درمان بواسیر با حنا زردچوبه و عسل امکان پذیر است؟!

 1. مرسی درمان
 2. بواسیر(هموروئید)
 3. درمان بواسیر با حنا زردچوبه و عسل امکان پذیر است؟!
درمان بواسیر با حنا ،زردچوبه و عسل چگونه است

مقداری روغن زیتون یا کنجد با 50گرم پودر حنا مخلوط کرده و خوب بهم بزنید. خمیر به دست آمده را شبها در ناحیه مقعد قرار دهید. و صبح با آب گرم طهارت کنید. این کار برای جلوگیری از پیشرفت هموروئید و تسکین درد و سوزش و خارش مقعد موثر است. همچنین برای درمان بواسیر می توانید مقداری پودر زردچوبه را با عسل موم دار طبیعی مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را در ناحیه مقعد قرار دهید.

بواسیر(هموروئید)

در این مقاله میخواهیم به بررسی درمان بواسیر با حنا، زردچوبه و عسل بپردازیم. اگر شما مبتلا به یکی از انواع بواسیر هستید. از شما تمنا داریم، با خواندن  مطالب علمی، هیچگاه به صورت خودسرانه و بدون مشورت با کارشناس بهداشتی،  آنرا را روی خودتان تست نکنید.

برای عملی کردن بعضی از روشهای درمان بواسیر در خانه و در طب سنتی نیاز مند این است. که یک نفر کارشناس به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در کنار شما باشد. و به صورت تلفنی و یا حضوری از ایشان مشاوره بگیرید.تا به بهترین نتیجه درمانی برسید. در غیر اینصورت ممکنه زحمات، وقت و انرژی شما تلف شود.

برای اینکه به درک بهتری از این موضوع برسید. خواهشمند است به ما اعتماد کنید، و تا پایان این مقاله با مجله سلامتی مرسی درمان همراه باشید.

حنا، زردچوبه و عسل 3عنصر و ماده طبیعی هستند. که به مقدار فراوان و با قیمت نسبتا خوبی در دسترس همه قرار دارد. ما به شما آموزش میدهیم که چگونه برای درمان بواسیر خارجی و داخلی از این مواد استفاده کنید.

و همچنین میخواهیم بررسی کنیم که این 3ماده گیاهی  دارای چه ترکیباتی هستند. و مکانیسم اثر آنها در درمان هموروئید خارجی یا داخلی چگونه است.

بعد از استفاده از این مواد  چه مدت زمانی طول میکشه تا بیماران درمان شوند؟ و اصلا نحوه درمان بواسیر با حنا و زردچوبه و عسل تا چه اندازه است؟ یا شاید هم اصلا چنین روش درمانی منسوخ شده و صحت ندارد.

درمان بواسیر با حنا

روغن زیتون و پودر حنا مخلوط کرده و خمیر آنرا در مقعد بگذارید

حنا بعلت خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی که دارد. همچنین بعلت خاصیت قابضی که دارد برای بواسیر خارجی مفید به فایده می باشد. برگ گیاه حنا  دارای خواص  ضد اسپاسم مقعدی و ضد التهاب نشیمن گاه می باشد. لازم به توضیح است که جایی تعریف نشده که حتما حنا برای درمان ناراحتی های مقعدی کاربرد دارد. ولی به دلیل خاصیت ضد التهاب  و اثرات آنتی اکسیدان بالایی که دارد. برای تسکین و جلوگیری از پیشرفت بیماری های نشیمن گاه کاربرد خوبی دارد.

حنا در صنعت آرایشی و بهداشتی به ترمیم کننده زخم و جلوگیری از التهاب پوست مشهور است.

برای استفاده از این روش گیاهی درمان بواسیر در خانه به روش زیر عمل کنید

چیزی که لازم دارید

 • 50گرم حنا
 • 5گرم روغن زیتون
 • 5گرم روغن کنجد
 • 5گرم روغن نارگیل
 • کاسه مسی کوچک یک عدد

ابتدا حنا را داخل کاسه مسی یا ظرف یکبار مصرف ریخته و با اضافه کردن سایر روغن های گیاهی که در بالا به آنها اشاره کردیم. خمیر حنا به دست می آید. خمیر را در ناحیه مقعد شیاف کرده و به مدت 20الی 30دقیقه در ناحیه نشیمن گاه خود قرار دهید. بعد از آن با آب گرم  طهارت کنید.

نکته ای که باید بهش توجه کنید این است. که توقع نداشته باشید  با یکبار درست کردن خمیر حنا و استعمال آن در ناحیه مقعد معجزه درمان بواسیر صورت گیرد. برای درمان بواسیر با حنا شبها هم میتوانید، خمیر حنا را در مقعد خود قرار دهید. و صبح با آب ولرم شستشو دهید. راستی تا یادم نرفته بهتون بگم آیا میدانید که بواسیر چیست ؟

نکات مهم درمان بواسیر با حنا

ماده موثر موجود در برگ گیاه حنا تانن است که نقش مهمی در ترمیم زخم و درمان التهاب پوستی دارد

لازمه که برای جلوگیری از گسترش درد هموروئید و سوزش و خارش مقعد حداقل به مدت 3هفته این روش درمان بواسیر با حنا را در منزل به صورت منظم و مرتب تکرار کنید. تا بهترین نتیجه درمان عاید شما گردد.

بعد از اینکه خمیر را در موضع آسیب دیده مقعد قرار دادید. به مدت 21 روز هر روز صبح یک لیوان چای بابونه همراه با عسل مخلوط کرده و میل کنید. استمرار در مصرف چای بابونه با عسل باعث تقویت معده و نرم شدن روده ها و تسکین اعصاب و دوری از استرس و اضطراب می شود. این موضوع باعث می شود به مرور بیماری یبوست و سنگینی معده از شما دور شود.

این روش درمانی در طب سنتی  را  می توانید به مدت چندین هفته متوالی تکرار کنید. زیرا هیچ گونه عوارضی ندارد. بسیار ارزان و قابل دسترس است، و عوارض کمتری نسبت به روش های شیمیایی دارد. و در مقایسه با  لیزر  دوران نقاهت دردناک بعد از عمل های جراحی را هم نخواهد داشت.

برگ درختچه حنا به صورت بیضی شکل و سفید رنگ بوده و دارای مقداری زیادی تانن، مانیتول و موسیلاژ است. به میزان 5تا 10% از برگ گل حنا را تانن تشکیل میدهد. که در  ترمیم زخم های پوستی و التهابات پوست نقش بسزایی دارد. همچنین تانن خاصیت قابض دارد.

یعنی اگر هموروئید شما از نوع توده خارجی بیرون زده است. تانن موجود در حنا نقش موثری بر درمان توده خارجی بواسیر دارد. ما اطلاعات مهمی در باره درمان بواسیر در طب بوعلی سینا فاش کرده ایم حتما بخوانید

درمان بواسیر با زردچوبه

زردچوبه دارای ماده موثری بنام کورکورمین است که برای التهاب و درمان زخم هموروئید موثر است

در این بخش میخواهیم مطالبی را در مورد درمان بواسیر با زردچوبه با شما به اشتراک بگذاریم. برای رفع ابهام و پاسخ به تمامی سوالاتی که دارید خواهشمندیم که این بخش را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

بواسیر در طب سنتی توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می شود و عامل آن خون غلیظ سودایی است. حال میخواهیم بدانیم که مکانیسم اثر زردچوبه بر درمان هموروئید داخلی و خارجی چگونه است؟  دوم اینکه میخواهیم به این نکته مهم پی ببریم که اساسا زردچوبه را برای مداوای بواسیر چگونه مصرف کنیم؟

ماده فعال و موثر موجود در زردچوبه کورکورمین نام دارد. که 3% از وزن زردچوبه را تشکیل داده و یک ضد التهاب موثر با خاصیت آنتی اکسیدان خیلی قوی می باشد.

ریشه گیاه زردچوبه به صورت اشکال زیر در بازار دارویی کشور قابل دسترسی است.

 • پودر زردچوبه که معمولا به عنوان چاشنی غذاها از آن استفاده می شود.
 • عصاره زردچوبه که در محصولات دارویی و آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد
 • چای زردچوبه
 • کپسول یا مکمل غذایی و گیاهی زردچوبه
 • صابون شستشوی زردچوبه

اثرات درمان زردچوبه بر هموروئید

زردچوبه بصورت پودر و کپسول مکمل گیاهی و بصورت صابون برای درمان ترمیم زخم هموروئید و شقاق و ضد التهاب کاربرد دارد

اگر خون کثیف سودایی عامل اصلی بواسیر در بیماران باشد. و اگر دلیل عود و بازگشت اصلی بیماری هموروئید و شقاق در شما یبوست مزمن و مداوم باشد. ما منشاء یبوست را از نارسایی کبد و خون غلیظ سودایی میدانیم.

حالا سوال این است که زردچوبه چگونه بیماران هموروئیدی را معالجه میکند؟

خوردن روزانه یک عدد کپسول گیاهی زردچوبه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهاب زیادی که دارد. باعث تعادل و تقویت عملکرد سیستم گوارشی شده نارسایی کبد را به مرور برطرف کرده و خون غلیظ سودایی را از بدن تصفیه میکند. و با پاکسازی  کامل روده ها و پایین آوردن کلسترول خون نقش مهمی در دراز مدت بر درمان بواسیر دارد.

گفتیم که ماده موثر و فعال موجود در زردچوبه کور کورمین است که دوز مصرف مناسب آن در بیماران یک گرم در روز می باشد. برای رسیدن به این دوز از این ماده فعال فقط باید کپسول زردچوبه مصرف کنید.

و مصرف پودر زردچوبه به عنوان چاشنی غذاها گزینه مناسبی برای درمان هموروئید در دراز مدت نیست. هر چند مصرف آن  باعث  کاهش میل جنسی در مردان می شود. همچنین مصرف کپسول زردچوبه برای کسانی که داروهای انعقاد خون مصرف میکنند همچنین در خانم های باردار اصلا مجاز نیست. بیشتر کاربران از کپسول و مکمل گیاهی زردچوبه به عنوان داروی لاغری استفاده میکنند.

درمان بواسیر با زردچوبه و عسل

پودر زردچوبه را با مقداری عسل طبیعی مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را در مقعد برای درمان هموروئید قرار دهید

10گرم پودر زرد چوبه را با مقداری عسل  طبیعی موم دار مخلوط کرده و خوب بهم بزنید.  مخلوط به دست آمده را داخل سرنگ 2 میل (SYRINGE 2ML) ریخته و محتویات آنرا روزانه دو نوبت داخل مقعد بریزید و اجازه بدهید به مدت 20الی 30دقیقه در مقعد بماند. بعد خود را با آب گرم شستشو دهید. این کار باعث می شود که درد، خارش و التهاب ناحیه مقعدی تا حد زیادی تسکین پیدا کند.

در بیمارانی که مبتلا به زخم شقاق مقعد هستند. مخلوط پودر زردچوبه و عسل باعث ترمیم فوری زخم شقاق می شود. همچنین  برای درمان و سوزش و التهاب ناحیه مقعد از روش زیر هم میتوانید استفاده کنید.

مقداری پودر زردچوبه را با روغن کنجد یا نارگیل به صورت خمیر درآورید. سپس خمیر زردچوبه را داخل مقعد به مدت 10الی 20 دقیقه قرار دهید. این کار از پیشرفت و گسترش بیماری بواسیر و علائم آن  مانند سوزش  مقعد  و خارش جلوگیری میکند.

اگر شما مبتلا به هموروئید هستید و از پمادها و یا روغن های موضعی برای مداوای خود استفاده میکنید. ما توصیه میکنیم که حتما در خانه صابون زرد چوبه داشته باشید. این صابون خاصیت ضد التهابی و ضد قارچ و ضد باکتری بالایی دارد. روزانه 2نوبت نشیمنگاه خود را با صابون زردچوبه شستشو دهید این کار به ترمیم زخم بواسیر و التهاب و تسکین خارش مقعد کمک شایانی میکند.

جمع بندی مطالب از مجله سلامتی مرسی درمان

 

پماد گیاهی حنا مرسی درمان برای درمان هموروئید و شقاق

استفاده از روش های درمانی گیاهی در طب سنتی برای جلوگیری از گسترش و پیشرفت بیماری هموروئید و شقاق از مدت ها پیش مرسوم بوده و اثرات درمانی این روش های گیاهی به طور کامل اثبات شده است.

بسیاری از بیماران  روش های گیاه درمانی در طب سنتی را در منزل ترجیح میدهند. زیرا نسبت به سایر روش های درمانی هم در دسترس تر است و هم کم هزینه بوده و مهمتر اینکه هیچ گونه عوارضی ندارد. این روش های گیاهی در مقایسه با روش درمان با لیزر یا جراحی سنتی نقاهت ناشی از عمل جراحی را به دنبال ندارند.

در صورتیکه بیماران مبتلا به بیمارهای نشیمنگاهی به صورت دقیق و منظم و به صورت مرتب از این روش های درمان بواسیر با حنا یا زردچوبه و عسل استفاده کنند. در مدت زمان کوتاهی در منزل به نتیجه درمان دل خواهی میرسند. اگر در کنار استفاده از این متد های درمانی از یک کارشناس بهداشت یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کمک بگیرید. نتیجه درمانی به دست آمده بسیار رضایت بخش خواهد بود.

امروزه در طب سنتی گیاهان دارویی بسیار زیادی وجود دارند که تاثیر مستقیمی روی گسترش و جلوگیری بیماری هموروئید دارند یکی از مهم ترین این گیاهان حنا یا زردچوبه می باشد که کاربرد و استفاده از روش درمانی آنها در مقاله توضیح دادیم. برای خرید مرهم گیاهی حنا اینجا را کلیک کنید.

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • پاتوری از تبریز
  1402-02-21 20:48

  سلام تنها مشکلم گوشت زائد بیرون مقعده که الان سه هفته هست که اندازه هسته کوچیک خرماس و آویزون و زخیمه، دکتر گف باید جراحی کنی منم میترسم خیلی به خاطر این مشکل ناراحتم ترو خدا کمکم کنید مشکل یبوست ندارم همه چیزم نرماله روتین آزمایش دادم مشکل ندارم چون آذر پارسال دوماه قرص لاغری خوردم و اون موقع یبوست داشتم اینطوری شدم چون شقاق رو حس میکردم الان هیچ دردی ندارم کوهان شتر دارم مصرف موضعی میکنم دکتر گف بواسیر نیست گوشت یا همون پوست اضافی

 • ماهان از زابل
  1402-02-26 02:30

  همیشه تا دور وقت بیدارم بواسر دارم بعضی وقت ها درد با سوزش دارم خونریزی ندارم وعده غذای مناسبی ندارم مصرف سیگار الکل قهوه وچای بسیار زیادی دارم همیشه بی حوصله ام
  بیشتر موقع ها خسته ام وحال هیچ کاری رو ندارم و…
  وقتی از پودر موبر استفاده میکنم ورم میکنه همراه با درد وسوزش

 • سلامن و دعای خیر خدمت شما
  در حال حاضر مدت سه ماه هستش ابتدا کمی خارش و سوزش داشتم ولی مدتی هست خارش و سوزش از بین رفته و الان یک هفته ست بعد از دفع خونریزی دارم یک زایده گوشتی و یک زخم که در قسمت پایینی مقعد می باشد که از اونجا خونریزی میکنه زخم جوری هستش انگار که دقیقا از وسط ترک خورده و خونریزی میکنه قبلا هم خونریزی داشتم به دکتر مراجعه کردم گفتن بواسیر هستش و شیاف آنتی هموریید تجویز کردن به مدت دو هفته از شیاف آنتی هموریید استفاده کردم کمی بهتر شد ولی بعد از اتمام درمان خونریزی بیشتر شد لطفا راهنمایی کنید در حال حاضر زایده گوشتی و یک زخم دقیقا چسپیده به زایده رو دارم ولی سوزش و خارش ندارم

 • مرسی درمان
  1402-02-31 09:41

  در پاسخ به مهلا :
  ما پاسخ شما را از طریق واتس آپ . ایمیل براتون ارسال کردیم و دقیقا راهنمایی کردیم که چه کار کنید. شیاف آنتی هموروئید هیچ کمکی به درمان بیماری شما نخواهد کرد. برای درمان زخم مقعد هم بهت گفتیم چه کار کنید
  با تشکر از شما بابت درج کامنت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مهمترین مقالات