درمان و پاکسازی کبد چرب در طب سنتی برای کبد چرب چی بخوریم؟

درمان و پاکسازی کبد چرب در طب سنتی

برای پاکسازی کبد چرب در طب سنتی از دمنوش های گیاهی مانند دمنوش چای سبز یا گل داوودی استفاده میشود. همچنین عرقیات گیاهی مانند عرق خار مریم و عرق شاهتره و کاسنی بیشترین کاربرد برای درمان کبد چرب در طب سنتی دارند. در کنار این روش های خانگی، توصیه به استفاده از یک الگوی غذایی مناسب و سالم و انجام فعالیت فیزیکی میشود.

ما در این بخش برای درمان کبد چرب در طب سنتی روش های موثر و کاربردی را به شما آموزش می دهیم. که با عملی کردن این متدها در خانه، برای جلوگیری از پیشرفت بیماری کبد چرب و کاهش عوارض ناشی از این بیماری موثر است. سوال مشترک اکثر بیماران اینه که ناشتا برای  کبد چرب چی بخوریم؟

مجله سلامتی مرسی درمان بهترین روش برای پاکسازی کبد چرب را عرضه می کند.  و یکبار برای همیشه به سوال چگونه کبد را پاکسازی کنیم ؟ پاسخ منطقی می دهیم. ما به شما اطمینان میدهیم که با مطالعه این مقاله  به درک درستی از درمان کبد چرب خانگی برسید. بلکه در خانه بتوانید با اقدامات موثر و کم هزینه، از عوارض این بیماری جلوگیری کنید.

روش های ارائه شده برای پاکسازی کبد چرب در طب سنتی صرفا برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و یا عود مجدد آن در آینده است. لذا اگر شما دارای کبد چرب گرید 1، 2 و یا گرید سوم هستید و طی آزمایش کبد چرب Sgpt  میزان پیشرفت بیماری شما معلوم شده است. بهتره برای درمان قطعی و کاهش عوارض یا علائم کبد چرب از بهترین قرص خارجی برای کبد چرب  استفاده کنید.

البته مدت زمان درمان کبد چرب در افراد، بستگی به درجه بیماری آنها و میزان پیشرفت آن دارد. ممکنه طول درمان در شخصی یک دوره 30الی 60روزه باشد.  و یا اینکه ممکنه فردی با علائم کبد چرب گرید 1 در یک دوره زمانی 15الی 20روز درمان شود. البته این درمان به کیفیت و نوع داروی گیاهی برای کبد چرب هم بستگی دارد.

برای جلوگیری از ابتلا مجدد به این بیماری لازمه که از روش های نوین طب سنتی برای درمان خود بهره ببرید.

درمان کبد چرب با داروهای گیاهی اوکسین جی

مدت زمان درمان کبد چرب

 

بهبودی کبد پر چرب و سمی چقدر زمان نیاز دارد

وجود میزان معینی چربی در جگر انسان طبیعی است. اما طبق تحقیقات سازمانِ  غذا و داروی آمریکا و اتحادیه اروپا، اگر میزان تجمیع رسوبات سموم و چربی در کبد بیش از 5یا 10% وزن کبد باشد. ممکنه باعث صدمه وارد شدن به بافت کبد و یا وجود سایر عوارض در بدن افراد شود.

عوامل مختلفی طی سالیان سال دست به دست هم میدهند. تا میزان رسوبات سموم و چربی ها در کبد انسان بالا میرود. به عبارتی کسی نمیتواند ادعا کند که در مدت یک هفته یا در عرض 1 ماه به این بیماری پنهان مبتلا شده است.

لذا هنگام پیشگیری و اقدام برای درمان، باید صبور باشید. زیرا شما یک روزه مبتلا نشده اید که بخواهید یک روزه یا در زمان مشخصی درمان شوید. بنابر این در پاسخ به سوال :

درمان کبد چرب چند روز طول میکشه باید گفت : در بعضی از بیماران یک دوره 30روزه یا 45 روزه ممکنه طول بکشد. مثلا مادر بزرگ خود من الان نزدیک 1ساله که دارو میخورد.

و یا ممکنه در عده ای دیگر یک دوره 60روزه باشد. که در اینصورت باید به طور مرتب و در ساعات تعیین شده، دارو های تجویز شده را مصرف کنند. تا اینکه  این بیماری را در نقطه ای متوقف و مهار کنند. بعد از آن نوبت به درمان خانگی کبد چرب در طب سنتی میرسد. که با روش های ارائه شده در این مقاله می توانید از پیشرفت و یا عود مجدد آن جلوگیری کنید.

ناشتا برای کبد چرب چی بخوریم

 

برای پاکسازی کبد چرب چه بخوریم

بعضی از بیماران سوال میکنند که ناشتا برای کبد چرب چی بخوریم؟

از شب قبل یک قاشق غذاخوری خاکشیر را در داخل یک لیوان آب ولرم بریزید. و صبح موقع ناشتا بخورید. تکرار این عمل در صبح ناشتا حداقل به مدت 30روز باعث میشود. که حرارت و گرمی بالای کبد چرب گرفته شود. خاکشیر دشمن کبد چرب است.

در نتیجه شما ا اختلالات گوارشی مانند یبوست و خشکی روده  را دیگر نخواهید داشت. تکرار این روش به مدت 30روز از گسترش بیماری جلوگیری کرده و باعث تنظیم آنزیم های کبد چرب می شود. و به عنوان روشی قابل اطمینان در درمان فوری کبد چرب است.

برای کبد چرب چی بخوریم در طب سنتی

برای پاکسازی کبد در طب سنتی می توانید از عرقیات گیاهی و یا دم نوش های گیاهی استفاده کنید. یا به مدت 40 روز و هر روز یک نوبت تعداد 2 پیمانه خاکشیر با نصف لیموی تازه در  آب ولرم مخلوط کنید. و مقداری عسل به آن اضافه کرده 3 ساعتی در یخچال نگهداری کرده و بعد میل کنید.

عرقیات گیاهی را در فواصل زمانی مشخص مصرف کنید. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد، اینه که استمرار و  پشتکار کافی در اعمال درمان های گیاهی در خانه به خرج بدهید. و توقع نداشته باشید که با یکبار مصرف کردن این عرقیات گیاهی معجزه ای در بدن شما رخ دهد.

دوم اینکه ممکنه شخصی تا ماه های متوالی  برای درمان کبد چرب با عرقیات اقدام کند. اما به نتیجه درمانی مطلوب و دلخواهی نرسیده باشد. در اینجا باید بهتون بگیم مقصر شما نیستید. با توجه به گسترش روز افزون عرق های  گیاهی در قفسه فروشگاه ها و عطاری های داخل کشور، متاسفانه نزدیک به 90% این محصولات از کیفیت مطلوب و مناسبی برخوردار نیستند.

و قسمت بیشتر عرضه عرق گیاهی برای کبد چرب، را آب آشامیدنی تشکیل میدهد. و درصد خیلی کمی به محتویات آن اسانس اضافه میکنند. متاسفانه از این دست اتفاقات در کشور ما زیاد می افتد. بنابر این  در پاسخ به سوال برای پاکسازی کبد چه بخوریم ؟ باید گفت درمان کبد چرب با عرقیات گیاهی ممکن و منطقی است. به شرطی که  از یک کارگاه خانگی معتبر یا شرکت های سازنده معروف با برند های شناخته شده بتوانید تهیه کنید.  یا خودتان در منزل اقدام به تهیه این عرقیات کنید.

درمان کبد چرب با داروهای گیاهی اوکسین جی

عرق گیاهی برای کبد چرب در طب سنتی

 

عرق خار مریم و کاسنی برای پاکسازی کبد چرب مفید هستند

 • عرق شاه تره و عرق کاسنی اگر با همدیگر ترکیب شوند معجزه ای برای کبد چرب است. گیاه شاه تره طبع خنک دارد و حرارت بالای بدن و کبد را می گیرد، گیاه کاسنی طبع معتدل و سردی دارد و کبد را از وجود سموم و مواد زائده آن کاملا پاکسازی میکند.
 • عرق خار مریم : پایه و اساس تمام داروهای گیاهی برای کبد چرب از عصاره خار مریم تشکیل شده است. این گیاه حاوی سیلیمارین است و خاصیت آنتی اکسیدان بسیار بالایی دارد. تا جاییکه در سراسر جهان از  گیاه خار مریم به عنوان اولین معجزه برای کبد چرب نام می برند.
 • عرق رازیانه هم یکی دیگر از گزینه ها ی درمان کبد چرب در طب سنتی است. گیاه رازیانه به دلیل خاصیت ادرار آوری که دارد باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن همراه با ادرا می شود.

تذکر مهم :

در روش درمان کبد چرب خانگی با عرقیات گیاهی، مصرف افراطی این عرقیات عوارض زیر را به دنبال دارد. لازمه که در مصرف آنها تعادل به خرج دهید.

 • تهوع
 • استفراغ
 • سردرد
 • ایجاد آلرژی مانند خارش یا کهیر پوستی

دمنوش گیاهی برای کبد چرب

 

دمنوش چای سبز و مریم گلی حاوی آنتی اکسیدان بالایی بوده و برای درمان کبد چرب موثر هستند

در طب سنتی درمان کبد چرب با دم نوش گیاهی هم امکان پذیر است. در مقایسه با درمان کبد چرب با عرقیات،  من خودم به شخصه دم نوش گیاهی برای کبد چرب را بیشتر می پسندم.

مثلا اگه شما گیاه خار مریم یا شاه تره و کاسنی را گیر بیاورید و با آن  دم نوش درست کنید. کارایی و عملکرد قابل قبول تری در درمان و سم زدایی کبد دارد.

دمنوش های گیاهی زیر برای درمان کبد چرب فوق العاده موثر هستند.

 • درمان خانگی کبد چرب با دمنوش گل داوودی این گیاه خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی زیادی دارد. و در بازسازی سلولهای کبدی موثر است.
 • دمنوش چای سبز : همه با با خاصیت بی نظیر چای سبز و خاصیت چربی سوزی و پایین آوردن کلسترول و چربی خون آشنا هستیم. لذا در بین وعده های غذایی خود بجای چای سیاه از دم نوش چای سبز برای درمان کبد چرب خود استفاده کنید.
 • دیگر دمنوش گیاهی برای کبد چرب گیاه مریم گلی است. و در درمان و پیشگیری از بیماری کبد سمی و چرب موثر است. گیاه مریم گلی خاصیت ادرار آوری دارد. و سبب دفع سموم و مواد زائده از بدن از طریق ادار می شود.
 • از دیگر دمنوش های گیاهی برای درمان کبد چرب خانگی دمنوش بادرنجبویه و قاصدک است.

گیاه بادرنجبویه با فعال کردن آنزیم های تجزیه کبد چرب به دفع سموم و چربی از کبد ما کمک میکند. گیاه قاصدک هم به افزایش تولید صفرا در پاکسازی کبد چرب در طب سنتی کمک می کند.

نکات مهم در تهیه دمنوش های گیاهی برای کبد چرب

دم نوش را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. زیرا قل زدن و جوشیدن دمنوش ها،  خاصیت درمانی آنها را تا حد بسیار زیادی پایین می آورد. سعی کنید دمنوش را با آب جوشیده سرد شده تهیه کنید. و روی گرمای غیر مستقیم قرار دهید.

مصرف بیش از اندازه دمنوش های گیاهی برای درمان کبد چرب ممکنه تاثیر معکوس داشته باشد. اگر باردار هستید و یا بچه شیر خواره دارید در مورد استفاده از دم نوش های گیاهی برای درمان هر بیماری که دارید. سعی کنید در اولین گام با پزشک خود مشورت کنید.

اگر از من سوال کنند که برای درمان کبد چرب چه چیزی خوب است ؟ پاسخی که میدهم اینه که از عرق خار مریم و شاه تره استفاده کنید. البته دم نوش گیاهی این گیاهان خاصیت بیشتری دارد.

هفت گیاه برای درمان کبد چرب

 • خار مریم
 • مریم گلی
 • قاصدک
 • چای سبز
 • کاسنی
 • شاه تره
 • خاکشیر

حتما بخوانید قاتل کبد چرب چیست؟

مدت زمان پاکسازی کبد با خاکشیر

 

خاکشیر گزینه مناسب و ارزانی برای پاکسازی و دفع سموم زائده از کبد است

 

برای درمان کبد چرب در طب سنتی خاکشیر یک گزینه خوب، ارزان و در دسترس است. ما اعتقاد داریم که مدت زمان پاکسازی کبد با خاکشیر 40 روز است. یعنی اگر فردی  به مدت چهل شبانه روز بعد از وعده غذایی ظهر یا شب یک لیوان آب خاکشیر میل کند. کبد وی تقویت  شده و این روش درمانی  کمک به بازسازی آنزیم های کبدی میکند.

اگر علائمی مانند خستگی زود رس و عصبانیت دارید. و یا مزه دهان شما تلخ است و بوی بدی دارد. با ریزش شدید موی سر و ابروها مواجه هستید. و شبها تا دیر وقت بیدارید و یا کابوس می بینید. اینها علائم کبد چرب هستند. برای این کار از 24ساعت قبل یک قاشق مربا خوری خاکشیر را با یک قاشق غذا خوری عسل و یک لیوان آب ولرم ترکیب کرده و به مدت 24 ساعت داخل یخچال نگهداری کرده و روز بعد یا ناشتا و یا بعد از وعده غذایی ظهر میل کنید. اگر  این کار را  تا 40روز تکرار کنید؛ حتما معجزه آنرا خواهید دید.

درمان خانگی کبد چرب با زردچوبه

 

برای در مان کبد چرب چی بخوریم؟ زردچوبه یا قرص آن بنام کورکورمین گزینه مناسبی برای درمان کبد چرب است

امروزه بعضی از شرکت های داروسازی  در ساخت قرص گیاهی کبد چرب از عصاره زردچوبه در ترکیبات خود استفاده می کنند. زردچوبه  به دلیل خاصیت ضد التهاب و آنتی اکسیدان بالایی که دارد. گزینه مناسبی در طب سنتی برای درمان  فوری کبد چرب است.

هر چند مصرف بالای زردچوبه باعث کاهش میل جنسی و تضعیف قوای جنسی مردان می شود.

اما خاصیت زردچوبه برای کبد چرب این است، که اولا به هضم غذا کمک میکند. خاصیت ضد التهاب و آنتی اکسیدان  متوسطی دارد. ثانیا برای دفع چربی های اضافی بدن و پایین آوردن کلسترول خون مناسب است. زردچوبه گیاهی با مزاج گرم و خشک است.

زردچوبه به صورت قرص و مکمل دارویی در دسترس قرار دارد.  هر چند مصرف بیش از اندازه زردچوبه مانع جذب آهن در بدن می شود. اما اضافه کردن زردچوبه به غذاها گزینه متوسطی  برای پاکسازی کبد در طب سنتی است.

داروی معجزه گر کبد چرب

 

اوکسین جی داروی معجزه گر کبد چرب

امروزه شرکت های دارویی زیادی در کشورمان اقدام به تولید داروی گیاهی برای کبد چرب می کنند. چیزی که لازمه بدانید اینه که در ترکیبات  اصلی این قرص های گیاهی از عصاره خار مریم و کنگر فرنگی استفاده می شود.

البته شرکت های زیادی ادعا می کنند که ترکیبات اصلی دارویی آنها عصاره خار مریم است. ار صحت و سقم این موضوع ما اطلاع دقیقی در دسترس نداریم. اما چیزی که برای ما مهم است. کیفیت داروی گیاهی برای کبد چرب است، که توسط شرکت های معتبر دارو سازی دنیا درست شده باشد.

داروی معجزه گر کبد چرب،  اوکسین جی است. که با الهام از فرمولاسیون پیشرفته گیاهی، شرکت دارو سازی بایر ای جی آلمان ساخته شده است. و توسط فروشگاه مرسی درمان عرضه می شود. البته شرکت های داخلی زیادی در تماس با ما اظهار میدارند که از تولیدات آنها هم برای عرضه در فروشگاه سایت استفاده کنیم.

چون اطلاعات دقیقی از کیفیت ساخت محصولات آنها نداریم. و نظر سنجی موثقی از بیماران استفاده کننده از این داروهای گیاهی کبد چرب نداریم. لذا امکان عرضه و معرفی تولیدات دارویی این قبیل شرکت ها را نداریم.

داروی گیاهی اوکسین جی هم از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. و هم رضایت بیش از 90% بیماران را در پی داشته است.

درمان کبد چرب گرید 3 در طب سنتی

اگر در آزمایش کبد چرب مشخص شده که بیماری شما کبد چرب گرید 3 است. درمان و بهبودی این درجه از چربی کبد در طب سنتی پاسخگویی مناسبی نمی باشد. به این معنی که یک بیمار برای درمان کبد چرب گرید 3 نمیتواند با مصرف یک دم نوش گیاهی یا با عرقیات پیش پا افتاده که قسمت بیشتر آنها از آب تشکیل شده خودش را در خانه مداوا کند.

چیزی که مهمه بدانید این است که برای درمان کبد چرب گرید 3 حتما باید تحت نظر پزشک و طی دوره های  متوالی 30ال ی90روز و به صورت منظم قرص پاکسازی کبد چرب مصرف کنید. در مورد انتخاب نوع قرص های گیاهی به اندازه کافی توضیح دادیم.

بعلاوه تمام موارد ذکر شده تغییر سبک زندگی از کم تحرکی به داشتن حرکات فیزیکی مناسب در طی شبانه روز از قبیل کوهنوردی، دوچرخه سواری، ورزش با طناب، پیاده روی به صورت منظم و روزانه حداقل نیم ساعت و استخر و شنا کردن در اولویت برنامه های روزانه بیماران باشد.

تغییر سبک غذایی و اصلاح عادات غذایی و پرهیز از خوردن غذاهای پر چرب و شیرین راه کار مناسبی برای  درمان قطعی و به دست آوردن سلامتی مجدد در کبد چرب گرید 3 است.

صحبت از لغت فوری در درمان کبد چرب شد. هیچ بیماری یک شبه و یا یک ماهه اتفاق نمی افتد! لذا درمان فوری و یک شبه هم نداریم. پماد بی حسی نیست که بهش بزنید فورا خوب شود. از لغت فوری به عنوان اصطلاح استفاده شده است. اما با دارویی که بشه فورا نتیجه گرفت یعنی در یک دوره 30الی 60روز ما قرص اوکسین جی را معرفی کردیم و در فروشگاه سایت هم قابل عرضه است.

جمع بندی مطالب

امیدواریم پاسخ مناسبی به سوال شما ناشتا برای درمان کبد چرب چی بخوریم  داده باشیم . اگر احساس میکنید ما چیزی از قلم انداخته ایم. در پایین همین صفحه برامون کامنت کنید.

روش های زیادی برای درمان کبد چرب در طب سنتی وجود دارد. در این مقاله تیم تحریریه مرسی درمان سعی کرده است. که تنها به روش های  کاربردی و مثمر ثمر  و کم هزینه استناد کند. نکته ای که لازمه بهش توجه کنید اینه که :

روش های پاکسازی کبد چرب در طب سنتی برای درمان کبد چرب گرید 1 و 2 بیشترین کاربرد را دارد. توصیه ما این است که چنانچه علائم کبد چرب و سمی را در خود می بینید یا برگه آزمایش کبد چرب شما مثبت است. ابتدا سعی کنید یک الی 2 دوره به طور منظم از دارو ی گیاهی  برای درمان کبد چرب خود استفاده کنید.

در گام بعدی از روش های طب سنتی بهره بگیرید. درمان کبد چرب در طب سنتی نیاز به زمان کافی و نظم و پشتکار فراوانی از طرف بیماران دارد. این روش های بیشتر برای پیشگیری از بیماری و یا جلوگیری از عود مجدد آن کاربرد دارد.

لذا توقع نداشته باشید که با یکی چند روز استفاده از روشهای خانگی درمان فوری کبد چرب، بلافاصله در ساختار بدن شما معجزه ای اتفاق بیفتد. و مانند قرص سر درد نیست که بخورید و نیم ساعت بعد سردرد شما خوب شود. استمرار در روشهای خانگی و نظم در تغییر عادات غذایی و اصلاح سبک زندگی در درجه اول اولویت درمان برای هر بیماری قرار دارد.

درمان کبد چرب با داروهای گیاهی اوکسین جی

55 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • آرتا رضایی
  1401-12-06 17:44

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون. من مثل همین مطلب رو خودم از یک حکیم طب شناس که تخصصی روی طب سنتی ایرانی اسلامی کار می‌کرد شنیدم.
  خیلی عالی بود متنتون. موفق باشید

 • صادق
  1402-01-24 05:32

  سلام تمام مطالب روخوندم ب جواب هم رسیدم ازاینک راهنمایی موثر و واضحی کردین سپاسگزارم ازشما،من ریزش موی شدیدو غلظت خون بسیاربالایی دارم،دائم تنبلی میکنم واحساس خاب دارم،ازراهنمایی شمااستفاده میکنم تانتیجه ان راببینیم

 • مرسی درمان
  1402-01-24 08:52

  در پاسخ به صادق :
  خوشحالیم از اینکه مطالب سایت برای شما سودمند بوده است. منتظر نظرات با ارزش و تجربیات خوب شما در سایر قسمتهای سایت مرسی درمان هستیم
  موفق باشید

 • زیبا
  1402-01-26 08:18

  باسلام، بهترین زمان استفاده از دمنوش ها و عرقیجات برای ناثیر بیشتر چه زمانی است؟؟
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 • مرسی درمان
  1402-01-26 08:25

  در پاسخ به زیبا :
  بیشترین تاثیر دم نوش ها، به زمان مصرف بستگی ندارد. به نظم در مصرف بستگی دارد. همچنین استمرار در مصرف باعث موفقیت درمان پاکسازی کبد چرب خواهد شد.

 • شکوفه
  1402-02-01 06:34

  با سلام
  ممنون از راهکارهای خوب و عالی تون و توضیحات کامل و روشنی که ارائه دادید بنده
  ۳۲ساله ام کبد چرب گرید ۲دارم تازه متوجه شدم مطمئنم با رعایت اصولی که گفتین و استفاده از داروهای گیاهی و خانگی من حتما جواب میگیرم

 • مرسی درمان
  1402-02-02 05:27

  در پاسخ به شکوفه:
  ممنون از نگاه زیبای شما و درایت و توجه بالایی که دارید💖
  حتما به نتیجه درمانی مطلوب خواهید رسید.

 • محسن دادگر
  1402-02-03 20:40

  سلام از مقاله شما که خیلی سودمند است کمال استفاده را بردم متشکرم.

 • مرسی درمان
  1402-02-03 23:53

  در پاسخ به محسن:
  محسن عزیز نظرات دلگرم کننده شما باعث دادن انگیزه و قوت قلب ما است. عزیز دلم امیدوارم در تمام مراحل زندگیت شاد و پیروز باشید. منتظر نظرات ارزشمند حضرتعالی در سایر بخشهای سایت هستم

 • شهرزاد
  1402-02-07 17:31

  عالی بود.من هنوز نمی‌دونم کبد چرب دارم یانه.ولی روی صورتم حالت دونه های سفید به وجود اومد
  باید روش غذایی ورزش و استفاده از دمنوش ها استفاده کنم

  ممنون از مطالب عالی
  موفق باشید

 • مرسی درمان
  1402-02-08 09:51

  در پاسخ به شهرزاد :

  درود بر شما تغییر عادات غذایی و استفاده از دمنوشهای گیاهی برای پاکسازی کبد چرب هیچ گونه ضرری ندارد حتی اگر علائم کبد چرب را هم نداشته باشید.
  ممنون وتشکر از نگاه زیبای شما عزیزم💖

 • بهاره
  1402-02-14 03:35

  سلام خسته نباشید، من بدنم چن هفته هست کهیر میزنع، کل بدنم کهیر میزنه، دکتر عطار تشخیص داد ک کبدم چرب هست و بهم خاکشیر داده ک ناشتا با اب داغ بخورم و شربت هفت گیاع و مزه ترشی داره، و دکتر هم رفتم بخاطر کهیر های دوستم ک خیلی اذیتم میکنه و تشخیص دکترم چربی کبد بود، بخاطر سیاهی زسر چشم، چربی های شکمم، تیره شدن پوستم… ایا دلیل کهیر پوستی چربی کبد هست؟ تل چن مدت از داروی هایی ک بهم دادع شده استفادع کنم کبدم خوب میشه؟! ممنون میشم جواب بدید…

 • مرسی درمان
  1402-02-14 07:06

  در پاسخ به بهاره :
  شما تحت نظر دکتر هستید بهتره با پزشک خودتان مشورت کنید

 • الهه1
  1402-02-19 09:17

  سلام وقت بهیرمن3ساله که کبدچرب التهاب کبدورم زیادشکم دارم ازداروکیاهی زیادی داروگرفتم پودرعرق دمنوش ولی تاثیری ندیدم شکمم خیلی بزرگ شده چکنم

 • مرسی درمان
  1402-02-19 09:22

  در پاسخ به الهه:
  الهه عزیز ما برای اظهار نظر احتیاج به اطلاعات بیشتری داریم. اما به صورت کلی شما احتیاج به سه دوره قرص کبد چرب خارجی دارید. همراه با قرص ها لازمه که یک روز در میان 1عدد کپسول ویتامین E هم بخورید

 • مینا
  1402-02-21 03:19

  سلام.وقت بخیر مطالبتون عالی بود.من ۴ماهه کیسه صفرامو برداشتم سونوگرافی انجام دادم وکبدم گرید ۱.الان هنوزم کبدم چربه .باعرق شاتره وکاسنی .چربی کبدم از بین میره یانع؟؟؟.ممنون میشم کمکم کنید

 • مرسی درمان
  1402-02-21 08:48

  در پاسخ به مینا :
  بله عزیزم :
  عرق شاه تره و کاسنی که درجه خلوص بالایی داشته باشه و توسط خودتان و به صورت دستی در منزل تهیه و عرق گیری بشه چنانچه به مدت 40روز استفاده کنید خیلی مفید به فایده و مثمر ثمر خواهد بود. اما اگر از عرق های موجود در قفسه فروشگاهها، که به صورت شرکتی تهیه میشه استفاده کنید هیچ ضمانت درمانی نداره

 • منوچهر
  1402-02-27 03:58

  سلام مطالبتون خیلی عالی بودن ممنونم

 • مرسی درمان
  1402-02-27 09:01

  در پاسخ به منوچهر:
  شما هم عالی هستید عزیزم .مرسی از نگاه زیباتون

 • مسعودفعالی
  1402-02-31 15:23

  از مطالب مفید و سازنده‌ای که ارائه دادید، سپاسگذارم. مواردی که نظر من رو جلب کرد:
  معرفی مواد در دسترس
  بیان نحوه استفاده
  زمان استفاده

 • مرسی درمان
  1402-02-31 15:28

  در پاسخ به مسعود :
  از نظر گرم و صمیمانه شما سپاسگذاریم مسعود جان نظر لطف شما باعث دلگرمی و انگیزه به ما میشه عزیزم پاینده باشی گلم💖

 • امیر
  1402-03-06 07:11

  سلام من وقتی از یک جا طولانی مدت راه میرم یا نشسته باشم بعد اینکه به خانه میرسم
  لباسم رو که بالا میزنم همه جای بدنم قرمز شده این بخاطر کبده چربه یا چیزی دیگه؟

 • sadeghtawasoli
  1402-03-08 19:58

  من پیشانیم زیادعرق میکنه کمی راه که میرم عرق میکنم نشانه ی کبدچرب هست یانیست؟

 • Sara.jey
  1402-03-09 15:26

  سلام. من ۴ ماهه که کل بدنم خارش شدید گرفته. تو این مدت همه آزمایشات و عکس و mrcp و سیتی و انجام دادم. آنزیم کبدیم هم خیلی بالاست. شاید ده تا دکتر و جراح هم رفتم. میگن کبدم چرب نیست و انسداد مجاری کیسه صفرا دارم. لطفا راهنماییم کنید مواردی که گفتین برای مجرا کیسه صفرا هم جواب میده؟

 • مرسی درمان
  1402-03-09 16:46

  در پاسخ به سارا:
  وقتی 10تا دکتر و جراح و متخصص نتونستن کاری برات بکنند من چه راهنمایی می تونم به شما بدهم عزیز دلم.
  چرا فکر میکنی که هر کی بدنش خارش میگیره از کبد چرب است؟ این یه واکنشه که بدن شما نسبت به محرکها مانند مواد غذایی داره، ممکنه از ضعف اعصاب هم باشه هر دلیل دیگری میتونه داشته باشه. داروهای ایرانی که ما اصلا معرفی نمی کنیم. قبلا داروی کانادایی تو بازار دارویی کشور بود یه دونه میخوردی یک ماه نگهت میداشت امروزه…….نگم برات که دل ما هم پره…..
  بهتره با پزشکهای خودت ادامه بدهید. ممنونم عزیز دلم .

 • هانیه
  1402-03-09 17:57

  سلام.از توضیحات کامل و باارزش شما سپاسگزارم و به جوابهای سوالاتم رسیدم که کبدم چرب هستش. آیادر زمان مصرف، به عرقیات آب قاطی کنیم یا نه؟بابت چگونه مصرف خاکشیر صمیمانه سپاسگزارم.

 • مرسی درمان
  1402-03-09 20:47

  در پاسخ به هانیه:
  نیازی به مخلوط کردن عرقیات گیاهی با آب نیست ولی یه مواقعی هست که ممکنه مزاج بعضی ها نکشه در اینصورت مخلوط کردن یک فنجان عرقیات گیاهی با آب ولرم مانعی ندارد. هر شب یک قاشق مرباخوری خاکشیر را در آب ریخته داخل یخچال بگذارید. فردای همان روز بعد از صبحانه یا بعد از وعده غذایی ظهر میل کنید.

 • علیرضا عامریون
  1402-03-11 21:16

  سلام از مطالبه‌ای زیبایی که گذاشتید بسیار استفاده کردم وحتی یک مشکلی‌که‌چند سال درگیریم وچندین دکتر رفتم از‌مطالب شما بهتر نتیجه گرفتم که باید چکار کنم ودر آخر برای خرید وتهیه قرص اوکسین جی چکار باید کنم متشکرم

 • مرسی درمان
  1402-03-12 17:20

  در پاسخ به آقای عامریون عزیز:
  اللهم اشفع کل مریض
  خوشحالیم که مطالب این سایت برای شما مفید بوده و از آن استفاده کردی عزیز دلم. خداوند به اندازه دلت که وسعتش به اندازه دریا است. بهت برکت و خیر و سلامتی میده قربونت برم.
  از طریق فروشگاه سایت میتوانید برای خرید داروی اوکسین جی اقدام کنید. روزانه دو نوبت و هر نوبت بعد از وعده غذایی ظهر و شب یک عدد قرص میل کنید.
  یک روز در میان هم یک عدد ویتامین E400 همراهش مصرف کنید که نتیجه بهتری عایدتان بشه عزیزم.
  در پناه خدا باشید.

 • پارتازیان
  1402-03-13 10:38

  من هرچی خوندم ندیدم چی بخورم برا کبد چرب البته مکرر از عراقیان ودمنوش گفتید از خوراکیها چیزی نگفتید

 • مرسی درمان
  1402-03-13 22:24

  در پاسخ به کاربر :
  کاربر عزیز حق با شماست این بخش از مقاله روش های درمان خانگی با استفاده از راههای دم دستی و کم هزینه مانند عرقیات و دم نوش ها تشریح کرده است.
  یک بخش از درمان هم رعایت الگوی غذایی . اصلاح سبک زندگی است. تیم تحریریه مرسی درمان در حال آماده کردن مطلب در این زمینه هست که به زودی منتشر می شود.
  ممنون از حسن توجه حضرتعالی
  االهم کل اشف مریض

 • محمد رضا
  1402-04-29 01:52

  سلام ممنون از مطالب مفید وآموزنده سایت خوبتون.من مدته ۵ ماهه پوست صورتم تیره شده وبعضی از قسمتها لکهای تیره تر هم داره بیشتر وتیره تر از پوست صورتم میشه. وگاهی رنگش به زردی هم میزنه.سفیدی چشمم هم گوشه هاش زرد رنگ شده وزیر چشمهام گود وحلقه سیاهی وحشتناک افتاده دائم حالت خستگی وبی حالی دارم وبیخواب هم هستم و کابوس هم میبینم.فوق العاده بداخلاق وعصبی هستم .بدنم گاهی انگار آتیش میگیره.وهمیشه دهنم خشک میشه.روزانه حتما باید ٣و۴ لیتر آب یخ یخ بخورم تا حس گرمای درونیم کمتر بشه.فوق العاده صورت وبدنم نسبت به کمترین درجه گرما عرق فراوان ومداوم میاد .اینها مطمئنن به خاطر کبد چرب هست.به نظر شما چند دوره از قرص اوکسین جی مصرف کنم.در ضمن یک روز در میان یک متادون ٢٠ هم مصرف میکنم حدودا ٨ سالی میشه. هفته پیش هم بعد از خوردن یه لیمونات خنک بیش از ١۵ بار بالا آوردم.که از دفعات ۵و۶ بار به بعد یه چیزی لزج مانند به رنگ زرد که مثه زهر مار بود بالا میاوردم.راستش دیگه مرگمو داشتم میدیدم از تهوع واستفراغ زرد آبی که گفتم.لطفا راهنمایی کنید ممنونم 🙏🙏🙏🙏

 • هاجر.ا
  1402-04-31 09:22

  عزیران من بهتون میگم که برای کبد چرب چی بخوریم . عرق خارمریم دو آتیشه که خودتون تو خونه درست کرده باشید نه از این شرکتی ها و یا از یه آدم مطمئن بخرید بخورید خیلی موثره من اوکسین خریدم بعدش مشاور بهم گفت روزی یه دونه ویتامین ای هم باهاش بخور من این کار و کردم بعدش کلی توی نت سرچدکردم کهد چه غذایی برای بیماران کبدی مضره باور کنید بعد از 25روز که رفتم آزمایش دادم دکترم تعجب کرد گفت چه کار کردی که علائمت برطرف شده این هم بود تجربه منن شاید به درد کسی بخوره

 • مرسی درمان
  1402-05-02 08:37

  در پاسخ به هاجر:
  از اینکه تجربه مثبت و مفید خودتان را با ما در میان گذاشتید از شما بی نهایت سپاسگذاریم هاجر عزیر منتظر کامنت های خوب شما در سایر بخش های سایت هستیم.

 • ایران د
  1402-05-03 08:07

  باسلام ازبرنامه خوبتان تشکرمیکنم سوال بنده ازشما عزیز بزرگوار آیا کبدبزرگ درمان می شود

 • اصفهانیان 48ساله
  1402-05-13 16:43

  بعضی وقتا درد دارم سمت راست شکم و بعضی وقتا هم می زنه با بالا خستگی شدید بعضی وقتا حالت تهوع والبته خیلی سیگار می کشم که اونم به طب سنتی مراجعه کردم بهم گفتن طبعم سودایی وغلبه ی صفرا هستش …..یه درد عجیبی تو پاهام حس می کنم بعضی وقتا و حرارت بدنم بالا است اشتها ندارم خیلی کم لاغر شدم .شده مثلا خاکشیر استفاده کنم البته بعضی وقتا جواب می ده اشتهام ‌کاملا باز می شه جوری که خانواده ام می گن اروم تر .و کلی مشکل دیگه درکل من بعضی از علامات کبد چرب را دارم و ازمایش پزشکی دارم که کبدم چربه

 • طاهری
  1402-05-14 02:21

  سلام اگه مقدور هست جواب آقای محمد رضا رو بدین ممنون میشم

 • سونیا مهر
  1402-05-24 21:45

  سلام
  در آزمایش‌های چکاپ سالانه که هفته گذشته انجام دادم آنزیمهای کبدی نوردی نداشتند در سونوگرافی که هفته گذشته کبد چرب گرید ۱ عنوان شده ضمن اینکه متن نتیجه سونوگرافی نوشته که اسپن کبد نرمال و اکوژیسیته پارادایم خفيف افزایش یافته
  دارد. ضمن اینکه حدود ۲ سال قبل ابتدا روی یه مچ پای راست به اندازه گردوی کوچک لکه قهوه ای به شکل زخم ایجاد شد گاهی اوقات اونا رو که چرب میکردم با پارافین مایع یا وازلین بهتر میشد و دوباره ایجاد میشد به هنگام پریودی این لکه بیشتر عارض میشد بعد از مدتی دقیقا روی مچ پای دومم هم همینطور شد تا حدودا اواخر اردیبهشت ماه حجامت عام انجام دادم و مصرف مداوم خاکشیر روزی دو تا سه مرتبه داشتم لکه ها محو شدند
  حال استفاده از این قرص برای کبد تجویز میکنید؟

 • اروین
  1402-05-29 12:04

  سلام مچکر از مطالب مفیدتون
  فقط گفته نشده عرقیات چ زمانی مصرف بشه
  روزی چقدر

 • زهرا
  1402-05-31 10:21

  واقعااااااا عالیییی بودین ممنون از تمام کسانی ک برای جمع اوری این مطالب زحمت کشیدن خدا بهتون قوت بده و تک تکتون رو از بلا و مریضی دور کنه

 • مرسی درمان
  1402-05-31 16:05

  در پاسخ به زهرا :
  خودتون هم عالی هستید عزیز دلم که همه چی و عالی می بینید. خداوند به شما خیر و برکت و سلامتی بدهد.
  منتظر کامنت های خوب شما در سایر بخش های سایت هستیم.

 • همگی سلام
  بچه ها درمان کبد چرب با یکی دوروزه خوب نمیشه ، حداقل دو سه ماه یا شش ماه زمان می‌بره تا درمان بشه ، مثلاً خاکشیر حداقل باید شش ماه با آب گرم ناشتا بخورید و مرتب ادامه بدهید ، یا داروهای دیگر تا سه ماه یا شش ماه استفاده کنید تا درمان بشید ..(( برای درمان کبد باید حتما اول حوصله‌اش داشته باشید بعد اجرا کردن صحیح )) خلاصه بهترین راه درمان کبد ورزش کردن هست ، اونم ورزشی که حتما حتما حتما باید بدن شما عرق زیاد بکنه ..، همان ورزش کردن هم تا یک ماه یا دوماه زمان می‌بره تا کبد صددرصد درمان بشه …

  مطلب بسیار بسیار مهم
  بچه ها ما باید بدانیم که اول کبد در بدن کارش چی هست و چه کاری انجام میدهد ؟؟!!!
  بله کبد کارش گرفتن سموم خوراکی هایی که ما میخوریم انجام میدهد . و وقتی که کبد بیمار میشود این کار رو انجام نمی‌دهد پس نتیجه میگیریم که دارو ها و دمنوشها یا خوراکیهای دیگر که برای درمان کبد میخوریم ،، کبد نمی‌تواند سموم اون چیزی که مصرف کردیم برای درمان ، بگیرد ، یا کارش را به درستی انجام بدهد ، (( چون کبد ضعیف یا از کار افتاده هست)) پس نتیجه نهایی
  بهترین راه درمان کبد فقط ورزش کردن مرتب هست که هم کبد درمان میشود هم تمام اعضای بدن شما به سلامتی صددرصد می‌رسد و از همه مهمتر هزینه گران بها نمی‌خواهد خرج کنیم ، پس اندازه شما هم سرجایش میماند ..
  موفق و پیروز باشید .
  (( برای مشاوره در مورد ازدواج کردن یا بچه دار شدن میتوانید با این شماره تماس بگیرید 09173308898 ))) ،، (( پیام بگذارید تماس میگیریم))

 • زینب
  1402-06-18 09:50

  سلام وقت بخیر
  بنده روی صورتم اگزما دارم و نوع پوستم چربه و به خاطره همین نمیتونم از کرم های اگزما استفاده کنم چون باعث جوش زدنم میشه
  تحقیق کردم و متوجه شدم مربوط به کبد و سموم بدن هستش اگزما
  ایا با خوردن این دمنوش ها و عرقیات ، اگزمای پوستم خوب میشه؟ ایا سکنجبین هم خوبه برای این موضوع؟

 • سلام وقت بخیر قرص اوکسین جی رو میشه در دوران شیردهی استفاده کرد؟

 • مرسی درمان
  1402-06-20 20:47

  در پاسخ به شیوا :
  منع مصرفی ندارد. چون باعث تلخی شیر مادر نمیشه و یا خواب آور نیست که با وارد شدن به شیر مادر باعث خواب آلودگی کودک شما شود

 • مرسی درمان
  1402-06-20 20:53

  در پاسخ به زینب :
  برای درمان سعی کنید از یک متخصص پوست و مو کمک بگیرید. این که کبد شما دچار نارسایی شده باشد و روی بقیه اندام های بدن هم تاثیر بگذارد باید آزمایش پزشکی داشته باشید و از یک متخصص مشورت بگیرید با تحقیق و حدس و گمان ما نمیتوانیم برای شما داروی اوکسین _ جی تجویز کنید. منو ببخشید عزیزم از اینکه باعث آزرده شدن خاطر مبارک شدم

 • محمودی
  1402-07-06 22:51

  سلام مشاور طب سنتی و زبانشناسی هستم اگه دوس دارین به صورت کاملا سنتی و گیاهی درمان کبد چربتون انجام بشه به من پیام بدین09160936913

 • ناصر
  1402-07-13 22:23

  سلام من با دمنوش خار مریم چربی کبد گرید۲خودم رو درمان کردم تشکر میکنم از راهنماییهای جنابعالی

 • سلام من از قرصهایی که شما گفتین خریدم کبد من گرمه این قرص‌ها واسه من خوبه گرید کبدم 1است

 • حامی
  1402-08-24 14:47

  سلام من امروزمتوجه شدم کبدم گرید۳ شده ولی انزبمهام واندازه کبدنرمال هست چندروزپیش هم یه عطاری بهم گفت کبدت چربه واعلائمی گفت که داشتم چند عرق مثل باباادم و۵گیاه زنیان واب زرشک وپودربلغم بهم داده گفته تاچهارماه باید بخورم میخوام بدونم اینا کافیه یا این قرص اکسین جی هم نیاز هست که زودتر نتیجه بگیرم وتداخلی ندارن باهم ؟ممنون

 • علیرضا
  1402-09-18 02:28

  سلام ممنون از مطالب بسیار خوبتون ، من بیش ازحد عرق میکنم کبدم هم گربد ۲ هست و غده های چربی زیر پوستم دراومده و گاها درد هم دارند لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • در پاسخ به عیلرضا
  با تشکر از حسن نظر حضرتعالی
  برای شروع درمان بهتره فرم مشاوره رایگان کبد چرب را پر کنید تا یکی از کارشناسان سایت به شما پاسخ دهند.

 • حلما
  1402-11-08 15:38

  سلام وقت بخیر ، من مدت چند ماه بود که جوشهای خیلی بزرگ چرکی روی چونه و اطرف لبم میزد هرچی دکتر پوست رفتم و داروهای موضعی استفاده کردم بهتر که نمیشد هیچی هی روز به روز بدتر شدم تا اینکه آزمایش خون دادم که نشون داد چربی خون من رسیده به ۴۰۰ همش بی حال و خسته بودم حالم کلا بد بود الان هیچ غدای چربی نمیتونم مصرف کنم چون کبدم چربه و مشکل کبدی دارم همیشه سمت راست نزدیک قفسه سینه ام درددارم پوستم زرد شده لکه های قهوه ای ریز روی بازوهام به تعداد خیلی زیادی وجود داره،برا اینکه زودتر مشکل کبدی من حل بشه چه داروهایی باید مصرف کنم ضمن اینکه داروی آترواستاتین ۴۰ به تجویز پزشک مصرف میکنم با تشکر از زحمات شما عزیزان⚘

 • محمد از گرگان
  1402-12-19 06:38

  سلام من سونوگرافی دادم گرید کبد ام 2-3 بود سوزش و رفلاکس معده هم دارم چند دوره باید اوکسین جی مصرف کنم؟

 • مریم
  1403-01-12 00:03

  بهترین ها رو گفتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بهترین داروهای گیاهی برای درمان کبد چرب