آیا درمان بواسیر با سرکه امکان پذیراست

درمان بواسیر با سرکه

درمان بواسیر با سرکه سیب یک روش موثر میتواند باشد اما در دراز مدت و در صورت استمرار. ⭐شاید برخی بیماران با مخلوط چند استکان سرکه سیب و آب گرم برای استحمام نشیمنگاه ( حمام سیتیز) استفاده کنند، که تقریبا مفید به فایده است. ترکیب یک فنجان سرکه سیب با یک لیوان آب و خوردن آن بعد وعده غذایی نهار یا شام کمک زیادی به خارج کردن خون غلیظ سودایی از بدن می‌کند. این روش درمانی در دراز مدت برای درمان بواسیر موثر است.

مطالب این سایت جهت بالابردن اطلاعات عمومی بیماران می باشد. و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک دانست

درمان بواسیر با سرکه سیب زیاد عملی به نظر نمیرسد. ⭐ گروه اول در طب سنتی برای درمان خانگی بواسیر با سرکه سیب معتقدند. که مقداری سرکه سیب به پنبه آغشته کرده و در محل موضع نشیمنگاه قرار دهید. البته این کار ممکن است با احساس سوزش و گزیدگی زیادی همراه باشد.

توصیه ما این است که هیچ گاه بدون مشورت پزشک یا کارشناس ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی این روش  درمانی را در منزل روی خودتان تست نکیند.

گروه دوم  معتقدند  با خوردن چند قاشق غذاخوری سرکه سیب جهت درمان هموروئید و شقاق مفید به فایده است. از طرفی دسته سومی در طب سنتی اعتقاد دارند که با ریختن چند استکان سرکه سیب، داخل لگن آب گرم و نشستن بیمار به مدت 15الی 20دقیقه داخل آن، درد بواسیر و شقاق از بین میرود.

این روش به حمام سیتیز معروف است؛ و بیماران بواسیری روانه چند نوبت به مدت 15الی 20دقیقه داخل لگن آب گرم می نشینند.

ما  با اظهار نظر گروه دوم و سوم موافق هستیم. یعنی ریختن چند استکان سرکه سیب داخل لگن آب گرم، . توجه کنید که شما مجبور به عملی کردن هیچ کدام از روشهای درمانی ذکر شده نیستید.  چون هیچ پایه علمی موثقی ندارد،  و حتی هیستروی از بیماران به صورت دقیق در دسترس نیست که ما بتوانیم به آنها استناد کنیم.

لذا درمان بواسیر با سرکه سیب صرفا یک اظهار نظر بوده . و امیدوارم که با امتحان روشهای غیر کارشناسی خودتان را به زحمت نیندازید. البته سرکه سیب برای درمان لاغری ،درمان چربی خون و کبد چرب و درمان غلظت خون… بسیار مفید به فایده است. اما برای از بین بردن علائم هموروئید و شقاق خیلی کاربردی نیست. اما در دراز مدت در کاهش علائم می تواند موثر باشد.

حتما بخوانید : علائم بواسیر در زنان چیست

چگونه از سرکه سیب در حمام سیتز برای درمان بواسیر استفاده میکنند

درمان خانگی بواسیر با حمام سیتز

منظور از حمام سیتز استحمام نشیمن گاه است. به عبارتی نشستن بیمار داخل لگن مخصوص یا لگن های معمولی که امروزه در هر خانه ای پیدا میشود. به حمام سیتز معروف است. صرفنظر از اینکه شما چه چیزی با آب گرم مخلوط میکنید و نشیمنگاه خود را چند دقیقه ای داخل آن قرار میدهید. این یک روش بسیار خوبی برای درمان هموروئید و شقاق است.

حتی روزانه چند نوبت دوش گرفتن با آب ولرم و یا شنا کردن در استخر برای از بین بردن دردهای ناشی از بواسیر و فیشر مفید است. برای اینکه از این روش درمانی بهترین نتیجه عایدمان شود. توصیه میشود داخل آب چند قطره محلول بتادین بریزید. این روش بسیار کاربردی و مفید است. و دردهای ناشی از شقاق را تسکین میدهد.

در یک روش دیگر بعضی از کارشناسان طب سنتی توصیه میکنند مقداری نمک اپسوم را به آب وان یا آب لگن اضافه کرده و روزانه حداقل دو نوبت و هر نوبت به مدت 15الی 20دقیقه نشیمنگاه خود را داخل آن قرار دهید. این هم یک روش کاربردی است،  که برای تسکین درد و نرم تر شدن ناحیه مقعدی خیلی کاربرد دارد.

همچنان که در بالا توضیح دادیم  روش دیگر درمان بواسیر با سرکه سیب چند استکان سرکه را به آب وان یا لگن (حمام سیتیز) اضافه کرده. و چند دقیقه ای داخل نشیمنگاه خود را استحمام کنید. البته این روش زیاد کاربردی نیست. و عملی کردن آن هم توصیه نمیشود.

درمان بواسیر با سرکه سیب چگونه است؟

 

بواسیر با سرکه سیب درمان می شود. روزانه یک فنجان سرکه سیب بعد از نهار میل کنید

اگر میخواهید بواسیر خود را با سرکه درمان کنید حتما این مطلب را بخوانید.

از نظر علمای طب سنتی بواسیر توده ای است که برسر رگهای مقعد ایجاد می گردد. و عامل آن خون غلیظ سودایی است. حالا این خون غلیظ سودایی یعنی چه؟  با مصرف غذاهایی که دارای طبع سرد هستند و همچنین استفاده زیاد از غذاهای پرچرب و خوشمزه باعث کثیفی خون و سنگینی آن می گردد.

که  در طب سنتی به آن تجمع خون غلیظ سودایی در بدن می گویند. از آنجا که در طب سنتی یکی از راههای درمان هموروئید خارج کردن خون اضافی سودا از بدن است. یعنی پاکسازی خون و رقیق کردن آن  کمک زیادی به رفع علائم درد و سوزش بواسیر می کند.

به این نتیجه میرسیم که روزانه و بعد از هر وعده غذایی خوردن یک فنجان سرکه سیب کمک به خارج کردن خون غلیظ سودایی از بدن میکند. این کار را به مدت 40روز ادامه بدهید. اگر معده شما ضعیف است و یا اینکه دارای اختلالات گوارشی هستید بعد از وعده غذایی شام یک فنجان سرکه سیب میل کنید.

برای درمان بواسیر با سرکه چیزی که نیاز دارید :

سرکه یک لیوان

عرق نعنا 1تا 3لیوان

عسل :یک  قاشق چایخوری

روند انجام کار:

این سه را با هم ترکیب کرده وبجوشانید و بعد از وعده غذایی و یا قبل از هر وعده غذایی و به مدت 40روز مصرف کنید. اگر در کنار روش های گفته شده از محصولات و پمادهای گیاهی مرسی درمان هم استفاده کنید نتیجه 100% و بهتری عایدتان می گردد.

حتما بخوانید : درمان خانگی سوزش مقعدی

سخن پایانی مجله سلامتی مرسی درمان

تمام روشهای که توضیح دادیم در پیشگیری از بیمارهای مقعدی موثر است. و برای تسکین درد و رهای از رنج بصورت موقت کاربرد دارد. روش های درمان بواسیر در طب سنتی  برای پیشگیری و مهار بیماری های مقعد هزینه کمتری دارد. مثلا بعضی ها از وازلین برای درمان بواسیر استفاده می کنند. یا از سیر برای درمان بواسیر بهره می برند.

خوشبختانه با توجه به نتیجه بخش بودن روش های طب سنتی اقبال مردم به استفاده از این روش ها بیشتر شده زیرا عوارض و هزینه کمتری هم دارد.

اگر شما هم از درد هموروئید و شقاق در آزار هستید. نیاز به مراقبت دائمی و رعایت الگوی غذایی و اصلاح سبک و شیوه زندگی دارید. در این رابطه توجه شما را به مثال زیر جلب میکنیم:

اگر کسی چربی خون دارد، و غذاهای پرچرب و روغنی مصرف کند و بعد از غذا از داروهای  ضد چربی خون  هم استفاده کند. بطور حتم راه به جایی نخواهد برد و نیازمند مراقبت دائمی از خود و رعایت الگوی غذای صحیح دارد.

بیمارهای نشیمنگاهی هم نیاز به مراقبت دائم و استفاده از پمادهای گیاهی درمان بواسیر و شقاق جهت درمان قطعی دارد.

👈خواندن این مطلب توصیه میشود :بهترین قرص برای درمان بواسیر 

15 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • شیدا ویسی
  1401-04-08 13:39

  من سرکه سیب و ترجیح میدم بخورم زیرا برای درمان کبد چرب و کساییکه چربی خون دارند خیلی عالی هستش یه بار هم داخل تشت حموم مقداری سرکه سیب ریختم و نشستم توش که احساس خوبی پیدا نکردم بعید میدونم این روش تاثیری داشته باشه فکر کنم بیشتر برای میکروب زدایی از سرکه سیب برای درمان سوزش مقعدی استفاده میکنند ولی اگه بجای سرکه سیب مقداری بتادین داخل تشت آب بریزید بهتر نتیجه میگیرید

 • مرسی درمان
  1401-04-11 13:33

  در پاسخ به خانم ویسی :
  از اینکه تجربه و دیدگاه خود را در سایت مرسی درمان ثبت کردید از شما سپاسگذاریم اینکه درمان بواسیر با سرکه امکان پذیر باشد یا نه بحثی است که ما هم در متن مقاله بهش پاسخ دادیم
  با تشکر از شما خانم ویسی عزیز

 • سمانه هستم یک کارشناس
  1401-04-13 11:33

  ببخشید اقای کارشناس میشه برای درمان بواسیر از برگه قیسی یا زردآلو استفاده کرد یا همون آلو بخارا وقتی انجیر و خاکشیر هست اخه چه نیازی به سرکه سیب یا سرکه انگور است. هر سه ماه یکبار به نظر من کسی حجامت کنه بهتره و از طرفی آب انار هم بعد از حجامت زیاد بخوره. فورا بواسیرش خوب میشه نشستن تو آب همش وقت تلفیه به نظر من هر روز استخر برید شنا کردن باعث میشه یبوست برطرف میشه و مقعد هم در اثر آب نرم میشه حالا میخوای گوش کنی میخواید نکیند ببین کی گفتم نگید نگفتم هااااا

 • مرسی درمان
  1401-04-13 14:21

  در پاسخ به سمانه :
  ما معتقدیم هیچ چیزی ارزش درمانی کمک یک بیمار به بیمار دیگه ندارد. در مورد درمان بواسیر با سرکه ممکنه این روش در یک بمیار نتیجه بدهد و در فرد دیگری نتیجه درمانی خوبی حاصل نشود. از اینکه تجربیات خودتان را با ما در میان گذاشتید خوشحالیم، منتظر نظرات شما در سایر بخشهای سایت هستیم.

 • نوری احمدی
  1401-04-15 08:13

  به نظر من روزی یک لیوان شربت سنکنجبین بخوری تا 4ماه هم باید ادمه بدهید کلا بواسیر از بین میبره این شربت معجزه میکنه باید بخوری برای درمان بواسیر هم مالیدنی هست هم خوردنی و هم آب زن باید از هر سه تاش به نحو احسن استفاده کرد کسی که پودر خوب برای درمان بواسیر میخواد بیاد تو پیچ ایسنتاگرام من به نشانی @……manpo1
  با کمترین هزینه درمانش میکنم و اصلا نیازی به جراحی نیست باید با سرکه بخورید تمام سایت محترم مرسی درمان لطفا همکاری بفرمایید ممنون

 • مرسی درمان
  1401-04-15 12:45

  در پاسخ به احمدی:
  از اینکه تجربه خودتان را در مورد مقاله درمان بواسیر با سرکه درج کردید از شما سپاسگذاریم اگر میخواهید برای پیج خود تبلیغ کنید پلتفرم ایسنتاگرام جای بهتری است با تشکر امیدواریم موفق باشید منتظر نظرات خوب و سازنده شما در سایر بخشهای سایت مرسی درمان هستیم

 • اعظم یاری کارشناس طب سنتی
  1401-06-05 15:38

  سرکه سیب و یا سرکه های دیگه معمولا به عنوان رقیق کننده خون کاربرد دارند. نتیجه می گیریم که سرکه برای مداوای بواسیر در دراز مدت جواب میده
  حالا اینی که من گفتم معنی اش چی هست؟
  اگه کبد چرب دارید
  اگه کلسترول خون دارید
  اگه سودایی هستید
  یعنی سرد مزاج هستید
  به معنی اینه که شما دچار بواسیر شدید و بواسیر هم یعنی تجمع خون غلیظ سودایی
  تا این خون کثیف و سنگین از بدن خارج نشه باید درد بکشی
  حالا سرکه سیب چه کار میکنه شما سه هفته تا 4هفته مرتب هر روز سرکه سیب بخور باعث رقیق شدن و تمیزی خون بدنت میشه
  خون تمیز بشه بواسیر همورویئد شقاق هر چی باشه خود بخود میزنه بیرون

 • مرسی درمان
  1401-06-05 22:33

  در پاسخ به خانم یاری :
  شما همیشه با نظرات سازنده خودتان در سایت ما را خوشحال میکنید با تشکر از تلاش شما و ممنون از قلم توانمند حضرتعالی منتظر نظرات خوب شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • سارای
  1401-06-26 18:17

  سلام با اجازه ادمین
  شما هر شب یک ته استکان سرکه سیب طبیعی بخورید تا 40شب هر شب بخورید به شرطی که سرکه سیب واقعا طبیعی باشه اونوقت با چشم خودتان میبینید که از شر هر درد بی درمانی به راحتی
  آب خوردن خلاص میشید.
  سرکه سیب برای رقیق شدن خون و کمک به درمان هموروئید حکم تیغ برنده را دارد
  من امتحان کردم
  شما هم امتحان کن نتیجه نرسیدی همینجا بیا منو فحش بده

 • شادی
  1401-07-01 11:20

  بله من هم با شما موافق هستم
  سرکه اینجوری نیست که بزنی به بواسیر خوبت کنه
  شما اگه دارای کبد چرب هستید
  و یا غلضت خون بالایی دارید
  و یا اینکه یبوست دارید باید تا چند ماه هر شب یک استکان چای خوری سرکه سیب بخورید این سرکه برای رقیق شدن خون خوبه کمک به بهبود یبوست و رفع کثیفی خون میکنه و کم کم برای درمان بواسیر کمک حال بیماران است
  ممنون

 • مرسی درمان
  1401-07-01 14:24

  در پاسخ به شادی:
  از اینکه نظر خودتان را در سایت مرسی درمان در مورد سرکه و درمان بواسیر درج کردید از شما سپاسگذاریم منتظر نظرات سازنده شما در سایر بخشهای سایت هستیم

 • محسن
  1401-10-03 14:09

  سلام علیکم. محسن هستم کارشناس طب ایرانی و طب سنتی. ببینید درسته که سرکه سیب باعث رقیق کردن خون میشه ، اما زیاد استفاده کردن از سرکه خود باعث تجمع سودا میشه ، چون طبع سرکه سرد و خشک می باشد و در بعضی اوقات زیاد مصرف کردن آن باعث بلغم سوخته می شود ، پس بهترین روش این است برای درمان بواسیر در کنار داروهای گیاهی از داروهای شیمیایی هم استفاده شود مثل پماد رینای سبز ، هر چند که اگر قیمت این محصول پایین تر بود خیلی بهتر بود و به بیماران کمک بیشتری میکرد ، همیشه در همه موارد انسان باید متعادل مصرف کنه از هر ماده ای چه خوراکی و چه غیر خوراکی ، سالم و تندرست باشید.

 • مرسی درمان
  1401-10-03 16:20

  در پاسخ به محسن :
  با تشکر از شما بابت نظر خوب و ارزشمند تان
  سال 1393 پماد ضماد به قیمت 32هزار تومان به فروش میرسید اونموقع خبری از رینای سبز نبود.
  دلائل مختلفی در شکل گیری قیمت بالای محصولات خارجی دخیل هستند که اینجا نمیشود درج کرد
  منتظر نظرات خوب شما در سایر بخش های سایت هستیم

 • هرچند وقت
  دچار خونریزی شدید میشم از مقعد
  درد سوزش
  یعنی درد میکشه منو
  خیلی بیرون زدگی دارم
  گفتن ممکنه عمل کنی باز برگرده
  همیشه یبوست بعضی وقتا اسهال
  ورم معده روده نفخ
  همه جام لاغره ولی شیکم دارم لاغر نمیشم
  شیکمم خیلی تو مخمه
  کلونوسکوپی اندوسکوپی ک کردم یه سری مریزی واسه رودم گفتن مث همین سندروم روده عصبی و ورم روده …انگار روده هام خوب کار نمیکنه.
  میخوام اینا درمان بشن
  و رودم ورم داره
  قرص لاغری هم میخوام چون همه جام لاغره فقط شیکم دارم
  و فکر میکنم چون تو گذشته قرص لاغری شیمیایی خوردم روده هام خیلی خشک هستن
  بدنم رو دکتر گفت سودا داره بدنم سرده ولی معدم گرمه چون گرمی جات بخورم کهیر میزنم سریع مثل باقلوا سیر…
  میخوام هم مشکل زائده گوشتی چون بزرگه از بین بره هم ورم روده و معدم از بین بره
  شماره همراه: 0000

 • منصور
  1402-09-03 23:27

  سرکه سیب نوعی اساسیدخوراکیه و بخاطر همین موجب بازشدن عروق میشه ….1 قاشق غذاخوری +آب در لیوان که بخوبی رقیق بشه.و سپس میل کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.