درمان شقاق مقعدی در طب سنتی دکتر خیر اندیش

اطباء طب سنتی و اسلامی برای درمان شقاق مقعد در یک نقطه نظر مشترک هستند. و آن هم درمان علت بیماری است، تا درمان معلول، در اینجا زخم فیشر معلول است و علت آن اختلالات گوارشی مانند یبوست است. تمامی اطباء طب سنتی در درمان و رفع یبوست برای غلبه بر عارضه دردناک شقاق اتفاق نظر دارند. مجله سلامتی مرسی درمان برای درمان بیماری های نشیمنگاهی کاربران خود را به نظر افراد حقیقی ارجاع نمیدهد. نظر کسی را نه تایید و نه رد میکند. درج این نظرات صرفا جهت بالا بردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد.

درمان شقاق مقعدی از نظر دکتر خیر اندیش، دکتر ضیایی، دکتر کرد افشار، و تبریزیان و روازاده

می خواهیم با همدیگه بررسی کنیم  که درمان شقاق مقعدی در طب سنتی از نظر دکتر خیر اندیش ، کرد افشاری، ضیایی و دکتر روازاده و دیگران چی هست؟ و تا چه اندازه می توان به این نظرات پایبند بود و یا استناد کرد؟ و  یا اساسا میشه نظرات این اطباء را عملی کرد و یا به آن اعتماد کنیم؟  نظرات اطباء علوم طب سنتی در بخش های زیادی با همدیگه مشترک هستند.

در بخش فرموده های این علمای طب سنتی، راجع به درمان بیماریهای نشیمنگاهی چیزی به عنوان بهترین نظر و یا شاخص ترین وجود ندارد. موضوعی که بیماران موقع درمان باید بهش توجه کنند اینه که : اولا دست از درمان های خودسرانه در منزل بردارند. و نظرات در مورد درمان بیماری ها را فقط از منابع موثق علمی بخوانند.

اگر سعی در پیاده  سازی این روش ها در منزل و تست کردن آنها روی خودتان دارید. حتما با نظارت یک کارشناس ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باشد. زیرا ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال عملی کردن این روش های درمان  در خانه را نداریم و عواقب آنها بر عهده خود بیمار است.

این مطالب صرفا برای اطلاع رسانی وافزایش اطلاعات عمومی بیماران درج شده است. جالبه بدانید که 80% بیماران با عملی کردن  روش های درمان  شقاق مقعدی در خانه  با شکست مواجه می شوند. شاید بپرسید چرا؟

یکی از  دلایلش اینه که  آنها در شبکه های اجتماعی بسیاری عضو هستند. و جویای راهکار درمانی از طریق این شبکه ها هم هستند. متاسفانه  این روزها بازار علوم طب سنتی در شبکه های اجتماعی بسیار داغ است. و هر کسی به خودش اجازه میدهد که راجع به روش های درمان خانگی شقاق اظهار نظر کند.

تبعیت از  نظرات  صد من یه غاز گناه کبیره است؟

وقتی بیماری درد دارد به هر دری میزند تا از این درد و رنج فاصله بگیرد. آنها شروع به تست کردن انواع این روش ها روی خودشان میکنند.  در آخر سر چیزی که با آن مواجه  می شوند. یک زخم کهنه، عمیق و عفونیه  که به مرزِ  حداکثرِ گسترش و پیشرفت خود رسیده است.

بعد از مدتها سرگردانی و اتلاف وقت و هزینه، اگه بیمار به منبع درستی هم برسه با شک و تردید به خدمات وی  نگاه می کند. حالا در این مرحله بیمار از بس  از طرق مختلف هزینه کرده و نتیجه نگرفته  دیگه  حرفه ای حرفه ای شده است.

بیمار به جایی رسیده که خودش برای دیگران نسخه می پیچد. اگه باور ندارید برید داخل چت روم ها و پلت فرمی مانند نی نی سایت ببینید خانمها چگونه برای همدیگه نسخه تجویز میکنند.

دریک چنین وضعیتی نمیشه به بیمار کمکی کرد. زیرا از یه طرف اعتمادش سلب شده از طرف دیگه دنبال تضمین کتبی و عملی برای روش درمانی ما است. این یک چالش است. و امروز و دیروز به دست نیامده ماحصل 10ساله تجربه در مورد درمان بیماریهای بواسیر و شقاق در طب سنتی است.

شما بگید ما چه کار باید بکنیم؟ حتما در بخش کامنت ها نظرات خود را برامون ارسال کنید. شاید شما راهکار ویژه ای دارید که ما بهش نرسیدیم. به بهترین راه کار جایزه ویژه ای هم  تعلق میگیرد.

در این رابطه خواندن مقاله درمان شقاق مقعدی در بارداری توصیه می شود.

درمان سوزش مقعدی از نظر دکتر خیر اندیش

 

درمان شقاق مقعدی از نظر دکتر خیر اندیش اینه که باید اول یبوست را درمان کنید

تمامی اطباء طب سنتی  از جمله حکیم خیر اندیش در زمینه روش درمان شقاق در یک نقطه نظر مشترک هستند. این اطباء یبوست و عبور مدفوع سفت، حجیم، و اسهال مزمن را عامل اصلی شقاق مقعدی می دانند.

دکتر خیر اندیش معتقده که برای درمان شقاق ابتدا باید یبوست را درمان کرد. از نظر ایشان یبوست با سالاد سبزیجات که با روغن بادام شیرین درست شده باشد. تاثیر زیادی در درمان خشکی روده ها دارد. حکیم خیر اندیش اظهار میدارند که اگر یبوست از سردی معده باشد. مصرف شربت انجیر  و برگه آلوئه ورا را با عسل و روغن زیتون مخلوط کرده و میل کنید.

درمان شقاق دکتر کرد افشاری

 

دکتر کرد افشاری معتقدند که برای درمان شقاق مقعد مقداری آب تره را با سرکه رقیق نموده و داخل آن بنشینند

از نظر دکتر کرد افشاری هم یبوست عامل اصلی بیماری های نشیمنگاهی مانند  شقاق و هموروئید است.  دکتر کرد افشاری عقیده دارند که برای درمان  و ترمیم زخم  شقاق یا بیماری بواسیر، ابتدا باید بر  یبوست غلبه کرد.

دکتر کرد افشاری عقیده دارند.  برای غلبه بر خشکی روده ها روزانه 2استکان آب تره  میل کنید. یا اینکه  توی غذاهاتون  روزانه 2 وعده تره بریزید و میل کنید.  در جایی دیگر دکتر کرد افشاری برای درمان شقاق ناشی از یبوست عقیده دارند. مقداری آب تره با یک مقدار سرکه رقیق کرده و داخل تشت حمام  به مدت 20دقیقه  در آن بنشینید.

همچنین  بیمار باید غذاهای ملین بخورد. و  دم نوش برگ گل صنا که مصلح آن گل سرخه ،مصرف کند. در کنار آن از ترکیباتی مانند گشنیز، مرزنجوش  با روغن بادام شیرین استفاده کند.

درمان قطعی شقاق مزمن دکتر ضیایی

 

دکتر ضیایی برای درمان شقاق خوردن روزانه یک لیوان آب آنگور با هسته آنرا تجویز میکند

آیت الله دکتر سید حسن ضیایی برای درمان بیماری های شقاق و هموروئید معتقدند که  از گلنار یا برگ گل نار (درخت انار) استفاده کرد. برای این منظور بیمار باید در تشت محتویات جوشانده پوست انار بنشیند. دکتر ضیایی معتقده که بعد از هر دفعه اجابت مزاج  با جوشانده آب پوست انار محل را شستشو دهند. بعد با آب ولرم طهارت بگیرد.

همچنین دکتر ضیایی برای درمان التهاب و درد مقعدی معتقدند که روزانه یک لیوان آب انگور با هسته آن میل کنید. تا درد و خارش و التهاب مقعدی کنترل شود. برای این منظور باید انگور را با هسته آن داخل مخلوط کن میکس کرده هر روز بطور مرتب یک لیوان میل کنید.

در مورد گلنار نکته ای که لازمه بهش توجه کنید، اینه که در فصل بهار ( اواخر فروردین تا اواخر خرداد) بهترین زمان برای برداشت برگ گل انار و استفاده بهینه از آن برای درمان ناراحتی های نشیمنگاهی است. گلنار خاصیت قابض دارد. و اگر با پودر عدس مخلوط شود. برای درمان التهاب و تورم مقعدی مفید به فایده است.

درمان شقاق در طب اسلامی تبریزیان

 

درمان شقاق مقعد از نظر دکتر تبریزیان داروی امام رضا و عسل با همدیگه روی محل زخم بمالند

از نظر آیت الله تبریزیان برای درمان شقاق باید عسل را همراه با داروی جامع امام رضا ( ع) بر محل بمالند. تا از شقاق و زخم آن بهبود یابند. آیت الله تبریزیان معتقدند که دلیل عمده بیماری های نشیمنگاهی مانند هموروئید معلول اسهال است. و برخلاف تصور عده ای که می گویند دلیل هموروئید و شقاق  از یبوست است. ایشان عمده دلیل این عارضه های مقعد را ناشی از اسهال میدانند.

این حکیم بزرگ ایرانی  که به پدر طب اسلامی شهرت دارند. معتقدند که طول دادن اجابت مزاج عامل اصلی شقاق و هموروئید است.  طب اسلامی با طب سنتی فرق دارد.

تدابیر غذایی که آیت الله تبریزیان برای درمان بیماری های نشیمنگاهی دارند به شرح زیر است:

 • مصرف گردو، زیره سیاه و پنیر در وعده صبحانه هر روز به طور مرتب و منظم
 • سنجد، آب باران، انجیر به اندازه 3تا 4عدد در شب
 • خرمای خشک و زردک ( آب هویج)
 • تره یا آب تره زیاد استفاده کند
 • پرهیز از مصرف غذاهایی مانند ماهی و تخم مرغ و سرکه با همدیگر

تدابیر اصلاحی از نظر آیت الله تبریزیان در طب اسلامی برای درمان بیماری  های نشیمنگاهی

 • زرده تخم مرغ خام و نپخته به صورت شیاف داخل مقعد قرار دهید.
 • غذا خوب جویده شود.
 • وسط غذا آب سرد میل نکنید.
 • پرهیز از شستشوی مقعد با آب گرم
 • درمان یبوست با استفاده از ملین ها ی طبیعی
 • برطرف کردن اسهال با استفاده از غذاهای سفت کننده مدفوع

 

درمان شقاق  از نظر دکتر روازاده

 

شقاق از نظر دکتر روازده با خوردن ملین ها طبیعی و روغن کوهان شتر از بین میرود

 

در این بخش میخواهیم بررسی کنیم که درمان شقاق مقعدی از نظر دکتر روازاده چیست؟

شقاق مقعد زخمهای سطحی اطراف مقعد است که در هنگام دفع باعث خونریزی شده و دردناک است و با بواسیر متفاوت است.

جراحی توصیه نمی گردد؛ چرا که باید علت را از بین ببرید نه معلول را. باید بیمار یبوست خود را درمان کند. غذاهای ملین و رقیق بخورند و از آب سرد استفاده ننماید. اگر خون زیاد دفع شود یا از غلبه خون باشد، باید یکی از وریدهای پا یا دست با تشخیص پزشک فصد (خونگیری) شود یا بادکش به کفل ها و زالو به مقعد اندازد. باید مواظب باشند تا یبوست نگیرند. همچنین با ضماد بواسیر (قابل تهیه از مطب) یا با روغن های طبیعی (روغن محلی یا روغن کوهان شتر) مقعد را چرب کنند.

کلام آخر و نتیجه گیری از مقاله پیش رو

ما  در این مقاله  خلاصه  نظر اطباء مختلف، در طب سنتی و اسلامی در مورد درمان فیشر گردآوری کردیم. جدا  از صحت و سقم این نظریات ویا کاربردی بودن و یا نبودن آنها، مجله سلامتی  مرسی درمان هیچ یک از این نظریات را نه تایید و نه رد می کند.

حتما بخوانید: معجزه درمان شقاق

احتمالا برای اکثر بیماران در منزل دسترسی به انواع داروهای گیاهی یا جوشانده و ترکیب آنها با همدیگه وجود نداشته باشد. اکثریت قریب به اتفاق مردم به دلیل مشغله کاری که دارند. فرصت ساخت و ترکیب داروهای گیاهی در منزل را ندارند.

بهترین راه حل درمان شقاق مقعدی در خانه استفاده از روش های نوین طب سنتیه که با طب کلاسیک تلفیق شده است. و به شکل داروهای موضعی یا خوراکی در دسترس همه قرار دارد. اصلاح سبک زندگی و عادات غذایی به صورت یک برنامه منظم در این بسته های درمانی قرار داده ایم.

که هر بیماری قادره در کمترین مدت زمان بر بیماری زخم شقاق  و یبوست خود غلبه کند. در مواردی که درمان ها ی معمول مثمر ثمر نباشد. و زخم شقاق مزمن ،کهنه و عمیق شده است. استفاده از روش های تهاجمی تر درمان مانند عمل جراحی توصیه میشود.

البته قبل از هر گونه اقدمی باید بدانید که هزینه جراحی شقاق چقدر است؟

سایر مقالات مرتبط