آیا درمان بواسیر با سرکه امکان پذیراست

  1. مرسی درمان
  2. بواسیر(هموروئید)
  3. آیا درمان بواسیر با سرکه امکان پذیراست
درمان بواسیر با سرکه

درمان بواسیر با سرکه سیب یک روش موثر میتواند باشد اما در دراز مدت و در صورت استمرار. ⭐شاید برخی بیماران با مخلوط چند استکان سرکه سیب و آب گرم برای استحمام نشیمنگاه ( حمام سیتیز) استفاده کنند، که تقریبا مفید به فایده است.

دسته بندی: بواسیر(هموروئید)

درمان بواسیر با سرکه سیب زیاد عملی به نظر نمیرسد. ⭐ گروه اول در طب سنتی برای درمان خانگی بواسیر با سرکه سیب معتقدند. که مقداری سرکه سیب به پنبه آغشته کرده و در محل موضع نشیمنگاه قرار دهید. البته این کار ممکن است با احساس سوزش و گزیدگی زیادی همراه باشد.

توصیه ما این است که هیچ گاه بدون مشورت پزشک یا کارشناس دست به این قبیل کارها نزنید.

گروه دوم  معتقدند  با خوردن چند قاشق غذاخوری سرکه سیب جهت درمان هموروئید و شقاق مفید به فایده است. از طرفی دسته سومی در طب سنتی اعتقاد دارند که با ریختن چند استکان سرکه سیب، داخل لگن آب گرم و نشستن بیمار به مدت 15الی 20دقیقه داخل آن، درد بواسیر و شقاق از بین میرود.

این روش به حمام سیتیز معروف است و بیماران بواسیری روانه چند نوبت به مدت 15الی 20دقیقه داخل لگن آب گرم می نشینند.

ما  با اظهار نظر گروه دوم و سوم موافق هستیم. یعنی ریختن چند استکان سرکه سیب داخل لگن آب گرم، . توجه کنید که شما مجبور به عملی کردن هیچ کدام از روشهای درمانی ذکر شده نیستید.  چون هیچ پایه علمی موثقی ندارد،  و حتی هیستروی از بیماران بصورت دقیق در دسترس نیست که ما بتوانیم به آنها استناد کنیم.

لذا درمان بواسیر با سرکه سیب صرفا یک اظهار نظر بوده . و امیدوارم که با امتحان روشهای غیر کارشناسی خودتان را به زحمت نیندازید. البته سرکه سیب برای درمان لاغری ،درمان چربی خون و کبد چرب و درمان غلظت خون… بسیار مفید به فایده است. اما برای از بین بردن علائم همورویئد و شقاق خیلی کاربردی نیست. اما در دراز مدت در کاهش علائم می تواند موثر باشد.

حتما بخوانید : علت بواسیر در زنان چیست

چگونه از سرکه سیب در حمام سیتز برای درمان بواسیر استفاده میکنند

درمان خانگی بواسیر با حمام سیتز

منظور از حمام سیتز استحمام نشیمن گاه است. به عبارتی نشستن بیمار داخل لگن مخصوص یا لگن های معمولی که امروزه در هر خانه ای پیدا میشود. به حمام سیتز معروف است. صرفنظر از اینکه شما چه چیزی با آب گرم مخلوط میکنید و نشیمنگاه خود را چند دقیقه ای داخل آن قرار میدهید. این یک روش بسیار خوبی برای درمان هموروئید و شقاق است.

حتی روزانه چند نوبت دوش گرفتن با آب ولرم و یا شنا کردن در استخر برای از بین بردن دردهای ناشی از بواسیر و فیشر مفید است. برای اینکه از این روش درمانی بهترین نتیجه عایدمان شود. توصیه میشود داخل آب چند قطره محلول بتادین بریزید.این روش بسیار کاربردی و مفید است. و دردهای ناشی از شقاق را تسکین میدهد.

در یک روش دیگر بعضی از کارشناسان طب سنتی توصیه میکنند مقداری نمک اپسوم را به آب وان یا آب لگن اضافه کرده و روزانه حداقل دو نوبت و هر نوبت به مدت 15الی 20دقیقه نشیمنگاه خود را داخل آن قرار دهید. این هم یک روش کاربردی است،  که برای تسکین درد و نرم تر شدن ناحیه مقعدی خیلی کاربرد دارد.

همچنان که در بالا توضیح دادیم  روش دیگر درمان بواسیر با سرکه سیب چند استکان سرکه را به آب وان یا لگن (حمام سیتیز) اضافه کرده. و چند دقیقه ای داخل نشیمنگاه خود را استحمام کنید. البته این روش زیاد کاربردی نیست. و عملی کردن آن هم توصیه نمیشود.

بهترین روش استفاده از این محلول برای درمان علائم درد

اگر میخواهید بواسیر خود را با سرکه درمان کنید حتما این مطلب را بخوانید.

از نظر علمای طب سنتی بواسیر توده ای است که برسر رگهای مقعد ایجاد می گردد،و عامل آن خون غلیظ سودایی است. حالا این خون غلیظ سودایی یعنی چه؟  با مصرف غذاهایی که دارای طبع سرد هستند و همچنین استفاده زیاد از غذاهای پرچرب و خوشمزه باعث کثیفی خون و سنگینی آن می گردد.

که  در طب سنتی به آن تجمع خون غلیظ سودایی در بدن می گویند. از آنجا که در طب سنتی یکی از راههای درمان هموروئید خارج کردن خون اضافی سودا از بدن است. یعنی پاکسازی خون و رقیق کردن آن  کمک زیادی به رفع علائم درد و سوزش بواسیر می کند.

حتما بخوانید : درمان خانگی سوزش مقعدی

به این نتیجه میرسیم که روزانه و در نوبت ناشتا خوردن یک فنجان سرکه سیب کمک به خارج کردن خون غلیظ سودایی از بدن میکند. این کار را به مدت 45روز ادامه بدهید. اگر معده شما ضعیف است و یا اینکه دارای اختلالات گوارشی هستید بعد از وعده غذایی شام یک فنجان سرکه سیب میل کنید.

برای درمان بواسیر با سرکه چیزی که نیاز دارید :

سرکه یک لیوان

عرق نعنا 1تا 3لیوان

عسل :یک  قاشق چایخوری

روند انجام کار :

این سه را با هم ترکیب کرده وبجوشانید و بعد از وعده غذایی و یا قبل از هر وعده غذایی و به مدت 45روز مصرف کنید.

اگر در کنار روش های گفته شده از محصولات و پمادهای گیاهی مرسی درمان هم استفاده کنید نتیجه 100% و بهتری عایدتان می گردد.

سخن پایانی مجله سلامتی مرسی درمان

تمام روشهای که توضیح دادیم در پیشگیری از بیمارهای مقعدی موثر است. و برای تسکین درد و رهای از رنج بصورت موقت کاربرد دارد.

اگر شما هم از درد هموروئید و شقاق در آزار هستید. نیاز به مراقبت دائمی و رعایت الگوی غذایی و اصلاح سبک و شیوه زندگی دارید. در این رابطه توجه شما را به مثال زیر جلب میکنیم:

اگر کسی چربی خون دارد، و غذاهای پرچرب و روغنی مصرف کند و بعد از غذا از داروهای  ضد چربی خون  هم استفاده کند. بطور حتم راه به جایی نخواهد برد و نیازمند مراقبت دائمی از خود و رعایت الگوی غذای صحیح دارد.

بیمارهای نشیمنگاهی هم نیاز به مراقبت دائم و استفاده از پمادهای گیاهی درمان بواسیر و شقاق جهت درمان قطعی دارد.

👈خواندن این مطلب توصیه میشود :بهترین قرص برای درمان بواسیر 

مهمترین مقالات