شیاف آنتی هموروئید برای چیست ترکیبات نحوه مصرف و عوارض شیاف بواسیر

شیاف آنتی هموروئید ترکیبات و عوارض

در مورد کاربرد شیاف های آنتی هموروئید و ترکیبات و عوارض آن مطالب مهمی را با شما به اشتراک می گذاریم. در مورد نحوه ساختن شیاف آنتی همورویید گیاهی در خانه و تداخلات داروی آن در بارداری به شما آموزش میدهیم فیلم نحوه گذاشتن شیاف ها در مقعد را حتما نگاه کنید

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

بیماری بواسیر ( هموروئید) حاصل وارد شدن فشار بیش از حد و کشش عضلات مقعد است. که در اثر تورم یا گشاد شدن رگ های کانال مقعد ی ایجاد می شود. ما در اینجا می خواهیم در مورد  ترکیبات شیاف آنتی هموروئید  گیاهی یا شیمیایی و کاربرد این داروهای جامد در معالجه بیمارهای نشیمن گاهی مطالب خیلی مهمی  را با شما به اشتراک بگذاریم.

معمولا داروها در اشکال قرص، کپسول، آمپول و شیاف تجویز می شوند. سرعت اثر گذاری  و ماندگاری داروها، در دسته آمپول و شیاف بالاتر و بیشتر است. فرمول شیمیایی بعضی از داروها طوریه که نمیشه آنها را به شکل آمپول درآورد. و باید به صورت پمادهای جلدی و یا در قالب شیاف های جامد استعمال شوند.

شیاف آنتی هموروئید یک داروی جامد است. که برای استفاده و فرو کردن داخل کانال مقعدی ساخته شده  است مقعد جاییه  که شیاف ها حل شده و از طریق پوشش ناحیه  رکتال جذب بدن بیمار می شود.

شیاف ضد درد و التهاب و سوزش بواسیر خارجی

شیاف بواسیر معمولا حاوی ماده ای بنام فنیل افرین است. و می تواند برای تسکین موقت دردهای ناحیه مقعدی مانند بواسیر خارجی و داخلی کاربرد داشته باشد. این داروی جامد می تواند علائم اولیه بواسیر مانند سوزش و درد را تا ساعاتی تسکین دهد.

در مقایسه با قرص ها و پمادها، شیاف ها خاصیت تسکین دهندگی بالای دارند. البته شیاف های هموروئید خارجی و با کیفیت، تاثیر و قدرت تسکین  زیادی دارند.

این داروهای جامد غیر خوراکی برای تسکینِ  دردِ  بیمارانی که به تازگی مبتلا شده اند. شاید بهترین گزینه درمان موقت باشد.

در هر صورت ما در این مقاله در مورد ترکیبات این شیاف ها و نحوه استعمال و یا عوارض احتمالی آنها با شما مطالب مهمی را در میان می گذاریم.

ترکیبات شیاف آنتی هموروئید (ایپروئید )

 

 لیدو کائین و هیدروکورتیزون از ترکیبات مهم شیاف بواسیر هستند

در ترکیبات  شیاف آنتی هموروئید (برای هر عدد) به مقدار 60میلی گرم لیدو کائین استفاده می شود. لیدوکائین برای حدود یک ساعت سبب بی حسی موضعی ناحیه رکتال می شود. و به همین علته که بیمار، در ساعات اولیه استعمال احساس درد و سوزش ندارد.

هیدروکورتیزون و زینک اکساید موجود در ترکیبات شیاف آنتی هموروئید خاصیت ضد التهاب و ضد تورم ناحیه نشیمن گاهی دارد.

 ترکیبات شیاف ⭐  طبقه بندی
 لیدوکائین   نام تجاری :ایپروئید
 هیدرو کورتیزون  نام ژنریک:آنتی هموروئید
 زینک اکساید  ضد بابا سیل
 آلومینیوم ساب استات  تسکین درد و التهاب

نحوه مصرف شیاف آنتی هموروئید

فیلم طریقه مصرف شیاف آنتی هموروئید را ببینید.

حجم فیلم :9MB

مدت زمان فیلم: 3Min

 

ممکنه خودتان به تنهایی بتوانید از شیاف ها استفاده کرده، و براحتی آنها را داخل مقعد فرو کنید. شاید لازم باشه  از یکی از اعضای خانواده خود کمک بگیرید. تا زمانی که خودتان به انجام دادن آن عادت کنید.

توجه : بیمارانی که مبتلا به شقاق مقعدی هستند. در صورت استفاده از شیاف ها ممکنه باعث آسیب رساندن بیشتری به کانال رکتوم شوند. لذا توصیه میشه یا استفاده نکنید یا با احتیاط بیشتری استفاده شود.

زیاد نگران نباشید. به محض خرید هر کدام از محصولات دارویی طریقه استفاده از آن، داخل بروشور جعبه به صورت گام به گام توضیح داده شده است. کافیه که تمام مطالب بروشور را بخوانید و از دستورات و توصیه ها به صورت دقیق تبعیت کنید.

برای شروع طریقه مصرف یک شیاف :

 • دستهای خود را با آب و صابون شستشو دهید.
 • یک ژل روان کننده در خانه داشته، و مقداری از آن را به اطراف شیاف بمالید.
 • برای روان شدن شیاف های هموروئید هیچ گاه از وازلین استفاده نکنید. چون پوشش وازلین باعث میشه که شیاف ها به کندی و آهستگی جذب ناحیه مقعد شوند.
 • از سفت بودن شیاف مطمئن شوید. اگر شیاف نرم و در مجاورت دمای اطاق قرار گرفته است. به سختی در مقعد فرو می رود. بنابراین لازمه که این داروهای جامد در دمای یخچال و زیر 30درجه سانتی گراد نگهداری شوند تا همیشه سفت بنظر برسند.
 • قبلِ استفاده از شیاف بواسیر، روده های خود را خالی کنید. هرچه دارو بدون بیرون راندن در جای خود بماند. اثر گذاری آن بیشتر است.
 • از شستشوی مقعد یا تنقیه امتناع کنید. و تا اجابت مزاج بعدی بگذارید دارو در مقعد بماند.
 • بمدت یک تا 3ساعت بعد از قراردادن شیاف از تخلیه خودداری کنید.

عوارض شیاف آنتی هموروئید

 

سرگیجه و سردرد از مهم ترین عوارض شیاف بواسیر هستند

هر دارو به موازات اثرات درمانی مطلوبی که دارد، یک سری عوارض و منع مصرف هم داره، که لازمه هر بیماری به این عوارض توجه کند. البته بغیر از شیاف ها یک سری داروهای خوراکی هم هستند که برای مداوای هموروئید مورد استفاده قرار می گیرند. در این بین داروی گیاهی بیسنل و آنوسل بهترین قرص برای درمان بواسیر تلقی می شود.

با مصرف بیش از حد این دارو ممکنه با عوارض زیر مواجه شوید. در صورت بروز هر گونه از علائم زیر فورا با پزشک خود مشورت کنید.

تحت تاثیر قراردادن اعصاب مرکزی مانند:

 • عصبانیت و بد خلقی
 • سرگیجه و تاری دید
 • لرزش و خواب آلودگی
 • تشنج و بیهوشی
 • ضعف تنفسی مخصوصا در بیماران مبتلا به تنگی نفس یا آسم

تحت تاثیر قرار گرفتن قلب عروق مانند:

 • کاهش فشار خون علی الخصوص در بیماران دیابتی
 • پر کاری تیروئید

واکنش های آلرژیک مانند :

 • ضایعات جلدی مثل جوش
 • کهیر و خارش اندامهای بدن
 • ورم (روی صورت و پوست)
 • واکنشهای شبه آنافیلاکتیک

شیاف آنتی هموروئید گیاهی

 

از ترکیب روغن نارگیل و روغن رزماری می توان شیاف بواسیر خانگی و گیاهی درست کرد

شما خودتان هم می توانید در منزل شیاف آنتی هموروئید گیاهی درست کنید.

نحوه درست کردن شیاف بواسیر گیاهی

چیزی که لازم دارید:

 • روغن نارگیل منجمد و خوراکی
 • روغن گیاه مورد
 • روغن میخک
 • روغن فندق جادوگر
 • روغن رزماری
 • روغن ملاکوکا
 • سیلندر پلاستیکی

نحوه درست کردن :

مقداری روغن نارگیل خوراکی را در دمای اطاق یا داخل ما یکروویو ذوب کنید.  و آنرا درون سیلندرهای  پلاستیکی مخصوص شیاف، بریزید. و داخل یخچال فریزر بگذارید.

بعد از حدود نیم ساعت آنرا بیرون آورده و چند قطره ای روغن گیاه مورد و یا رزماری را به آن اضافه کنید.

سپس روی مخلوط خود را مجددا با روغن نارگیل بپوشانید. و اجازه دهید حدود نیم ساعت دیگه در دمای یخچال فریزر شود.

شیاف و ملین طبیعی شما آماده است. و میتوانید استفاده کنید.

دسترسی به یکی از روغن ها بالا، کفایت میکند.

آیا شیاف آنتی هموروئید باعث اسهال می شود؟

 

شیاف درمان بواسیر باعث اسهال نمی شود

اینکه شیاف هموروئید گیاهی  باعث اسهال در بیماران می شود یا خیر ؟ تا حدودی پاسخ آن مثبت است.

مکانیسم اثر این داروی جامد که خاصیت جذب شونده گی در ناحیه گرم مقعد دارد. باعث روان شدن کانال مقعد می شود.

این امر باعث میشه، بیمار هنگام اجابت مزاج فشار کمتری به خود وارد کند. و نسبت به دفعات قبل، عملیات دفع راحت تر انجام می شود.

اما اگر ادعا شود که شیاف هموروئید باعث اسهال و دل پیچه و روان شدن و یا شل شدن بیش از حد مدفوع می گردد. تقریبا نادرست است.

از طرفی اسهال شدن بیماران بستگی به ژنتیک و مکانیسم  دفاعی بدن آنها هم دارد. ممکنه بدن افراد واکنش های خاصی در برابر استعمال داروها داشته باشند. مثلا شاید یکی اسهال شود و دیگری یبوست بگیرد و در فرد ثالثی هیچ کدام از این واکنش ها نباشد.

در واقع نمی توانیم این موضوع را به مکانیسم اثر این شیاف نسبت دهیم.

آیا شیاف انتی همورویید برای یبوست کاربرد دارد ؟

 

شیاف درمان بواسیر برای معالجه یبوست بیماران مناسب است

پاسخ به این سوال مثبت است. البته افرادی که اختلالات جدی گوارشی دارند. و یا مبتلا به یبوست شدید هستند. نمی توانند با مصرف شیاف آنتی هموروئید، .این بیماری را در خود درمان کنند.

همچنانکه در پاراگراف بالا اشاره کردیم. با عملیات فرو کردن شیاف باباسیل داخل مقعد، باعث نرمی و روان شدن کانال رکتال شده، و این موضوع به دفع راحت تر کمک می کند.

اما اگر بگوییم که این داروی جامد، برای درمان یبوست  کاربرد دارد؟ باید بگوییم خیر

کاربردی که دارد در حد توضیحی است که درج کردیم. برای درمان یبوست می توانید از شیاف گلیسیرین استفاده کنید. در واقع در مقایسه با شیاف هموروئید، برای درمان یبوست و پاکسازی روده ، تقریبا شیاف گلیسیرین کاربرد بهتری دارد.

تداخل دارویی شیاف بواسیر

 

شیاف بواسیر با چه داروهایی تداخل دارد

تداخل دارویی ممکنه باعث کاهش عملکرد و یا افزایش عوارض جانبی شیاف هموروئید گردد. اما این موضوع به این معنی نیست که تمام داروها با یکدیگر تداخل دارند.

ممکنه شیاف آنتی هموروئید با داروهای زیر تداخل داشته باشد.

سایمتیدین ( درمان و کاهش اسید معده)

متوپرولول (درمان ضربان قلب)

ایزوکاربوکسازید ( ضد افسردگی)

لینزولید ( انتی بیوتیک جدید)

مصرف این داروی جامد، برای افرادی که قرص های فشار خون یا دیابت و و یا داروهای ضایعات پوستی و عفونت و قارچی مصرف میکنند. تداخل دارویی دارد و کاملا ممنوع است.

مدت زمان جذب شیاف آنتی هموروئید

 

1الی 3ساعت زمان می برد تا شیاف آنتی بواسیر جذب مقعد شود

مدت زمان جذب شیاف بواسیر 1 الی 3 ساعت است. .یعنی بعد از گذاشتن شیاف تا 3 ساعت دراز بکشید کفایت میکند.

به مدت 1تا 3 ساعت از اجابت مزاج خودداری کنید. به شرطی که قبل از استعمال شیاف هموروئید، روده های خود را تخلیه کرده باشید.

سعی کنید شیاف را در دمای یخچال و زیر 30درجه سانتی گراد نگهداری کنید. معمولا این داروهای جامد در بسته های 10عددی عرضه می شوند. یک داروی OTC  بوده و نیازی به تجویز پزشک ندارد. اما اگر بیش از 7روز استفاده کردید و نتیجه ای درمانی دلخواه عایدتان نشد.

سعی کنید حتما با کارشناسان مرسی درمان تماس بگیرید. و وضعیت بیماری خودتان را شفاف توضیح دهید، تا بتوانیم بهتر به همدیگر کمک کنیم.

موضوع مهمی که لازمه بدانید اینه که تاثیر شیاف ها در درمان بواسیر و شقاق به صورت مقطعی است. و برای درمان قطعی کاربرد چندانی ندارد. فقط به عنوان یک تسکین دهنده در رده میانی C  می تواند برای بیمار مفید باشد.

احتیاط دارویی:

بیماران حساس، بیمارانی که مخاط آنها به شدت آسیب دیده و یا دچار عفونت است. یا بیمارانی که تحت درمان با سایر کورتیکواستروئیدها هستند. منع مصرف شیاف دارند. یعنی لازمه قبل از مصرف با ارائه دهنده مراقبتهای بهداشتی خود مشورت کنند.

حتما ببینید: داروهای گیاهی مرسی درمان

شیاف آنتی هموروئید در بارداری

 

شیاف آنتی بواسیر از ماه سوم بارداری می توان مصرف کرد

زنان به دلیل تجربه های مثل بارداری، زایمان، داشتن رابطه مقعدی و تغییرات هورمونی نزدیک به عادات زنانه، بیشتر به عارضه بواسیر یا شقاق مبتلا می شوند. یعنی در مقایسه با آقایان، ناراحتی های مقعدی در خانمها شایع تر است.

از ماه سوم بارداری به بعد خانم های باردار می توانند از شیاف  آنتی هموروئید در بارداری  برای تسکین درد و سوزش استفاده کنند.

همچنین برای درمان بواسیر در زنان  می توانید از پک مخصوص درمان شقاق و هموروئید در دوران بارداری که در فروشگاه سایت عرضه می شود استفاده کنید.

شیاف آنتی هموروئید  گیاهی  بهتر است یا پماد؟

امروزه در بازار دارویی کشور نسخه OTC  معمولا از کرم ها، پماد و خمیر و یا شیاف ها برای تسکین موقت هموروئید داخلی استفاده می شود. این نوع داروهای می تواند سوزش، خارش و یا درد شدید را برای مدت کوتاهی تسکین دهند.

پمادهای موضعی و جلدی از نوع شیمیایی، که با اسامی شناخته شده ای در داروخانه های سراسر کشور و با قیمت بسیار پایین، یافت می شود. و معمولا برای تسکین هموروئید داخلی یا خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.  آیا می دانید که پماد آنتی هموروئید داخلی و خارجی رینای سبز چیست ؟

در مقایسه با این پمادهای ساده و در دسترس، باید اعتراف کنیم که شیاف هموروئید عملکرد قابل قبولی دارد. البته اگر یک شیاف خارجی پیدا بشه، خیلی عالی است. زیرا این دارو ی جامد توسط بافت مقعد جذب شده، و دلیل دیگر اینه که شیافها معمولا کندتر تجزیه می شوند. و دارو در مدت زمان طولانی تر آزاد می کند.

 در پاسخ به سوال بیماران مبنی بر اینکه شیاف آنتی هموروئید بهتر است یا پماد؟

باید بگوییم شیاف ها البته از نوع خارجی و با کیفیت آن عملکرد بهتری دارند.

سخن پایانی در مورد شیاف آنتی هموروئید برای بواسیر

 

سخن پایانی از مجله سلامتی مرسی درمان در مورد شیاف بواسیر

تمرکز ما اینجا بر شیاف هموروئید است. در کشور ما وقتی صحبت از دارو میشه، بیشترین توجه و گرایش به مصرف داروهای خارجی است. وقتی صحبت از شیاف هموروئید میشه، منظور ما یک شیاف آنتی هموروئید قوی و خارجی است.

معمولا برای کنترل و کاهش دردهای بعد از عمل جراحی، از شیاف دیکلوفناک برای بواسیر استفاده می شود.

شیاف ها با مارک ها و برند های مختلفی عرضه می شوند. کیفیت و نحوه درمان داروهای  ساخت داخل را نه تایید و نه رد می کنیم. و منظور ما از شیاف هموروئید مارک و برند خاصی از شرکت دارویی خاصی نیست. چرا که شیاف آنتی  هموروئید گیاهی به راحتی در دسترس است. و مارک و برند هم ندارند.

شیاف ها معمولا 2تا 4بار در روز و به مدت 7روز استفاده می شوند. بهتره بعد از اجابت مزاج آنرا وارد مقعد خود کنید. تا اثرات طولانی تری داشته باشند.

خون ریزی جزئی همراه با هموروئید شایع است. اگر مقدار کمی خون قرمز روشن روی دستمال کاغذی یا کاسه توالت دیدید. این یک مورد طبیعی است و اصلا نگران نباشید. با این حال اگر مدفوع شما سیاه و یا متوجه مقدار زیادی خون قرمز تیره یا سیاه شدید. حتما با مشاوران سایت تماس بگیرید.

 شیاف ها و داروهای جامد برای تسکین موقت علائم بواسیر مانند درد، سوزش و خارش استفاده می شود. و هیچگاه به عنوان درمانگر قطعی معرفی نشده است.

اگر میخواهید به صورت جدی تر درمان خود را شروع کنید.  و بطور اختصاصی تحت نظر و مداوا باشید.

پیشنهاد ما استفاده از محصولات درمانی رینای سبز است که برای درمان ناراحتی های مقعد در 4مدل مختلف عرضه می شود.

که از طریق فروشگاه سایت مرسی درمان عرضه می شود.

19 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • پیمان ناصر زاده
  1401-09-21 09:54

  من شیاف آنتی هموروئید از داروخانه گرفتم یه هفته استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت تازه اوضاعم بدتر شد لطفا اگر شیاف آنتی هموروئید آلمانی با امریکایی دارید برای من بفرستید هزینه اش هم اصلا مهم نیست اما توی فرشوگاه هر چقدر گشتم نبود لطفا راهنمایی کنید

 • مقصودی
  1402-01-26 11:30

  به تجربه بنده حتما در زمان درمان از قرص سی باکس برای روانی مزاج استفاده کنید

 • اشکان
  1402-02-19 22:26

  من پارسال جراحی هموروئید داشتم‌بخاطر‌بیرون زدگی و خونریزی شدید. اما خوب‌نشدم الان خونریزی خیلییی کم شده اما درد شدید دارم بعد دفع. دکتر‌میگه شقاق شده

 • امید شارخی
  1402-03-04 06:43

  سلام من حدود دوماه به این مشکل گرفتار شدم اولاش خیلی درد داشتم و یبوست شدید به طوری که نشستن برام درد اور بود اما کم کم با خوردن یه سری دارو بهتر شدم و مشکل یبوست شدیدم حل شد اما به تازگی متوجع شدم هنگام دفع علاوه بر درد و سوزش مقدار کمی خون ریزی از ناحیه پشت هنگام فقط دفع دارم دکتر رفتم بهم یه پماد گیاهی به نام باریچ داد با اپلیکاتور باید مصرف میشد که استفادت کردم دوبار اما چون وضعیتم بد شد و اسهال شدم دیگه مصرف نکردم الان نمیدوتم نگرانم و هم اذیت اگه راهنمایبم کنید ممنون میشم باید چیکار کنم

 • مرسی درمان
  1402-03-04 07:05

  در پاسخ به امید:
  امید جان درد و سوزش شما با پماد های عمومی برطرف نمیشود شما علاوه بر داروهای موضعی باید از داروهای خوراکی و الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی تبعیت کنید. تمامی اینها در بسته های درمانی مرسی درمان موجوده عزیزم قبلش به پشتیبانی تلگرام 09926843196 پیغام بدهید و خلاصه وضعیت خودتان را تشریح کنید تا بسته درمانی مناسب وضعیت شما تجویز بشه و سریع سلامتی خودتو به دست بیاری عزیزم

 • شهرزاد...=
  1402-05-03 20:16

  ازنظرروحی احساس کلافگی وخستگی میکنم وهمش استرس دارم نگرانم بابت اینکه الان دوباره اسهال میشم وقراره بازم اون دردلعنتی رو تجربه کنم چون حدود ۸ماه پیش دراثر مسمومیت حالم وحشتناک خراب شد نه بخاطر اسهال ودلپیچه فقط بخاطر درد و زخم وحشتناکی ک ازناحیه مقعدداشتم و اصلا نمیدونستم باکی درمیون بزارم بهتره بگم خجالت میکشیدم بگم ازناحیه مقعد خونریزی ودرد دارم الانم امروز انگار چندسری میرم سرویس واون درد داره کم کم شروع میشه نگرانم کمکم کنین لطفابیرون زدگی گوشتی هم دارم واقعا دیگه نمیدونم چکارکنم واینم گفته باشم زایمان خیلی خیلی سختیم داشتم

 • مرسی درمان
  1402-05-04 10:38

  در پاسخ به شهرزاد:
  شهرزاد جان عزیز دلم
  شما در یک وضعیت کاملا نگران کننده قرار دارید. موضوعی نیست که در یک الی دو خط نوشته شما را به سلامتی برساند. برای شروع درمان باد دارو مصرف کنید. بهتر با پشتیبانی تلگرام 09926843196 ارتباط بگیرید

 • پوریا
  1402-05-15 21:32

  سلام ممنون بابت اطلاع رسانیتون

 • سلام وقت بخیر. بنده درد و خونریزی ندارم یه بیرون زدگی بدون درد هست آیا این شیاف برای رفع این مورد مناسب هست؟

 • سلام من یک زایمان خیلی سخت داشتم و فشاری زیادی به مقعدم وارد شده الان اصلا دفع نمیتونم و بعد 4 یا 5 روز بعد دستشویی میرم اما حالم بد میه از درد زیاد حتی غش میکنم شیاف آنتی هموروعید گرفتم اما فایده نداشت نمیدونم چه کار کنم 🥺😞

 • ن.زندوکیلی
  1402-06-30 05:50

  باسلام من الان ٦ماه هستش كه درگير استرس و اضطراب هستم اما دوهفته پيش در يك همايش روانشناسي شركت كردم كه تقريبا ١٣،١٤ ساعت نشسته بود و به دليل وسواسيتم نتونستم از سرويس بهداشتي استفاده كنم فرداي آن روز متاسفانه زايده گوشتي بيرون زد اين دوهفته از شياف آنتي هموروئيد استفاده كردم خیلی کم آروم ميشه تورم كم ميشه اما مجدد طي روز متورم ميشه و درد دار باید چه کار کنم؟ خیلی استرس دارم

 • مرسی درمان
  1402-06-31 17:56

  در پاسخ به زند وکیلی:
  زائده گوشتی بیرون زده از قبل بوده و وضعیتی نیست که بخواد یهو دهانه مقعد ایجاد شود. بصورت زائده داخلی بوده که متوجه آن نشدید در اثر تحریک بیرون زده است.
  شیاف آنتی هموروئید موجود در داروخانه کمکی به وضعیت شما نخواهد کرد زیرا مکانسیم اثر این شیاف ها تسکین موقت است و درمان قطعی برای درمان از پک ممتاز و داروی آنوسل ANUSOL استفاده کنید.

 • فائزه
  1402-07-03 13:09

  آیا برای خارش شدید داخل مقعد مناسب هست این شیاف اگه نه چی استفاده کنم

 • مرسی درمان
  1402-07-04 12:04

  در پاسخ به فائزه:
  شیاف ها مسکن هستند درمان نیستند. برای درمان خارش شیاف ها بصوت مسکن موقتی عمل میکنند. خارش مقعد ناشی از یبوست است و یبوست ناشی از خون کثیف سودایی مقالات سایت و بخوانید متوجه موضوع علت خارش مقعدی و داروهای درمانی آن خواهید شد.

 • سامان
  1402-08-13 16:38

  من یه سفر طولانی داشتم در این بین فرودگاه رفتم دستشویی و چون اب نبود با دستمال پاک کردم بعد ۱ ساعت احساس درد شروع شد که همون شب نتونستم بخوابم الان ۱ هفته گذشته و بسیار متورم شده حتی که نه میتونم راه برم و نه دراز بکشم، دکتر رفتم شیاف و پماد و انتی بیوتیک‌تجویز کرد، الان سوال من اینه تا کی این وضعیت وحشتناک قراره ادامه پیدا کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.