درمان بواسیر با تریاک مالیدن تریاک روی زخم چه تاثیری دارد؟

شیره تریاک برای بواسیر و درمان بواسیر با تریاک باعث تسکین درد می شود

تریاک  و مشتقات آن مانند شیره و سوخته حاوی مقدار زیادی مرفین است.  که در بیمارستان ها قبل یا بعد از عمل جراحی برای کنترل و مهار درد بیماران استفاده می شود. همچنین  در صنایع دارو سازی  و ترکیبات بعضی داروها  از تریاک استفاده میشود. مصرف و یا استعمال مشتقات تریاک برای بواسیر یا درمان شقاق مقعد کاربرد و تاثیر زیادی ندارد.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

یک باور قدیمی در کشور ما وجود دارد. و آنهم اینه که آیا شیره تریاک برای بواسیر مفید است ؟ خیلی از مراجعین ما در مورد کاربرد مالیدن تریاک روی زخم یا عفونت مقعد سوال میکنند. هر چند اکثر مردم بدون مشورت با اطبا و به صورت خودسرانه اقدام به استعمال تریاک و مشتقات آن برای کاهش درد میکنند.  متاسفانه درمان بواسیر با تریاک در دراز مدت عوارض و خسارات جبران ناپذیری در بدن دارد.

تریاک از زمان های گذشته به عنوان یک داروی ضد درد مورد استفاده قرار گرفته است. و بر سیستم ایمنی بدن و غدد درون ریز تاثیر میگذارد. از شایع ترین عوارض تریاک و مشتقات آن  کند شدن حرکات دستگاه گوارش و یبوست است.

خشخاش و بویژه صمغ آن از دیرباز در میان مردم ایران کاربرد دارویی داشته است. مثلا از پماد خشخاش برای کاهش درد کمر و دردهای سیاتیک و کنترل درد عضلانی استفاده می شود. اطبا ایرانی از قدیم الایام برای کنترل و مهار درد های مختلف از تریاک یا مشتقات آن استفاده میکردند. این دردها شامل گوش درد، سردرد، چشم درد یا مهار و کنترل بیماری اسهال بود.

عده ای از مادران برای تسکین دردِ گوشِ کودکان خود مقداری تریاک را در گلاب حل کرده و چند قطره ای از آنرا داخل گوش نوزاد می ریختند. یا بعضی از مادران برای مهار گوش درد نوزادان، دود تریاک را داخل گوش کودک می دمیدند.

اما آیا براستی دود تریاک برای زخم شقاق و یا از شیره تریاک برای درمان بواسیر میشه استفاده کرد؟  اگر میخواهید بدانید که تریاک برای درمان بواسیر یا زخم شقاق کاربرد دارد یا خیر ؟ تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا به درک کاملی از این موضوع برسید.

بواسیر درمان با پماد رینای سبز

درمان بواسیر با تریاک و کاربرد درمانی شیره تریاک

 

 مشتقات تریاک برای درمان هموروئید کاربردی ندارد

 

تریاک  و مشتقات آن مانند شیره و سوخته حاوی مقدار زیادی مرفین است.  که در بیمارستان ها قبل یا بعد از عمل جراحی برای کنترل و مهار درد بیماران استفاده می شود. همچنین  در صنایع دارو سازی  و ترکیبات بعضی داروها  از تریاک استفاده میشود.

در این قسمت ما می خواهیم بررسی کنیم که آیا شیره تریاک برای بواسیر کاربردی دارد و یا اینکه بی تاثیر است.؟!

اگر شما مبتلا به یکی از انواع هموروئید خارجی یا داخلی هستید. و اعتقاد دارید که با مصرف یا استعمال مقداری تریاک میتوانید به بهبودی و درمان خود کمک کنید. و یا برای مدتی درد بواسیر را تسکین دهید. باید بهتون بگم که سخت در اشتباه هستید.

زیرا با مصرف تریاک مقدار زیادی مرفین به بدن شما میرسد. و اگر عادت به  استعمال این افیون نداشته باشید. با خارش شدید تمام نواحی بدن مواجه می شوید. این خارش در بیماران هموروئیدی  در قسمت آسیب دیده مقعد بیشتر متمرکز می شود. به این معنی که بیماران در ناحیه مقعد خود خارش زیادی را تجربه می کنند.

و باید به اطلاع شما برسانیم که در چند ساعت اولیه مصرف تریاک، از زندگی بیزار خواهید شد. زیرا به حدی نشیمن گاه را به خارش میاورد که باعث زخم و خونریزی ناحیه می شود. اگر بر اثر بیماری هموروئید ناحیه مقعد شما آسیب دیده است هیچ گاه تریاک مصرف نکنید. برای اینکه بدانید درمان خانگی بواسیر چیست؟ باید 15دقیقه وقت بگذارید و مطالب این سایت را به دقت مطالعه کنید.

آیا مالیدن تریاک روی زخم شقاق موثر است؟

 

مالیدن تریاک روی زخم شقاق اثرات تسکین دهندگی موقتی دارد

هیچ مطالعه ای تا کنون تاثیر مثبت تریاک برای درمان و التیام زخم مقعد را نشان نداده است. همچنین اطلاعات و آمار دقیقی از بیمارانی که زخم شقاق را در معرض دود تریاک درمان کرده باشند هم در دسترس ما نیست. هر گونه حرف و حدیثی هم در این مورد از پایه بی اساس است. یا هیچ گونه  تاثیر مثبتی ندارد.

بعضی از بیماران برای کنترل درد شقاق مقداری تریاک را شیاف میکنند. شاید در روزهای ابتدایی  اندکی به کنترل یا تسکین درد کمک کند. اما تاثیر آن در مقایسه با قرص  برای درمان شقاق  تقریبا برابر با هیچ است. زیرا مصرف تریاک هزینه بردار بوده، و روشی  پرخطره که هیچ پزشک و کارشناس بهداشتی آنرا توصیه نمیکند.

عده ای از بیماران که سردرد، استخوان درد و یا سرماخوردگی شدید دارید. از تریاک یا مشتقات آن  برای کنترل درد و به صورت موقت  استفاده میکنند. مرسی درمان هیچگاه این کار را توصیه نمیکند.  استعمال تریاک برای درمان ناراحتی های نشیمنگاهی هیچ تاثیری ندارد.

بواسیر درمان با پماد رینای سبز

شیره تریاک برای عفونت مقعد کاربردی دارد یا خیر؟

برای درمان عفونت مقعد یا درمان عفونت سایر قسمتهای بدن شیره تریاک هیچ گونه کاربردی ندارد. و این روش درمانی هیچ پایه علمی و کارشناسی ندارد.

بعضی ها از دود تریاک برای دمیدن روی زخمهایی که عفونت دارد استفاده میکنند. این کار هیچ گونه تاثیری در درمان عفونت مقعدی ندارد. بر عکس با دمیدن باکتری ها از دهان فرد بر روی زخم، خطر عفونت را بالا میبرد. شیره تریاک برای بواسیر و درمان عفونت مقعد کاربرد چندانی ندارد. برعکس افرادی که تریاک مصرف می کنند دچار یبوست شدید شده و همین یبوست باعث زخم کانال مقعد می گردد. توصیه میشه مقاله درمان خانگی زخم مقعدی در اثر یبوست مطالعه کنید. تا به دیده جامع تری از بیماریهای نشیمن گاهی برسید.

در مورد افرادی که اعتیاد به مواد مخدر دارند

اگر شما به استعمال مواد مخدر عادت دارید. و به یکی از انواع بیماری های نشیمنگاه مانند هموروئید یا شقاق مبتلا هستید. خبر بد اینه که در وضعیت بسیار بحرانی قرار دارید. زیرا برای درمان  خود، به هر روشی  که متوسل شوید.  بیفایده بوده، و راه به جایی نخواهید برد.

اعتیاد به مواد مخدر باعث  کند شدن جریان خون در بدن می شود.  در نتیجه عملکرد سیستم گوارشی و کبد و کلیه ها تحت تاثیر این مواد افیونی قرار می گیرد. سیستم ایمنی بدن را پایین می آورد، و غدد درون ریز را تحت تاثیر قرار  میدهد. و فرد معتاد دائم دچار خشکی مزاج بوده و این موضوع عامل اصلی زخم شقاق و یا بواسیر می باشد.

توجه کنید برای مداوای خشکی مزاج هیچگاه از روش درمان یبوست با انگشت استفاده نکنید.

متاسفانه بدن افراد معتاد در اثر سوء تغذیه و مصرف زیاد سیگار دچار کم آبی میشود. و خیلی زود با حرارت بالای روده و خشکی معده و سفتی مدفوع مواجه می شوند. دلیل اصلی بیماری های نشیمن گاهی در افراد معتاد سوء مصرف مواد مخدر و سیگار است. بواسیر توده ای است که بر سر رگ های مقعد ایجاد می گردد. و عامل آن خون غلیظ سودایی است.

یکی از دلایل  اصلی خون غلیظ سودایی در بدن بیماران، سوء مصرف مواد مخدر  و سیگار است. خون کثیف سودایی دلیل اصلی ابتلای افراد به بواسیر می باشد. خودتان قضاوت کنید. یا باید به مصرف  ادامه دهید. یا باید برای سلامتی خود به فکر راه و چاره باشید. امیدواریم تا اینجا به  نتیجه رسیده باشید. که شیره تریاک برای بواسیر کاربرد درمانی مناسبی ندارد.

حتما بخوانید : درمان بواسیر با حنا

سایر عوارض تریاک برای هموروئید و شقاق

عامل اصلی بیماران به ناراحتی های  نشیمنگاهی یبوست است.  دلیل اصلی این بیماری در افراد مصرف مواد مخدر و استعمال سیگار است. حتی افرادی که به صورت مقطعی مواد مخدر را کنار می گزارند و داروهای شیمیایی جایگزین آن میکنند دچار بیماریهایی مانند خشکی مزاج، تنبلی معده، اختلال در کبد و کلیه می شوند.

اگر میخواهید یکبار برای همیشه از شر درد و رنج بیماری های مقعدی خلاص شوید. مصرف مواد مخدر را برای همیشه متوقف کنید. اگر شما برای تسکین درد  مقعد، از شیره تریاک برای بواسیر استفاده میکنید. هزینه وقت و دارایی خود را بیهوده تلف کرده اید.

آن دسته از معتادین که مواد مخدر مصرفی خود را کنار گذاشته و داروهای شیمیایی مانند ترامادول و متادون جایگزین میکنند. این کار بسیار غلط و از اساس اشتباه است. زیرا مصرف داروهای شیمیایی ذکر شده در دراز مدت، باعث ابتلای این افراد به بیماری سیروز کبدی می شود. درمان سیروز کبدی هزینه بردار و زمان بر است.

جمع بندی مطالب :

تریاک کاربردی در درمان هموروئید وشقاق ندارد فقط در داروسازی به کار میرود

یک مثل قدیمی هست که میگه : تریاک دوای همه دردها است، اما خودش درد بی دواست.

مصرف تریاک برای کنترل و کاهش بعضی از دردهای بدن خاصیت دارد. اما عوارضی که بعدها برای افراد پیش می آید. در مقایسه با خاصیت آن اصلا قابل قیاس نیست.

افرادی که به صورت دائمی یا مقطعی تریاک یا مشتقات آنرا مصرف میکنند. دائم در معرض اختلالات گوارشی و کند شدن جریان خون و حرارت بالای روده ها و خشکی آن مواجه هستند. و این موضوع باعث یبوست شدید می شود. عبور مدفوع سفت و حجیم و زور زدن های اضافی موقع اجابت مزاج دلیل اصلی پاره شدن عضلات ناحیه رکتوم و متورم شدن رگ های آن شده و سبب ابتلای افراد به هموروئید یا شقاق می باشد.

اگر شما هنوز اعتقاد دارید که شیره تریاک برای بواسیر مفید است سخت در اشتباه هستید. مالیدن تریاک روی زخم شقاق یا شیره تریاک برای عفونت مقعد هیچ گونه کاربردی ندارد. بعضی از افراد خودسرانه مقداری کمی تریاک برای کنترل درد و  سوزش مقعد شیاف میکنند. شاید اینکار در کوتاه مدت به کنترل و مهار درد کمک کند. اما در دراز مدت مصرف این مواد افیونی عواقب خطرناک و پر ضرری برای بدن بیماران دارد.

امروزه در ترکیب بسیاری از داروهای شیمیایی از مشتقات تریاک استفاده می شود. اما از مصرف تریاک برای درمان درد هموروئید اکیدا اجتناب کنید. زیرا استعمال آن باعث خارش شدید ناحیه مقعد  می شود و اساسا کمکی به درمان بیمارهای نشیمن گاهی نخواهد کرد. اگر شما مبتلا به هموروئید هستید باید بدانید که راه درمان بواسیر داخلی چیست؟

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • Mohammad
  1402-01-31 10:31

  پس چجوری اعتیاد رو بدون متادون ترامادول میشه ترک کرد؟

 • مرسی درمان
  1402-01-31 23:35

  در پاسخ به بیمار:
  الان اینجا مرکز ترک اعتیاده؟ یا مقاله راجع به ترک اعتیاده ؟؟!!

 • ماریا
  1402-02-17 01:36

  سلام خسته نباشید من از زمان حاملگی تنگی لگن پیدا کردم بعدش هم بواسیر دو بارم عمل شدم ولی تو این هفت سال من بیشتر از بیست دقیقه نمیتونستم سر پا بمونم ی مدت خوب شده بودم ولی متاسفانه باز شدت پیدا کردم و نمیتونم پنج دقیقه سر پا بمونم و وقتی میرم دسشویی انگار تو مقعدم خار و سوزن هست خیلی درد بدیه لطفا راهنماییم کنین

 • مرسی درمان
  1402-02-17 08:54

  در پاسخ به ماریا:
  2بار عمل جراحی بواسیر داشتید؟🙄🙄 ناحیه از بس دستکاری کردید ضعیف و حساس شده. لطفا در مقالات مرتبط کامنت مرتبط بگذارید ممنونم از شما 🙏

 • قربانعلی محرمی
  1402-02-20 10:25

  اقا اینها چیه آخه بخدا من ترجبشو دارم تریاک دوای هر دردی ه تریاک حکیمه تمام داروها از تریاک ساختشدن من خودم یه بار تریاک زدم نشیمنگاه خانمم دورزوه خوب شده این ارو مین قبول ندارم البته به همه ممکنه سازگار نباشه بخدا مواظب باشید نرید بخرید بازداشت کونن شما رو بعد بگی من گفتم

 • سعید خان بامری
  1402-06-23 23:23

  پس چرا میگن تریاک دوای هر درده

 • سلام خانومم از ناحیه مقعد دچار همین بیماری زیگیل یا تاول یا زونا نمیدونم کدومش درسته شده بود رو پاهاش پلاستیک انداختم با سیمو سنجاق داخل پلاستیکو از دود تریاک حدود یکساعتی میزدم یعنی خداروشاهد میگیرم دوروزه خوب شد منتها نباید مصرف کنید سیمو سرخ کنید بزنید ب سنجاقی ک تریاک داره قبلشم تریاکو پختش کنیدداخل پلاستیک بصورت بخور تو همون ناحیه دود کنید خوب میشه بستگی ب جنس تریاکم داره هواستون باشه اشغال ندن بهتون

 • در پاسخ به محمد:

  محمد جان تجربه عجیبی بود. امیدوارم که به نتیجه مطلوب رسیده باشید.
  مواظب خودتون باشید.
  توصیه میشه روش اقا محمد و کسی و تو خونه امتحان نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.