درمان شقاق مقعدی دکتر خیر اندیش

درمان شقاق مقعدی دکتر خیر اندیش، دکتر ضیایی، دکتر کرد افشار، و تبریزیان و روازاده

اطباء طب سنتی و اسلامی برای درمان شقاق مقعد در یک نقطه نظر مشترک هستند. و آن هم درمان علت بیماری است، تا درمان معلول، در اینجا زخم فیشر معلول است و علت آن اختلالات گوارشی مانند یبوست است. تمامی اطباء طب سنتی در درمان و رفع یبوست برای غلبه بر عارضه دردناک شقاق اتفاق نظر دارند. مجله سلامتی مرسی درمان برای درمان بیماری های نشیمنگاهی کاربران خود را به نظر افراد حقیقی ارجاع نمیدهد. نظر کسی را نه تایید و نه رد میکند. درج این نظرات صرفا جهت بالا بردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

می خواهیم با همدیگه بررسی کنیم  که از نظر طب سنتی درمان شقاق مقعدی دکتر خیر اندیش ، کرد افشاری، ضیایی و دکتر روازاده و دیگران چی هست؟ و تا چه اندازه می توان به این نظرات پایبند بود و یا استناد کرد؟ و  یا اساسا میشه نظرات این اطباء را عملی کرد و یا به آن اعتماد کنیم؟  نظرات اطباء علوم طب سنتی در بخش های زیادی با همدیگه مشترک هستند.

در بخش فرموده های این علمای طب سنتی، راجع به درمان بیماریهای نشیمنگاهی چیزی به عنوان بهترین نظر و یا شاخص ترین وجود ندارد. موضوعی که بیماران موقع درمان باید بهش توجه کنند اینه که : اولا دست از درمان های خودسرانه در منزل بردارند. و نظرات در مورد درمان بیماری ها را فقط از منابع موثق علمی بخوانند.

اگر سعی در پیاده  سازی این روش ها در منزل و تست کردن آنها روی خودتان دارید. حتما با نظارت یک کارشناس ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باشد. زیرا ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال عملی کردن این روش های درمان  در خانه را نداریم و عواقب آنها بر عهده خود بیمار است.

این مطالب صرفا برای اطلاع رسانی وافزایش اطلاعات عمومی بیماران درج شده است. جالبه بدانید که 80% بیماران با عملی کردن  روش های درمان  شقاق مقعدی در خانه  با شکست مواجه می شوند. شاید بپرسید چرا؟

یکی از  دلایلش اینه که  آنها در شبکه های اجتماعی بسیاری عضو هستند. و جویای راهکار درمانی از طریق این شبکه ها هم هستند. متاسفانه  این روزها بازار علوم طب سنتی در شبکه های اجتماعی بسیار داغ است. و هر کسی به خودش اجازه میدهد که راجع به روش های درمان خانگی شقاق اظهار نظر کند.

خرید پماد آنتی فیشر

تبعیت از  نظرات  صد من یه غاز گناه کبیره است؟

وقتی بیماری درد دارد به هر دری میزند تا از این درد و رنج فاصله بگیرد. آنها شروع به تست کردن انواع این روش ها روی خودشان میکنند.  در آخر سر چیزی که با آن مواجه  می شوند. یک زخم کهنه، عمیق و عفونیه  که به مرزِ  حداکثرِ گسترش و پیشرفت خود رسیده است.

بعد از مدتها سرگردانی و اتلاف وقت و هزینه، اگه بیمار به منبع درستی هم برسه با شک و تردید به خدمات وی  نگاه می کند. حالا در این مرحله بیمار از بس  از طرق مختلف هزینه کرده و نتیجه نگرفته  دیگه  حرفه ای حرفه ای شده است.

بیمار به جایی رسیده که خودش برای دیگران نسخه می پیچد. اگه باور ندارید برید داخل چت روم ها و پلت فرمی مانند نی نی سایت ببینید خانمها چگونه برای همدیگه نسخه تجویز می کنند.

دریک چنین وضعیتی نمیشه به بیمار کمکی کرد. زیرا از یه طرف اعتمادش سلب شده از طرف دیگه دنبال تضمین کتبی و عملی برای روش درمانی ما است. این یک چالش است. و امروز و دیروز به دست نیامده ماحصل 10ساله تجربه در مورد درمان بیماریهای مقعدی به روش سنتی  است.

شما بگید ما چه کار باید بکنیم؟ حتما در بخش کامنت ها نظرات خود را برامون ارسال کنید. شاید شما راهکار ویژه ای دارید که ما بهش نرسیدیم. به بهترین راه کار جایزه ویژه ای هم  تعلق میگیرد.

 خواندن مقاله درمان شقاق مقعدی در بارداری توصیه می شود.

درمان سوزش مقعدی از نظر دکتر خیر اندیش

 

درمان شقاق مقعدی از نظر دکتر خیر اندیش اینه که باید اول یبوست را درمان کنید

تمامی اطباء طب سنتی  از جمله حکیم خیر اندیش در زمینه روش درمان شقاق در یک نقطه نظر مشترک هستند. این اطباء یبوست و عبور مدفوع سفت، حجیم، و اسهال مزمن را عامل اصلی شقاق مقعدی می دانند.

دکتر خیر اندیش معتقده که برای درمان شقاق ابتدا باید یبوست را درمان کرد. از نظر ایشان یبوست با سالاد سبزیجات که با روغن بادام شیرین درست شده باشد. تاثیر زیادی در درمان خشکی روده ها دارد. حکیم خیر اندیش اظهار میدارند که اگر یبوست از سردی معده باشد. مصرف شربت انجیر  و برگه آلوئه ورا را با عسل و روغن زیتون مخلوط کرده و میل کنید.

امروزه شقاق حاد با درمانهایی دارویی قابل مداوا است. یکی از این روش های درمانی استفاده از بهترین پماد برای شقاق مقعدی است.

درمان شقاق دکتر کرد افشاری

 

دکتر کرد افشاری معتقدند که برای درمان شقاق مقعد مقداری آب تره را با سرکه رقیق نموده و داخل آن بنشینند

از نظر دکتر کرد افشاری هم یبوست عامل اصلی بیماری های نشیمنگاهی مانند  شقاق و هموروئید است.  دکتر کرد افشاری عقیده دارند که برای درمان  و ترمیم درد شقاق یا بیماری بواسیر، ابتدا باید بر  یبوست غلبه کرد.

دکتر کرد افشاری عقیده دارند.  برای غلبه بر خشکی روده ها روزانه 2استکان آب تره  میل کنید. یا اینکه  توی غذاهاتون  روزانه 2 وعده تره بریزید و میل کنید.  در جایی دیگر دکتر کرد افشاری برای درمان شقاق ناشی از یبوست عقیده دارند. مقداری آب تره با یک مقدار سرکه رقیق کرده و داخل تشت حمام  به مدت 20دقیقه  در آن بنشینید. یکی از راههای درمان شقاق مقعدی در خانه استفاده از روش درمان شقاق مقعدی با عسل است. در این خصوص مقاله مرتبط را مطالعه بفرمایید.

همچنین  بیمار باید غذاهای ملین بخورد. و  دم نوش برگ گل صنا که مصلح آن گل سرخه ،مصرف کند. در کنار آن از ترکیباتی مانند گشنیز، مرزنجوش  با روغن بادام شیرین استفاده کند. و یا اینکه از روش های درمان گیاهی زخم مقعدی استفاده کنید.

درمان قطعی شقاق مزمن دکتر ضیایی

 

دکتر ضیایی برای درمان شقاق خوردن روزانه یک لیوان آب آنگور با هسته آنرا تجویز میکند

آیت الله دکتر سید حسن ضیایی برای درمان بیماری های شقاق و هموروئید معتقدند که  از گلنار یا برگ گل نار (درخت انار) استفاده کرد. برای این منظور بیمار باید در تشت محتویات جوشانده پوست انار بنشیند. دکتر ضیایی معتقده که بعد از هر دفعه اجابت مزاج  با جوشانده آب پوست انار محل را شستشو دهند. بعد با آب ولرم طهارت بگیرد.

همچنین دکتر ضیایی برای درمان التهاب و درد مقعدی معتقدند که روزانه یک لیوان آب انگور با هسته آن میل کنید. تا درد و خارش مقعدی کنترل شود. برای این منظور باید انگور را با هسته آن داخل مخلوط کن میکس کرده هر روز بطور مرتب یک لیوان میل کنید.

در مورد گلنار نکته ای که لازمه بهش توجه کنید، اینه که در فصل بهار ( اواخر فروردین تا اواخر خرداد) بهترین زمان برای برداشت برگ گل انار و استفاده بهینه از آن برای درمان ناراحتی های نشیمنگاهی است. گلنار خاصیت قابض دارد. و اگر با پودر عدس مخلوط شود. برای درمان التهاب و سوزش مقعدی مفید به فایده است.

درمان شقاق در طب اسلامی تبریزیان

 

درمان شقاق مقعد از نظر دکتر تبریزیان داروی امام رضا و عسل با همدیگه روی محل زخم بمالند

از نظر آیت الله تبریزیان برای درمان شقاق باید عسل را همراه با داروی جامع امام رضا ( ع) بر محل بمالند. تا از شقاق و زخم آن بهبود یابند. آیت الله تبریزیان معتقدند که دلیل عمده بیماری های نشیمنگاهی مانند هموروئید معلول اسهال است. و برخلاف تصور عده ای که می گویند دلیل بواسیر خارجی و شقاق  از یبوست است. ایشان عمده دلیل این عارضه های مقعد را ناشی از اسهال میدانند.

این حکیم بزرگ ایرانی  که به پدر طب اسلامی شهرت دارند. معتقدند که طول دادن اجابت مزاج عامل اصلی شقاق و هموروئید است.  طب اسلامی با طب سنتی فرق دارد.

تدابیر غذایی که آیت الله تبریزیان برای درمان بیماری های نشیمنگاهی دارند به شرح زیر است:

 • مصرف گردو، زیره سیاه و پنیر در وعده صبحانه هر روز به طور مرتب و منظم
 • سنجد، آب باران، انجیر به اندازه 3تا 4عدد در شب
 • خرمای خشک و زردک ( آب هویج)
 • تره یا آب تره زیاد استفاده کند
 • پرهیز از مصرف غذاهایی مانند ماهی و تخم مرغ و سرکه با همدیگر

تدابیر اصلاحی از نظر آیت الله تبریزیان در طب اسلامی برای درمان بیماری  های نشیمنگاهی

 • غذا خوب جویده شود.
 • وسط غذا آب سرد میل نکنید.
 • پرهیز از شستشوی مقعد با آب گرم
 • درمان یبوست با استفاده از ملین ها ی طبیعی
 • برطرف کردن اسهال با استفاده از غذاهای سفت کننده مدفوع
 • زرده تخم مرغ خام و نپخته به صورت شیاف داخل مقعد قرار دهید.

خرید پماد آنتی فیشر

درمان شقاق  از نظر دکتر روازاده

 

شقاق از نظر دکتر روازده با خوردن ملین ها طبیعی و روغن کوهان شتر از بین میرود

 

در این بخش میخواهیم بررسی کنیم که درمان شقاق مقعدی از نظر دکتر روازاده چیست؟

شقاق مقعد زخمهای سطحی اطراف مقعد است که در هنگام دفع باعث خونریزی شده و دردناک است و با بواسیر متفاوت است.

جراحی توصیه نمی گردد؛ چرا که باید علت را از بین ببرید نه معلول را. باید بیمار یبوست خود را درمان کند. غذاهای ملین و رقیق بخورند و از آب سرد استفاده ننماید. اگر خون زیاد دفع شود یا از غلبه خون باشد، باید یکی از وریدهای پا یا دست با تشخیص پزشک فصد (خونگیری) شود یا بادکش به کفل ها و زالو به مقعد اندازد. باید مواظب باشند تا یبوست نگیرند. همچنین با ضماد بواسیر (قابل تهیه از مطب) یا با روغن های طبیعی (روغن محلی یا روغن کوهان شتر) مقعد را چرب کنند.

کلام آخر و نتیجه گیری از مقاله پیش رو

 

خرید پماد آنتی فیشر

ما  در این مقاله  خلاصه  نظر اطباء مختلف، در طب سنتی و اسلامی در مورد درمان فیشر گردآوری کردیم. جدا  از صحت و سقم این نظریات و یا کاربردی بودن و یا نبودن آنها، مجله سلامتی  مرسی درمان هیچ یک از این نظریات را نه تایید و نه رد می کند. همه ما بر این نکته واقف هستیم که اسهال و یبوست عامل اصلی بیماری های نشیمن‌گاهی است؛ اگه اسهال دارید باید از قرص اسهال استفاده کنید و اگر یبوست دارید باید از روان کننده شکم سریع استفاده کنید.

حتما بخوانید: معجزه درمان شقاق

احتمالا برای اکثر بیماران در منزل دسترسی به انواع داروهای گیاهی یا جوشانده و ترکیب آنها با همدیگه وجود نداشته باشد. اکثریت قریب به اتفاق مردم به دلیل مشغله کاری که دارند. فرصت ساخت و ترکیب داروهای گیاهی در منزل را ندارند.

بهترین راه حل درمان شقاق مقعدی در خانه استفاده از روش های نوین طب سنتیه که با طب کلاسیک تلفیق شده است. و به شکل داروهای موضعی یا خوراکی در دسترس همه قرار دارد. اصلاح سبک زندگی و عادات غذایی به صورت یک برنامه منظم در این بسته های درمانی قرار داده ایم.

که هر بیماری قادره در کمترین مدت زمان بر بیماری زخم شقاق  و یبوست خود غلبه کند. در مواردی که درمان ها ی معمول مثمر ثمر نباشد. و زخم شقاق مزمن ،کهنه و عمیق شده است. استفاده از روش های تهاجمی تر درمان مانند عمل جراحی توصیه میشود.

البته قبل از هر گونه اقدمی باید بدانید که هزینه جراحی شقاق چقدر است؟

11 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • نیکوصفت
  1402-05-14 17:17

  سلام فروردین امسال بنده به علت چسبندگی روده مجبور به جراحی شدم. ۱۰ روز بعد از عمل دچار شقاق مقعدی شدم و سوزش بسیار خصوصا موقع دفع و بعد از دفع داشتم. درمان دارویی مختلف داشتم و یکبار هم از پماد سبز شما استفاده کردم. بعد ازدوماه سوزش داخل مقعد خوب شد و یک زخم در دهانه مقعد خوب نشد و همچنان اذیت کننده است و بعد هم شقاق خارج از مقعد (اطراف مقعد) همراه با التهاب و خارش زیاد مواجه شده ام . البته تاکنون خونریزی نداشته ام . خارش ناحیه نشیمنگاهی خیلی اذیتم می کنم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • هادی از کازرون
  1402-06-18 22:26

  سلام وقت بخیر برج دو امسال اواخرش دچار شقاق وهموروئید شدم البته قبلاً هم به فاصله چهار سال دوبار هموروئید داشتم که با دوروز استفاده از پماد رکتول از بین می‌رفت اما اینبار دچار شقاق وهموروئید شدم سوزش ودرد هنگام دفع ودرحالت عادی وبی قراری دوماه انواع دارو هارو استفاده کردم تقریبا خوب شد الان بعد از یک ماه چند روز سرفه داشتم بازم شقاق برگشت البته کامل هم ازبین نرفته بود الان سوزش ودرد هنگام دفع ودرحالت عادی دارم انگار دوتا رگ‌ بزرگ از داخل مقعد تا بیرون کشیده شده باشند ومثل نبض میزنند و خیلی اذیتم ممنون میشم راهنمایی کنید

  امروز هم مجددا پیش دکتر چکاب کردم وتشخیص شقاق بود چون قبلاً پیام دادم بودم گفته بودم هموروئید دارم واسه اطمینان رفتم دکتر ومشکل اصلی شقاق بود و اسپاسم عضله مقعد

 • مرسی درمان
  1402-06-20 20:51

  در پاسخ به هادی از کازرون :
  برای درمان شقاق لازمه که از پماد آنتی فیشر استفاده کنید. 80% بهبودی شما طی دوران نقاهت بستگی به تبعیت شما از الگوی غذایی موجود در داخل پک درمانی دارد. برای ترمیم این زخم و جلوگیری از عفونت و درد مقعدی لازمه از داروی آنوسل هم استفاده کنید.

 • شیرین طهماسبی از گرگان
  1402-07-11 21:29

  سلام من حدود یک ماه هست که در گیر دو هفته ابتدا فقط درد خفیف و احساس سنگینی مقعد تا چند ساعت بعد از دفع داشتم ،اما به مروز سوزش و درد بیشتر شد و در حال حاضر در و سوزش در زمان دفع و ساعتا بعد از آن دارم در این مدت هیچ خونریزی ای مشاهده نکردم و خارش هم ندارم اما زائده گوشتی ای از مقعدم بیرون زده یکبار چهارسال قبل دچار خونریزی بعد از دفع شدم که این زائده بیرون میزد و بصورت خود به خود جذب میشد اما حالا دیگر جذب نمیشود در سری قبل به تجویز خودتون پماد رینای سبز و شیاف انتی همورویید استفاده کردم که در عرض ۳ روز برطرف شد اما اینبار پماد رکتول را تهیه کردم و تاثیر چندانی ندارد . در حین دفع و بعد از آن در و سوزش سمت راست مقعد بیشتر است .در رژیم غذایی هم حجم غذا را کمتر کرده و مواد فیبر دار بیشتر مصرف میکنم همچنین استفاده از سرکه انگبین گلابی برای دفع سودا نیز در برنامه خود مصرف میکنم .ممنون میشم بابت درمان کامل بنده رو راهنمایی کنید .با تشکر

 • امیر پهلوانی صدیق
  1402-08-13 10:19

  سلام من چند سال هست که شقاق دارم خیلی هم درد و خون ریزی دارم بیشتر مواقع هم یبوست دارم پیش دکتر هم رفتم هیچ فایده ای نداشت بیشتر هم نزدیک زمستان که میشیم مریضیم عود میکنه وخیلی اذیت میشم در غذا خورن خیلی رعایت میکنم مایعات هم زیاد میخورم ولی اگه یه دفعه خون ریزی کنم تا دوباره خوب بشه خیلی طول میکشه و خیلی زیاد درد میکشم دور مقعدم هم خیلی وروم میکنه از پس هزینه ی عمل هم بر نمیام از عمل هم خیلی میترسم تو این چند سال خیلی اذیت شدم تو رو خدا راهنماییم کنیید

 • در پاسخ به امیر :
  زخم شقاق ناشی از یبوست و خشک شدن روده ها است
  یبوست ناشی از خون کثیف سودایی است
  خون کثیف سودایی ناشی از عملکرد ضعیف کبده
  عملکرد ضعیف کبد ناشی از الگوی بد غذایی و فیزیکی شما است
  خود بخوان این حدیث مفصل را
  حالا کسی میخواد با جراحی و لیزر و یا یک پماد ناقابل چند تومانی خود را درمان کند ما چیزی نمیگوییم فقط سکوت می کنیم
  میگن سکوت بالاترین فریاد است
  خدا به مریض ها ی این مملکت رحم کنه
  مواظب خود باش جناب پهلوانی

 • ساحل
  1402-09-10 23:16

  سلام
  من هم مشکل شقاق دارم بنا به تجربه خودم این رو میگم که این روش خیلی بهم کمک می کنه
  بعد از دفع محل رامایع دستشویی شسته از شیاف دیکلوفناک استفاده کنید که برا درد عالی عمل می کنه بعد مایع داخل ویتامین ای روبا انگشت خود به محل بمالید خیلی زود درد بر طرف میشه مایع داخل ویتامین ای چون ترمیم کننده هست. خیلی زودجای زخم رو ترمیم میکنه فقط مواظب باشید یبوست نشید که دوباره روزاز نو
  این از تجربه من بود

 • نیلوفر
  1402-11-13 10:48

  سلام وقت شما بخیر من پماد رینا سبز را تهیه کردم دو عدد پماد یکی آبی ویکی قهوه ای در کنارش ودو عدد قرص هم بود ولی هیچ راهنمایی برای استفاده نداشت هرچه هم پیام صوتی برای کارشناس میذارم جواب نمیده خوب پس من چطوری بفهمم اینا چگونه مصرف کنم خواهش میکنم ترا خدا راهنمایی کنید

 • فاطمه
  1402-12-14 07:33

  سلام وقت بخیر پدرم دو بار عمل فیستول داشتن ولی از نتیجه عمل راضی نیستن عمل دفعشون خ طول میکشه با اینکه یبوست نیستن و هنگام عطسه ممکنه خودشون رو کثیف کنن با اینکه ۵۰ سالشون و بعضا از زخمشون خون میاد ممنون میشم اگر دارویی دارین پیشنهاد بدین🌹

 • یگانه
  1403-01-13 14:38

  سلام من برگ تازه گیاه کاسنی روکوبیدم و سه بار به فاصله هشت ساعت به محل شیاف کردم ومالیدم کلا خوب شدو خونریزی ودرد بندامد مثل ریختن آب روی اتیش

 • در پاسخ به یگانه:
  ممنون یگانه جان از اینکه تجربه درمانی خودتان را در مورد درمان شقاق در طب سنتی در اختیار بیماران مرسی درمان گذاشتید
  با تشکر از تجربه خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.