چه غذاهایی برای بواسیر ضرر دارد

  1. مرسی درمان
  2. بواسیر(هموروئید)
  3. چه غذاهایی برای بواسیر ضرر دارد
چه غذاهایی برای بواسیر ضرر دارد ،برای بواسیر چی نخوریم

غذاهای حاوی ادویه جات تند و ادویه های کاری و چاشنی های غذاهای خانگی و رستورانی، برای بواسیر ضرر دارد. همچنین لبنیات پرچرب و غذاهای فرآوری شده مانند انواع سوسیس و کالباس تغذیه نامناسب برای بیماران هموروئید است. انواع ترشی، خیار شور و گوشت قرمز برای بواسیر در بیماران ضرر دارد.

بواسیر(هموروئید)

بیشتر مراجعه کننده گان به سایت علمی تحقیقاتی مرسی درمان در چند سوال مشترک هستند. که مهم ترین آنها چه غذاهای برای بواسیر ضرر دارد.  یا برای خلاصی از درد بواسیر چی نخوریم بود. با پاسخ درست و منطقی به این سوالات، میخواهیم شما را از این بیماری رنج آور  نجات دهیم.

اگر به رگ های وریدی که در مجرای مقعد قرار دارند. بر اثر فشار مدفوع سفت، زایمان و یا کم تحرکی فشار وارد شود. این رگ ها ملتهب و گشاد شده، در نتیجه در افراد با سنین مختلف ایجاد بواسیر میکند.

در این بخش تمرکز بر این نیست که چه کار کنیم تا به هموروئید مبتلا نشویم. بلکه در واقع  هدف از نگارش این مقاله اینه که، اگر فردی به یکی از انواع هموروئید مبتلا شده است. زندگی روزمره خود را چگونه باید اداره کنه، تا درد کمتری تحمل کند.

اگر شما در حال حاضر مبتلا به بواسیر هستید. باید بدانید که دسته ای از مواد غذایی هستند. که با خوردن آنها درد بواسیر و ناحیه مقعد تا چندین برابر شدت پیدا میکند.  و این موضوع بیمار را در وضعیت بسیار دردناکی قرار میدهد.

اینکه علت بواسیر در زنان و مردان چه چیزی است. در مقاله ای جداگانه و به طور مفصل به آن پرداخته ایم. مرسی درمان جهت رفاه حال بیماران و جلوگیری از سردرگمی آنها، اقدام به طراحی الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی کرده است. که همراه با بسته های درمانی رینای سبز و یا پک های درمانی برای بیماران  خود ارسال میکنیم.

در جدول زیر از مصرف مواد غذایی پرخطر و پر ضرر برای باباسیل  اکیدا امتناع کنید.

چه چیزهایی برای بواسیر ضرر دارد ؟

بیماران هموروئیدی از خوردن غذاهای تند و فست فودی امتناع کنید

چه غذاهایی برای هموروئید ضرر دارد
ادویه جات، فلفل سیاه و قرمز⭐پرتقال، کیوی، گوجه
گل پر، گوشت قرمزانار، بادمجان❌
لبنیات پرچرب ❎پنیرهای صنعتی
ماکارانی، اسپاگتیکله پاچه، دل و جگر💛
برنج سفیدتن و کنسرو
انواع ترشی و خیار شورشربت های صنعتی
غذاهای فست فودیکشمش سبز
غذاهای فرآوری شده ⚡سیگار و مخدرها

اگر بواسیر در شما از نوع درجه یک و دو است معمولا به صورت جوش (زائده ) سر سفید در داخل کانال مقعد ایجاد می شود. که به جوش داخل مقعدی معروف است.

متاسفانه این نوع از هموروئید خیلی دردناک است. و با خوردن مواد غذایی مضر  که باعث ایجاد حساسیت یا واکنش این بیماری شود. بعد از اجابت مزاج و طی شبانه روز با احساسات ناخوشایند، درد، سوزش و خارش شدید مواجه می شوید.

مثلا از خوردن مواد غذایی که با انواع چاشنی ها و یا ادویه جات خوشمزه می شوند اکیدا خودداری کنید.

غذاهای فرآوری شده مانند انواع سوسیس و کالباس، مواد غذایی فست فودی و یا سیب زمینی و مرغ سوخاری برای هموروئید شما شدیدا مضر است.

از تناول لبنیات پرچرب، و یا برنج سفید و ماکارونی  در طول دوران نقاهت بیماری امتناع کنید. از مصرف انواع ترشی ها و یا خیار شورهای صنعتی و خوشمزه همراه وعده های غذایی خود پرهیز کنید.

درمان بواسیر در زنان باردار فرایند سختی دارد. زیرا خانم ها در طول بارداری دچار ویار و هر چی خواری شده و این ویار اگر روی خوردن ترشی و خیار شور قفل شود. کار درمانگر با مشکل مواجه می شود. و دوره معالجه بواسیر طولانی تر می گردد.

میوه های مانند پرتقال و کیوی و گوجه در بعضی از افراد ایجاد التهاب و کهیر پوستی میکند. لذا از تناول این میوه ها در دوران نقاهت خود به شدت پرهیز کنید.

آیا گوجه فرنگی برای بواسیر ضرر دارد

گوجه فرنگی برای بواسیر ضرر دارد

در بعضی از بیماران خوردن گوجه فرنگی  حساسیت ایجاد میکند. و احساس خارش و کهیر به این افراد دست میدهد. و باعث التهاب ناحیه مقعدی شده و در نتیجه درد بواسیر را شدید میکند. اگر شما یک بیمار مبتلا به هموروئید هستید. گوجه فرنگی و بادمجان از آندسته غذاهای است که برای بواسیر ضرر دارد.

از خوردن گوجه فرنگی، پرتقال، کیوی و انار که برای بواسیر ضرر دارد خودداری کنید.

سیگار برای بواسیر ضرر دارد

سیگار برای بواسیر ضرر دارد

استعمال دخانیات مانند سیگار، قلیان و مصرف هر گونه ماده مخدر مانند تریاک یا شیره باعث افزایش غلظت خون می شود.  خون غلیظ سودایی عامل و دلیل اصلی ابتلا افراد به بواسیر است. برای  پاک شدن خون غلیظ سودایی و کاهش شدت درد  و تحریک هموروئید از استعمال دخانیات خودداری کنید.

بله سیگار برای بواسیر ضرر دارد.

آیا گردو برای بواسیر ضرر دارد

گردو طبع گرم دارد. و مصرف آن در افراد سودایی هیچ گونه ضرری ندارد. اما خوردن زیاد آن در ماههای آخر تابستان ایجاد کهیر و حساسیت میکند. مصرف زیاد گردو در بعضی مواقع باعث ایجاد تبخال در دهان افرادی میشود.

اما به طور کلی  خوردن گردو برای بیماران هموروئید  ضرری ندارد. برای کنترل درد و التهاب مقعد هم حکیم نیست.

آیا خرما برای بواسیر ضرر دارد

خرما فیبر بالایی دارد. دارای طبع گرم است. تناول آن باعث رفع التهاب و رفع یبوست می شود. برای بیماران هموروئیدی هیچ ضرری ندارد.

عدس برای بواسیر ضرر دارد ؟

عدس یکی از انواع حبوبات فیبر دار است. که مصرف آن در وعده های صبحگاهی خاصیت زیادی دارد. خوردن یک کاسه عدسی همراه روغن زیتون هفته ای دوبار هیچ ضرری برای بیماران بواسیری ندارد.

اگر مزاج شما سرد است و با مصرف عدسی دچار اختلالات گوارشی می شوید. بعد از تغذیه با عدسی از مصلحات آن مانند دو عدد خرما نیم ساعت بعد از غذا یا چای نبات و دارچین استفاده کنید.

البته در یکی از نسخه های طب سنتی برای درمان زائده گوشتی بیرون زدگی مقعد و رفع التهاب نشیمنگاه از پودر عدس و گل نار و سماق استفاده می کنند. این مخلوط درمان گر به پودر آب زن معروف است.

آیا خوردن انار برای بواسیر مضر است؟

مصرف آب انار برای پاکسازی خون غلیظ سودایی بسیار مفید است. علمای طب سنتی بعد از انجام حجامت در فصل بهار، توصیه به مصرف آب انار می کنند.

اما تناول تفاله های انار یعنی دانه های انار باعث ایجاد یبوست در اکثر افراد میشود. بنابر این مصرف زیاد، دانه های انار سبب ایجاد خارش در بیماران میشود. و برای بواسیر مضر است.

زردچوبه برای بواسیر مضر است ؟

زردچوبه یکی از ادویه های پرخاصیت است که خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی بالایی دارد. استفاده از زردچوبه در هنگام طبخ غذا برای بیماران هموروئیدی هیچ گونه ضرری ندارد

ورزش مناسب برای درمان بواسیر

ورزش مناسب و مفید برای بیماران بواسیر پیاده روی و کوه نوردی است

ورزش های سنگین مانند وزنه برداری، و ورزش های سنگین رزمی برای افراد در طول دوران ابتلا به بیماری هموروئید ضرر دارد.

در عوض بیماران باید ورزش های مانند پیاده روی، طناب ، شنا،  استخر و کوهنوردی انجام بدهند.

انجام حرکات یوگا و نرمش های هوازی برای بواسیر مفید است.

الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئید

الگوی غذای مرسی درمان برای درمان بیماری هموروئید

مجله سلامتی مرسی درمان معتقد است که: آگاهی بیماران از منشاء و علت بیماری خود، مهمترین گام در راه رسیدن به نتیجه درمانی مطلوب است. این به آن معنی نیست، که بیماران با دست یافتن به اطلاعات نصفه و نیمه خودسرانه و در منزل اقدام به خود درمانی کنند. شاید در این راه و با عملی کردن بعضی از روش ها به خودشان آسیب بزنند.

بهتر است در طول دوران نقاهت بیماری خود طی مدت 21 روز از انجام درمانهای خودسرانه در منزل اکیدا خودداری کنید. و به توصیه ها و دستورات بهداشتی ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کاملا گوش دهید. تا سریعتر و بهتر به نتیجه درمانی مطلوب برسید. شاید بدانید که چه غذایی برای بواسیر ضرر دارد اما این اطلاعات ممکنه شما را به نتیجه درمانی مناسبی نرساند.

بر همین اساس تیم علمی تحقیقاتی مرسی درمان با کمک کارشناسان متخصص تغذیه، اقدام به طراحی الگوی غذایی ویژه بیماران بواسیری نموده است. حسن این رژیم غذایی اینه که، طی یک برنامه منظم غذایی یک الگوی همیشگی و ساده به صورت همیشگی در دسترس بیمار قرار دارد. و بیمار از ابهام و چه کنم و چه نخورم در می آید و بهتر به نتیجه درمانی خود می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مهمترین مقالات