بهترین پماد برای خارش مقعدی + علت خارش مقعدی بزرگسالان

بهترین پماد برای خارش مقعدی پماد رینای سبز و درماتول و رکی تال است علت خارش مقعدی بزرگسالان با درمان خارش مقعدی خانگی

بهترین پماد برای خارش مقعدی پماد رینای سیاه و سبز و پمادهای رکتی کار و درماتول است. که مکانیسم اثر این پمادها تسکین سریع خارش و درد ناشی از ناحیه مقعدی است. علت خارش مقعدی بزرگسالان معمولا ناشی از یبوست، و بواسیر داخلی است. وقتی حرارت کبد و روده ها بالا برود افراد دچار خشکی مزاج و خارش مقعدی می شوند. همچنین مصرف غذاهای پرادویه و داروهای مخدر می تواند علت خارش مقعدی در بزرگسالان باشد. ما برای درمان خارش مقعدی خانگی بیماران خود را توصیه به استفاده از پک درمانی آلفا می کنیم.

بهترین پماد برای خارش مقعدی دارای چه مشخصاتی است؟ آیا می دانید علت خارش مقعدی بزرگسالان چیست؟ ما در این نوشته به معرفی روش های کاربردی درمان خارش مقعدی خانگی می پردازیم؛ و با معرفی بهترین قرص ضد خارش مقعدی به بیماران خود کمک می کنیم درد و رنج کمتری بکشند.
اگر با دلیل خارش مقعدی آشنا شوید. و بعبارتی منشاء این احساس رنج آور را پیدا کنید. در واقع با نحوه درمان ریشه ای آن آشنا شده اید. 80% بزرگسالانی که علائم خارش مقعدی دارند، از پماد های تسکین دهنده استفاده می‌کنند.
در حالیکه این یک روش درمان موقت است. مجموعه مرسی درمان دنبال راه حل قطعی درمان خانگی خارش مقعدی است. بنابراین لازمه برای رفع این معضل از پک آلفا که حاوی داروی های خوراکی گیاهی خارجی و پماد های قوی رینای سبز است استفاده کنید.

نکته: بزرگسال به فردی اطلاق می شود؛ که به سن تکلیف ( قانونی) رسیده باشد.

معرفی بهترین پماد برای خارش مقعدی

 • پماد تتراسایکلین
 • پماد قوی رینای سبز
 • پماد رینای سیاه
 • پماد لیدوکائین
 • پماد درما تول DERMATOOL
 • پماد رکتی کار Recticare
 • پماد ترونولان
 • پمادNiKzon نیکزون

پماد تتراسایکلین

این دارو به شکل پماد موضعی، قرص و قطره چشمی در داروخانه ها موجود است. مصرف بدون تجویز پزشک توصیه نمی‌شود. پماد تتراسایکلین  یک مرهم آنتی بیوتیک است که  بیشتر برای درمان عفونت های پوستی از آن استفاده می‌شود.

از این پماد برای درمان بیمارهای  با عفونت باکتریایی استفاده میشود. و بیشتر برای عفونت های واژنی در خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما دچار خارش مقعدی هستید.  روزانه 2 نوبت از این پماد استفاده کنید. نمی توان ادعا کرد که پماد تتراسایکلین بهترین پماد برای خارش مقعدی است. اما  برای درمان  خارش مقعدی خانگی تا حدودی می تواند مهار کننده و تسکین دهنده  باشد.

طریقه مصرف پماد تتراسایکلین

بعد از هر نوبت اجابت مزاج  ناحیه مقعدی خود را با آب و صابون مراغه ( یک نوع صابون گیاهی غیر  اسیدی) خوب شستشو دهید. بعد به اندازه یک نخود از پماد را به انگشت کوچک خود آغشته کرده، و به آرامی داخل مقعد فرو کنید. مقداری هم از پماد دهانه مقعد بمالید و کمی هم ماساژ ( مالش) دهید؛ تا خوب جذب شود.

یک دستمال کاغذی نرم  دهانه مقعد خود گذاشته، و به مدت نیم ساعت دراز بکشید؛ و استراحت کنید. این پماد زرد رنگه، دستمال کاغذی مانع برخورد پماد با لباس زیر بیمار می‌شود.

بدون تجویز و مشورت با پزشک هر گز از این پماد استفاده نکنید. چون ممکنه  برای افرادی  که اختلال کبدی یا حساسیت دارویی دارند؛ عوارض داشته باشد.

پماد قوی رینای سبز

به جرات میتوان گفت که پماد رینای سبز بهترین پماد برای خارش مقعدی است.

زیرا رضایت بیش از 10هزار نفر از بیماران را در کارنامه خود دارد. ترکیبات کاملا گیاهی و ارگانیگ این پماد باعث شده که در صورت استفاده طولانی مدت هم هیچ گونه عوارضی نداشته باشد.

این پماد بر پایه روغن مورد و روغن کبد کوسه و زانتالین گیاهی ( اسطوخودوس ) ساخته شده است. که بهترین کارایی  برای درمان خارش  مقعدی خانگی دارد.

طریقه مصرف:

روزانه سه نوبت و در  دفعات صبح و ظهر و شب، ناحیه نشیمن‌گاه خود را با آب ولرم و صابون آنتی باکتریال خوب شستشو دهید. به اندازه یک نخود از پماد را به انگشتان خود آغشته کرده و دور تا دور مقعد بصورت 360درجه بمالید.

از آنجا که این پماد دارای قدرت جذب بسیار بالایی است. فورا جذب عضلات و رگهای مقعدی شده و خارش مقعدی را فورا تسکین داده و درمان میکند.

پماد رینای سیاه

این پماد یک آنتی بیوتیک قوی و خارجی برای درمان خانگی خارش مقعدی است.  کلا مرهم های گیاهی با برند رینا در 2دسته عرضه می‌شوند:

 • ساده و آنتی بیوتیک
 • پماد رینای سبز ساده است.
 • پماد رینای سیاه حاوی آنتی بیوتیک است.

ترکیبات پماد رینای سیاه حاوی آنتی بیوتیک  است. طریقه مصرف پماد رینای سیاه هم مانند پماد رینای سبز است. در بعضی از بیماران برای  درمان خارش مقعدی خانگی پماد رینای سیاه عملکرد بهتر و قابل قبول تری دارد.

پماد لیدوکائین

به جرات می توان گفت سریعترین، موثرترین، و بهترین پماد برای خارش مقعدی پماد لیدوکائین است. اما متاسفانه بیشتر از 3یا 4روز نمی توان استفاده کرد. زیرا استفاده بلند مدت از این پماد به دلیل ترکیبات شیمیایی بی حس کننده ای که دارد. در مواردی باعث فلج شدن عضلات مقعدی و یا نازک شدن و حساس شدن پوست دهانه مقعد می شود.

اما به عنوان  یک دارو برای خارش مقعدی که هم ارزانه، و هم بدون نسخه پزشک قابل دسترسی است؛ بهترین و کم هزینه ترین گزینه است.

طریقه مصرف

روزانه یک نوبت  و قبل از خواب  مقدار کمی از پماد را به نوک انگشت کوچک خود آغشته کرده و به آرامی دهانه مقعد و ابتدای دهانه داخلی مقعد بمالید.

پماد درماتول

 • پماد درما تول یکی از بهترین پمادهای ضد خارش مقعدی است.
 • ساخت کشور: ایالت متحده آمریکا
 • با توجه به محدودیت واردات دارویی در داخل کشور وجود ندارد.

مکانسیم اثر:

 • تسکین سریع خارش، درد و التهاب مقعد
 • خونریز و سوزش کانال مقعد را کاهش می دهد
 • افزایش جریان خونرسانی به رگهای نشیمن‌گاه

عوارض پماد درماتول

 • ممکنه برای همه موثر نباشد
 • ممکنه باعث ایجاد حساسیت پوستی شود
 • پماد غلظت کمی دارد ( شل است)

این پماد حاوی لیدوکائین و فنل آفرین است؛ که خاصیت  سریع و اثر گذاری  به عنوان درمان خارش مقعدی خانگی دارد.

پماد Recticare

این دارو یکی از بهترین  پماد برای خارش مقعدی شناخته شده است. که توسط کمپانی  داروسازی Ferndale Laboratories تولید و عرضه شده است. و توانسته است امتیاز4.4 از 5 را کسب کند؛ یعنی حداکثر رضایتمندی بیماران را به دست آورده است.

مکانیسم اثر پماد رکتی کار

 • تسکین سریع خارش مقعدی و سوزش ناشی از بواسیر و شقاق
 • کنترل و مهار فوری درد و التهاب مقعد
 • کوچک کردن بافت هموروئید

در ترکیبات این پماد که یک کرم پیشرفته برای درمان  خانگی خارش مقعدی است.  5% لیدوکائین و 2.5% فنل آفرین به کار رفته است. که خاصیت تسکین دهنده گی بالایی دارد.

پماد ترونولان

اگر به دنبال یک داروی موثر برای درمان خارش مقعدی خانگی هستید.پماد ترونولان      Tronolane

یک انتخاب خوب، موثر و عالی است. متاسفانه این پماد قوی در بازار دارویی کشور وجود ندارد.

این مرهم فوق العاده موثر برای تسکین درد و خارش مقعدی ناشی از هموروئید و شقاق است. مهم ترین خاصیت این پماد بی بو ، بی رنگ و فاقد چربی چسبنده به لباس زیر است. و اکثر بیماران از استفاده آن رضایت کامل داشته اند.

این پماد توسط سایت آمازون عرضه می شود. که درمقطعی هم بعلت عدم تولید، فروش آن متوقف شده بود.

پماد نیکزون

کرم هموروئید NiKZON  دارای دو تاثیر  به عنوان بی حس کننده قوی و تنگ کننده( کوچک کننده) عروق هموروئید کاربرد دارد. این پماد امتیاز 4.3 از 5 را به دست آورده است یعنی رضایت حداکثری بیماران استفاده کننده را جلب نموده است.

یکی از گزینه های  بهترین پماد برای خارش مقعدی  معرفی شده است. که توسط سایت آمازون عرضه می شود. و متاسفانه به دلیل محدودیت در واردات دارویی در بازار داخلی کشور وجود ندارد.

مکانیسم اثر:

درمان  و تسکین زود هنگام خارش، سوزش و درد ناشی از بواسیر داخلی و خارجی

طریقه مصرف: مانند بقیه پمادهای مقعدی بعد از هر بار اجابت مزاج صورت می گیرد.

علت خارش مقعدی بزرگسالان

علت خارش مقعدی بزرگسالان می‌ تواند در نتیجه عوامل مختلفی مانند حساسیت یا بیماری‌ های مثل بواسیر باشد، اما در درجه اول بیشتر به‌ عنوان یک علامت به شمار می‌ آید تا یک بیماری. این عارضه بیشتر با ایجاد قرمزی در ناحیه مقعد، سوزش و درد همراه است؛ و امکان دارد موقتی یا پایدار باشد. و می‌ تواند افراد زیادی را در یک دوره از زندگی یا به‌ طور متناوب تحت تأثیر قرار دهد.

با نسبت ۴ به ۱، مردان بیشتر از زنان به این عارضه دچار می‌ شوند. بسته به این‌ که علت درمان‌  خانگی و استفاده از پماد‌ ها ی موضعی مخصوص بهبود می‌یا یند. اما در مو ار دی که ناشی از یک بیماری مزمن است. به درمان تخصصی‌ تر پزشکی نیاز خواهد بود.

شناسایی علت خارش مقعدی بزرگسالان  به عنوان یکی از علائم بواسیر اولین اقدامی است. که افراد درگیر با این عارضه باید در دستور کار قرار دهند. و خارش را به‌ عنوان یک علامت در نظر بگیرند نه بیماری. خیلی از مردم از درخواست کمک پزشکی در این زمینه احساس خوبی ندارند.

و برای همین به درمان‌ های خانگی خارش مقعدی بیشتر از پزشکی گرایش دارند. خبر خوب اینکه درمان خارش ناحیه نشیمن گاه اگر ناشی از یک بیماری نباشد، با روش‌ های ساده خانگی قابل درمان است.

فروشگاه سایت مرسی درمان عرضه کننده قوی ترین بهترین پماد برای خارش مقعدی است. شما باید بدانید که چه پماد ی برای خارش مقعد خوب است.

پک درمانی کیمیا برای خارش مقعد

خارش مقعد چیست و چگونه دسته بندی میشود؟

درست‌ ترین تعریف از خارش مقعد را دسته‌ بندی این عارضه ارائه می‌ دهد. خارش مقعد ی را در دو دسته بدون نشانه و دارای نشانه طبقه بندی می‌ کنند.

۱بدون نشانه:

در این دسته علت خارش مقعد آنی و موضعی و بیشتر در ارتباط با حساسیت پوستی است و درمان‌ های راحت‌ تر و سبک‌ تری هم دارد. در خارش‌ های مقعد ی این دسته، نشانه‌ ای که خبر از بیماری یا مشکل دیگری بدهد وجود ندارد.

۲دارای نشانه:

خارش‌ های مقعد ی این دسته حتماً یک علت زمینه‌ ای در بدن دارد و به همین دلیل به‌ عنوان یک علامت قابل شناسایی و ناشی از بیماری دیگر تلقی می‌ شود.
اینکه چه چیزی باعث ایجاد خارش مقعد ی شده مهم‌ ترین عا ملیه  که با آن می‌ توان خارش مقعد ی را تعریف کرد.

همان‌ طور که گفته شد خارش مقعد به‌ تنهایی یک بیماری محسوب نمیشود؛ مثلاً اگر ناشی از هموروئید، شقاق یا دیگر بیماری‌ های مقعد ی باشد، خارش به‌ عنوان یک عارضه ثانویه در نظر گرفته می‌ شود، نه خودِ بیماری. البته خارش‌ هایی که لزوماً نشانی از عارضه دیگری نمیدهد شایع‌ تر است و درمان‌ های راحت‌ تری هم دارد. یکی از این روش های درمان استفاده از پماد گیاهی رینا ی سبز به عنوان بهترین پماد برای درمان خارش مقعد است.

شایع ترین علت خارش مقعد ی بزرگسالان

 

علت خارش مقعدی

عمده‌ ترین دلایل ایجادکننده خارش مقعد ی را می‌ توان به‌ طور خلاصه با تفکیک دسته‌ بندی نوع خارش مقعد ی، به شرح زیر بیان کرد.
۱- دلایل ایجاد خارش مقعد ی بدون نشانه
موارد بهداشتی: شستشوی زیاد یا کم می‌ تواند باعث تحریک شود.
لباس: لباس‌ ها ممکن است بر روی پوست ناحیه مقعد تأثیر تحریک‌ کننده گی بگذارد. لباس زیر یا شلوار تنگ گرما و رطوبت عرق را در اطراف مقعد نگه می‌ دارد و باعث ایجاد حساسیت و خارش می‌ شود.
بی‌ اختیاری مقعد: عدم توانایی در کنترل مدفوع یا ادرار می‌ تواند رطوبت را در ناحیه افزایش دهد و شرایط رشد باکتریها و در نتیجه پایین آمدن سطح بهداشت را فراهم کند.
استفاده از صابون های و لوسیون های پاک کننده بدن که اکثرا هم اسیدی هستند. باعث ایجاد خارش، سوزش و حساسیت در ناحیه نشیمن گاه می شود.
غذا: برخی از غذا‌ ها مثل ادویه‌ ها و نوشیدنی‌ های کافئین دار، الکل و… با کاهش قدرت عضله، ایجاد رفلکس معده، ایجاد حساسیت، یبوست و… باعث  واکنش  در منطقه نشیمنگاه می گردد.
دارو: خارش مقعد ی می‌ تواند یک عارضه جانبی دارو‌ های باشد که توسط افراد مصرف می‌ شود. دار‌ و ها ی شیمی درمانی، نئومایسین و کورتیکو استروئید‌ ها  برخی از این داروها هستند.

دسته دیگری از داروها که سبب تحریک و خارش شدید ناحیه مقعد ی می شوند: داروهای مخدر هستند که حاوی مرفین یا کدئین است، مانند استامینوفن کدئین، ترامادول و انواع شربتهای حاوی مرفین یا متادون

 

پک درمانی کیمیا برای خارش مقعد

سایر علتها

همچنین مصرف مواد مخدر واقعی مانند تریاک یا شیره، یکی دیگر از دلایل یا علت خارش مقعدی است.

دلایل ایجاد خارش مقعدی  همراه با نشانه به شرح زیر است:

 • بیماری های پوستی مثل  درماتیت و پسوریازیس و….
 • عفونت خصوصا از نوع مقاربتی
 • مشکلات مقعدی مانند : هموروئید، شقاق، آبسه مقعد یا فیستول مقعدی
 • سایر بیماریها از جمله :  خونی، دیابت، التهاب یا سرطان روده، ناراحتی تیروئید و..

اینکه شقاق چیست و چگونه بو جود می آید موضوع مورد بحث ما نیست.

بهترین درمان خارش مقعدی خانگی

برای پیدا کردن بهترین درمان خارش مقعد‌ی خانگی  باید اول علائم بالینی آن را سنجید. طول مدت علائم، عادت‌ های کلی روده، عادت‌ های بهداشتی، مرور و تحقیق در مورد دارو‌ های که با نسخه یا بدون نسخه پزشک مصرف می‌ کنیم، تعداد دفعات و زمان‌ های که در طول روز یا شب خارش رخ می‌ دهد و درنهایت بررسی سابقه پزشکی همگی لازم است تا تشخیص دهیم به مراجعه به پزشک نیاز داریم یا نه.

اغلب علائم  و علت خارش مقعد  به‌ صورت نامرتب رخ می‌ دهد و یک بررسی خوب توسط خودِ فرد می‌ تواند دلیل خارش مقعدی را تشخیص دهد. اگر این دلیل ریشه در رفتار خود افراد داشته باشد و باعث ایجاد علائم حاد هم نشده باشد، به مراجعه به پزشک هم نیازی نیست و خارش مقعد با مناسب‌ ترین و بهترین درمان‌ های خانگی برطرف می‌ شود. اما اگر افراد بعد از بررسی علائم، رفتار‌ ها، نشانه‌ ها و عادات خارش متوجه علائم حاد شوند، باید به پزشک مراجعه کنند.

 • خارش مقعد، شدید یا مداوم باشد.
  • خونریزی مقعد ی یا نشت مدفوع وجود داشته باشد.
  • علائم عفونی مشاهده گردد.
  • و درنهایت علت  خارش مقعد قابل تشخیص نباشد.
  پزشک این افراد را با روش‌ های تخصصی مورد معاینه و درمان قرار می‌ دهد. در این موارد خود بیمار هم با مشاهده ظاهری ناحیه می‌ تواند بیماری‌ هایی مانند هموروئید یا انواع  فیستول و آبسه را تشخیص دهد.
 • اما در موارد نادر تر با تشخیص پزشک اقداماتی مانند تراشیدن پوست برای قارچ‌ شنا سی و بررسی پوست برای تشخیص اختلالات التها بی یا سرطان پوست انجام می‌ پذیرد. و درنهایت بهترین درمان خارش مقعد ی اتخاذ می‌ شود.

پک درمانی کیمیا برای خارش مقعد

درمان خارش مقعد با دارو و پماد گیاهی

با اتخاذ یک درمان مناسب، چشم‌ انداز بهبودی افراد مبتلا به خارش مقعد خوب است. علائم معمولاً طی یک تا سه هفته از بین می‌ رود، اما موارد شدید به درمان طولانی‌ تری نیاز دارد.
جدا از نوع و علت ایجاد خارش، مهم‌ ترین اقدام قبل از انجام هرگونه درمانی اینه که افراد از خراشیدن ناحیه ملتهب خودداری کنند. انجام این کار پوست را نازک و شکننده می‌ کنند و در نتیجه خارش را بیشتر می‌ کند. گاهی انجام همین کار ساده به‌ طور کامل باعث بهبودی خارش مقعد ی می‌ شود اما برای موارد شایع‌ تر لازم است از درمان‌ های مؤثر خانگی این عارضه کمک گرفت.

البته بیشتر بیماران از وجود سوزش در ناحیه مقعدی بعد از اجابت مزاج گله ای دارند. اگر دارای این وضعیت هستید؛ از پماد برای درمان سوزش مقعدی استفاده کنید.

درمان‌ های خانگی خارش مقعد ی را به چهار دسته می‌ توان تقسیم کرد:

۱درمان از طریق رعایت موارد بهداشتی

شست‌ و شوی منظم با آب گرم: در این درمان ناحیه مقعد را باید به‌ طور منظم ولی آرام با آب ولرم تمیز کرد.  بعد از هر بار اجابت مزاج یک راهکار خوب و ضروری دوش گرفتنه. که موارد خفیف خارش مقعد ی را بهبود می‌ دهد.
کمپرس سرد: قرار دادن روزی چند نوبت کمپرس سرد همیشه به کم کردن علائم خارش کمک می‌ کند.
کمپرس گرم: اگر علائم خارش مقعدی همراه با درد بود، بهتر است از کمپرس گرم برای بهبود شرایط آن استفاده کرد. استفاده از کمپرس‌ های گرم و سرد به افراد نشان می‌ دهد که خارش مقعد ی از چه نوعی است و اصولاً نیازی به مراجعه پزشک دارد یا نه.

روش های خانگی درمان خارش مقعد

 • شست‌ و شوی منظم با آب گرم: در این درمان ناحیه مقعد را باید به‌ طور منظم ولی آرام با آب ولرم تمیز کرد.  بعد از هر بار اجابت مزاج یک راه کار خوب و ضروری  دوش گرفتنه،  که موارد خفیف خارش مقعد ی را بهبود می‌ دهد.
  استفاده از صابون‌ ها و مواد بهداشتی PH خنثی: جایگزین کردن مواد بهداشتی بدون بو، بدون رنگ و بدون ترکیبات شیمیایی مضر می‌ تواند به شناسایی نوع و بهترین درمان خارش مقعد ی یا بهبود آن کمک کند. به‌ طور کلی مواد بهداشتی بهتر است از لحاظ اسیدی با قلیایی بودن خنثی با ملایم باشد تا حساسیت پوستی ایجاد نکند. صابون  آنتی باکتریال صاپرینا مخصوص بیماران هموروئیدی در فروشگاه سایت ثبت سفارش کنید
  پوشیدن لباس‌ های زیر نخی و گشاد: گاهی جریان نداشتن هوا در ناحیه مقعد ایجاد رطوبت می‌ کند. رطوبت بهترین شرایط را برای رشد و اثرگذاری باکتر یها و قارچ‌ ها فراهم می‌ کند و ممکن است باعث خارش مقعد ی شود.

۲درمان از طریق اصلاح رژیم غذایی

 • پرهیز از خوردن ادویه: به‌ طور معمول وجود ادویه‌ ها در رژیم غذایی، ناحیه مقعد را هنگام دفع دچار حساسیت و خارش می‌ کند.
  پرهیز از خوردن مواد غذایی حساسیت‌ زا: بعضی افراد به خوردن برخی از مواد غذایی مثل بادام‌ زمینی، گوجه‌ فرنگی، بادمجان و… حساسیت دارند و التهاب ناشی از این حساسیت ممکن است در هر نقطه‌ ای از بدن، ازجمله ناحیه مقعد بروز کند.
  افزایش مصرف فیبر: بسته به عملکرد دستگاه گوارشی هر فرد، بعضی از غذا‌ های سنگین مثل غذا‌ های فراوری‌ شده و چرب، باعث ایجاد اختلال در دستگاه گوارش و در نتیجه نامرتب کردن دوره مدفوع به شکل یبوست با اسهال  می‌ شود. مصرف غذاهای فیبر دارهم، به تسکین و بهبود خارش مقعد کمک می کند .زیرا باعث عملکرد بهتر دستگاه گوارش می شود.

۳درمان به‌ وسیله  طب سنتی

درمان درد ناحیه مخرج با استفاده از استحمام نشیمنگاه و محلول بتادین

 • سرکه سیب: سرکه سیب یک ماده ضد باکتری و از بین برنده قارچ است، پس اعمال موضعی آن در ناحیه مقعد می‌ تواند علائم خارش ناشی از این عوامل را از بین ببرد. در طب سنتی استحمام  ناحیه مقعد با مخلوط یک لیوان آب و دو قاشق غذاخوری سرکه سیب توصیه می‌ شود.
  آلوئه‌ ورا: استفاده موضعی از ژل گیاه آلوئه‌ ورا باعث ایجاد یک لایه محافظ بر روی پوست ناحیه می‌ شود و در نتیجه از احتمال اثرگذاری عوامل خارجی مثل مدفوع بر روی ناحیه مقعد کم می‌ کند. همچنین استفاده از این ژل که خواص پاک‌ کنند گی و ضد عفونی‌ کننده هم دارد، باعث تسکین درد یا پاک ماندن زخم‌ ها و التهابات ناشی از بیمار ی‌ های مقعد ی مانند شقاق می‌ شود.
  بلغور جو: جو دو سر سرشار از فیبره که مصرف آن برای بهبود دستگاه گوارش توصیه می‌ شود. علاوه بر مصرف خوراکی، خیساندن جو در آب باعث محلول شدن ترکیبات فیبر می‌ شود و اعمال آن در ناحیه مقعد باعث کم کردن از تأثیرات خارش می‌ شود.
  شیرین‌ بیان:  در طب سنتی بر روی خواص این گیاه برای خارش مقعد تأکید شده است.  مصرف روزانه یک لیوان شربت شیرین‌ بیان همراه با عسل، به بهبود عملکرد روده کمک می‌ کند.
  سیر: سیر یک ضدعفونی‌ کننده طبیعی و سرشار از آنتی اکسیدان است که علائم خارش مقعد را هم می‌ تواند کم کند. برای بیشترین اثرگذاری بر روی خارش مقعد ی، روزانه چند حبه سیر را به‌  صورت خام میل کنید.
  روغن نارگیل: مصرف این روغن باعث تسهیل عملکرد روده‌ ها و خروج مدفوع می‌ شود. استعمال موضعی این روغن در ناحیه مقعد هم به حفظ رطوبت و خواص کشسانی پوست کمک می‌ کند و از ایجاد حساسیت و زخم‌ های بیشتر جلوگیری می‌ کند.

قرص ضد خارش مقعدی

معرفی بهترین دارو گیاهی برای خارش مقعدی:

 • قرص ضد خارش آنوسل
 • داروی بیسنل BENSEL
 • داروی گیاهی پاپرینا
 • قرص کلاریتین CLARITIN
 • قرص گیاهی چنور
 • قرص مبندازول

قرص گیاهی آنوسل

 • برند ANUSOL
 • ساخت کشور پاکستان
 • 100% ارگانیک و گیاهی

یک آنتی بیوتیک قوی برای درمان  انواع خارش و سوزش مقعدی کاربرد دارد. مکانیسم اثر این دارو مستقیما روی ناحیه نشیمنگاه بیماران است. و برای مهار و کنترل دردهای نبض دار مقعدی و خارش مقعدی بسیار پر کابرد است.

طریقه مصرف

روزانه یک عدد قرص بعد از وعده غذایی نهار همراه با یک لیوان آب میل شود. بیمارانی که درد و خارش مقعدی در آنها شدت بیشتری دارد. می توانند هر 12ساعت یکبار یک عدد قرص همراه یک لیوان آب میل کنند.

قرص بیسنل

مهم ترین علت خارش مقعدی بزرگسالان یبوست است. خود یبوست ناشی از خون غلیظ سودایی است. خون کثیف سودایی و خشکی مزاج عامل اصلی خارش و درد نبض دار مقعد هستند. قرص بیسنل برای پاکسازی بدن از خون و اخلاط کثیف سودایی طراحی شده است. و درمان قطعی خارش مقعدی را ممکن می سازد. این قرص توانسته است که 4.4 ستاره از 5ستاره را به خود کسب کند. یعنی با رضایت و استقبال حداکثری بیماران مواجه شده است.

طریقه مصرف

روزانه یک عدد قرص بینسل را بعد از وعده غذایی نهار یا شام همراه با یک لیوان آب مصرف کنید. همراه این دارو از مصرف غذاهای پرچرب، شیرین و فست فودی خودداری کنید.

داروی گیاهی پاپرینا

این دارو یک مکمل فیبر طبیعی برای نرم شدن روده ها و رفع کامل یبوست است. مکانیسم اثر آن کاهش کلسترول بد خون، پاکسازی خون، افزایش جریان خونرسانی در بدن. و کاهش درد و خارش مقعدی است. بعلت ارگانیک بودن مصرف طولانی مدت آن هیچ گونه عوارضی ندارد. این دارو از 5ستاره حدود 4.5 ستاره توسط مخاطبان خود کسب کرده است. یعنی رضایت بیش از 90درصدی بیماران را جلب کرده است.

طریقه مصرف

روزانه دو نوبت و بعد از وعده غذایی نهار و شام یک قاشق غذاخوری از این پودر را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و بعد از ده دقیقه میل کنید. عالی از آن خوبای درمان 360 درجه است؛ که من خودم خیلی قبولش دارم.

قرص کلاریتین

اگر علت خارش مقعدی بزرگسالان ناشی از حساسیت های غذایی و یا فصلی باشد. قرص کلاریتین بهترین قرص ضد خارش مقعدی است. کلاریتین یک آنتی هیستامین قوی است که برای درمان خارش مقعدی خانگی کاربرد موثر و خوبی دارد. و در اشکال دارویی قرص، شربت و کپسول یافت می شود. این دارو برای درمان سرفه، آبریزش بینی و سایر التهابات و خارش بدن کاربرد دارد.

دستور مصرف

مصرف این دارو نیاز به تجویز پزشک دارد از عوارض آن خواب آلودگی و کاهش سطح هوشیاری است. لذا بدون مشورت پزشک از آن استفاده نکنید. زیرا مصرف خودسرانه دارو عوارض جدی در پی دارد.

قرص گیاهی چنور

این دارو برای رفع یبوست و نرم شدن فوری روده ها و شل کردن مدفوع سفت و حجیم کاربرد بسیار سریعی دارد. و به عنوان قرص ضد خارش مقعدی مشهور است. آیا میدانید خیلی ها برای درمان یبوست با انگشت کمک میگیرند؟

دستور مصرف

روزانه یک عدد قرص گیاهی چنور بعد از وعده غذایی ظهر همراه با یک لیوان آب میل شود.

قرص مبندازول 100

اگر علت خارش مقعدی بزرگسالان از انگل یا کرم روده باشد. بهترین روش درمان خانگی خارش مقعدی استفاده از قرص ضد خارش مقعدی مبندازول 100 است. در واقع از این قرص برای درمان عفونت ناشی از کرم روده یا انگل معده استفاده می شود. وجود کرمک در روده بزرگ و کوچک باعث خارش شدید کانال مقعدی می شود. تشخیص اینکه شما مبتلا به کرم روده باشید فقط با آزمایش پزشکی و توسط پزشک معالج شما صورت می گیرد.

دستور مصرف

طبق تجویز پزشک معالج یا پزشک داروساز انجام می شود. این دارو جویدنی است. و دو بار در روز صبح و عصر همراه با یک لیوان آب مصرف می‌شود.

علت خارش مقعدی نشانه و کنترل آن

آشنایی با این دلایل یا بیماریها  به شناخت بهتر افراد از علت خارش مقعدی و چگونگی درمان آن کمک می‌ کند. روش‌ های درمان خانگی برای بهبود دلایل خارش دارای نشانه، هم مؤثر هستند. و فقط وقتی مراجعه به پزشک ضروری می‌ شود که بیماری به مرحله حاد تری رسیده است و به درمان تخصصی نیاز باشد.

چون بعد از درمان پزشکی بیماری‌ های زیر بازهم امکان برگشت عوارض وجود دارد، روش‌ های خانگی همیشه در کنترل آنها و جلوگیری از مزمن شدنشان مؤثر خواهد بود.
هموروئید
انواع هموروئید‌ ها یا بواسیر‌ ها بر اثر ورید‌ های متورم و بزرگ‌ شده در داخل و خارج از مقعد و روده بزرگ ایجاد می‌ شود. هموروئید‌ های بزرگ خارج از مقعد (بواسیر خارجی) می‌ تواند پاک کردن مدفوع را دشوار کند و همین باعث ایجاد باکتری و قارچ و حساسیت و در نتیجه خارش می‌ شود.

بواسیر داخل روده بزرگ هم (بواسیر داخلی) ممکن است باعث خونریزی یا بی‌ اختیاری مدفوع و مقعد شود که باز پوست را تحریک کرده و این عارضه ایجاد می‌ کند.
شقاق مقعد
شقاق مقعد ی پارگی در پوشش مقعد یا مجرای مقعد ی است. ضربه به ناحیه مقعد علت اصلی ایجاد شقاق مقعد ی است. علاوه بر ضربه، یبوست، دوره‌ های طولانی اسهال، رابطه جنسی مقعد ی یا هر کشش دیگر در ناحیه مقعد، باعث بروز شقاق میگردد.

حتما بخوانید: درمان شقاق مقعد ی با پماد 
فیستول
انواع  فیستول  مقعد همیشه بعد از آبسه کردن یک ناحیه از مقعد و بر اثر مسدود شدن یک غده مقعد ی رخ می‌ دهد. التهاب پوست، ترشحات بدبو، سوزش، خارش و… برخی از شایع‌ ترین علائم فیستول است اما مشاهده یک سوراخ که از آن ترشحاتی بیرون می‌ زند، افراد را از این بیماری مطمئن می‌ کند. البته  فیستول و آبسه مقعدی می تواند علت درد مقعدی در زنان باشد.

خرید پماد رینا پلاس جهت علت خارش مقعدی بزرگسالان

آشنایی با سایر علتها و روش های درمان

ما معتقدیم که اگر بیماران با علت خارش مقعد ی آشنا شوند و بدانند که منشاء این عارضه از چیست سریعتر موفق به مداوای خود میشوند.

زگیل تناسلی
ویروس پاپیلو مای انسانی (HPV) یک ویروس بسیار رایج است که می‌ تواند بر اندام تناسلی و همچنین مقعد تأثیر بگذارد. زگیل تناسلی نوعی بیماری مقاربتی محسوب می‌ شود و باعث ایجاد برجستگی‌ ها یا زگیل‌ های کوچک در داخل و اطراف ناحیه تناسلی و ناحیه مقعد ی می‌ شود. خونریزی خفیف، ناراحتی و احساس سوزش و خارش هم از دیگر علائم این بیماری است.
کرمک
کِرم‌ های پین، کرم‌ های کوچک سفید یا خاکستری انگلی هستند و در روده افراد زندگی می‌ کنند. این کرم‌ ها شب‌ ها در اطراف ناحیه نشیمن گاه تخم‌ گذاری می‌ کنند و باعث خارش می‌ شوند.

آیا می خواهید  بدانید که: علت خونریزی مقعدی هنگام دفع مدفوع چیست؟

چندین علت بالقوه برای خارش مقعد وجود دارد؟

علت های بیشتر شایع در بیماران مبتلا به خارش مقعدی به شرح جدول زیر است.

شرایط زمینه ای و رایج مقعدی آبسه، فیستول، شقاق، هموروئید
رطوبت بیش از حد ناحیه مقعد تعریق، ماندن مقدار کمی مدفوع یا مخاط در مقعد⚡
رژیم غذایی حساسیت زا⭐ قهوه، چای، نوشابه های گازدار، آبجو، شراب، محصولات لبنی ،گوجه فرنگی، سس های کچاپ، غذاهای پر ادویه و کنسروی
 وسواس مراقبت های شخصی شستشوی ناحیه با صابون و لوسیون های معطر میتواند خارش را تشدید کند

سخن پایانی مجله سلامتی مرسی درمان:

امیدواریم که تا اینجا متوجه “علت خارش نشیمن گاه” و بیماری های مقعد شده باشید.  اگر شما یبوست دارید و یا مبتلا به یکی از انواع هموروئید یا شقاق هستید عارضه آزار دهنده خارش مخرج در این دسته از بیماران بیشتر مشهود است. تا حد زیادی میتواند آزار دهنده باشد. اگر مبتلا به هموروئید خارجی گرید 3یا 4 هستید. در این رابطه شما را دعوت به مطالعه مقالعه پماد برای درمان گوشت اضافه مقعدی می‌کنم.

شاید ساده ترین روش پیشگیری از این عارضه، استفاده از تنقیه هنگام اجابت مزاج باشد. تنقیه در لغت به معنی پاک و پاکیزه و در علم پزشکی به انما شناخته میشود. به فرو بردن مایع داخل مقعد به منظور شستشوی کولون یا درمان یبوست مزمن انما می گویند.

 در بهترین حالت استفاده از شیر آب دستشویی با فشار ملایم داخل کانال مقعد است . این کار به پاک کردن کانال آنال از ترشحات معده کمک کرده و راهکار مناسب و کم هزینه ای برای دفع  درد مخرج محسوب میشود.اگر در اثر رابطه یا یبوست دچار زخم مقعدی شده اید؛ از پماد درمان زخم مقعدی در اثر یبوست استفاده کنید.

در پایان این کار برای حصول نتیجه بهتری از روش درمان خارش مقعد ی خانگی  با استفاده از محلول موضعی رینای سبز که حاوی عصاره فندوق جادوگر و عصاره مورد است. برای پانسمان ناحیه نشیمن گاه استفاده کنید.

همچنین ما در مجموعه مرسی درمان پماد گیاهی رینای سبز که بهترین پماد برای خارش مقعد است  همراه با الگوی غذایی ویژه بیماران بواسیری  برای درمان کلیه علائم ناشی از درد و سوزش و خارش  ناحیه نشیمن گاه  ارائه میدهیم.

پک درمانی کیمیا برای خارش مقعد

46 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • عبدالرحمن باسطی
  1401-04-11 13:24

  سلام و خسته نباشید من خودم به بعضی غذاهای حساسیت دارم هر وقت بادمجان یا میرزا قاسمی میخورم تمام تن و بدن من شروع میکنه به خارش سالهاست که همورویید دارم ولی با این موضوع کنار آمدم میدونم چه غذاهایی باعث ایجاد خارش مقعدی میشود سعی میکنم دوری کنم و نخورم ولی بعضی موقعها هم وسوسه میشم دیگه دست خودم نیست همیشه تو خانه از داروهای مرسی درمان زاپاس نگه میدارم هر وقت سوزش یا خارش داشتم یه دونه میخورم خوب خوب میشم مرسی از شما

 • مرسی درمان
  1401-04-12 01:06

  در پاسخ به عبدالرحمن:
  از اینکه تجربه خودتان در سایت درج کردید از شما سپاسگذاریم هر غذایی که ایجاد حساسیت کند و باعث التهاب و خارش ناحیه مقعد شود باید ازش دوری کنیم ما هم با شما موافق هستیم منتظر نظرات خوب و سازنده شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • سمیرا
  1401-04-15 23:14

  خسته نباشید من خیلی ساعت هست که دچار خارش مقعدی میشوم. هر دفعه سوسیس بندری میخورم اینجور میشم اینکه نوشتید رعایت غذاها بکنید همه جا نمیشه رعایت کرد برای خارش مقعد که خیلی زودو فور یتسکین بده و ادم اذیت نشه چون تو جمع به ادم مشکوک میشن چه راه درمانی شما پیشنهاد میدهد من برم داروخانه بگم چی؟ بگم اونجام میخواره .. به نظر شما من چه کار کنم عاجزانه میخواهم که پاسخ را برایم ایمیل کنید

 • مرسی درمان
  1401-04-16 11:06

  در پاسخ به سمیرا :
  ابتدا یکبار دیگه مقاله علت خارش مقعدی را از ابتدا تا اخر به دقت مطالعه کنید . میتوانید از فروشگاه سایت قطره موضعی رینا به همراه پماد گیاهی رینای سبز ثبت سفارش کنید

 • الناز هستم
  1401-04-18 00:03

  من اکثر اوقات اونجام میخواره یعنی از نظر مواد غذایی و خوراکی هم خیلی رعایت میکنم اما نمیدونم دلیل خارش چی میتونه باشه خیلی وقت هم که یبوتس دارم اما شربت انجیر گرفتم میخورم خوبم باز یه مدت دیگه دوباره یوبس میشم برای خارش هم توی وان حموم میشنیم اما به محض پیاده روی یا نشستن روی صندلی تاکسی اینجور میشم به نظر شما چه کار باید بکنم کلافه ام کرده

 • مرسی درمان
  1401-04-18 12:05

  در پاسخ به الناز :
  خارش مقعدی ممکنه بعلت مشگلاتی همچون وجود انگل _ کرمک-در ناحیه مقعد باشد و شاید هم دلایل دیگری داشته باشد مانند عدم رعایت رژیم غذایی برای درمان خارش میتوانید قطره موضعی رینای سبز که بصورت محلول است از فروشگاه سایت تهیه کنید جهت تشخیص علت خارش لطفا به پزشک خود مراجعه کنید.

 • اخگری کارشناس طب سنتی
  1401-04-22 08:43

  چیزی که من میتونم بگم اینه که اگه هر نوع ادویه ای بخورید و یبوست هم داشته باشید شک نکنید که با خارش مقعد مواجه هستید اینو با قاطعیت میگم چون تجربه اشو داشتم از طرفی یبوست دارید حتما خارش مقعد هم پشت سرش میاد خونت کثیف باشه خارش مقعد میگیری اگه معده ات میکروبی باشه خارش مقعد میگیری اینها یه سری اصول هستن باید رعایت کنید تا از شر خارش رها شوید هر وقت خارش داشتید باید با آب سرد و صابون خودتون را شستشو دهید وگرنه ممکنه در اثر خارش زیاد مقعد خون ریزی کنه و زخم بشه من خودم فعال هستم در طب سنتی و مزاج شناسی هر کسی هم سوال داشت این ادرس پیج اینستاگرام من هست بیاد اونجا در خدمتش هستم
  .@3eee…..

 • مرسی درمان
  1401-04-22 12:09

  در پاسخ به اخگری:
  از اینکه تجربیات خودتان را در سایت مرسی درمان درج کردید از شما سپاسگذاریم . لطفا مقاله علت خارش مقعد و درمانهای خانگی و مدرن انرا بخوانید بهتر متوجه عارضه و راه درمان خواهید شد. برای تبلیغ پیج خودتان اینجا گزینه مناسبی نیست با تشکر از شما

 • امیر
  1401-05-22 11:54

  سلام من یک هفته هست که خارش داخلی مقعد گرفتم و اکثراً صبح ها اینجوری میشم و علت خارش هم فکر کنم رطوبت مقعد ناشی از رفلاکس معده باشه، ولی نمیدونم چه قرصی یا پمادی باید بگیرم لطفاً راهنمایی ام کنید؟

 • مرسی درمان
  1401-05-22 12:19

  در پاسخ به بیمار:
  علت خارش مقعد رطوبت مقعد😲😲؟! ما تو مقاله عمده دلیل خارش مقعد چی نوشتیم ؟
  ….به هر حال درمان مهمترین اقدام برای پیدا کردن دلیل …..پماد رینای سبز ثبت سفارش کنید و بعد از 2روز استفاده حتما برای مشاورعه تلفنی با کارشناس سایت در اوقات اداری ساعت 12تا 2بعدازظهر در میان بگذارید . روزانه یک لیوان شربت سنکنجبین میل کنید نمی تونم سرکه سیب تجویز کنم چون اطلاع دقیقی از وضعیت گوارشی شما در دسترس نیست خوردن چای مکه و پرهیز از چای سبز یا چای سیاه به مدت 21روز توصیه می شود.

 • حق بین
  1401-06-01 14:24

  سلام من دقیقا نمیدونم خارش است یا سوزش اما مقعدم به شدت میخواره درون مقعدم بعد از دفع اینجور میشم دکتر رفتم گفت ازمایش بده ازمایش دادم گفت که کرم یا انگل روده هم ندارم با اینحال یک بسته قرص برام نوشت که ابی رنگ بود میخوردم یه مقدار خوب میشدم اما کامل از درمان نشدم من کارمند بانک هستم و نمیتونم با این وضعیت سر کنم ترو خدا بهم بگید که علت این خارش مقعد من از چی میتونه باشه که تمومی نداره

 • مرسی درمان
  1401-06-01 23:55

  در پاسخ به بیمار :
  نشستن های طولانی و یبوست دلیل اصلی خارش مقعدی می تواند باشد. برای شروع درمان پکیج اختصاصی درمان بواسیر و شقاق و علائم آنرا در پشتیباین واتس آپ به شماره 09926843196 ثبت سفارش کنید. بعد از 3روز استفاده جهت مشاوره تلفنی تماس بگیرید.

 • سالومه
  1401-06-22 17:58

  ببین رفیق سیب زمینی سرخ کرده ماکارونی ته دیگ هر روز برنج خوردن و فست فود اینها از علائم تحریک کننده خارش مقعد هستند
  هر موقع خارش مقعد داشتی ببین روز قبلش یا شام و نهار چی خوردی
  اینها همش باعث سفتی روده ها میشه
  بعدش هم خارش میاره
  اینها رو من از مشاور سایت یاد گرفتم برای بیماری هزینه کردم ولی الان راهش و یاد گرفتم دقیقا بهم یاد دادن چه کار کنم
  حرف گوش کن عزیز

 • اعظم یاری کارشناس طب سنتی
  1401-07-02 07:52

  برای رفع خارش مقعد :
  1- اصلاح مزاج و تغییر الگو و عادت غذایی
  2- درمان و تقویت کبد و طحال
  که عامل اصلی یبوست و که باعث خارش مقعد میشه همین کبد چربه
  رعایت رژیم غذایی کاهنده تولید سودا در بدن
  استفاده از داروی پاک کننده کبد و کاهنده تولید سودا در بدن و داروهای ملین
  استفاده از زالوی پزشکی جهت خروج خون سودایی
  کمک به رفع علامت خارش مقعد

 • محمد
  1401-07-12 03:59

  باسلام ٨ماه پیش سوزش وخارش مقعد گرفتم البته توده نزدیک مقعدم بطرف بیضه اندازه نخودی بود. .بعداز ٢ماه رفتم .دکتر گفتن همورید داری.البته بعد وقت دادن بالیزر همورید داخلی و بیرونی رو جراحی کردن.الا ٣ماه جراحی کردم .ولی باز خارش و سوزش خفیفی دارم اون توده هم هستش.ویک طررف دور مقعدم هم سفت.ب جراح هم میگم چندین بار میگه جای لیزر شما مشکلی ندارین ..شما میتونین راهنمایی یا کمکی بهم بگین این سوزش.یا خارش از بین بره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این مقالات را حتما بخوانید