درمان بواسیر در طب سنتی | 5 روش مهم درمان هموروئید در طب سنتی

88 دیدگاه
درمان بواسیر در طب سنتی

شما به روش درمان بواسیر در طب سنتی اعتقادی دارید ؟ما فقط به روشهای کاربردی درمان بواسیر در طب سنتی ، همچنین انواع بواسیر داخلی و درمان گیاهی بیرون زدگی بواسیر ،اشاره کردیم

بیماری هموروئید  ،روشهای درمانی مختلفی دارد که با توجه به وضعیت بیمار و متناسب با شرایط بیماری وی، مکمن است به یکی جواب بدهد و احتمال هم دارد برای فرد دیگری بی اثر باشد ،اگر از پدر بزرگها و مادر بزرگهاتون سوال کنید ، اونها  در  زمینه درمان خانگی بواسیر  کاملا شما را راهنمایی می کنند، و بهتون میگن چه کار کنید .

متاسفانه امروزه وارد هر کوچه ، خیابان و گذری که میشویم ،با توجه به نرخ بیکاری حاکم بر جامعه عده زیادی ازافراد،عطار ، حکیم و دارو فروش شده اند .که بدون داشتن منبع اطلاعات علمی ،اقدام به پیچیدن نسخه های من درآوردی برای مراجعه کنندگان  میکنند .حرفه ، تحقیقات و مطالعه تیم مرسی درمان فقط در زمینه درمان بیمارهای هموروئیدی است .ودر زمینه های دیگرنسخه نمیپیچیم .چون از لحاظ اخلاق حرفه ای این کار اصلا درست نیست .

در طب سنتی و اسلامی ؛چند روش کاربردی برای درمان بواسیر سطحی وجود دارد، که ما مهمترین آنها را به اختصار که خارج از حوصله شما عزیزان نباشد توضیح میدهیم  . مطمئن باشید، با مطالعه  این مقاله دیدگاه روشن تر و شفاف تری نسبت به رو شهای درمان بواسیر در طب سنتی پیدا می کنید.

هر چند در هموروئید های خارجی و داخلی که بصورت یک زائده گوشتی بیرون زدگی دارد ،و یا در درمان شقاق مقعدی که بصورت زخم ترک خورده است  (هموروئید خشن) روش طب سنتی تاثیری دردرمان قطعی زخم و یا کاهش درد فوری ندارد .و تنها در مورد بیمارانی که به تازگی این بیماری در آنها شروع شده و بصورت سطحی هست ،توصیه میشود.خیلی از بیماران اساسا صبر و حوصله تحمل درد زخم بواسیر و کنار آمدن باآن را ندارند، و ممکن است بلافاصله هموروئید خود را با لیزر یا سنتی جراحی کنند.

روش های 5 گانه درمان هموروئید در طب سنتی و اسلامی موثر هستند؟

در سالهای اخیر پیشرفتهای زیادی در زمینه   درمان بیمارهای نشیمنگاهی صورت گرفته،و کمتر کسی سراغ روش های سنتی میرود قبل از عملی کردن روش های درمان بواسیر در طب سنتی ،با پزشک متخصص طب سنتی مشورت کنید.

درمان هموروئید با روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا ،این دو ماده گیاهی روش های کاربردی البته برای درمان بواسیر خفیف و سطحی هستند 1- درمان با گیاه آلوئه ورا : در سالهای اخیر پرورش و رشد گلخانه ای گیاه آلوئه ورا در کشورمان پیشرفت قابل ملاحضه ای داشته و عموم اکثریت مردم، از خواص بالای آن اطلاعات کافی دارند،

مقداری ژل آلوئه ورا ،بر موضع و محل درد استعمال کنید.  از آنجا که ژل این گیاه ،خاصیت ضد التهابی دارد میتواند در کاهش  تورم و سوزش و خارش ناحیه مقعدی تا حدی  موثر باشد ،در پاره ای موارد توصیه میشود که این گیاه بصورت خوراکی مصرف شود تمام کوشش ما این است که زمانی که بیماران از درد بواسیر به خود می پیچند ،تا حد امکان در کاهش اثرات این درد و بهبودی بیماری بهشون کمک کنیم .مرسی درمان مصرف خوراکی گیاه آلوئه ورا را  در این زمینه پیشنهاد نمیدهد ،

از آنجا که در بعضی از افراد خشکی پوست دهانه و ناحیه  اطراف مقعدی باعث تشدید بیماری هموروئید میگردد .و گیاه آلوئه ورا بعلت داشتن خاصیت ضد میکروبی و قدرت بالای مرطوب کننده گی میتواند در درمان زخمها و جراحتها و حتی سوختگی ها موثر باشد ، جهت کاهش التهاب و سوزش ناحیه مقعدی نیز موثر است .

2-  روغن نارگیل : خاصیت نرم کننده ای و بهبود ناحیه آسیب دیده را دارد ،که در ترکیب اکثر پمادهای دست و صورت هم استفاده میشود .اگر روغن خالص نارگیل بر ناحیه بواسیری خود استعمال کنید، جهت نرم و بهبود بخشیدن به موضع آسیب دیده و جلوگیری از سوزش و خارش  تا حدودی موثر است.چون این روغن حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان و ویتامین E است ،به آبرسانی بهتر پوست آسیب دیده کمک کرده و به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی به حساب می آید .

از آنجا که روغن نارگیل حاوی مقدار زیادی رطوبت است در اغلب موارد برای درمان ترکهای پوستی و خشکی پوست ، استفاده میشود زیرا به آبرسانی بهتر پوست کمک میکند .در بعضی جهات برای درمان دردهای عضلانی هم به کار میرود .

در همین رابطه میتوانید،با پماد های گیاهی درمان خانگی هموروئید  آشنا شوید “رینای سبزهموروئیدی” را بهتر بشناسید .

3- مخلوط موم عسل و روغن زیتون در درمان هموروئید تاثیر دارد

درمان هموروئید با موم عسل و روغن زیتون ،موم خاصیت مرطوب کننده گی و ضد عفونت های قارچی پوست است و در طب سنتی به عنوان یک ترکیب جهت درمان خفیف بواسیر شناخته شده است

مقدار یکسانی از روغن زیتون و  موم عسل ،را با هم مخلوط کرده و در دمای گرم نگه دارید (داخل مایکروویو)تا موم عسل ذوب شود بعد از اینکه ترکیب شما خنک شد بر موضع خود بمالید .برای کاهش درد های شدید موثر نیست .این ترکیب خاصیت قابض و ضد التهابی دارد .جهت نرم شدن ناحیه مقعدی و جلوگیری از عود مجدد این بیماری موثر است.

موم عسل خاصیت ضد التهابی دارد و حاوی مقدار زیادی ویتامین Aاست .دارای خاصیت ضد التهابی و ضد عفونتهای قارچی پوست می باشد که در درمان دردهای ناشی از خارش و سوزش و عفونت های پوستی به کار میرود که با مرطوب نگه داشتن ناحیه آسیب دیده به بهبودی موضع کمک میکند ،با ترکیب موم و روغن زیتون بصورت خانگی میتواند در درمان هموروئیدخفیف   موثر باشد .

اگر در زمینه وضعیت بیماری خود نیاز به مشاوره دارید، و یا اگر تصمیم به جراحی گرفته اید ، قبل از هر اقدامی ،به صفحه مشاوره درمان خانگی هموروئید مراجعه کنید .

4- کپسول ویتامین E در درمان بواسیر در طب سنتی  موثر است _ میزان تاثیر 20درصد

درمان خفیف انواع هموروئید با ویتامین E.کاربرد قوی کپسول ویتامین ای در درمان سوزش و خارش ناحیه مقعدی

محتویات داخل کپسول ویتامین ای برای نرم نگه داشتن زخم بواسیر و رفع سوزش و خارش های حاد ناحیه مقعدی تاثیر شگرفی دارد. خاصیت بی شمار ویتامین ای باعث شده در اکثر ترکیبات پمادهای حسی و موضعی به کار برود ،پس اگر مستقیما کپسول ویتامین Eرا خریداری کنید، و بر ناحیه زخمی و محل درد موضع ،استعمال شود برای درمان تا حدودی موثر است .سعی کنید حدود 5الی 10عدد کپسول را سوراخ کرده و داخل ظرف کوچک و تمیزی ریخته و بعدا استفاده کنید .

5- درمان زخم بواسیر بوسیله صابون  سنتی معروف مراغه :میزان تاثیر 50درصد

از آنجا که در تهیه و ساخت این صابون پیه ( چربی حیوانی ) استفاده میشود ،ناحیه مقعدی خود را به این صابون آغشته کرده و بعد از 15 الی 20دقیقه شستشو دهید تاثیر زیادی در رفع درد و سوزش و خارش دارد .این روش بی نظیر است .حتی اگر شده صابون را برش داده و به اندازه یک مداد باریک کرده و با آب خیس کرده و تا حدودی دهانه مقعد و داخل آن (ANAL) را با صابون ماساژ دهید .

اجازه بدهید اثرات  این صابون در ناحیه آسیب دیده شما مدتی بماند .هیچ گاه هنگام درد ناحیه مقعدی خود را با صابون های شیمایی و عمومی شستشو ندهید ،تا حد امکان سعی کنید از صابون های غیر قلیایی برای این کار استفاده کنید .

توجه :نظر به حساسیت بالای درمان های خانگی هموروئیددردوران بارداری ،زنان باردار لازم است برای درمان خانگی باباسیر  از پکیج اختصاصی درمان هموروئید در بارداری استفاده کنند .

فرمول درمانی  گیاهی و شیمایی نوین جهت کاهش درد بواسیر

درمان هموروئید در طب سنتی با صابون دستی مراغه و محلول بتادین ،این موضوع را جدی بگیرید تا نیاز به جراحی بواسیر نداشته باشید میزان تاثیر تا 90درصد :

این روش اثرات شفابخشی زیادی در درمان بواسیر در طب سنتی دارد

چنانچه هموروئید خشن دارید ترکیب صابون مراغه و محلول بتادین جهت کاهش درد و همچنین پانسمان و بهبودی زخم بواسیر شما  میتواند بسیار موثر باشد .

روش این فرمول و دستورالعمل آن :

مقداری محلول بتادین را به دستمال کاغذی نرم یا پنبه بهداشتی آغشته کرده ،و بصورت فتیله در آورده و داخل ناحیه مقعدی خود شیاف کنید .بعد از 5الی 10دقیقه خود را آب سرد شستشو داده و موضع خودبا  صابون مراغه استعمال( آغشته )  کنید، اجازه بدهید صابون به تمام نواحی درد برسد، بعد از حدود 10 الی 15 دقیقه خود را مجددا با آب سرد شستشو دهید .در آخر بوسیله پماد آنتی هموروئید ضماد _مرسی درمان _  ناحیه نشیمنگاهی  را پانسمان کنید . اگر این روش را 2 روز تکرار کنید .بسیار بعید به نظر میرسد که شما نیاز به عمل جراحی هم داشته باشید.

روش های طب سنتی در درمان بیماریهای نشیمنگاهی فقط برای بواسیر از نوع  خفیف و سطحی می باشد .و در نوع پیشرفته و هموروئید خشن که با کهنگی زخم و درد همراه باشد ،زیاد کاربردی ندارد ،ممکن است شما یکبار برای همشه، تصمیم به جراحی هموروئید خودبگیرید . در مقاله هزینه جراحی بواسیر با لیزر تمام قیمتها و هزینه ها برآورد شده ،لطفا مطالعه کنید .

ممکن است شما نظرات دیگری راجع به درمان بیماریهای نشیمنگاهی در طب سنتی داشته باشید ،و یا اگر تجربه این کار را دارید،در بخش دیدگاهها ،نظرات خود را درج کنید .کامنتهای شما قابل احترام و حتما منتشر میشود.

درمان گیاهی بیرون زدگی بواسیر

درمان گیاهی بیرون زدگی بواسیر با استفاده از پماد 100در 100گیاهی آنتی هموروئید رینا امکان پذیر است

پماد گیاهی رینا نمونه مشابه ای در هیچ کجا ندارد بنابراین کاملا اورجینال و تخصصی تهیه شده است .

زائده های گوشتی بیرون زدگی بواسیر چند نوع هستند :

زائدهای بیرون زدگی بواسیر (Hemorrhoids)معمولا در اثر فشارهای درون شکمی یا زور زدنهای اجباری بر اثر یبوست ایجاد میشوند .خون رسانی به ناحیه آنال کم میشود .

درمان گیاهی بیرون زدگی بواسیر در سایت مرسی درمان

در هموروئید (بواسیر نوع یک ) معمولا زائده گوشتی کوچکی در ناحیه کانال مقعد بوجود می آید که معمولا هنگام دفع مدفوع  با درد و سوزش خفیفی  همراه است .

در بواسیر نوع دوم :در اثر دفع مکرر مدفوع و فشارهای درون شکمی این زائده به مرور بزرگتر شده و ملتهب و متورم میگردد .و بعد از اجابت بصورت اتوماتیک به داخل مقعد بر میگردد

بی توجه بودن به بیماری نشیمنگاهی و استفاده از پمادهای مسکن و مقطعی ،طی گذشت چند هفته باعث ایجاد بواسیر نوع سوم میشود .

در بواسیر نوع سوم زائده گوشتی بزرگتر و ملتهب تر شده و بعد از دفع مدفوع با خون ریزی و درد زیادی همراه است .

که در این حالت زائده بوسیله دست ، به داخل کانال مقعدی برگردانده میشود و

در هموروئید نوع 4 که شدیدتر هست .التهاب و تورم ویبوست مکرر باعث رشد بیش از اندازه این زائده گوشتی بیرون زده مقعدی شده .که در اینصورت نیاز به عمل جراحی بواسیر با لیزر یا روش سنتی  عمل جراحی هموروئید میگردد .

درمان گیاهی بیرون زدگی بواسیر برای انواع هموروئید علی الخصوص بواسیر نوع 1و 2و3 زیاد مرسوم است .البته وقتی بیماری پیشرفت کرده و کهنه شده باشد

ممکن است درمان دارویی گیاهی بواسیر پاسخ ندهد در اینصورت مشورت با پزشک متخصص و جراحی توصیه مرسی درمان است

این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید ،آگاهی حق  مردم است

نوشتهٔ بعدی
طاها توانا هستم کارشناس سایت مرسی درمان
نوشتهٔ پیشین
درمان شقاق مقعدی چیست +علائم شقاق مقعدی +تصاویر
 1. مرسی درمان
 2. درمان گیاهی بواسیر
 3. درمان بواسیر در طب سنتی | 5 روش مهم درمان هموروئید در طب سنتی

88 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام خسته نباشید
  من تقریبا ۱۸ سالمه و حدود یک ماهه که متاسفانه دچار درد مقعدی شدم تا جایی که حتی متاسفانه مشکل تو خوابیدن هم ایجاد میکنه و بدلیل دردی که دارم به سختی میتونم بخوابم چون به شدت درد داره
  مخصوصا مواقعی که روی صندلی میشینم دردش به شدت زیاد هست
  بعضی اوقات بعد از مدفوع دچار خ نریزی بسیار جزعی هم میشم اما در کل خیلی درد میکنه
  و متاسفانه درد از اونجایی شروع شد که من دچار یبوست شدم و بعد از مدفوع این مشکل برام به وجود اومد
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1400-06-10 23:55

   در پاسخ به سینا :
   عزیز دلم درد را میتوان هر طوری شده تسکین داد باید به دنبال منشاء درد بگردیم که عامل اصلی این درد چه چیزی میتواند باشد ؟درد بیماری هموروئید از هر نوعش که باشد طوری نیست که مانع خواب و استراحت شود
   تو این سن و سال یبوست و اختلالات گوارشی واقعا جای تعجب دارد هر چند کامنت شما یه مقدار ابهام دارد اما به طور کلی با استفاده از روش “درمان خانگی بواسیر در طب سنتی _مرسی” درمان الگوی غذایی ویژه بیماران هموروئیدی به همراه داروی خوراکی جهت رفع درد و پماد گیاهی ارسال میشود که ما به شما اطمینان میدهیم در صورت استفاده مانند بقیه بیماران در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوبی خواهید رسید

 • سلام من ۲۴ سالمه از بچگی مشکل بواسیر داشتم ول کرد ی مدت الان دوساله داره اذیتم میکنه خیلی خون ریزی دارم طوری ک میام بیرون فشارم میوفته تا الان هر کاری برای درمانش کردم جواب نداد و هنگام مدفوع انقدر درد دارم که حاظرم مدفوع نکنم تروخدا کمکم کنید از عمل هم ترس دارم برادرم رفته ۳ سال پیش هنوز کمر درد داره واسه آمپول ستون فقراتش بخاطر همین نمیرم میشه کمکم کنید به روش سنتی خوب بشم.
  مرسی

  پاسخ
 • امیددلداده
  1400-05-25 11:54

  باسلام . از بابت راهنمایی و مطالب تاثیر گذارتان بی نهایت ممنون . انشالله همیشه پایدار ویلامت باشید وبدور ازدرد وبلاگ.

  پاسخ
 • سمیرا
  1400-04-24 13:36

  با سلام اگر یبوست طولانی مدت دارید احتمالا دچار سندروم روده هستید . تجربه شخصی بهترین کار نخوردن سردی جات هست . هر روز چای شنبلیه بخورید هم زخم بهبود می دهد هم تورم را کم می کند .
  بهترین غذا خورشت امصرف شنبلیه در تمام غذا ها اضافه کنید و بخورید لوبخارا و خورشت بامیه هست . خوردن خرفه عالی هست . این خوراکی ها یبوست را کم می کند . اسفرزه بعد از غذا در یک لیوان اب گرم ریخته و بخورید بهترین ملین گیاهی و بی ضرر هست .
  گوجه شکر شکلات چای قهوه و حبوبات و برنج خیلی بد هست نخورید .

  پاسخ
 • من خونریزی پس از مدفوع دارم وبعد ۴ الی ۵ روز سوزش من میگیره

  پاسخ
 • سلام خانمي 49 ساله هستم الان مدت سه هفته است دچار درد شديد مقعدي همراه با خارش و سوزش و خونريزي شدم گاهي مواقع به حدي دردناك است كه از رفتن به دستشويي وحشت مي كنم كارمند هستم و عمل باي پس معده انجام داده ام چون وزن ام 105 كيلو بوده والان پس از چهار ماه از عمل 80 كيلو شدم و تقريبا هقته اي بين يك تا دو كيلو وزن كم ميكنم لطفا براي نجات بنده از اين بيماري كمك كنيد . با سپاس فراوان

  پاسخ
 • پاییز
  1400-04-05 21:26

  سلام وقتتون بخیر..من خیلی دچار یبوست میشم..فکر میکنم از استرس و اعصاب باشه.حتی در طول روز آب هم زیاد میخورم ولی باز هم یبوست و خشکی دفع رو دارم.الان خارش در ناحیه مقعد دارم و متاسفانه ی گوشت اضافی هم سر مقعد به وجوداومده.چیکار کنم؟آیا دارویی هست این گوشت رو از بین ببره.ممنون میشم پاسخ بدین.

  پاسخ
  • مرتضی
   1400-04-20 18:06

   با سلام من دو سال درگیر بواسیرم دو بار عمل کردم نتیجه ی نگرفتم خیلی اذیتم باید چیکارکنم؟

 • سلام ،ممنون از مطالبتون، خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه،حدودا سه یا چهار ماه پیش دچار هموروئید شدم(خانواده به صورت موروثی هموروئید دارند)، ولی با رعایت رژیم غذایی و ورزش مشکلم رفع شد. ولی الان باز یک ماه هست که دچار هموروئید شدم. گاهی پس از دفع دچار بیرون زدگی میشم که اول در حد نیم سانت هستش ، بعد از تقریبا نیم ساعت تورم و دردش بیشتر میشه و بعضی اوقات هم خونریزی تقریبا شدید با رنگ روشن به وجود میاد و بیرون زدگی به یک سانت میرسه . بعد از چند ساعت هم خودش کوچکتر میشه و به داخل برمیگرده. میخواستم بدونم این چه نوع هموروئیدی هست؟

  پاسخ
  • محمد گنجی
   1400-06-04 21:12

   با سلام. من بیست سال پیش جراحی کردم وقتی یبوست زیاد یا بیرون روی داشته باشم خونریزی میکنم ولی گوشت اضافه ای از مقعد بیرون نزده. بعد از یک مدت سوزش خفیف از داخل دارم.لطفا راهنمایی بفرمائید.

 • سمیرا
  1400-03-22 13:26

  سلام ممنون از مقاله عالی تون.خواهرمن براثرزخم روده که باعث اسهال خونی شدیدی شدیه بیرون زدگی گوشه مقعدش هست وموقع دسشویی درد بسیار شدیدی داره وهیچ خونریزی نداره آیامیشه از همون ترکیب بتادین و صابون استفاده کرد ؟؟؟

  پاسخ
 • سلام ،من چن زائده گوشتی کنار مقعدم دارم از ده سال پیش سه تاس
  دردناک نیست اذیتم نمیکنه مگه مواقعی که یبوست دارم بنظرتون جراحی لیزری نیاز دارم؟ بخاطر دردش میترسم ایا ضماد زنجبیل وعسل از بین نمیبرشون؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ،من ۳۳ سالم هست حدود دو ماه هست که زائده بیرون زدگی گوشتی کوچیک کنار مقعدم شدم درد و‌سوزش ندارم فقط تازگی خارش خیلی کمی میگیرم مشکل یبوست ندارم لازم هست حتما به پزشک مراجعه کنم یا اینکه با این دارو برطرف میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • عاطفه
   1400-04-07 02:07

   سلام

   چند سالی دور مقعد ام حالت زخم داشت و من توجه ای نمیکردم
   اما الان حدود یک سال و نیمه که چندتا گوشت اضافه دور مقعد ام زده
   اوایل سوزش و خارش نداشت اما بعد کم کم زیاد شد
   تا الان که یک هفتس درد میکنه و نشستن و برام سخت کرده
   به نظرتون نیاز به جراحی داره؟
   از دکتر رفتن و جراحی خجالت میکشم

 • امیرحسین
  1400-03-16 16:06

  سلام
  من بعداز اینکه که مدفوع می کنم حالت بلغم دارم حالت مایع ژله ای سفید رنگ مانند دارم .
  استفاده از صابون مراغه تاثیر داره

  پاسخ
 • با سلام علت اصلی بواسیر اشکال در دفع هست بهترین کار خوردن فیبر زیاده چون استفاده طولانی از ملین باعث تنبلی روده میشه وکاربردش را از دست میده یکی از فیبر ها ذرت بو داده یا پاپ کرن هست شبها یک ظرف بزرگ ذرت بو داده خانگی بدون نمک بخورید ومعجزه اش را ببینید پرهیز از چای وبرنج وماست وشیرینی قنادی وشوری ومواد نفاخ وبادمجان وگردو وپسته هم خیلبی کمک کننده هست

  پاسخ
 • سلام چند سال پیش بواسیرم زد بیرون و خودش میرفت تو.بهش توجهی نکردم پارسال هم رفتم دکتر پماد برام نوشت که اونم اثری نداشت. اذیت نمیشم موقع دفع ولی خارش داره. درمانش چیه لطفا بهم بگین ممنون

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1400-01-15 22:34

   در پاسخ به مهدی :
   بهترین راه درمان برای جلوگیری از خارش های مقعدی که بیرون زدگی هم دارند استفاده از روشهای خانگی درمان بواسیر در طب سنتی است ،لطفا از خوردن غذاهای تند و ادویه دار تا جاییکه میتوانید خودداری کنید ،از خوردن غذاهای چرب و حجیم خودداری کنید ،یک هفته ای با رعایت کامل و پرهیز غذایی کامل زندگی کنید ،یه مقدار سخته اما شدنی است ،درکنار آن از پمادهای گیاهی مرسی درمان استفاده کنید

  • جاوید
   1400-02-21 03:48

   سلام خسته نباشید .حوله برقی یا پتو برقی برای هموریید یا بواسیر خوبه ؟ طب سنتی میگه بواسیر را باید با ابسرد شست ولی یجای دیگه میگن سرما واسش ضرر داره .نظر شما چیست ؟

 • سلام.۱۶ سالمه
  کلا ۳ روزه که مقعدم متورم شده و هنگام دفع درد شدیدی دارم.
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1400-01-15 22:38

   در پاسخ به فاطمه :
   تورم مقعدی معمولا بیشتر در اثر التهاب بوجود می آید ، حالا التهاب مقعدی چیه ؟ بستگی به نوع رژیم غذایی که استفاده میکنید بعلاوه یه مقدار استرس و اظطراب باعث شل شدن همیشگی مدفوع میشود.
   این کار با رفتن دسشویی مکرر، باعث التهاب و قرمزی ناحیه مقعدی و درد و تورم میشود
   از دوره های درمانی مرسی درمان بعلاوه یک دوره رژیم غذایی استفاده کنید حتما و صد در صد خوب میشوید

 • سلام خسته نباشیددوماه پیش ازکنارمعقدم یک جوش به اندازه نخودزده بودبیرون بااستفاده پماد ازبین رفت اماالان که کارسنگین میکنم کمی میسوزه یا دردمیکنه درمانش چیه؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام من تازه متوجه شدم بیرون زدگی دارم ولی خونریزی ندارم و کمی خارش و اطراف معتقد شیار شیار شده ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام من بر اثر یبوستی ک طولانی مدت داشتم و خیلی زور میزدم الان دچار بیرون زدگی شدم اوایل درد وخونرویزی داشت ولی الان خیلی مدت ازش میگذره حدود یک یا دوسال ک دردی ندارم راه درمانش چیه؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-12-10 02:54

   در پاسخ به سحر :
   اگر خیلی مدته که از بیماری و درد شما میگذرد و هنوز بهبودی حاصل نشده با پزشک مشورت کنید چنانچه دردی ندارید زیاد حساسیت به خرج ندهید

 • من یکی از بازیگران سینما هستم که به تازگی با سایت مرسی درمان آشنا شدم نکاتی هم که در رابطه با درمان خانگی بواسیر نوشتید خیلی کاربردی و جالب بود
  ممنون هستم از اینکه گام به گام راهنمایی کردید
  من مشکل بیرون زدگی دارم و بعضی اوقات پیش میاد که با سوزش و خارش زیادی مواجه میشم
  بعضی وقت ها که سر صحنه ضبط فیلم هستیم باور کنید خیلی اذیت میشم و مجبورم هستم برای یکی دو روز صحنه را ترک کنم
  همکاران ما بهم شک کردن فکر میکنم اعتیاد دارم
  خواهشاً اگر راهکاری به نظرتان می‌رسد بهم بگید
  هزینه اش هم مهم نیست
  نمیخواهم کسی بفهمد

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-11-28 20:57

   در پاسخ به ه.ت:
   برای درمان خانگی بواسیر در طب سنتی تنها هزینه ای که باید بدهید این است که به توصیه ها و مقالات علمی مرسی درمان توجه کنید و آنها را عملی نمایید ، ناحیه آنال مقعدی خود را خوب شستشو دهید تا هر گونه ترشحات مدفوع در ناحیه پاک شود چرا که دلیل اصلی سوزش و خارش همین موضوع است در مقاله :
   درمان هموروئید بدون عمل جراحی این موضوع کاملا توضیح دادیم
   برای بهبود یو حصول نتیجه بهتر میتوانید پمادهای گیاهی مرسی درمان را ثبت سفارش کنید

 • من اکثر مواقع بعداز خوردن قهوه یبوست شدید میگیرم. امروز بعداز چندروز یبوست و دفع مزاج احساس درد شدید در ناحیه مقعد میکنم.یه گوشه از مقعد به اندازه یک نخود متورم شده بدون زخم و خونریزی ولی درد زیاد. لطفا راهنمایی کنید چه دارو یا پمادی مصرف کنم🙏🙏

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-10-25 12:17

   در پاسخ به مهدی :
   داروها و پمادها در سایت مرسی درمان معرفی شده اند

 • کشاورز
  1399-10-24 21:47

  سلام چه دارویی باعث نرمی مدفوع میشود؟

  پاسخ
 • سلام
  بیماری هموروئید من از نوع یک هست خواستم ببینم ورزش کردن تاثیری در رفع آن دارد یا خیر
  با تشکر

  پاسخ
 • فاطمه
  1399-09-26 00:00

  سلام من پسری دارم ده ساله اکثرا نفخ داره بعضی موقعه ها هم یبوست داره درد وسوزش مقعد داره،،،اونم هر از گاهی.بیرون زدگی یا جوش وهیچ چیز دیگه هم نداره،،می خواستم کمکم کنید تا ببینم چیکار کردنی هستم

  پاسخ
  • شهریار
   1400-02-26 18:00

   ترکیب حنا و زرده تخم مرغ محلی و عسل استفاده کنید سعی کنید نوار بهداشتی بزارین،چون چرک رو می‌کشه بیرون…من سه بار طی بیست سال عمل کردم اما این ترکیب جادو می‌کنه….ضمنا میتونید از ترکیب سفیده تخم مرغ ،کنجد کوبیده و روغن گل بنفشه هم ضماد تهیه کنید اما ترکیب اول را آخر شب و ضماد دوم را در روز ….

 • میلاد
  1399-09-25 01:10

  سلام وقت بخیر. 34 سالمه یک ماه پیش در مدفوع خون مشاهده کردم (درحدی که خون روی سنگ توالت میریخت) به دکتر مراجعه کردم و یک سری دارو برای دفع نرم داد(هر چند دکتر پیشنهاد کولونسکپی داد اما موکول شد به آینده). از زمان مصرف هم دفع نرم دارم و هم خون مشاهده نکردم. تا اینکه دو روز نتونستم داروهام رو مصرف کنم و باعث شد چند روز پیش هم دفع سختتری داشته باشم و هم در دستمال کمی خون مشاهده کنم. از اون زمان مقعدم میسوزه و نشستن هم کمی برام سختتر شده. پیشنهادتون چیه؟ این پماد میتونه به من کمک بکنه؟ ضمن اینکه من در اطراف مقعد این زائدگی یا بیرون زدگی یا جوشی ندیدم هر چند پوست اطراف مقعد کمی حساس تر شده و موقع دست زدن میسوزه. تشکر

  پاسخ
 • سلام خانم دكتر
  من حدودا دوماهي ميشه كه بيرون زدگي دارم همراه بادرد وخارش وسوزش هست بادست هم ميره داخل واي باز برميگرده به نظر شما چه درماني براي من خوبه

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-09-22 17:24

   در پاسخ به مریم :
   برای رفع درد و خارش و سوزش زائده بیرون زده از کمپرس یخ استفاده کنید یا میتوانید یخ را شیاف کنید ،اگر بیرون زدگی التهاب دارد از پمادهای گیاهی مرسی درمان استفاده کنید در نوع چهارم هموروئید احتیاج به جراحی بواسیر با لیزر دارید

 • سلام همسرم از حدود 15 سال پیش زائده ای در مقعد داشتن که هر چند وقت دردناک و متورم شده خونریزی میکنه این زائده به داخل مقعد هم ادامه دارد جدیدا تعداد زائده ها زیاد شده چه باید کرد؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-09-22 17:27

   در پاسخ به رضا :
   با توجه به طولانی بودن مدت بیماری همسرتان و کهنه و پیشرفته شدن بیماری ،نیاز دارید با یک جراح متخصص مشورت کنید احتمالا به عمل جراحی بواسیر با لیزر نیاز پیدا کنید ،با توجه به طولانی بودن مدت بیماری بعید میدانم درمان داروئی پاسخ بدهد ،

 • سلام من ۴۲ سالمه دو تا زائده یکی در حد یک جوش کوچک و یکی بزرگتر کنار مقعدم هست که بعد از دفع موقع دستمال کشیدن رد خون روی دستمال میمونه و گاهی هم بوی نامطبوع داره این زائده ها از دهانه مقعد به سمت بیرون هست
  گاهی محو میشوند ولی اخیراً متورم شده اند
  لطفاً راهنمایی کنید
  از پماد رکتول هم استفاده کردم بوسیله اپلیکاتور ولی بیفاده بود

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-09-22 17:34

   در پاسخ به صالح :
   برای رفع تورم و التهاب زائده گوشتی بیرون زده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید ،دوم اینکه مدت زمانی که در رژیم غذایی هستید از تسهیل کننده ناحیه گوارشی به هیچ وجه استفاده نکنید ،چون باعث التهاب بیشتر میشود ،گرفتن پماد از داروخانه به تنهایی کفایت نمیکند باید یک سری نکات تغذیه ای و درمانی هم رعایت شود ،درمان شما عبارت است از مصرف قرص های پیلیکس و پماد و رژیم غذایی خاص

 • فاطمه
  1399-09-14 03:00

  باسلام و وقت بخیر ۳۴سالمه فکر کنم ۱۵سال شایدم بیشتر میشه یه گوشت اضافی همیشه در ناحیه مقعدم بوده اما بدون هيچ درد و مشکلی.ولی الان نزدیک دو سه هفته هست که موقع دفع از ناحیه مقعد دچار خونریزی شدید میشدم و درد خیلی وحشتناکی داشتم انگار خورده شیشه ریختن دهانه مقعد.رفتم داروخونه پمادضد بواسیر ام جی باریچ با قطره اشو داد..بعد استفاده ازین داروها یه۷۰درصد خوب شدم و خونریزی ندارم و درد کم دارم ولی وقتی استفاده نمیکنم درد شدیدی باز میگیرم..میخواستم ببینم صابون مراغه استفاده کنم کاملا خوب میکنه چون دوسه هفته هر روز دارم استفاده میکنم خسته شدم

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-09-19 21:13

   در پاسخ به فاطمه :
   معمولا در فصل سرما با عود مجدد و بیشتر بواسیر مواجه میشویم ،لازم است که همیشه این ناحیه را گرم نگه دارید ،وقتی خون ریزی دارید میتوانید از محلول بتادین استفاده کنید مقداری محلول را به دستمال کاغذی تمیز آغشته کرده و بصورت فتیله داخل مقعد به مدت 5الی 7دقیقه نگه دارید ، بعد اژ ان با صابون مراغه ناحیه را شستشو دهید و اجازه دهید حداقل به مدت یک دقیقه صابون در ناحیه مقعدی باقی بماند بعد شستشو دهید ، استفاده از پماد گیاهی رینا برای دفع ناراحتی هم توصیه میشود ،اگر هم سوزش دارید احتمالا از التهاب ناحیه مقعدی است که در این مورد میتوانید قرص پیلیکس استفاده کنید
   اگر پیدا نکردید خبر بدید براتون بفرستم

 • ستایش
  1399-06-11 00:27

  سلام من ۱۶ سالمه و بعد از رابطه مقعدی از پشت با شوهرم بالای مقعد قرمز شده و مثل جوشه و خود مقعد درد داره و انگار ی گوشت اضافه به بیرون می اید بد از نشستن

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-06-11 22:42

   در پاسخ به ستایش :
   یکی از دلایل بیرون زدگی و عود هموروئید رابطه مقعدی زیاد هم میتواند باشد در این مورد با پزشک بهتر است مشورت کنید

 • سلام خسته نباشید…ببخشید شوهرم رابطه مقعدی میخواست الان دوتا زائده گوشتی دارم یکی کوچیک یکی بزرگ…راهکاری جز لیزر هست؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  بنده ۳۱ سال دارم از حدود یک سال پیش بیرون زدگی جزئی مقعد دارم راه درمانش چیه؟؟؟

  پاسخ
  • بهرامی
   1399-06-22 00:26

   سلام بنده 28 سالمه فک میکنم بواسیر نوع 1 دارم دقیقا مثل عکس یک تکه گوشتی قرمز مشکی هست و من توجه نکردم موقع مدفوع خودش برمیگرده یا نه ولی امتحان کردم خودم با انگشتم فشار میدم به داخل مقعد میرود ممنون میشم راهنمایی کنید چه پمادی یا قرصو کپسولی استفاده کنم تا زود ب نتیجه برسم و خوب شوم ِ خیلی خیلی ممنون

  • مرسی درمان
   1399-06-23 22:12

   در پاسخ به بهرام :
   زائده گوشتی بیرون زده که با دست به داخل مقعد برگردانده میشود از نوع بواسیر درجه سوم است که این نوع بواسیر بوسیله رعابت رژیم غذایی خاص و پمادهای گیاهی مرسی درمان قابل درمان و بهبودی است

 • سلام وقت بخیر من ۲۶ سالم هست و یکبار دردوران ۱۶سالگی جراحی همورویید داشتم که قبلش سه سال دچاراین بیماری بودم وباجراحی کاملا خوب شدم…جراحی خیلی سختی بود.الان چندروزه که هنگام دستشویی کردن دچارخونریزی میشم و داخل معقدم میسوزه..این درد رو بیشتر سمت راست و پشت ناحیه معقدم حس میکنم…ازهمون روز از پماد انتی همورویید استفاده کردم…
  چه اتفاقی افتاده ایا دوباره بیماریم برگشته و باید برای درمانش چه کنم؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-03-21 23:44

   در پاسخ به یونس:
   عدم توجه شما به نوع تغذیه و احتمالا داشتن یبوست های طولانی مدت باعث عود مجدد بیمار یبواسیر شما شده است بهتر است از پمادهای موثرتری در بازار استفاده کنید تا درد و خون ریزی و احیانا سوزش ناحیه مقعدی کمتر شود و دچار التهاب ناحیه مقعدی نشوید .
   اتفاق خاصی نمیفتد در بیشتر موارد حتی بعد از عمل جراحی بیماری هموروئید عود میکند که در این زمینه توجه شما را به مقاله عوامل مستعد کننده هموروئید جلب میکنم

  • سلام وقت‌بخیر
   ۱۷سالمه و یه زائده گوشتی در مقعدم ایجاد شده و نه درد داره و نه خون‌ریزی بعد تازه ۲روزه قسمتی از مقعدم ورم کرده و کوچیکه و درد میکنه و ورمش بیشتر میشه
   چیکار باید بکنم؟

  • مرسی درمان
   1399-03-23 01:08

   در پاسخ به علی :
   علی جان در سن 17 سالگی وجود زائده گوشتی یک مقدار بعیده فدات شم ،برای حصول اطمینان یا از پزشک بخواهید شما را معاینه کند یا از یکی از اعضای خانواده اگر مطمین شدید که زائده گوشتی دارید بازهم کامنت کنید تا پماد مخصوص از بین بردن زائده گوشتی مقعدی براتون بفرستیم .
   توصیه اکید میشود از نرم کنند های مدفوع مصرف کنید ،در اسرع وقت یبوست خود را درمان در صورت تمایل میتوانید در واتس آپ مرسی درمان پیگیری کنید تا رژیم غذایی مناسب تهیه و در اختیار شما قرار بگیرد

 • آزاد خانی
  1399-02-13 01:34

  سلام من 19 سالمه و حدود دو ماه هست هنگام دفع مدفوع درد و سوزش خیلی بدی دارم یک بار هم هنگام دفع یک قطره خون دیدم و اینکه زائده گوشتی مانندی هم هنگام دفع دارم که بعد از دفع خودکار به داخل برمیگرده ولی این زائده خیلی درد میکنه و میسوزه هنگام دفع به نظرتون دلیلش چیه و برای درمان سنتی کدوم راه بهتره؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-02-14 17:21

   در پاسخ به آزادخانی :
   هموروئید شما از نوع 2 می باشد که اگر زودتر درمان نکنید به تدریج زائده ملتهب و متورم شده و با دست هم داخل آنال بر نمیگردد بهترین “درمان برای دفع سوزش و خارش بواسیر “استفاده از پماد گیاهی رینا می باشد همچنین روش های توصیه شده در مقاله درمان هموروئید بدون عمل جراحی را جدی بگیرید

 • الناز
  1399-02-10 06:35

  من۲۷ ساامه و بیش از ۱۰ساله همورویید دارم که تقریبا جز بیرون زدگی زیاد هیچ مشکلی ندارم
  هزینه جراحی رو ندارم با صابون مراغه ای بیرون زدگیم از بین میره؟؟؟
  و اینکه خودم با نخ ببندم نمیفته؟؟؟
  من سرد مزاج و بلغمی هستم با از بین بردن بلغم هموروییدم دفع نمیشه؟؟؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-02-10 17:45

   در پاسخ به الناز:
   برای دفع التهاب و تورم و رفع سوزش و خارش در انواع بواسیر شستشو با صابون مراغه توصیه میشود اینکه صایون مراغه زائده را از بین ببرد تقریبا غیر ممکنه
   بستن بیرون زده گی با نخ جراحی که خون رسانی به ناحیه قطع شود و باعث از بین رفتن زائده گردد توسز خود شما به هیچ عنوان توصیه نمیشود در این مورد با پزشک مشورت کنید
   رعایت رژیم غذایی که باعث بهبود ناحیه گوارشی شما گردد با توجه یه نوع مزاجی که دارید خیلی خوب است

  • محمد م، دکتر خیلی ماهی دوست دارم ،استوار،پایدار،برقرار،وبی قضا باشی،

 • عزیز .کاروینی
  1399-02-08 05:18

  سلام،بنده ۲۵سال سن دارم و کاسبکار هستم،تازه ۲روزه هست متوجه زاءیده بیرون زدگی کوچیک از ناحیه مقعد شدم فعلا نه دردی یا که خارشتی احساس نمیکنم،فقط موقع مدفوع اذیت میشم،قبلا سابقه خارشت از ناحیه مقعد داشتم،ولی بدون دارو درمانی خوب شدم،چند مددت هست شکمم خشک کار میکند.ممنون میشم که جوابم بدهید؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-02-08 08:23

   در پــــــاسخ به عـــــزیز :
   کاش برامون مینوشتی که زائده بیرون زدگی مقعدی با دست به داخل مقعد برمیگردانید یا بصورت اتوماتیک خودش برمیگردد (بعد از دفع )؟
   “اینکه برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد “توضیحاتش در مقالات سایت هست همچنین میتوانید از پماد آنتی هموروئید رینا در فروشگاه مرسی درمان استفاده کنید .
   در مورد یبوست ، برای هموروئیدی ها برنامه غذایی منظمی داریم که هم اثرات یبوست برای همیشه از بین میبرد و هم ناراحتی گوارشی شما برطرف میشود که همراه پماد ارائه میگردد

 • فرشته
  1399-01-28 10:12

  سلام،چند ماه هست متوجه زائده بیرون زدگی کوچیک در ناحیه مقعد شدم ولی چون درد نداشتم توجه نکردم وبعد متوجه شدم مقداری از مدفوع بعد از دفع حتی با شستشوی صحیح باقی میمونه،یبوست ندارم ولی سالها پیش مقطعی داشتم ولی همیشه تغذیه مناسب داشتم ،الانم هم درد و سوزش خیلی جزئی دارم ولی از نظر نظافتی مشکل دارم ،میخواستم بدونم باید چیکار کنم این مشکل حل بشه؟آیا بدون عمل درمان میشه؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-01-28 20:18

   در پاسخ به فرشته :
   برای از بین بردن آثار تورم و درد ناشی از گوشت یا زائده اضافه مقعدی بیرون زده از پمادهای استاندارد این بخش (فروشگاه مرسی درمان استفاده کنید )البته پماد فقط آثار تورم را کم میکند و زائده را برای همیشه از بین نمیبرد
   در خصوص مشکل نظافتی با یک پزشک جراح مشورت کنید

 • با سلام بنده از ابتدای دوران بارداری هموروئید دراوردم الان بچم ۳سالشه و ب قدری اذیت میشم ک نفسم بند میاد چند وقته خونرریزیم بعد از دفع خیلی شدید شده و هموروئیدم خیلی بد شده انگار داخلشم میسوزه و یبوست شدیدم دارم همه درمانی ب جز جراحی هم امتحان کردم گاهی بهتر شدم ولی باز بعد یه مدت خیلی کوتاه یکی دوهفته ای بدتر شدم هرمدل کرم و پماد و روغن ایرانی و خارجی ک بوده و هست استفاده کردم فقط پماد رکتول و ک استفادا میکنم خوبه ک اونم نباید قطع کنم وگرنه بدتر میشم.
  زایمانم طبیعی بود و هربار دفع دارم جای بخیه هام آتیش میگیره و انقد اذیت میشم تا یه روز کامل بعدش باید استراحت کنم حتی معذرت میخام بادم ک بخاد ازم دفع شه نمیتونم چون درد و تیر کشیدن شدید دارم

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1399-01-09 11:17

   در پاسخ به مادر (فاطمه):
   به نظر میرسد بیماری نشیمنگاهی شما کهنه و پیشرفته شده و دیگر به درمان داروئی پاسخ نمیدهد .تقریبا نزدیک 4 ساله که به حداکثر پیشرفت در شما رسیده بهترین گزینه عمل جراحی هموروئید با لیزر می باشد.اگر در حال حاضر توانایی مالی ویا آمادگی عمل جراحی ندارید پیشنهاد میکنم از پماد آنتی هموروئید رینا استفاده کنید که خون رسانی به ناحیه آسیب دیده را افزایش میدهد در نتیجه باعث کاهش درد میشود

 • مهتاب
  1398-11-26 22:10

  سلام من ۳۲ سالمه و از ۲۰ سالگی طی یبوست دچار بواسیر شدم و اون موقع چون اصلا از بواسیر و اینکه میتونه بدتر بشه اطلاعی نداشتم پیگیر درمان نشدم و رفته رفته بواسیرم بدتر همراه خونریزی ودچار بیرون زدگی شدم. یه مدت قرص روهمورین و یه پماد استفاده کردم ولی چون نمیخواستم همیشه قرص بخورم رو به استفاده از خاکشیر و روغن زیتون و عسل آوردم. چیزی که منو اذیت میکنه بیرون زدگیمه و اینکه میخوام برای همیشه از شر بواسیر خلاص بشم با توجه به اینکه طبعم سرده لطفا راه درمان پیشنهادیتون رو برای هر دو بفرمایین. با تشکر فراوان

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-11-28 13:37

   در پاسخ به مهتاب :
   مهتاب گرامی اگر میخواهید برای همیشه یعنی یکبار برای همشه از شر بواسیر خلاص شوید الزاما عمل جراحی بواسیر با لیزر پیشنهاد میگردد.از اینکه به روش خودتان غذاهای تسهیل کننده همیشه استفاده میکنید خیلی خوب است .
   پیشنهاد میگرد بعد از هر وعده غذای چند عدد انجیر میل کنید .برای رفع بیرون زدگی اگر بصورت تورم یا تاول است و دچار درد و خون ریزی میشوید محصولات گیاهی مرسی درمان(پماد گیاهی رینا) پیشنهاد قطعی ما است
   برای رفع درد و سوزش حاصل از بیرون زدگی لطفا مقاله درمان هموروئید بدون نیاز به عمل جراحی مطالعه کنید

 • سلام دوست عزیز من مدت طولانی بواسیر دارم ولی این اواخر دچار خونریزی شده ام می خواستم بدونم درمان قطعی برای ابن وجود داره

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-11-28 13:30

   در پاسخ به ع.آ
   برای تشخیص نوع هموروئید لطفا به پزشک مراجعه کنید عزیزم بصورت کلی کامنت گذاشتید لطفا سن و شغل و نوع بیماری خود را بهتر توضیح دهید تا بتوانیم دقیقتر راهنمایی کنیم

 • به مدت یک هفته میشه که برای درمان بواسیرم در طب سنتی که اشاره کرده اید از کپسول ویتامین ای استفاده کردم برای دردم هم شیاف دیکلوفناک استفاده کردم اما هیچ کدام فایده ای نداشته به نظرتون الان برای کمتر شدن اثرات درد بواسیر بهترین کار و روش درمان طب سنتی یا خانگی چی پیشنهاد میدهید ؟
  من دیگه میخواهم منبعد فقط با مرسی درمان جلو برم

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-10-13 19:23

   در پاسخ به یلدا:
   بهترین راه درمان بواسیر در طب سنتی و گیاهی استفاده از محصولات و پمادهای مرسی درمان است ،میزان تاثیر روشهای درمان سنتی هموروئید بصورت درصدی در همین صفحه آورده شده است .لطفا مقاله را از ابتدا و با دقت مطالعه کنید برای رفع درد ناحیه نشیمنگاهی از شیاف دیکلوفناک استفاده نکنید

 • زیبا .م
  1398-09-10 10:30

  در 22سالگی نشانه های بواسیر را در خودم حس کردم وقتی توی نت درمان خانگی همورویید و سرچ کردم به سایت شما رسیدم
  ابتدا تشکر میکنم از مقالات خوب و کاربردی من خودم هم وب مستر هستم
  چیزی که منو اذیت میکنه سوزش شدید ناحیه بواسیری است .
  روشهای درمان بواسیر در طب سنتی هم که توضیح دادید موندم کدومشو انجام بدم
  لطفا راهنمایی کنیدتشکر

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-09-23 05:11

   زیبا ی عزیر :ما در مقاله درمان خانگی بواسیر در طب سنتی ،چند روش کاربردی و مهمترین را معرفی کردیم برای رفع سوزش و خارش یخ شیاف کنید و ناحیه مقعدی را خشک کرده با پماد آنتی هموروئید رینا یا هر پماد ی که دسترسی دارید موضع مقعدی را نرم نگه دارید

  • فرزانه
   1398-12-18 16:44

   سلام وقت بخیر،من قبلا شقاق داشتم و جراحی کردم ولی الان دوباره سوزش و درد دارم حین مدفوع کردن،کدوم پماد از سایتتون برام مفیدتره؟؟واقعا دیگه کار کردن برام سخت شده

  • مرسی درمان
   1398-12-18 16:52

   در پاسخ به فرزانه :
   عامل اصلی عود مجدد شقاق یبوست ونشستن های طولانی است حتی اگر فرد دچار یبوست هم نباشد اما نشستن های طولانی پشت میز یا فرمان ماشین علت اصلی برگشت شقاق است
   نشستن در لگن آب گرم هر روز توصیه میشود
   استفاده از پماد گیاهی آنتی هموروئید رینای سبز توصیه میشود

  • سلام براثر یبوست شدید لبه مقعد زده بیرون باید باانگشت بداخل فشارش دهم الان دوروز است دهنه مقعد سفت وجمع شده درد کمی دارد مثل ورم کردن ،چی شده،ممنون راهنماییم کنید

  • مرسی درمان
   1399-09-21 01:09

   درپاسخ به محمد :
   محمد جان بیماری بواسیر شما از نوع دوم می باشد که با فشار دادن دست ،زائده به دخل مقعد برمیگردد تورم یا التهاب بر اثر یبوست نیست بلکه در اثر اسهال یا شل شدن مدفوع در اثر استفاده زیاد از داروهای تسهیل کننده ناحیه گوارشی است نگران نباشید و در اولین فرصت خودتان را به پزشک متخصص نشان دهید

 • مهدی رمضانی
  1398-08-24 19:19

  من میخوام در مورد درمان بیرون زده گی بواسیر در طب سنتی اطلاعاتی کسب کنم آیا درمان گوشت اضافه مقعدی در طب سنتی امکان پذیر است ؟و اگر این موضوع صحت دارد چه کار باید بکنبم تا این عارضه رفع شود ؟
  از انجا که هزینه های جراحی بواسیر با لیزر بسیار بالا است ،بهترین راه برای درمان هموروئید در طب سنتی کدام است ؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-08-25 00:42

   مهدی عزیز
   از اینکه نظر خود را در سایت مرسی درمان به اشتراک گذاشته اید ازت سپاسگذاریم
   اگر بیرون زده گی بواسیر در شما قدیمی شده یعنی اینکه خیلی وقته دچار عارضه گوشت اضافه مقعدی هستید راهی بجز درمان و جراحی بواسیر خود با لیزر یا به روش سنتی ندارید
   چون هر چه از عمر این زائده میگذرد متورم تر میشود
   در اکثر بیماران این زائده گوشتی که کهنه میشود هیچ گونه درد و یا سوزشی ندارد
   برای رفع سوزش و درد میتوانید از محصولات گیاهی مرسی درمان و یا هر پماد دیگری که صلاح میدانید استفاده کنید
   اما برای دفع زائده و یا برای از بین بردن آن هیچ پمادی چاره کار نیست و بهتر است جراحی شود
   بهترین راه درمان خانگی بواسیر در طب سنتی یخ درمانی یا استفاده از صابون محلی مراغه است

 • کامران خوش معاشرت
  1398-08-19 02:14

  من 32ساله و کارمند هستم برای درمان بیرون زده گی بواسیر در طب سنتی به سایت شما مراجعه کردم از نوشته های شما در درمان های خانگی بواسیر در طب سنتی چیز زیادی دستگیرم نشد ه
  آیا درمان گوشت اضافه مقعدی در طب سنتی امکان پذیر است ؟یعنی با پماد رینا یا سایر محصولات درمان هموروئید که در این سایت زدید میتوان گوشت اضافه مقعدی را درمان کرد ؟
  ممنونم که جوابمو بدید؟

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-08-20 23:43

   کامران عزیز
   در بیشتر موارد بیرون زدگی زائده مقعدی که متورم هم شده باشد نیاز به مشورت با پزشک است و نیاز به جراحی هموروئید با لیزر یا به شیوه سنتی است
   هیچ زائده مقعدی با پماد بصورت قطعی برطرف نمیشود
   اگر فعلا هزینه جراحی بواسیر با لیزر برایتان ممکن نیست میتوانید برای کاهش درد یا سوزش از محصولات ما استفاده کنید

  • سلام. برای من بیرون نزده ولی هنگام مدفوع نمیتونم درد داره چیکار باید بکنم

  • سلام داکتر محترم!
   من ۲۶سال عمر دارام ۵روز میشه که بیرون زده گی دارم تنها درد دارم خون ریزی همرایش نیست ممکن هست همورویید باشه ؟

  • مرسی درمان
   1399-11-14 06:49

   در پاسخ به پردل :
   لطفا با پزشک متخصص مشورت کنید و اجازه معاینه دهید
   موفق باشید

  • سلام فاطمه هستم 14 سالمه چند روزه در بیروت مقعدم احساس یه نقطه برآمدگی می‌کنم درد هم ندارم و خونریزی ندارم وقتی دفع میکنم درد ندارم اما وقتی تموم میشه سه کم درد دارم چیکار کنم

 • رضوان
  1398-08-13 09:21

  روش سنتی درمان بواسیر و من کاملا قبول دارم زیرا من خودم بواسیر داشتم که هنگام توالت رفتن خون میدیدم به مادر بزرگم گفتم بشم گفت صابون مراغه به زخم بواسیر ت بزن من هم با با ناباوری امتحان کردم اما بعد از گذشت یکی دو روز متوجه شدم که این روش کاملا موثر بوده و من خوب شدم این روش و در درمان خانگی بواسیر من هیچ جا نخوندم تا اینکه تو سایت شما دیدم من خودم قبولش دارم

  پاسخ
  • مرسی درمان
   1398-08-13 14:19

   رضوان عزیز
   ما هم خوشحالیم از اینکه درمان خانگی بواسیر برای شما نتیجه بخش بوده

  • مدتی که دچار یبوست شدم و متوجه شدم بیرون زدگی دارم کم است ولی دچار خارش و اطراف معتقد شیار شیار شده و خونریزی ندارم چی کار کنم تا بر طرف بشه بیرون زدگیم

  • نسترن
   1400-06-07 03:23

   سلام دکتر من سالیان سال هست که گوشت اضافه مقعدی زدم ۲۱ سالمه و به دلیل یبوست اینجوری شدم با دستم داخل نمیره جدیدا خون هم میاد چیکار باید بکنم ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

لـــطفا  ایمیل صحیحی وارد کنید واز نام مشخصی استفاده کنید پاسخ  به ایمیل شما ارسال میشود

فهرست