درمان بواسیر با عسل زردچوبه و حنا امکان پذیر است؟

درمان بواسیر با حنا ،زردچوبه و عسل چگونه است

مقداری روغن زیتون یا کنجد با 50گرم پودر حنا مخلوط کرده و خوب بهم بزنید. خمیر به دست آمده را شبها در ناحیه مقعد قرار دهید. و صبح با آب گرم طهارت کنید. این کار برای جلوگیری از پیشرفت هموروئید و تسکین درد و سوزش و خارش مقعد موثر است. همچنین برای درمان بواسیر می توانید مقداری پودر زردچوبه را با عسل موم دار طبیعی مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را در ناحیه مقعد قرار دهید.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

در این مقاله میخواهیم به بررسی درمان بواسیر با حنا، زردچوبه و عسل بپردازیم. اگر شما مبتلا به یکی از انواع بواسیر هستید. از شما تمنا داریم، با خواندن  مطالب علمی، هیچگاه به صورت خودسرانه و بدون مشورت با کارشناس بهداشتی،  آنرا را روی خودتان تست نکنید.

برای عملی کردن بعضی از روشهای درمان بواسیر در خانه و در طب سنتی نیاز مند این است. که یک نفر کارشناس به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در کنار شما باشد. و به صورت تلفنی و یا حضوری از ایشان مشاوره بگیرید. تا به بهترین نتیجه درمانی برسید. در غیر اینصورت ممکنه زحمات، وقت و انرژی شما تلف شود.

برای اینکه به درک بهتری از این موضوع برسید. خواهشمند است به ما اعتماد کنید، و تا پایان این مقاله با مجله سلامتی مرسی درمان همراه باشید.

حنا، زردچوبه و عسل 3عنصر و ماده طبیعی هستند. که به مقدار فراوان و با قیمت نسبتا خوبی در دسترس همه قرار دارد. ما به شما آموزش میدهیم که چگونه برای درمان بواسیر خارجی و داخلی از این مواد استفاده کنید.

و همچنین میخواهیم بررسی کنیم که این 3ماده گیاهی  دارای چه ترکیباتی هستند. و مکانیسم اثر آنها در درمان هموروئید خارجی یا داخلی چگونه است. هر چند برای شروع درمان توصیه ما اینه که از قویترین داروی هموروئید استفاده کنید.

بعد از استفاده از این مواد  چه مدت زمانی طول میکشه تا بیماران درمان شوند؟ و اصلا نحوه درمان بواسیر با حنا و زردچوبه و عسل تا چه اندازه است؟ یا شاید هم اصلا چنین روش درمانی منسوخ شده و صحت ندارد.

درمان بواسیر با عسل 

 

درمان بواسیر با عسل

برای درمان بواسیر با عسل مخلوطی از عسل، روغن زیتون فرابکر و همچنین موم زنبور عسل درست کنید. در این ترکیب  کافیه یک قاشق غذا خوری عسل با یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و حدود 20گرم موم زنبور عسل را با یکدیگر مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده را روی موضع آسیب دیده نشیمنگاه بگذارید. این مخلوط برای استفاده یک الی 2 نوبت پانسمان بواسیر کفایت می کند.

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط سایت علمی آموزشی pubmed این مخلوط خاصیت ضد باکتریایی دارد؛ و برای درمان عفونت قارچی پوست هم موثر است. همچنین مخلوط عسل و روغن زیتون التهاب ناشی از هموروئید و شقاق را کم میکند.  اگر از مخلوط عسل برای درمان بواسیر به مدت 4 هفته استفاده کنید. خونریزی و خارش ناشی از هموروئید را به طور قابل ملاحضه ای کاهش داده و کنترل میکند.  این ترکیب هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و از نظر بالینی کاملا موثر است.

درمان هموروئید با مرهم گیاهی رینا پلاس

درمان بواسیر با حنا

 

روغن زیتون و پودر حنا مخلوط کرده و خمیر آنرا در مقعد بگذارید

حنا بعلت خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی که دارد. همچنین بعلت خاصیت قابضی که دارد برای بواسیر خارجی مفید به فایده می باشد. برگ گیاه حنا  دارای خواص  ضد اسپاسم مقعدی و ضد التهاب نشیمن گاه می باشد. لازم به توضیح است که جایی تعریف نشده که حتما حنا برای درمان ناراحتی های مقعدی کاربرد دارد. ولی به دلیل خاصیت ضد التهاب  و اثرات آنتی اکسیدان بالایی که دارد. برای تسکین و جلوگیری از پیشرفت بیماری های نشیمن گاه کاربرد خوبی دارد.

حنا در صنعت آرایشی و بهداشتی به ترمیم کننده زخم و جلوگیری از التهاب پوست مشهور است.

برای استفاده از این روش گیاهی درمان بواسیر در خانه به روش زیر عمل کنید

چیزی که لازم دارید

 • 50گرم حنا
 • 5گرم روغن زیتون
 • 5گرم روغن کنجد
 • 5گرم روغن نارگیل
 • کاسه مسی کوچک یک عدد

ابتدا حنا را داخل کاسه مسی یا ظرف یکبار مصرف ریخته و با اضافه کردن سایر روغن های گیاهی که در بالا به آنها اشاره کردیم. خمیر حنا به دست می آید. خمیر را در ناحیه مقعد شیاف کرده و به مدت 20الی 30دقیقه در ناحیه نشیمن گاه خود قرار دهید. بعد از آن با آب گرم  طهارت کنید.

نکته ای که باید بهش توجه کنید این است. که توقع نداشته باشید  با یکبار درست کردن خمیر حنا و استعمال آن در ناحیه مقعد معجزه درمان بواسیر صورت گیرد. برای درمان بواسیر با حنا شبها هم میتوانید، خمیر حنا را در مقعد خود قرار دهید. و صبح با آب ولرم شستشو دهید. راستی تا یادم نرفته بهتون بگم آیا میدانید که بواسیر چیست ؟

نکات مهم درمان بواسیر با حنا

 

ماده موثر موجود در برگ گیاه حنا تانن است که نقش مهمی در ترمیم زخم و درمان التهاب پوستی دارد

لازمه که برای جلوگیری از گسترش درد هموروئید و سوزش و خارش مقعد حداقل به مدت 3هفته این روش درمان بواسیر با حنا را در منزل به صورت منظم و مرتب تکرار کنید. تا بهترین نتیجه درمان عاید شما گردد.

بعد از اینکه خمیر را در موضع آسیب دیده مقعد قرار دادید. به مدت 21 روز هر روز صبح یک لیوان چای بابونه همراه با عسل مخلوط کرده و میل کنید. استمرار در مصرف چای بابونه با عسل باعث تقویت معده و نرم شدن روده ها و تسکین اعصاب و دوری از استرس و اضطراب می شود. این موضوع باعث می شود به مرور بیماری یبوست و سنگینی معده از شما دور شود.

این روش درمانی در طب سنتی  را  می توانید به مدت چندین هفته متوالی تکرار کنید. زیرا هیچ گونه عوارضی ندارد. بسیار ارزان و قابل دسترس است، و عوارض کمتری نسبت به روش های شیمیایی دارد. و در مقایسه با  لیزر  دوران نقاهت دردناک بعد از عمل های جراحی را هم نخواهد داشت.

برگ درختچه حنا به صورت بیضی شکل و سفید رنگ بوده و دارای مقداری زیادی تانن، مانیتول و موسیلاژ است. به میزان 5تا 10% از برگ گل حنا را تانن تشکیل میدهد. که در  ترمیم زخم های پوستی و التهابات پوست نقش بسزایی دارد. همچنین تانن خاصیت قابض دارد.

یعنی اگر هموروئید شما از نوع توده خارجی بیرون زده است. تانن موجود در حنا نقش موثری بر درمان توده خارجی بواسیر دارد. ما اطلاعات مهمی در باره درمان بواسیر در طب بوعلی سینا فاش کرده ایم حتما بخوانید.

درمان بواسیر با زردچوبه

 

زردچوبه دارای ماده موثری بنام کورکورمین است که برای التهاب و درمان زخم هموروئید موثر است

در این بخش میخواهیم مطالبی را در مورد درمان بواسیر با زردچوبه با شما به اشتراک بگذاریم. برای رفع ابهام و پاسخ به تمامی سوالاتی که دارید خواهشمندیم که این بخش را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

بواسیر در طب سنتی توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می شود و عامل آن خون غلیظ سودایی است. حال میخواهیم بدانیم که مکانیسم اثر زردچوبه بر درمان هموروئید داخلی و خارجی چگونه است؟  دوم اینکه میخواهیم به این نکته مهم پی ببریم که اساسا زردچوبه را برای مداوای بواسیر چگونه مصرف کنیم؟

ماده فعال و موثر موجود در زردچوبه کورکورمین نام دارد. که 3% از وزن زردچوبه را تشکیل داده و یک ضد التهاب موثر با خاصیت آنتی اکسیدان خیلی قوی می باشد.

ریشه گیاه زردچوبه به صورت اشکال زیر در بازار دارویی کشور قابل دسترسی است.

 • پودر زردچوبه که معمولا به عنوان چاشنی غذاها از آن استفاده می شود.
 • عصاره زردچوبه که در محصولات دارویی و آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد
 • چای زردچوبه
 • کپسول یا مکمل غذایی و گیاهی زردچوبه
 • صابون شستشوی زردچوبه

اثرات درمان زردچوبه بر هموروئید

 

زردچوبه بصورت پودر و کپسول مکمل گیاهی و بصورت صابون برای درمان ترمیم زخم هموروئید و شقاق و ضد التهاب کاربرد دارد

اگر خون کثیف سودایی عامل اصلی بواسیر در بیماران باشد. و اگر دلیل عود و بازگشت اصلی بیماری هموروئید و شقاق در شما یبوست مزمن و مداوم باشد. ما منشاء یبوست را از نارسایی کبد و خون غلیظ سودایی میدانیم.

حالا سوال این است که زردچوبه چگونه بیماران هموروئیدی را معالجه میکند؟

خوردن روزانه یک عدد کپسول گیاهی زردچوبه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهاب زیادی که دارد. باعث تعادل و تقویت عملکرد سیستم گوارشی شده نارسایی کبد را به مرور برطرف کرده و خون غلیظ سودایی را از بدن تصفیه میکند. و با پاکسازی  کامل روده ها و پایین آوردن کلسترول خون نقش مهمی در دراز مدت بر درمان بواسیر دارد.

گفتیم که ماده موثر و فعال موجود در زردچوبه کور کورمین است که دوز مصرف مناسب آن در بیماران یک گرم در روز می باشد. برای رسیدن به این دوز از این ماده فعال فقط باید کپسول زردچوبه مصرف کنید.

و مصرف پودر زردچوبه به عنوان چاشنی غذاها گزینه مناسبی برای درمان هموروئید در دراز مدت نیست. هر چند مصرف آن  باعث  کاهش میل جنسی در مردان می شود. همچنین مصرف کپسول زردچوبه برای کسانی که داروهای انعقاد خون مصرف میکنند همچنین در خانم های باردار اصلا مجاز نیست. بیشتر کاربران از کپسول و مکمل گیاهی زردچوبه به عنوان داروی لاغری استفاده میکنند.

قویترین دارو برای درمان هموروئید داخلی

درمان بواسیر با زردچوبه و عسل

 

پودر زردچوبه را با مقداری عسل طبیعی مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را در مقعد برای درمان هموروئید قرار دهید

10گرم پودر زرد چوبه را با مقداری عسل  طبیعی موم دار مخلوط کرده و خوب بهم بزنید.  مخلوط به دست آمده را داخل سرنگ 2 میل (SYRINGE 2ML) ریخته و محتویات آنرا روزانه دو نوبت داخل مقعد بریزید و اجازه بدهید به مدت 20الی 30دقیقه در مقعد بماند. بعد خود را با آب گرم شستشو دهید. این کار باعث می شود که درد، خارش و التهاب ناحیه مقعدی تا حد زیادی تسکین پیدا کند.

در بیمارانی که مبتلا به زخم شقاق مقعد هستند. مخلوط پودر زردچوبه و عسل باعث ترمیم فوری زخم شقاق می شود. همچنین  برای درمان و سوزش و التهاب ناحیه مقعد از روش زیر هم میتوانید استفاده کنید.

مقداری پودر زردچوبه را با روغن کنجد یا نارگیل به صورت خمیر درآورید. سپس خمیر زردچوبه را داخل مقعد به مدت 10الی 20 دقیقه قرار دهید. این کار از پیشرفت و گسترش بیماری بواسیر و علائم آن  مانند سوزش  مقعد  و خارش جلوگیری میکند.

اگر شما مبتلا به هموروئید هستید و از پمادها و یا روغن های موضعی برای مداوای خود استفاده میکنید. ما توصیه میکنیم که حتما در خانه صابون زرد چوبه داشته باشید. این صابون خاصیت ضد التهابی و ضد قارچ و ضد باکتری بالایی دارد. روزانه 2نوبت نشیمنگاه خود را با صابون زردچوبه شستشو دهید این کار به ترمیم زخم بواسیر و التهاب و تسکین خارش مقعد کمک شایانی میکند.

جمع بندی مطالب از مجله سلامتی مرسی درمان

 

پماد گیاهی حنا مرسی درمان برای درمان هموروئید و شقاق

استفاده از روش های درمانی گیاهی در طب سنتی برای جلوگیری از گسترش و پیشرفت بیماری هموروئید و شقاق از مدت ها پیش مرسوم بوده و اثرات درمانی این روش های گیاهی به طور کامل اثبات شده است. در همین رابطه بخوانید درمان بواسیر داخلی در خانه چگونه است؟

بسیاری از بیماران  روش های گیاه درمانی در طب سنتی را در منزل ترجیح میدهند. زیرا نسبت به سایر روش های درمانی هم در دسترس تر است و هم کم هزینه بوده و مهمتر اینکه هیچ گونه عوارضی ندارد. این روش های گیاهی در مقایسه با روش درمان با لیزر یا جراحی سنتی نقاهت ناشی از عمل جراحی را به دنبال ندارند.

در صورتیکه بیماران مبتلا به بیمارهای نشیمنگاهی به صورت دقیق و منظم و به صورت مرتب از این روش های درمان بواسیر با حنا یا زردچوبه و عسل استفاده کنند. در مدت زمان کوتاهی در منزل به نتیجه درمان دل خواهی میرسند. اگر در کنار استفاده از این متد های درمانی از یک کارشناس بهداشت یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کمک بگیرید. نتیجه درمانی به دست آمده بسیار رضایت بخش خواهد بود.

امروزه در طب سنتی گیاهان دارویی بسیار زیادی وجود دارند که تاثیر مستقیمی روی گسترش و جلوگیری بیماری هموروئید دارند یکی از مهم ترین این گیاهان حنا یا زردچوبه می باشد که کاربرد و استفاده از روش درمانی آنها در مقاله توضیح دادیم. برای خرید مرهم گیاهی حنا اینجا را کلیک کنید.

دوست دارید بدانید که تاثیر وازلین برای درمان بواسیر چگونه است؟

نوشته قبلی
شیره تریاک برای بواسیر مالیدن تریاک روی زخم چه تاثیری دارد
نوشته بعدی
درمان بواسیر در طب بوعلی سینا

12 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • پاتوری از تبریز
  1402-02-21 20:48

  سلام تنها مشکلم گوشت زائد بیرون مقعده که الان سه هفته هست که اندازه هسته کوچیک خرماس و آویزون و زخیمه، دکتر گف باید جراحی کنی منم میترسم خیلی به خاطر این مشکل ناراحتم ترو خدا کمکم کنید مشکل یبوست ندارم همه چیزم نرماله روتین آزمایش دادم مشکل ندارم چون آذر پارسال دوماه قرص لاغری خوردم و اون موقع یبوست داشتم اینطوری شدم چون شقاق رو حس میکردم الان هیچ دردی ندارم کوهان شتر دارم مصرف موضعی میکنم دکتر گف بواسیر نیست گوشت یا همون پوست اضافی

 • ماهان از زابل
  1402-02-26 02:30

  همیشه تا دور وقت بیدارم بواسر دارم بعضی وقت ها درد با سوزش دارم خونریزی ندارم وعده غذای مناسبی ندارم مصرف سیگار الکل قهوه وچای بسیار زیادی دارم همیشه بی حوصله ام
  بیشتر موقع ها خسته ام وحال هیچ کاری رو ندارم و…
  وقتی از پودر موبر استفاده میکنم ورم میکنه همراه با درد وسوزش

 • مهلا
  1402-02-31 08:47

  سلامن و دعای خیر خدمت شما
  در حال حاضر مدت سه ماه هستش ابتدا کمی خارش و سوزش داشتم ولی مدتی هست خارش و سوزش از بین رفته و الان یک هفته ست بعد از دفع خونریزی دارم یک زایده گوشتی و یک زخم که در قسمت پایینی مقعد می باشد که از اونجا خونریزی میکنه زخم جوری هستش انگار که دقیقا از وسط ترک خورده و خونریزی میکنه قبلا هم خونریزی داشتم به دکتر مراجعه کردم گفتن بواسیر هستش و شیاف آنتی هموریید تجویز کردن به مدت دو هفته از شیاف آنتی هموریید استفاده کردم کمی بهتر شد ولی بعد از اتمام درمان خونریزی بیشتر شد لطفا راهنمایی کنید در حال حاضر زایده گوشتی و یک زخم دقیقا چسپیده به زایده رو دارم ولی سوزش و خارش ندارم

 • مرسی درمان
  1402-02-31 09:41

  در پاسخ به مهلا :
  ما پاسخ شما را از طریق واتس آپ . ایمیل براتون ارسال کردیم و دقیقا راهنمایی کردیم که چه کار کنید. شیاف آنتی هموروئید هیچ کمکی به درمان بیماری شما نخواهد کرد. برای درمان زخم مقعد هم بهت گفتیم چه کار کنید
  با تشکر از شما بابت درج کامنت خوبتون

 • گلنسای
  1402-04-28 11:18

  با سلام حدودا ۵ ماهه با مشکل یبوست و اشکال در دفع مدفوع همراه با سوزش و درد و زائده گوشتی در مقعد دچار شده ام و موقع نشستن نشیمنگاهم درد میکند و البته از عید که این مشکل بوجود آمده از پماد های مختلف (انتی فیشر ، زایکتیلوم و سایر پمادهای طی سنتی )استفاده کرده ام خونریزی قطع شده است اما سوزش کامل قطع نشده و درد هم دارم و بعضی وقتها هم یکروزه میشه که دفع مدفوع ندارم ضمنا زائده گوشتی هم دارم نمیخوام به جراحی عمل لیزری برم ، واقعا این مشکل من یعنی درد و سوزش و با زور دفع مدفوع و زائده گوشتی حل میشه؟

 • زهرا
  1402-05-02 22:06

  سلام ممنون به خاطر مطالب خوبتون چند روزه از عذاب بواسیر کارم گریه شده من حامله ام و تو۸ماه هستم کلا اجابت مزاجم خوبه مشکلی ندارم ولی چند روز بواسیرم زده بیرون زخمی و خیلی دردناکه خون ریزی هم داره امروز همینطوری به ذهنم رسید زردچوبه و زیتون رو ضماد کنم ولی احساس کردم کشیدگی در واژن دارم برا همین ترسیدم. خواهش می کنم بفرمایید مطالبی که بالا مقاله گفتین می تونم تو این شرایط بارداری استفاده کنم. اگه از این درد نجاتم بدید دعا گوتون خواهم بود.

 • عسل فولادی 17ساله
  1402-08-09 04:59

  حدود یک ماه هست از یبوست شدید رنج میبرم و مجبور به خوردن قرص سی لاکس شدم و در طی زمان های مختلف چند روز از قرص مصرف کردم و تا زمانی که قرص مصرف میکردم وضعیتم نرمال بود اما بعد از کنار گذاشتن قرص و پرهیز غذایی هیچ تغییری ایجاد نشد و گاهی اوقات دفع دشوار همراه با خونریزی داشتم و در حال حاضر توان دفع ندارم و از درد رنج میبرم

 • در پاسخ به عسل:
  17 ساله ؟
  مصرف قرص سی لاکس؟
  چه کسی همچین داروی مضری برای شما آنهم تو این سن و سال تجویز کرده؟
  خودتان را در وضعیت درمانی خیلی بدی قرار دادید
  دست از درمانهای خودسرانه و من در آوردی در منزل بردارید

 • امانی هستم از تهران
  1402-08-19 23:53

  سلام وقت بخیر
  حدود ۶ ماه هست که عمل پی سی ان ال کلیه راست و چپ انجام دادم و سنگ ۴۰ میلی کلیه راست و ۳۵ میل کلیه چپ خارج کردند عمل دو کلیه به فاصله دوماه از هم انجام شد کلیه چپ رو که عمل کردم دچار عفونت و تورم در سمت چپ بدنم شدم که ده روز در بیمارستان آنتی بیوتیک درمانی شدم با سرم لینزولاید دچار یبوست شده بودم که بهم شیاف بیزاکودل دادن پس از استفاده و بعد از اجابت مزاج خارش در مقعد داشتم که کم کم به سوزش و درد های غیر قابل تحمل تبدیل شد با مراجعه و مشورت دوستان از پماد های گیاهی و آنتی هموروئید و رکتول استفاده کردم و بهبود پیدا کردم دلی بعد از یک دو ماه دوباره با درجه درد خیلی بیشتر و گاها خونریزی هنگام دفع مواجه شدم که به جراح عمومی مراجعه کردم و عمل لیزر انجام دادم
  هم اکنون پس از دو ماه و مراجعه چند بار به پزشک بعد از دفع دردم خیلی کمتر شده و لی یک ساعت بعد از دفع درد و التهاب شدی ی در مخرج و راست روده احساس میکنم که دراون موقع باید حتما خودم رو به لگن آب گرم برسونم البته دکتر گفت دچار تنگی مخرج شدید هم شده بودم که بوتاکس تزریق کردن ۳۰ درصد گفت دردت که هم اکنون داری باید دوباره بیایی بوتاکس تزریق کنم تنگی مخرج کمتر بشه حالا موندم چکار کنم پماد مصرف کنم یا دوباره برم بوتاکس تزریق کنم لطفا منو راهنمایی کنید راستیتش میگم به یک جراح فلوشیپ کولون وروده مراجعه کردم گفت زخمت در سرازیری خوب شدنه
  ولی درد یک وقتایی تو باسنم و مقدم میپیچه سه ۴ ساعتی زمین گیرم میکنه

 • سعید
  1402-11-23 02:01

  با سلام و خسته نباشید
  حدودا 2 ماهه از درد بواسیر بیرونی به امان امده ام هرپماد و راه حلی را انجام دادم،پیش دکتر و داروگیاهی رفته ام ،از ترکیب زردچوبه و الوورا هم استفاده کرده ام
  ممنون میشم راهکار شما هم بدونم

 • طرفی
  1403-01-14 04:52

  با سلام و عرض ادب خدمت هموطنان عزیز از تجربه ایی که در مورد بواسیر داشتم و چگونگی درمانش میخوام واستون بگم راننده تاکسی هستم و مدام پشت فرمان مینشینم حدود پنج سال قبل بواسیر زدم و طوری که خونریزی و سوزش و حتی گاهی از شدت درد از دفع از دستشویی فرار میکردم به دکتر مراجعه کردم گفت عمل دوستان عمل انجام دادم و خوب شدم ولی همان جای عمل همیشه سوزش وخارش داره !! تا الان از دوباره بواسیر زدم بازم همراه با مدفوع خون میدیم درد شدید و سوزش وخارش ترس از عمل به تمام بدنم افتاد دوستان عمل یکطرف ولی اون سوزنی که در ناحیه کمر درنخاع میزنند طرف دیگه بیشتر از اون سوزن میترسیدم خلاصه تصمیم گرفتم از تجربه وکمک از سایتها خود درمانی را شروع کنم واقعا سخته دوستان طبق تجربه ایی که کسب کردم و خودمو درمان کردم میخوام نکته به نکته واستون توضیح بدم شاید بدرد بنده خدایی بخوره چون واقعا سخته و حتی گفتنش هم سخته دوستان اولین کاری که میکنید زدعفونی !! شیافت انتی هموروئید که از شرکت عماد درمان پارس واسه همین دقیق اسم شیافت وشرکت سازننده را نوشتم چون از بقیه شیافتها باریکتر هستش و درشرایط بواسیر نعمته ..! قرص ویتامین E .! شامپو بچه . دستمال کاغذی . سشوار ! دستشویی که میرید دودستتون را در دو طرف مقعد و نزدیک خروجی قرار بدید و کمی روبه بالا فشار بدین که راحتر بتونید دفع کنید سعی کنید قبل از رفتن به دستشویی راه بروید که موقعه نشستن زیاد نشینید وزود دفع کنید بعد از دفع کردن خوب خودتون را با اب بشویید وبعد درجا شامپو بچه بریزید دستتون و مقعد را خوب با شامپو بشورید هنگام شستن انگشت لابه لای ورمهای مقعد بفرستین چون شامپو زاشتین زیاد درد نداره انگشت بفرستین بین ورمهارا کاملا تمیز کنید و بشورید بعد از شستن سریع یک تشت اب گرم بزارید و کمی زد عفونی در تشت اب گرم بریزید و داخل تشت بشینید در حین اینکه داخل تشت نشستین با انگشت لای ورمهارا باز بشورید واب را تند تند بادست بسوی مقعد هدایت کنید ۱۰ دقیقه الی ۱۵ دقیقه کافیه بعد از اینکه از تشت اب بلند شدید خودتان را خشک کنید ولی به مقعد پارچه حوله ویا دستمال نزنید به کمر دراز میکشید و با سشوار مقعد را خشک میکنید ۲۰ دقیقه بعد از خشک شدن مقعد یک شیافت باز میکنید و یک قرص ویتامین E. را باسوزن سوراخ میکنید مایع داخل قرص را روی شیافت میریزید که شیافت راحت در مقعد مسیرش را طی کند و اضاف مایع قرص را روی انگشتتان میریزید و روی وبین ورمهای معقد میمالید طوری که معقد کاملا چرب شود سعی کنید غذا زیاد نخورید که زیاد دستشویی برید فقط در حدی که سیر بشین دمنوشی که ملین یا مسهل باشد را همیشه داشته باشید که اگر احساس یبوست کردین کمی بنوشین و دمنوشی که برعکس یبوست اور باشد را هم داشته باشید برای موقعه ایی که اسهال داشته باشید استفاده کنید این کار را میتوانید تا روزی ۴ بار انجام بدین وقتی شیافت استفاده کردین حداقل یک ساعت نباید دستشویی برین هر بار باد شکم خالی کردین با شامپو بشورید و مراحل اب گرم و ضد عفونی را انجام دهید شیافت را فقط روزی ۴ بار استفاده کنید ولی بقیه مراحل را هر دو الی سه ساعت یک بار انجام بدین ولی اگر باد شکم خارج شد حتما انجام بدین بعد از مدفوع کردن مراحل شیافت را انجام بدین بعد از دو روز روبه بهبودی میرید و بعد از یک هفته خوب میشید سعی کنید در زمان درمان غذاهایی مانند اش سوپ و.. استفاده کنید بعد از خوب شدن در هفته یک الی دوبار حتما در اب گرم و زد عفونی بشینید و بعد از هربار دستشویی با شامپو بچه بشورید و با دستمال کاغذی خشک کنید من خوب شدم و برای دوستانی که این مشکل را دارن دعا میکنم هرچه زودتر خوب بشن

 • در پاسخ به بیمار:
  از اینکه تجربه درمانی خودتان را با بیماران مرسی درمان در میان گذاشتید از شما بی نهایت سپاسگذاریم.
  روش های درمانی ذکر شده ممکنه در مورد همه بیماران پاسخ درمانی مناسبی نباشد. تشکر از تجربه ارزشمند شما
  منتظر نظرات خوب شما در سایر بخش های سایت هستیم.
  اللهم اشف کل مریض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.