواسیر با سرکه سیب توضیح میدهیم

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

سیر و درمان بواسیر: سوال این است⭐ آیا مبتلایان به بواسیر و شقاق میتوانند از سیر برای درمان بواسیر خود استفاده کنند؟

نکته مهم و کلیدی:

سعی کنید از سیر تازه یا سیر تر استفاده کنید. اگر میخواهید سیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید استفاده از سیر  تازه و تر توصیه می شود.

ما در اینجا قصد نداریم از خاصیت سیر برای بدن صحبت کنیم. کسی هم منکر خاصیت و ارزش غذایی این خوراکی تند و بدبو نیست. می خواهیم بررسی کنیم که تا چه اندازه سیر در درمان بیماریهای نشیمن گاه موثر است؟

سیر به عنوان دشمن بواسیر تلقی می شود. زیرا باعث خروج خون غلیظ سودایی از بدن می شود. و این خون کثیف سودایی علت بواسیر در زنان و مردان است.

از آنجا که علت اصلی بیمارهای مقعد ناراحتی های گوارشی است. که البته التهاب ناحیه مقعد ی و گوارشی مزید بر علت بیماری بواسیر و شقاق می باشد. از سیر به عنوان یک مکمل غذایی پاک کننده سموم بدن و به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی استفاده می کنند.

بذار ساده تر بهتون بگیم:  مصرف مداوم سیر نقش مهمی در از بین بردن التهاب ناحیه گوارشی و مقعد دارد. همچنین سیر یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است، باعث پاکسازی کامل خون کثیف سودایی و کلسترول بد خون از بدن می شود. یعنی به این نتیجه می رسیم که مصرف مداوم سیر برای درمان بواسیر در خانه خالی از فایده نیست.

نظر بیماران در مورد سیر و درمان بواسیر

 

قوی ترین پماد درمان بواسیر

یک عده اعتقاد دارند که بیماران  سیر را حبه کرده و داخل کانال مقعد ی قرار دهند این کار اصلا توصیه نمی شود. زیرا شواهد بالینی کافی در مورد صحت و سقم این موضوع وجود ندارد. پس ما هم نمیتوانیم دقیقا به آن استناد کنیم.

بعضی ها هم معتقدند که آب سیر را گرفته و بوسیله پانسمان داخل زخم مقعد برای درمان قرار دهید. این کار هم 100%غلط و اشتباه است. زیرا  تندی سیر باعث  ایجاد درد و سوزش زیادی در ناحیه نشیمنگاه بیماران می شود که دردی غیر قابل تحمل ایجاد میکند .

لازم است بدانید که اگر شما مبتلا به یکی از انواع بواسیر یا شقاق هستید.  نمی توان با مصرف چند حبه سیر در طی روز نشانه های این بمیاری را کنترل کرد یا به صورت قطعی بر درد سوزش یا خارش  غلبه کرد. اما میتوان با مصرف مستمر آن از پیشگیری به بیماری بواسیر جلوگیری کرد.

دقیقا درمان بواسیر با عسل هم همین گونه است اگر بیماری از درد و سوزش و خارش و یا خون ریزی ناحیه مقعد در عذاب و رنج است. به نظر شما میتوان نسخه عسل درمانی را تجویز کرد؟  ما منکر خاصیت بسیار زیاد عسل البته از نوع خالص و طبیعی نیستیم. عسل حکیم است و مصرف روزانه آن باعث قوت ناحیه گوارشی میشود.

البته همانطور که در بالا اشاره شد میتوانید با گنجاندن سیرو یا سایر خوارکی های پر اهمیت  در رژیم غذایی خود به عنوان دفع کننده سموم بدن و نیز کاهش التهاب روده و معده از آن کمک گرفت.

👈👈📜📜حتما بخوانید : تاثیر وازلین برای درمان بواسیر چیست؟

با خاصیت بی نظیر سیر در طب سنتی آشنا شوید

 

 

مصرف سیر در دراز مدت برای درمان هموروئید کاربرد دارد

سیر گرمی بسیار بالایی دارد؛ و طبع آن گرم و خشک است. همچنان‌ که در بالا اشاره شد، در مقایسه با سیر تند و خشک، سیر تر و تازه به دلیل اینکه رطوبت بیشتری دارد، بسیار مفید است. زیرا سیر یک آنتی بیوتیک بسیار قوی است و خاصیت ضد قارچ و ضد باکتریایی دارد.

سیر سرشار از آنتی اکسیدان است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. ضد التهاب است و مصرف آن التهاب ناحیه گوارشی را کاهش میدهد.

در طب سنتی علت اصلی بواسیر تجمع خون غلیظ سودایی در کبد و بدن است.  برای پشیگیری از ابتلا به  بیمارهای مقعدی باید از تجمع خون غلیظ سودایی در بدن جلوگیری کنیم. و دلیل اصلی مصرف سیر ترو تازه کمک به کاهش چربی خون و رقیق شدن خون و النهایه خارج کردن غلظت خون بالای بیماران است.

چنانچه در مصرف سیر استمرار به خرج بدهید. میتواند دلیلی بر سلامتی و بهبودی شما در ابتلا به ناراحتی های مقعدی باشد. سیر در طب سنتی به عنوان پاک کننده کبد چرب به کار میرود. اگر شما دارای اختلالات کبدی هستید و یا کبد چربی دارید؛ توصیه میکنیم روزانه چند حبه سیر بخورید. زیرا کبد چرب  یکی از دلایل ابتلای شما به یبوست است. و پاکسازی آن با سیر باعث جلوگیری از خشکی مزاج و سفتی روده ها می شود. و در نتیجه اگر به بواسیر و شقاق مبتلا هستید، راه درمان شما آسانتر می شود.

چاقی و اضافه وزن و کم تحرکی و نشستنهای طولانی میتواند، عامل اصلی ابتلا به بیمارهای نشیمنگاهی باشد. در اینصورت بهترین گزینه مصرف سیر خام است.

 روزانه بیشتر از 8 لیوان آب بخورید تا از بواسیر جلوگیری شود

 

تاثیر سیر در درمان بواسیر و یبوست -مرسی درمان درمان بواسیر

ما در اینجا مطالب ارزشمندی راجع به نحوه تاثیر سیر در درمان بواسیر با شما به اشتراک میگذاریم. که به جرات میتوان گفت در هیچ جای دیگری ندیده اید. سیر به تنهایی نمیتواند برای درمان خانگی بواسیر کافی باشد. شما باید از روش های دیگری هم تبعیت کنید. اولین روش جلوگیری از یبوست است که عامل اصلی بیمارهای مقعدی میباشد.

بنابراین لازم است که رژیم غذایی را کمی جدی بگیرید، و روزانه حجم زیادی از مایعات و غذاهای پرفیبر مصرف کنید. تا بتوانید بر یبوست و اختلالات گوارشی غلبه کنید. دقت کنید که هیچ جایگزینی برای نوشیدن مقدار زیادی آب در رفع یبوست و بواسیر وجود ندارد.

سوال اینجاست کسانی که میل به مصرف آب ندارند چه کار باید بکنند؟ نمیتوان  زورکی  8لیوان آب خورد. خوب راهکار این موضوع پیش ما است.

کافیه همراه وعده غذایی ظهر خود چند حبه سیر تر و تازه مصرف کنید. حدود یک ساعت بعد از صرف نهار یک لیوان چای کم رنگ بخورید. بعضی از بیماران می گویند برای درمان خارش مقعدی خانگی روزانه یک یا دو حبه سیر خورده اند.

اینجاست که بعد از سپری شدن 2الی 3ساعت معده شما به شدت دچار عطش میشود. که اتفاقا این عطش و میل به مصرف آب برای بیماران بسیار خوب است. اونوقته که میتوانید تا آخر شب بیش از 8لیوان آب بخورید. هیچگاه با  آب لیمو و یا خوراکی های دیگر مانند نوشابه یا چای غلیظ عطش خود را برطرف نکنید.

هنگام عطش مقدار زیادی آب بنوشید. و این کار را طی یک هفته بصورت مستمر  ادامه بدهید. با این کار شما به دو نتیجه میرسید. هم یبوست شما به راحتی برطرف میشود و معده از حالت خشکی در می آید. و هم از ابتلا به هموروئید و شقاق جلوگیری میشود.

تمام تاثیر سیر و درمان بواسیر در همین پاراگرفی بود که با شما در میان گذاشتیم. برید امتحان کنید و لذت سلامتی خود را دوچندان کنید. آیا میدانید بهترین روش درمان خانگی بواسیر چیست 

نحوه مصرف سیر و درمان بواسیر و مصلحات آن

 

بعلت طبع گرم سیر بهتر است با آب انار بخورید

سوال مشترک اکثر بیماران و مراجعه کنندگان به سایت مرسی درمان این است. که چطوری سیر را بخوریم که دهان بو نگیرد و اطرافیان ما اذیت نشوند. در بعضی از کتب طب سنتی بعد از تناول سیر شما را توصیه به  مصرف چند برگ سبزی گشنیز تازه می کنند.

البته تناول سیر خام چندان خوشایند نیست. اما با توجه به خاصیت  آنتی اکسیدان قوی که دارد. ازتناول این خوراکی بد بو و تند نمیتوان منصرف شد.

بهترین روش مصرف سیر خلال کردن یا نگینی کردن آن است. اکیدا از بلع، قورت  و حب  آن خودداری کنید. برای کاهش طعم آن میتوانید خلال های آنرا همراه با دوغ کفیر یا اسموتی بخورید.

حب کردن یا قورت دادن سیر برای دستگاه گوارش مضر بوده و به سختی قادر به هضم آن است.

روش دیگر مصرف سیر له کردن آن است. بعد از له کردن سیر 10دقیقه ای در معرض هوا قراردهید تا کمی از بوی بد و تندی آن کاسته شود. هیچگاه در ابتدای پخت مواد غذایی سیر اضافه نکنید زیرا باعث از بین رفتن خاصیت آن میشود

اگر میخواهید بیشترین بهره را از اضافه کردن سیر در مواد غذایی خود ببرید و در عین حال تمام خاصیت آن هم محفظ بماند همیشه در انتهای پخت مواد غذایی به آش یا خوراکی های مورد طبخ خود اضافه کنید.

مصلحات سیر چی هستند؟

لازم است بدانید که برای تعدیل خواص مزاجی گیاهان دارویی معمولا آنها را باید با مصلحات مصرف کرد.سیر بخاطر داشتن گرمی بالا بهتر است با مصلحات مصرف شود.

مصلحات سیر

 • سرکه مثلا بصورت سیر ترشی
 • آب انار و شربت سکنجبین
 • اگر سیر در آب نمک و روغن بادام بپزد گرمی آن تعدیل می شود.

نتیجه گیری  مجله مرسی درمان از سیر و درمان بواسیر

استمرار در خوردن سیر تازه کمک بسیار زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدن می کند. از آنجا که مقدار فیبر موجود در هر 100گرم سیر تنها 2.1گرم است. نمی شود ادعا کرد که نقش قابل ملاحضه ای در درمان یبوست داشته باشد، اما به خودی خود نقش بسیار زیادی در از بین بردن عفونت ناحیه گوارشی همچنین درمان اسهال دارد. مصرف سیر با معده خالی و ناشتا هیچ ایرادی ندارد و هیچ گونه عوارضی تا کنون  از این روش درمانی گزارش نشده است. اما اگر دچار درد و سوزش معده شدید همراه با وعده غذایی مصرف کنید.

در کل این ماده غذایی به عنوان یکی از قویترین خوراکی ها برای درمان انواع بیماری های شناخته می شود. در صورتیکه در مصرف آن استمرار داشته باشید. اما اگر بخواهیم به خوردن چند حبه سیر به عنوان درمان سطحی یا قطعی بیماری بواسیر و شقاق نگاه کنیم، این موضوع تقریبا غیر منطقی است.

برای درمان بیماریهای نشیمن گاهی یک سری فاکتورها وجود دارد. که شما با تبعیت از این الگوها یا فاکتورها به درمان قطعی میرسید.

عمده این فاکتورهای سلامتی :

 1. اصلاح سبک زندگی و شیوه رفتاری
 2. استعمال پماد گیاهی رینای سبز
 3. داشتن رژیم غذایی ویژه  بیماران هموروئیدی
 4. مصرف قرص های خوراکی و گیاهی ضد درد ،ضد سوزش ،ضد خون ریزی که به عنوان مکمل پماد رینا تعریف شد.

تمام این فاکتورها در بسته درمانی رینای سبز برای درمان سریع بواسیر و شقاق بیماران گنجانده شده است. شما هم قادرید با تهیه بسته درمانی رینای سبز یکبار برای همیشه از شر این بیماری دردناک و رنج آور خلاص شوید. 

👈خواندن این مطلب توصیه میشود : درمان خانگی بواسیر با عنبر نساء

37 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • گلشیفته
  1400-12-03 20:00

  الان بالاخره ما باید چه کار کنیم برای درمان بواسیر سیر بخوریم یا نه ؟
  پیاز هم ممکنه خوب باشه برای درمان عفونت های بدن و در کل درمان شقاق و هموروئید لطفا در این مورد هم توضیح بدید

 • مرسی درمان
  1400-12-03 23:03

  در پاسخ به گلشیفته :
  ما نگفتیم برای درمان خانگی بواسیر سیر بخورید .درست مثل اینه که کسی سینه اش چرک کرده باشه یا عفونت کرده باشه و بهش بگیم :
  عزیزم سیر بخور درمان میشی اصلا منظور ما در مقاله این نیست .
  عرض ما اینه که برای پیشگیری از ابتلا به بواسیر یا اختلالات گوارشی ،سیر یا پیاز میتونه تقریبا مفید به فایده باشه.
  از خاصیت میکروب زدایی و ضد عفونی بودن این دو خوراکی کسی غافل نیست همین عزیزم

 • من از 18سالگی با دوست پسرم ارتباط داشتیم تا جاییکه مجبورشدیم سکس مقعدی داشته باشیم هفته ای چند بار اولش خیلی دردناک بود ولی بعد از یه مدت بهش گفتم کاندومی بزار اذیت نشم ولی موافق نبود تا اینکه ادامه دادیم و خون ریزی که بند اومده الان زائده گوشتی از مقعدم آویزان شده روم هم نمیشه برم دکتر چون اگه معاینه کنه میفهمه من رابطه مقعدی داشتم نمیتونم برم جراحی هم کنم چون مادرم بفهمه منو میشکه داداشم خون به پا میکنه پسره هم میگه به من ارتباطی نداره و اصلا گردن نمیگیره ترو خدا راهی جلوی پای من بذارید که از شر این درد و خونریزی خلاص بشم و این که مقعدم گوشت اضافه اورده درمان شود بخدا دعاتون میکنم الان 23ساله هستم

 • سعید احمدوند
  1401-03-09 22:38

  اتفاقا من هم معتقد هستم که همه چیزو بهم دیگه ربط ندهیم دقیقا مثل کوهنوردی که وقتی میره کوه تمام تجهیزات لازم را با خودش میبره این تجهیزات برای پیشگیری از هر گونه اتفاق ناگواری است ،ولی وقتی که این کوهنورد وسایل و تجهیزات نداشته باشه و بی احتیاطی کنه و از کوه سقوط کرد دیگه این تجهیزات بدردش نمیخوره .بیماران بواسیری هم دقیقا باید از خودشان در برابر بیماری و عوامل تحریک کنده شقاق و هموروئید مراقبت کنند .بعد از ابتلا روزی یک کیلو سیر هم بخوری زیاد افاقه نمیکنه
  من هم موافق هستم که رابطه سیر و درمان بواسیر فقط برای پیشگیری است نه درمان

 • مرسی درمان
  1401-03-10 00:30

  در پاسخ به سعید احمدوند:
  ممنون از تجربیات خوب و ارزنده شما امروزه در سطح نت تیترهای :درمان بواسیر با عسل کوهی یا درمان سریع بواسیر درخانه با پیاز چه میدونم درمان بواسیر با عنبرنسا و.یا درمان بواسیر با حنا … خیلی به چشم میخورد به قولی شنونده و ببینده باید عاقل باشد

 • سودابه کارگر
  1401-04-03 14:16

  صبحها بعد از صبحانه یا ظهرها بعد از نهار یکی دوتا سیر حب کنید و بخورید تا یکماه اونوقت اثری از حساسیت و یا التهاب مقعد نمیبینید من خودم امتحان کردم سیر برای هر دردی دوا است خاصیت خیلی خوبی داره هر چند من با بخشی از صحبتهای شما در این مقاله موافق نیستم سیر خاصیت درمانی خیلی بالایی داره بخورید و نتیجه اش در دراز مدت میبینید فقط سیر خام تاثیر بیشتری میزاره

 • مرسی درمان
  1401-04-03 18:31

  در پاسخ به سودابه:
  با تشکر از شما که تجربه خود را با ما در میان گذاشتید

 • خانم بارانی
  1401-04-10 23:38

  من یه چیزی در مورد درمان سریع بواسیر بهتون بگم بچه ها اونم اینه که انبه که خریدید دونه هاشو دور نریزید پودرش کنید و بزارید لای یه پارچه تمییز و روی موضع چند دقیقه نگه دارید من اینو امتحان کردم خودم نتیجه گرفتم بعدش اینکه از غذاهای ملین استفاده کنید الانه تو این فصل تابستان تا میتونی آلو زرد بخورید خیلی خوبه ارزون هم هست من از سیر بدم میاد هزارتا هم خاصیت داشته باشه با بوش نمیتونم کنار بیام هر دفعه خوردم تا 4روز نتونستم تا سر کوچه هم برم دیگه خود دانید

 • مرسی درمان
  1401-04-15 08:18

  در پاسخ به شما :
  پودر دانه انبه برای درمان خانگی بواسیر خاصیت دارد بهتره مصرف بشه مالیدنی نیست. روش های درمان بواسیر در طب سنتی درصورتی که استمرار داشته باشد نتیجه میدهد به هر حال از اینکه تجربه خود را در سایت مرسی درمان درج کردید از شما سپاسگذاریم

 • اِلی....
  1401-04-16 11:21

  دوستان اگه شقاق یا همورییدی دارید اصلا نیازی به مصرف سیر نیست که برای درمان استفاده کنید چون دهن ادم بوی بد میده از طرفی بهترین راهکار استفاده از قرص یا شربت سیره که همون اندازه خاصیت داره من استفاده کردم دکتر برای مریضی مادرم نوشت چهر پنج تایی خوردم یواشکی خوردم درد بواسیر خوب شد اب رو اتیشه صبحها هم هر رزو ناشتا اب انجیر بخورید تمومه ممنون از سایت مرسی درمان امیدورام ناراحت نشید

 • مرسی درمان
  1401-04-16 14:55

  در پاسخ به الی :
  درست مانند اینه که به کسی بگیم میوه و سبزیجات بخور بعد شبگه که من قرص شو میخورم. به نظر شما قرص ویتامین ث جای خوردن پرتقال و میگیره ؟ کاربرد قرص سیر برای درمان سریع بواسیر در خانه نیست. برای چیز های دیگر است و باید توسط پزشک تجویز بشه مصرف خودسرانه ضرر دارد خوشحالیم از اینکه تجربه و نظر خودتان را درسایت درج کردید.

 • فائقه از تبریز
  1401-04-22 09:06

  من الان حدود 4ساله که بواسیر دارم که چند روز پیش به شکل زائده گوشتی بیرون زده درامده و خیلی دردناکه قبلا از این که طب سنتی خودمو درمان کنم عمل جراحی با لیزر داشتم که الان دوباره حدود 6ماهی میشه که درگیر هستم هر چن وقت یکبار عود میکنه واذیت میکنه به نظر شما برای زائده از چه روشی استفلاده کنم چون دیگه نمیخوام خودم وبسپارم به جراحی و از تیغ جراحی دیگه نفرت دارم و میترسم مشگل من الان در حال حاضر این زائده است با سیر و سرکه و سماق مگه میشه اخه 😅😅

 • مرسی درمان
  1401-04-22 12:17

  در پاسخ به فائقه :
  طب سنتی معتقد است که زائده گوشتی بواسیر در اثر تجمع خون غلیظ سودایی در بدن ایجاد میشود. برای از بین بردن این بیماری الزاما باید از پکیج اختصاصی درمان بواسیر در خانه و شقاق استفاده کنید که در پشتیبانی واتس اپ قابل تهیه است. سیر و سرکه و سماق بهترین روش خانگی برای درمان خانگی بواسیر است اگه با طب سنتی آشنایی داشتید با سخره حرف نمیزدید

 • مهدی محقق
  1401-04-28 00:28

  یه مقدار سیر رنده کنید داخل یه دبه بزارید مقداری هم آب لیموی تازه بهش اضافه کنید بعد بزارید یکماه بمونه هر روز یک لیوان ازش بخورید انگار تازه از مادر متولد شدید این کارو باید چهل شبانه روز انجام بدید بعد از این مدت قیافه اتو تو آینه نگاه کن سفید سفید میشی عین برف خون بدن هم پاکسازی میشه هر مریضی که داری از بدنت خارج میشه اینقدر نرید تو این مطب ها منتظر بشینید تا آمپول بهتون بزنن هم وقتتون تلف میشه هم هزینه به باد میدی تازه با مصرف شربت و آمپول هزار مریضی دیگه سراغت میاد

 • سولماز
  1401-05-04 13:37

  عرض ادب و خسته نباشید من از یکی شنیدم که سیر و رنده کنید داخل پارچه نخی تمیز بزارید و بعد روی زخم مقعد قرار دهید برای ترمیم زخم شقاق خوبه من البته ترسیدم خودم این روش و امتحان نکردم ولی الان دو هفته است که خون ریزی و سوزش دارم فکر کنم شقاق گرفتم چون پارسال دکتر رفتم گفت شقاقه بتادین و آب زدم خوب شدم الان دوباره اینجور شدم اما سیر و امتحان نکردم من از این کارها واقعیتش میترسم میشه خودتون راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.